DW: Wideo dnia
-
Zobacz film Zapytaliśmy panie na ulicach Bonn, co sądzą o polskich mężczyznach. Panowie, nie jest źle, ale mogłoby być lepiej.
-
Zobacz film Już wkrótce zamiast posłańca z pizzą, pod drzwi podjedzie autonomiczny samochód.
-
Zobacz film Niemiecki naukowiec Stefan Kaufmann wynalazł szczepionkę, która już niebawem może uratować życie wielu ludzi. Rocznie na gruźlicę umiera 1,7 miliona ludzi.
-
Zobacz film Emmanuel Danan jest w grupie wysokiego ryzyka. Bierze tabletki, by zapobiec zarażeniu wirusem HIV.
-
Zobacz film Szefowa niemieckiego rządu przebywa z wizytą w Polsce. Czego oczekują Polacy po tym spotkaniu?
-
Zobacz film Czy młodzi ludzie w Rosji są zadowoleni ze swojego prezydenta? Czy dobrze im się żyje? DW zapytało kilku z nich. I choć mają różne przekonania polityczne, łączy ich jedno: dorastali pod rządami Putina.
-
Zobacz film Epidemia jeszcze nie objęła niemieckich terenów, ale w celach profilaktycznych organizuje się tu już dziś akcje drastycznego zmniejszania populacji dzików - nosicieli wirusa ASF. Za każdego odstrzelonego dzika leśniczy otrzymują po 25 euro premii od rządu krajowego.
-
Zobacz film 8 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Redakcja Deutsche Welle wyszła na ulice jednego z niemieckich miast, by zapytać tamtejszych mężczyzn, co sądzą o Polkach i czego życzą z okazji ich święta. Koniecznie zobaczcie!
-
Zobacz film Zamiast lampy na biurku, już niebawem możesz zaświecić… roślinę! Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts opracowali niezwykły patent.
-
Zobacz film Po zebranych w Europie Zachodniej doświadczeniach, młodzi Bułgarzy wracają do swojej ojczyzny. Widzą dla siebie tu większe szanse na realizację zawodowych ambicji.
-
Zobacz film Miasteczko Great Yamouth na wschodzie Anglii to twierdza zwolenników brexitu. By zastraszyć pewną polską rodzinę, brytyjscy sąsiedzi instalują kamery. - Kamery są skierowane prosto na mój dom, na moje dzieci (...) Ona siedzi i nas ogląda, nie raz nam dała do zrozumienia, na przykład na Facebooku, że nas widzi, żebyśmy się pilnowali, bo ona wie, co u nas się dzieje - mówi Agnieszka P., ofiara mobbingu ze strony sąsiadów.
-
Zobacz film Natura potrafi zaskakiwać...
-
Zobacz film Dlaczego będąc w hipnozie nie odczuwamy bólu? Odpowiedź znaleźli naukowcy. Hipnoza to odmienny stan świadomości. Naukowcy zidentyfikowali odpowiedzialne za nią regiony mózgu. Dzięki temu wiedzą, dlaczego podczas hipnozy ktoś inny może nami kierować. Przy okazji warto pamiętać, kiedy i w jakim celu wykorzystuje się hipnozę.
-
Zobacz film Wiele miejscowości na południu Szwajcarii również zostało odciętych od świata. Sytuacja jest dynamiczna.
-
Zobacz film Zapytaliśmy Niemców, jak oceniają pracę niemieckich Jugendamtów. Niektóre odpowiedzi Was zadziwią. Jugendamt to organizacja do spraw zarządzania młodzieżą. Ma status urzędu i sieci komórek podlegających samorządom. Jest w każdym niemieckim i austriackim mieście. Ostatnio głośno było o małej Marcelinie, córce Polaków z Hamburga, która w połowie października ubiegłego roku została zabrana przez dwie przedstawicielki Jugendamtu. Stało się to w nocy podczas nieobecności rodziców, gdy dziewczynką opiekowała się babcia. Rodzice Marceliny na początku listopada zwrócili się do polskiego rządu o pomoc w odzyskaniu dziecka. W odpowiedzi na ten apel polskie Ministerstwo Sprawiedliwości skierowało pismo do Ministerstwa Sprawiedliwości Niemiec z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Kilka dni temu wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik informował, że dziewczynka wraca do rodziców, po spełnieniu warunków ugody zawartej przed sądem.
-
Zobacz film Każdy kosmetyk ma datę ważności. Korzystanie z nieświeżych preparatów może nam bardzo zaszkodzić.
-
Zobacz film Większość z nas odpowie: morskie fale. Ale prawda wcale nie jest taka romantyczna. Choć efekt zależy od kształtu muszli, podobny dźwięk otrzymamy, gdy do ucha przyłożymy zwykłą filiżankę lub dłoń złożoną w taki sposób, jakbyśmy chcieli nabrać wody. Muszla lub filiżanka czy dłoń działa jak rezonator. Dźwięki, które na co dzień ignorujemy, odbijają się od jej ścianek i ulegają wzmocnieniu – dzięki temu je słyszymy.
-
Zobacz film We francuskich zakładach karnych zwykli więźniowie siedzą we wspólnych celach z islamskimi terrorystami. To łatwy sposób werbowania nowych sympatyków.
-
Zobacz film Zapytaliśmy Niemców, czy potrafią coś powiedzieć po polsku. Zobacz, co odpowiadali. I nie są to te słowa, o których myślisz!
-
Zobacz film Zapytaliśmy niemieckich przechodniów o to, jak przedstawiana jest Polska w niemieckich mediach i skąd czerpią informacje o świecie? Posłuchaj, co nam powiedzieli.
-
Zobacz film Aras uciekła z Syrii do Turcji. Marzy o tym, by iść do szkoły. Ale by związać koniec z końcem, rodzina zamiast do szkoły wysyła ją do pracy.
-
Zobacz film Krystalicznie czysta woda. Dobra widoczność na głębokości do ponad 100 metrów. W Islandii jest do odkrycia jeszcze wiele tajemniczych zakątków.
-
Zobacz film Arabskie klany opanowały berlińską dzielnicę Neukoelln i zastraszają jej mieszkańców.
-
Zobacz film Wenecja pęka w szwach. Odwiedza ją rocznie ok. 30 milionów turystów. Jeśli miasto nie poradzi sobie z masową turystyką i ochroną zabytków, grozi mu skreślenie z listy UNESCO.
-
Zobacz film Zapytaliśmy Niemców, co sądzą na temat reparacji dla Polaków z tytułu II wojny światowej. Niektóre odpowiedzi zaskakują. I to bardzo.
-
Zobacz film Turcy, którzy do niedawna z otwartością przyjmowali nielegalnych uchodźców z sąsiedniej Syrii, dziś są do nich wrogo nastawieni. Żołnierze na granicy znęcają się nad nimi fizycznie i psychicznie. Dodatkowo, kontrole policji i straży granicznej są coraz ostrzejsze.
-
Zobacz film Z Turcji przez Morze Czarne do Rumunii, a stąd - na północ Europy. To nowa droga, oferowana przez przemytników obywatelom krajów, w których toczy się wojna.
-
Zobacz film Jeżeli nie przestaniemy nadużywać antybiotyków, ludzkości grozi wielkie niebezpieczeństwo. Bakteria, która atakuje ludzi ma supermoc - jest lekoodporna, a antybiotyki są wobec niej zupełnie bezradne.
-
Zobacz film W Kolonii powstał sklep bez opakowań. W asortymencie znaleźć można czekoladę, makaron czy mydło. Skusicie się?
-
Zobacz film Indonezyjska firma wyprodukowała foliową torebkę rozpuszczalną w wodzie. Można ją nawet wypić!
-
Zobacz film Grecy spod Olimpu znacznie łatwiej znoszą kryzys dzięki darom natury, jakim są wyśmienite trufle.
-
Zobacz film Drewno zaczyna znów wchodzić w łaski architektów. Jest trwałe, a dzięki nowoczesnym technologiom obróbki stało się jeszcze trwalsze i można je wszechstronnie wykorzystać.
-
Zobacz film Mieszkańcy irlandzkiej wyspy Achill przyzwyczaili się już do tego, że ich plaża pojawia się i znika. Ostatnio mają powód do radości. Po 33 latach ruchome piaski znów wróciły na swoje miejsce, a na wyspę masowo przyjeżdżają turyści. Niektórzy mówią, że istnienie tej plaży to prawdziwy cud. W 1984 roku silne burzliwe fale zmyły cały piasek, a dla mieszkańców wioski to był szok. - To nie było ładne, nie mogliśmy się do tego przyzwyczaić - mówi John McNamara.
-
Zobacz film Naukowcy na uniwersytecie w Irkucku planują przeprowadzić niezwykły eksperyment reaktywowania mamuta z żywych komórek, jakie zachowały się w zamrożonej padlinie. Samica Juka żyła 34 tysiące lat temu w tak zwanym królestwie wiecznej zmarzliny. Rosyjskie muzeum od czasu do czasu prezentuje ją turystom.
-
Zobacz film Do znanych powszechnie zabójców kasztanowców, czyli moli i grzybów doszedł kolejny. Groźna bakteria rozprzestrzenia się w tempie, które przeraża samych ekspertów.
-
Zobacz film Pomysł jak zwykle był dziełem przypadku. Tymczasem tańczący grabarze to już niemal stały element żałobnego orszaku w Ghanie. Czy ta tradycja przyjmie się np. w Europie?
-
Zobacz film Bled w Słowenii - to jedno z najbardziej urokliwych miejsc wypoczynkowych w Alpach. Atrakcje turystyczne przyciągają tu głowy państw i lirycznych celebrytów.
-
Zobacz film Dwie rosyjskie dokumentalistki i aktywistki walczą z bestialstwem wobec arktycznych białuch – białych waleni, zagrożonych wyginięciem wskutek polowań i niewoli w oceanariach. Delfinaria w Rosji i w Chinach płacą za jeden egzemplarz od 40 tys. do 100 tys. euro.
-
Zobacz film Mieszkający w Niemczech kurdyjski dziennikarz, uchodźca z Syrii, pomaga wykrywać bojowników IS. Był więziony i torturowany przez osiem miesięcy. Udało mu się przeżyć tylko dzięki wymianie jeńców.
-
Zobacz film Oto śmiałkowie, którzy bez jakiegokolwiek zabezpieczenia wchodzą na pionowe, skalne ściany usytuowane tuż nad wodą! Kto się odważy? Na zachodnim wybrzeżu Szwecji swoje pasje spełniają miłośnicy intensywnych doznań.
-
Zobacz film Kanclerz Angela Merkel spotkała się z dziećmi. Nie zgadniesz, o co ją pytały i jak wybrnęła niemiecka kanclerz z sytuacji.
-
Zobacz film W jednej z rumuńskich wiosek został nielegalnie rozpylony środek chemiczny przeciwko kleszczom. Skutkiem ubocznym jego zastosowania jest zagłada pszczół z okolicznych pasiek - głównego źródła utrzymania mieszkańców wioski. Pszczelarze są wściekli.
-
Zobacz film Amsterdam jest nie tylko stolicą Holandii, lecz także europejską stolicą rowerzystów. W tym mieście jest ok. 900 tysięcy rowerów więcej niż mieszkańców śródmieścia. Już w 2001 roku właśnie w Amsterdamie wybudowano przy dworcu pierwszy na świecie wielopoziomowy garaż dla rowerów. Tu nawet muzea zwiedza się nie schodząc z jednośladu!
-
Zobacz film Po Brexicie może powrócić granica pomiędzy Republiką Irlandii i Irlandią Północną jako granica zewnętrzna UE. To będzie oznaczało kontrole paszportowe, cła i wiele innych niedogodności.
-
Zobacz film Włoska wyspa Elba jest uznawana za najpiękniejszą w całej Toskanii. Turyści znajdą tu krystalicznie czyste morze, malownicze krajobrazy i piękne plaże, po części ukryte w skalistych zatokach. W stolicy wyspy, Portoferraio, na każdym kroku napotkać można ślady i pamiątki po najbardziej znanym mieszkańcu wyspy - Napoleonie Bonaparte, który przebywał tu na zesłaniu w latach 1814-1815.
-
Zobacz film Dla jednych ochrona, dla innych jawna prowokacja - amerykański system obrony przeciwrakietowej w Korei Południowej wzbudza kontrowersje wśród samych Koreańczyków. Wyrzutnie rakietowe umieszczone w jednej z dolin w Korei Południowej mają służyć przechwytywaniu pocisków wystrzelonych przez Koreę Północą. Tymczasem budzą niepokój. Wielu uważa, że przez to Korea Południowa znajdzie się jeszcze bardziej na celowniku, w przypadku wybuchu wojny.
-
Zobacz film Stereotypów na temat Polaków w Niemczech nie brakuje - "pijak", "złodziej" to tylko niektóre, z jakimi możemy się spotkać za zachodnią granicą. Czy rzeczywiście sąsiedzi mają o nas aż tak złe zdanie? Na szczęście nie, bo w rzeczywistości okazuje się, że Niemcy szczerze lubią Polaków! Zobaczcie, co odpowiedzieli!
-
Zobacz film Polski reżyser świętował premierę swojej opery "Peleas i Melisanda" wg Claude'a Debussy'ego.
-
Zobacz film Masoud Aqil demaskuje terrorystów chcących dostać się do Niemiec jako uchodźcy. - Niektórych z nich odkryłem w internecie - mówi. Historia Massouda jest dramatyczna. Mężczyzna przez wiele miesięcy był torturowany w więzieniach ISIS. Został schwytany, kiedy relacjonował wojnę w Syrii. Młody Kurd wyszedł na wolność dzięki wymianie więźniów. Potem uciekł do Europy. Już w trakcie podróży uświadomił sobie, że wśród jego "kolegów"-uchodźców są byli bojownicy ISIS.
-
Zobacz film Kilka marek i sieci niemieckich włączyło się w kampanię przeciwko rasizmowi. Mimo dobrych intencji nie obyło się bez wpadek. Zobacz jakich. To kolejny przykład braku kreatywności wśród popularnych marek. Wystarczy przypomnieć polskiego Tigera. 1 sierpnia marka zamieściła na Instagramie grafikę, która spotkała się z ogromną falą krytyki. Zdjęcie szybko zniknęło ze strony, jednak niesmak pozostał - klienci zaczęli bojkotować firmę Maspex, która odpowiada za produkcję napoju. Producent przeprosił i wpłacił pół miliona złotych na pomoc żyjącym powstańcom.
-
Zobacz film W małej hiszpańskiej wiosce życie celebruje się w dość nietypowy sposób – udając śmierć. Pochód z trumnami to forma podziękowania św. Marcie za uratowanie życia. W procesji otwartych trumien uczestniczą osoby, które cierpiały na ciężkie choroby i w zamian za uzdrowienie ofiarowały się Matce Boskiej. W uroczystości pogrzebowej uczestniczą także rodziny uzdrowionych osób, które na ramionach niosą otwarte trumny i dziękują za cud łaski. Podczas Romería de Santa Marta odbywają się także koncerty muzyki na żywo. Tradycja tego święta sięga XVII wieku. Co roku procesja przyciąga tysiące turystów.
-
Zobacz film Jak smakują kwiaty? Niemiecka agencja eventowa specjalizuje się w przygotowywaniu nietypowych posiłków. Tradycyjne, restauracyjne zwyczaje nie mają tu racji bytu. Ale to nie tylko uczta dla oka, rośliny potrafią o wiele więcej.
-
Zobacz film Pokaz orek to jedna z głównych atrakcji na Teneryfie. Jednak nie zawsze wszystko idzie gładko. Kilka lat temu ważący 2 tony waleń zaatakował śmiertenie swojego trenera. Dziś matka zmarłego chłopaka walczy o wypuszczenie orek na wolność, czym wywołała publiczną debatę.
-
Zobacz film Niebo już wkrótce może zapełnić się jeszcze bardziej. Trwają testy podniebnej taksówki. Masowa produkcja może ruszyć już w 2025 roku. Aerotaxi, bo tak będzie się nazywać pierwszy latający samochód, wyposażona jest w baterię i może pokonać dystans do 300 kilometrów z prędkością powyżej 300 km/h!
-
Zobacz film Twój kot uwielbia przesypiać niemal cały dzień? A może jest typowym czyściochem i dba o siebie ze szczególną uwagą? Nie wiesz, jaki ma nastrój? Okazuje się, że humor pupila można odczytać... po prostu z mimiki jego pyszczka. Zobaczcie ciekawostki z życia kotów!
-
Zobacz film Tylko w 2017 roku 25,3 miliony pasażerów na całym świecie zdecydowało się na urlop na pokładzie statku pasażerskiego. Co sprawia, że ta forma podróżowania coraz bardziej zyskuje na atrakcyjności? - To niesamowite, to mój pierwszy rejs. Już sam widok olbrzymiego statku, podczas wchodzenia na pokład, jest wielkim przeżyciem - mówi jedna z turystek. Z portu w Hamburgu wyruszają statki w kierunku Anglii, Francji czy Hiszpanii.
-
Zobacz film Od wybuchu wulkanu Eyjafjallajoekull w 2010 roku, ta wulkaniczna wyspa przeżywa prawdziwy boom turystyczny. Islandia leży na Północnym Atlantyku, tak zwanym "gorącym punkcie grzbietu śródatlantyckiego", między dwoma płatami kontynentalnymi.
-
Zobacz film Coraz częściej niedźwiedzie szukają pożywienia w rumuńskich miastach. Atakują przy tym ludzi.
-
Zobacz film Pingeyri w Islandii: opuszczona wioska rybacka w rękach młodej pary zamienia się w turystyczną perełkę. Co można w niej zobaczyć szczególnego?
-
Zobacz film Co czwarty Rosjanin wszedł w kolizję z prawem lub odsiadywał już karę więzienia. W Rosji grożą one nawet za drobne wykroczenia. Aleksej Gaskarow jest jedną z tysiąca ofiar obecnego systemu prawnego.
-
Zobacz film Stolica Węgier oferuje wiele atrakcji turystycznych. Jedną z nich, i zarazem nietypową, jest wycieczka autobusem, który wprost z budapesztańskich ulic wjeżdża do... Dunaju. To trzeba przeżyć!
-
Zobacz film Bośnia i Hercegowina to jeden z najbiedniejszych krajów Europy. Niestabilne struktury społeczno-państwowe stanowią tam podatny grunt na tworzenie się radykalnych wspólnot. W północno-wschodniej części Bośni, wokół przemysłowego miasta Tuzla, władzę przejęli radykalni salafici, którzy bezwzględnie walczą o anonimowość. Dziennikarze nie mają tu wstępu, a mieszkańców podejrzewa się o szkolenie do walki przyszłych bojowników Państwa Islamskiego.
-
Zobacz film Z opublikowanego właśnie raportu organizacji ONZ wynika, że najszczęśliwszym narodem świata są Norwegowie. Tuż za nimi uplasowali się Duńczycy, Islandczycy, Szwajcarzy i Finowie.
-
Zobacz film Z pozoru tradycyjny tatuaż, w rzeczywistości - coś, co może uratować życie. Projekt "inteligentnego" tatuażu został stworzony przez naukowców z Harvardu i ma pomóc cukrzykom! Wykonany został atramentem wyposażonym w specjalne czujniki, które reagują na zmiany zachodzące w limfie. Jeśli poziom cukru we krwi jest podwyższony, tatuaż zmienia kolor. Czyżby to nowy i bezbolesny sposób mierzenia cukru?
-
Zobacz film Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego pandy są czarno-białe? Jak się okazuje, niezwykłe ubarwienie ma przede wszystkim jeden cel. Koniecznie zobaczcie!
-
Zobacz film Spróbuj lekkiej i orzeźwiającej sałatki z arbuzem i miętą. Idealna na lato!
-
Zobacz film Kanclerz Merkel zwalnia parlamentarzystów frakcji CDU/CSU z dyscypliny partyjnej ws. głosowania dotyczącego małżeństw osób tej samej płci.
-
Zobacz film Ustawa łagodząca przemoc w rodzinie i nazywająca ją drobnym wykroczeniem została przyjęta w rosyjskiej Dumie większością głosów. Nowa ustawa pozwala raz w roku pobić własną żonę bez ponoszenia większych konsekwencji.
-
Zobacz film Naukowcy z Massachusetts opracowali drukarkę 3D wykorzystującą energię słoneczną.
-
Zobacz film Park „Tiergarten” w centrum Berlina. Tu prostytuuje się coraz więcej młodych uchodźców. Większość z nich pochodzi z Iranu, Afganistanu, Pakistanu, Syrii lub Iraku. Wielu ma nakaz opuszczenia kraju i grozi im deportacja.
-
Zobacz film Artystyczne nawiązanie do historii miejsca, w którym dziś znajduje się renomowana galeria Polek, przyciągnęło na wystawę tłumy. Odwiedził ją też Ai Weiwei.
-
Zobacz film Z powodu jednego plakatu Ildar Dadin wysłany został do obozu karnego na Syberii. Według jego relacji, w dzisiejszych rosyjskich koloniach karnych stosuje się te same metody jak za czasów Stalina.
-
Zobacz film Zniszczone gumowe łodzie, na których uchodźcy przybyli do Europy mają swoje drugie życie. Na greckiej wyspie Chios niewielka firma szyje z nich... torebki!
-
Zobacz film Na tej wyspie nie trzeba aktu urodzenia ani żadnych innych papierów, żeby się pobrać. Młode pary muszą tylko przedłożyć zaświadczenie, że są osobami stanu wolnego. Cała wyspa korzysta na tym ślubnym boomie.
-
Zobacz film Statystycznie co 40 minut w Kirgistanie uprowadzane są i zmuszane do ślubu młode dziewczyny. Co trzecia zamężna Kirgizka była porwana przez swojego przyszłego męża. Kobiety niechętnie opowiadają o swojej gehennie, odejście od mężczyzny uważane jest za hańbę. Dlatego rzadko zdarzają się rozwody, większość porwanych godzi się ze swoim losem i tego samego wymagają od swoich córek. Prawo zabrania takich praktyk, jednak karę za porwania wprowadzono stosunkowo niedawno i jest ona niższa niż za kradzież kozy. Kirgiska tradycja "ala kachuu" czyli "łap i uciekaj" była dawniej wyrazem głębokiej miłości młodych ludzi, którzy sprzeciwiali się decyzji rodziców i razem uciekali. Teraz zamieniła się w akt porwania i gwałtu.
-
Zobacz film Artemis Sorras chce ratować Grecję i uwolnić kraj od długów.
-
Zobacz film Teraz medyczną marihuanę dostać mogą tylko pacjenci cierpiący na ciężkie schorzenia. Istnieje szansa, że wkrótce na receptę będzie dostępna dla wszystkich.
-
Zobacz film Te symbole miały chronić przed przymusowym przechodzeniem na islam. Dziś ta chrześcijańska tradycja odchodzi w Bośni do lamusa.
-
Zobacz film Polki po raz kolejny zostały zaproszone do udziału w Forecast Forum, nowatorskiego przedsięwzięcia odkrywającego talenty z dziedziny sztuki współczesnej.
-
Zobacz film Bez prądu, bieżącej wody i internetu. Życie z dala od cywilizacji ma coraz więcej zwolenników. Nowego lokatora poszukuje obecnie jedna z pustelni w Austrii. Wystarczy wysłać zgłoszenie. Są jacyś chętni?
-
Zobacz film Coraz więcej osób wybiera się na Mont Blanc bez przewodnika, co jest bardzo niebezpieczne i spędza sen z oczu burmistrza pobliskiej gminy. Turyści dosłownie szturmują najwyższy szczyt Alp. Wyruszają już o 3:00 w nocy, by zdążyć przed kolejnymi falami miłośników górskich wędrówek.
-
Zobacz film Nieznani sprawcy zaatakowali mieszkańców blokujących tory kolejowe na wschodzie Ukrainy. Jeśli blokada dalej potrwa, cała ukraińska gospodarka będzie zagrożona. Jak donosi prasa, chuligani zostali opłaceni przez jednego z ukraińskich oligarchów, który na tych terenach ma liczne przedsiębiorstwa i nie chce ich stracić.
-
Zobacz film Rzym odwiedza rocznie miliony turystów, zachwycają się oni tamtejszą architekturą i atmosferą. Jednak w oczy coraz częściej rzucają się negatywne zjawiska. Stolica Włoch tonie w morzu śmieci, a na obrzeżach miasta rośnie przestępczość. Wszędzie można spotkać się z korupcją. Mieszkańcy Wiecznego Miasta postanowili z tym walczyć, w tym celu założono stowarzyszenie. - Tak źle jeszcze nie było - żalił się właściciel delikatesów. Aktywiści mają nadzieję, że dzięki wspólnym wysiłkom uda się przeciwstawić również mafii. Stowarzyszenie zdobywa coraz więcej sympatyków. Na efekty ich pracy trzeba jednak jeszcze poczekać.
-
Zobacz film Papugi to jedne z nielicznych zwierząt, które potrafią naśladować ludzki głos.
-
Zobacz film Ula Wanecki to Polka mieszkająca w Niemczech. Od lat jest dublerką pani kanclerz. Sobowtórka twierdzi, że najważniejsza jest garderoba, przez lata gromadziła odpowiednie stroje. Pracuje także nad swoją mimiką i gestami tak, aby była jeszcze bardziej podobna do Angeli Merkel.
-
Zobacz film Nazywa się Ewelina Szepa. Od lat występuje z kultowym klubie Olivias Show Club w dzielnicy uciech w Hamburgu.
-
Zobacz film Fikcyjne małżeństwa z syryjskimi kobietami cieszą się wśród Turków coraz większym powodzeniem.
-
Zobacz film Drugi co do wielkości lodowiec Islandii, Langjökull - dotychczas można go było podziwiać jedynie z lotu ptaka. Lodowy olbrzym o długości 50 i szerokości 20 kilometrów zagrożony jest zmianami klimatycznymi. Tunel w lodowcu ma nie tylko pokazać piękno wnętrza lodowca, ale ostrzec przed niebezpieczeństwem, jakie mu grozi.
-
Zobacz film Rumuńscy ekolodzy próbują ulokować hodowlane żubry w południowych Karpatach. Zwierzęta wymarły na tych terenach w XIX wieku. - To wyjątkowa historia. Żubry znów pojawiły się na wolności. Te zwierzęta przyszły na świat w niewoli – mówi Daniel Hurduzeu, leśniczy, opiekun żubrów. Największym niebezpieczeństwem dla tych zwierząt jest człowiek. Ludzkie osady, wsie, gospodarstwa – tu żubry nie są mile widzianymi gośćmi.
-
Zobacz film Finnmark to najbardziej wysunięty na północ region Norwegii. Zima jest tu długa i sroga. Ale mieszkańcy dalekiej północy są zadowoleni z życia.
-
Zobacz film To jest prawdziwe wyzwanie! W tegorocznej edycji zwyciężył Amerykanin Michael Wardian. W nagrodę za morderczy wysiłek biegacz otrzymał 15 000 dolarów, które przeznaczył na cele charytatywne.
-
Zobacz film Niemiecko-syryjski artysta Manaf Halbouni stworzył na drezdeńskiej starówce niezwykłą instalację, która ma upamiętniać zbombardowanie miasta w czasie II wojny światowej oraz uświadomić Niemcom, że naloty są codziennością w Syrii. Obok Kościoła Marii Panny powstał niecodzienny "Monument" z trzech stojących pionowo autobusów. Taką właśnie ochronę stosowali mieszkańcy Aleppo, chroniąc się przed snajperami. Uroczystą inaugurację instalacji Halbouniego zakłóciło około stu zwolenników Pegidy. Stowarzyszenie to walczy z islamizacją Niemiec oraz Europy.
-
Zobacz film Basi niedawno miała 37 urodziny, w przeliczeniu na ludzki wiek panda ma już ponad 100 lat! Życie tego zwierzaka było bardzo ciekawe, kiedy miała 4 lata została uratowana przez rolnika. W 1990 stała się inspiracją dla maskotki do Igrzysk Azjatyckich. Basi życzymy dużo zdrowia!
-
Zobacz film Paradoksalnie hiszpańskim ratownikom grozi kara 10 lat pozbawienia wolności za pomoc tonącym uchodźcom. Pewnej styczniowej nocy, zamiast podziękowań za pomoc w czasie jednej z akcji ratunkowych, zostali aresztowani przez grecką straż przybrzeżną. Spędzili w areszcie trzy dni, ponieważ zarzucono im nielegalny transport ludzi i posiadanie broni bez zezwolenia. Ratownicy są oburzeni. Jak zakończy się ta sprawa?
-
Zobacz film Belgijka Laura Passoni opowiada o 9-miesięcznym pobycie w Państwie Islamskim i życiu w kalifacie. Wszystko zaczęło się od zawodu miłosnego, mąż zostawił ją dla innej kobiety. Po zdradzie wpadła w depresję. Laura postanowiła więc poszukać szczęścia gdzie indziej. Na Facebooku znalazł ją werbownik Państwa Islamskiego. Od tego zaczęły się wszystkie problemy Belgijki.
-
Zobacz film W 2016 roku wojna w Syrii i zamachy terrorystyczne dominowały na pierwszych stronach gazet. Ale rok ten miał także kilku swoich bohaterów. Należy do nich między innymi Alex, który napisał list do prezydenta Obamy. Był on tak poruszający, że chłopiec został zaproszony do Białego Domu. Na liście znalazł się również prezydent Kolumbii, Juan Manuel Santos, który zawarł pokój z rebeliantami FARC. Tym samym zakończył trwającą 50 lat wojnę. Za swoje działania został uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla.
-
Zobacz film Mikroklimat wyspy Tresco w pobliżu Półwyspu Kornwalskiego pozwala tropikalnym roślinom z całego świata czuć się tutaj jak we własnej ojczyźnie.
-
Zobacz film W Czechach przybywa wystawionych na sprzedaż zamków i pałaców. Ich nabywcami są najczęściej bogaci Rosjanie. Dla przykładu, mały zamek otoczony pierścieniem zieleni, położony pod Pragą, jest do kupienia za 200 tysięcy euro. Mimo że cena jest kusząca, jak mówią agenci nieruchomości, są to typowe czeskie pałace. - Wystarczy jeden silniejszy powiew wiatru i budynek się rozleci - mówi agentka Natalia Makovik.
-
Zobacz film Helena Norowicz przez wiele lat była aktorką teatralną. Gdy skończyła 70 lat została wysłana na emeryturę. Po 12 latach wróciła do publicznych występów, tym razem w roli modelki. Została zauważona przez projektanta mody, który zaprosił ją do współpracy przy kampanii swojej marki. Kobieta wyznaje zasadę, że w życiu powinno robić się to, na co ma się ochotę. Bez względu na wiek.
-
Zobacz film Nielegalnie zajęty 4-gwiazdkowy hotel "City Plaza" w Atenach stał się domem dla wielu uchodźców żyjących dotychczas na ulicach. Był on przez lata opuszczony, dlatego społecznicy działający w stolicy Grecji postanowili go zamienić w azyl dla Syryjczyków. Poza dachem nad głową uchodźcy mają zapewnione również posiłki, w których przygotowaniu mają obowiązek uczestniczyć. Inicjatywa budzi jednak kontrowersje wśród mieszkańców Aten. Inne opustoszałe hotele również zamieniono w nielegalne noclegownie dla uchodźców. Jeden z nich został niedawno podpalony przez nieznanych sprawców.
-
Zobacz film Emma Morano mieszka we Włoszech, ma aż 117 lat. Jest najstarszą kobietą na świecie, została nawet wpisana do księgi rekordów Guinnessa. Jaka jest jej recepta na długowieczność? Jak sama przyznaje, swój wiek zawdzięcza tylko i wyłącznie diecie, która składa się z... dwóch jajek i odrobiny ciasta dziennie.
"Tak" dla małżeństw tej samej płci
Kanclerz Merkel zwalnia parlamentarzystów frakcji CDU/CSU z dyscypliny partyjnej ws. głosowania dotyczącego małżeństw osób tej samej płci.
Wasze komentarze: 1,
przeczytane przez: 30 osób Dodaj komentarz