Dakar 2014 zakończony. Oto zwycięzcy!

Zakończyła się kolejna edycja Rajdu Dakar. Na 13 etapach zawodnicy pokonywali drogi i bezdroża w Argentynie, Boliwii i Chile.

W czołówce klasyfikacji generalnej znalazły się wszystkie cztery polskie załogi samochodów: Krzysztof Hołowczyc na szóstej pozycji, Marek Dąbrowski był siódmy, Martin Kaczmarski - dziewiąty, a Adam Małysz - 13. Zwyciężył Hiszpan Nani Roma.

W rywalizacji ciężarówek Dakar ukończyło 50 załóg. Najlepsi okazali się Rosjanie - Andriej Karginow, Andriej Mokiejew, Igor Diewietkin.

Jeśli chodzi o motocykle, to nasz rodak Jakub Przygoński (Orlen Team) zajął szóste miejsce w końcowej klasyfikacji Rajdu Dakar. Wygrał Hiszpan Marc Coma.

Wśród wszystkich Polaków najwyżej uplasował się kierowca quada Rafał Sonik, który był drugi. Najlepszy w kategorii quadów był Chilijczyk Ignacio Casale, który w ostatnim dniu wygrał po raz siódmy w tej imprezie.
Dodano: Poniedziałek, 20 stycznia 2014 (12:34)
Źródło: INTERIA.TV- © 2014 Associated Press
Więcej na temat:Rajd Dakar | Dakar 2014