Kolęda w polskich domach. O co chodzi z tą kopertą?
-
Zobacz film Koperta, obok Pisma Świętego i krzyża, stała się symbolem kolędy. O co chodzi z wręczaniem koperty i czy to jest najważniejsze w spotkaniu z kapłanem - tłumaczy ksiądz Leszek Slipek z parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie. - W Polsce nie ma podatku na rzecz Kościoła. Jest jednak przykazanie kościelne dotyczące dbania o sprawy materialne wspólnoty. W liście do moich parafian zwróciłem na to uwagę i zapytałem, jak widzą swój udział w finansowaniu działalności parafii. Kościół musi przecież być ogrzany, muszą być kwiaty, musi być organista - tłumaczy kapłan. (Dzień Dobry TVN/x-news) Zobacz też: O czym można rozmawiać na kolędzie? Listy do parafian. Czemu to służy? ”Ksiądz przychodzi po to, by słuchać”
-
Zobacz film Jak powinniśmy przygotować się do wizyty kapłana? Jakie pytania zadaje ksiądz podczas kolędowego spotkania? O tym wszystkim opowiada ks. Leszek Slipek z parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie. (Dzień Dobry TVN/x-news)
-
Zobacz film Księża bardzo często rozsyłają do parafian listy z pytaniem o to, czy życzą sobie przyjąć kapłana po kolędzie. Czemu służy taka praktyka i jaki jest odzew? Posłuchajcie, co na ten temat ma do powiedzenia ksiądz Leszek Slipek. (Dzień Dobry TVN/x-news)
-
Zobacz film Kolęda to błogosławieństwo na nowy rok, ale także dobra okazja, aby ksiądz wysłuchał problemów i codziennych trosk swoich parafian. – Nie jestem Chrystusem i nie mam rozwiązania na wszystkie sprawy, ale mogę współodczuwać – mówi ks. Leszek Slipek z parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie. (Dzień Dobry TVN/x-news)
Ks. Leszek Slipek: Przychodzę po to, by słuchać
Kolęda to błogosławieństwo na nowy rok, ale także dobra okazja, aby ksiądz wysłuchał problemów i codziennych trosk swoich parafian. – Nie jestem Chrystusem i nie mam rozwiązania na wszystkie sprawy, ale mogę współodczuwać – mówi ks. Leszek Slipek z parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie. (Dzień Dobry TVN/x-news)
Dodano:
Piątek, 9 stycznia 2015 (11:03)
Wasze komentarze: 37,
przeczytane przez: 1700 osób Dodaj komentarz