Przegląd auta. Co możemy zrobić sami?

Wraz z rozwojem technologii i elektroniki, wiele osób samemu próbuje ulepszyć swój samochód, jednak w rezultacie często kończy się to jego uszkodzeniem.

- Wiele programów i urządzeń, które próbują się łączyć z naszym samochodem, to są rzeczy nielegalne i jest w nich dużo błędów. Znam przypadki wykasowania sterownika więc to odradzam – mówi Adam Klimek, prowadzący program „Samochód marzeń - kup i zrób”.

Istnieje jednak dużo innych czynności, które możemy wykonać sami, nie ryzykując uszkodzenia samochodu, jak np.: wymiana filtrów powietrza, filtrów kabiny czy wymiana oleju silnikowego. - Nowe samochody lubią olej, proponuję wymieniać go częściej niż wynika to z instrukcji obsługi, szczególnie w sytuacji gdy jeździmy po mieście – mówi specjalista.

Jeśli chodzi o poważniejsze naprawy, dobrze jest mieć zaufanego fachowca, któremu powinniśmy zgłaszać każdą zaobserwowaną usterkę, nawet gdy wydaje nam się drobiazgiem. - Jeżeli przeoczymy małe symptomy, to potem okazuje się, że mamy duże problemy, również finansowe – dodaje Adam Klimek.
Dodano: Poniedziałek, 8 sierpnia 2016 (11:13)
Źródło: newsrm.tv- newsrm.tv

Reklama

Wasze komentarze: 91,

przeczytane przez: 14 084 osoby Dodaj komentarz