Została najszybsza 101-latką na świecie

101-latka z Indii została bohaterką bieżni podczas World Masters Games, po tym jak ukończyła bieg na 100 metrów. Dystans pokonała w minutę i 14 sekund. Man Kaur rozpoczęła karierę sportową w wieku 94 lat. Jako jedyny uczestnik w kategorii powyżej 100 lat zdobyła złoty medal. Kaur wzięła również udział w konkursie rzutu oszczepem, biegu na 200 metrów i pchnięciu kulą. World Masters Games to turniej międzynarodowy, który organizowany jest co cztery lata. Mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni, ale muszą spełnić minimum wiekowe, które waha się od 25 do 35 lat, w zależności od dyscypliny. W tym roku turniej organizowany jest w Auckland. (STORYFUL/x-news)

UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
Dodano: Piątek, 11 sierpnia (11:29)