"Piotr Witwicki. Bez uników"
- Zobacz film - Czy chciałbym jeszcze wrócić do boksu? Myślę, że nie. Mógłbym się zgodzić tylko z jednym osobnikiem zawalczyć: z Włodarczykiem - powiedział Artur Szpilka, były pięściarz, w najnowszym odcinku rozmowy "Bez Uników" Piotra Witwickiego. W studiu pojawił się razem z Hubertem Kęską, dziennikarzem sportowym i autorem jego biografii "Zawsze ten sam". - Takie zdanie jedno, które Artur mi powiedział: Pewne wartości i cechy, z którymi kojarzysz określonych ludzi, sztywnych, charakternych, nie mają znaczenia, jeśli przegrywają walkę z narkotykami - dodał Hubert Kęska. W wywiadzie sporo o wewnętrznej przemianie Szpilki, który sam przyznał, że "ma 35 lat, a już trochę przeżył". - Wiele rzeczy miałem tłumaczone wcześniej i musiały minąć dwa-trzy lata, żebym doszedł do tego, co mogłem zrobić ot tak - stwierdził. Nie brakuje też rozmyślań o przyszłości boksu: czy będzie wyparty przez gale sztuk walki i podobne wydarzenia? - Najbardziej znaczącą decyzją będzie, czy pozostanie na igrzyskach olimpijskich - przewidywał Szpilka.
- Zobacz film Głosowali na Aleksandra Kwaśniewskiego i wierzyli, że postkomunistyczna lewica będzie ich bronić przed prywatyzacją. Dlaczego więc niemal od 20 lat mieszkańcy byłych miast przemysłowych czy PGR-ów masowo głosują na PiS? Dr Bartosz Rydliński na podstawie "byłej twierdzy wyborczej" SLD tłumaczy, jak wielkie zmiany zaszły w polskim społeczeństwie po 2005 roku i co powinna zrobić Lewica, by odzyskać przychylność klasy ludowej. W rozmowie "Bez Uników" z Piotrem Witwickim mówi też, dlaczego Magdalena Biejat - faworytka, jeśli chodzi o prezydencką kandydaturę Lewicy - powinna atakować w kampanii nie PiS, a Rafała Trzaskowskiego. Zastanawia się również, dlaczego ta formacja stosuje taktykę "Tak jest, panie premierze", zamiast stawiać się Donaldowi Tuskowi. - Chciałbym, aby potrafiła w tych ważnych, nieoczywistych sprawach kruszyć kopie i nawet wyjść z rządu - ocenia.
- Zobacz film Polityczna sytuacja Pauliny Matysiak jest skomplikowana, o czym sama bez ogródek mówi. - Jestem zawieszona w prawach członkini partii Razem, choć jednocześnie jestem pełnoprawną członkinią koła w Sejmie - stwierdziła w rozmowie z Piotrem Witwickim. Jak podkreśliła, zakładając z posłem PiS Marcinem Horałą stowarzyszenie "Tak dla Rozwoju" chciała wyjść poza polityczny duopol. Jej zdaniem Razem powinna postawić na miasta powiatowe, a nie skupiać się wyłącznie na metropoliach, dlatego zamierza kandydować na liderkę lewicowej formacji. - Wiele rzeczy, o jakich mówię, jest wpisane w program, pojawiają się na poziomie teoretycznym, ale jak przechodzi się na praktyczny to one znikają - spostrzegła. Poruszyła też temat zapowiadanych pociągów Pendolino do Szczecina, które - według niej - są "pudrowanym sukcesem".
- Zobacz film - Jestem przekonany, że gdyby w Rosji były uczciwe wybory, Putin by je spokojnie wygrał na nucie nacjonalistycznej, imperialnej - uważa były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. W nowym odcinku cyklu "Bez Uników" przekonuje też, że nie ma powodu, by wieszczyć rosyjskiemu prezydentowi rychły koniec. Redaktor naczelny Interii Piotr Witwicki pytał również o sytuację Ukrainy. - Wołodymyr Zełenski jest w trzecim roku wojny i mówiąc wprost: on jest na ostatnich nogach - nie ma wątpliwości Kwaśniewski.
- Zobacz film Wywiad sztucznej inteligencji z Wisławą Szymborską to dopiero początek. Będą kolejne takie publikacje i nie powinniśmy się tym oburzać - mówi Łukasz Orbitowski. Właśnie ukazała się jego powieść "Wróg", o czym rozmawia z Piotrem Witwickim w cyklu Interii "Bez Uników". Czy w przyszłości "jego" inną książkę napisze już AI? Pisarz nie wyklucza, ale zapewnia, że zagrożenie z jej strony jest mniejsze niż myślimy, choć nadal spore. Stawia też poważniejsze pytanie: czy można w całości podrobić duszę autora?
- Zobacz film Polska zarobi na wejściu Ukrainy do Unii Europejskiej - nie ma wątpliwości Paweł Kowal, pełnomocnik rządu ds. odbudowy Ukrainy. W rozmowie z Piotrem Witwickim w cyklu "Bez Uników" mówi, których problematycznych kwestii Kijów nie dostrzega w UE, a także pod jakimi względami już do niej należy. Przekonuje też, że Polska nie powinna odpowiadać za akcję "Wisła" i ujawnia, co znajduje się w tajemniczym pokoju w Pałacu Prezydenckim.
- Zobacz film W rozmowie z Piotrem Witwickim pisarz Szczepan Twardoch wyjawił na czym polega "uprawianie literatury". Opowiedział również jak social media wpływają na jego proces twórczy, czemu ludzie uciekają od tematu wojny i na jakiej partii politycznej się zawiódł. Redaktor naczelny Interii pytał także o nową książkę "Powiedzmy, że Piontek", w której autor prowadzi grę z własnymi czytelnikami.
- Zobacz film W rozmowie "Bez uników" Piotra Witwickiego, Artur Rojek przedstawił wyzwania jakie czekają go przy przygotowaniach do OFF Festiwalu. Opowiedział również czego słucha na co dzień, z kim chętnie nawiązałby współpracę i czy możemy się spodziewać kolejnego albumu artysty.
- Zobacz film Czy Stany Zjednoczone są na skraju wojny domowej? Jakie są źródła głębokich podziałów społecznych w tym kraju? W najnowszym odcinku podcastu Interii "Piotr Witwicki. Bez Uników", redaktor naczelny portalu rozmawia z Łukaszem Pawłowskim z "Podkastu amerykańskiego", autorem książki "Stany Podzielone Ameryki" o przyczynach narastających napięć społecznych i politycznych oraz o roli ostatnich i tych nadchodzących wyborów prezydenckich w pogłębianiu podziałów.
- Zobacz film W rozmowie "Bez uników" Piotra Witwickiego, Marcin Giełzak i Jakub Dymek przedstawili różnice w myśleniu pokoleń o rozwoju państwa. Opowiedzieli również na czym polega aktualny spór pomiędzy rodakami, jakie postacie polityczne społeczeństwo zapamięta na długie lata i czy Polska ma szansę być postępowym krajem.
- Zobacz film W rozmowie "Bez Uników" Piotra Witwickiego, Tomasz Sajewicz zobrazował współczesne życie w Chinach. Opowiedział również, czemu dane PKB są tajne, jakie podejście powinna mieć światowa dyplomacja i czemu covid w Chinach to czysta polityka. Redaktor naczelny Interii pytał również o książkę "Nowa gra w Chińczyka", i na czym polega fenomen Azjatyckich prowincji.
- Zobacz film W rozmowie "Bez Uników" Piotra Witwickiego, Daria Zawiałow wyjawia na czym polega jej popowa prowokacja. Opowiada również o początkach kariery i nowym albumem "Dziewczyna Pop". Redaktor naczelny Interii pytał również czy często odmawia współprac muzycznych, kto jest jej idolem i jak powinna wyglądać zdrowa miłość.
- Zobacz film W rozmowie "Bez Uników" Piotra Witwickiego, Zbigniew Parafianowicz wyjawia kuluary wojny ukraińsko-rosyjskiej. Opowiedział również, czemu w Polsce panował taki zamęt, i jak nasz rząd radził sobie z tematem wojny. Redaktor naczelny Interii pytał również o książkę "Polska na Wojnie", i kto dziś jest naszym prawdziwym sojusznikiem.
- Zobacz film W rozmowie "Bez Uników" Piotra Witwickiego, Katarzyna Puzyńska wyjawiła jak buduje fabuły swoich książek. Opowiedziała również dlaczego w Polsce kryminały są tak popularne, i jak radzi sobie z hejtem. Redaktor naczelny Interii pytał również o nową książkę "Bezgłos", i skąd czerpie fabularną wiedzę.
- Zobacz film W rozmowie "Bez Uników" Piotra Witwickiego, Wojciech Mazolewski wyjawił jak muzyka wpłynęła na jego życie. Opowiedział również, czym różni się punk od jazzu i czy warto mieszać style muzyki. Redaktor naczelny Interii pytał również o granie w kapeli Pink Freud i czy w Polsce potrzebujemy mediów publicznych.
- Zobacz film W rozmowie "Bez Uników" z Piotrem Witwickim Adam Zieliński (Łona) wyjawił jak przebiegała praca nad projektem ,,Taxi". Opowiedzieli również, czy da się rapować o miłości i czy jako prawnik pokusiłby się o tematy prawne w swoich kawałkach. Redaktor naczelny Interii pytał również o aktualny portret Polski i na czym artysta opiera swoje teksty.
- Zobacz film W rozmowie Bez Uników z Piotrem Witwickim duet muzyczny Smolik KevFox wyjawił czego możemy spodziewać się w ich nowym albumie "Belly Of The Whale". Opowiedzieli również, jak się poznali, co w świecie muzycznym opłaca się finansowo i czy praca z solowymi artystami jest łatwiejsza. Redaktor naczelny Interii pytał również o to czy Polacy to ponury naród, i czy z weną trzeba się urodzić.
- Zobacz film W rozmowie z Piotrem Witwickim pisarz Jacek Dehnel wyjawił dlaczego kandyduje z list Lewicy. Opowiedział również, jak zmienił się stosunek społeczeństwa wobec środowiska LGBT, i kto w Polsce zalicza się do elit. Redaktor naczelny Interii pytał również o jeden z postulatów dotyczący systemu emerytalnego dla artystów i o to, czy "social" różni się od socializmu.
- Zobacz film W rozmowie z Piotrem Witwickim dziennikarz Michał Figurski wyjawił sekrety pracy prowadzącego. Opowiedział również, jak okres rehabilitacji zmienił jego pogląd na świat i czy warto uciekać od lekarzy. Redaktor naczelny Interii pytał również o program "Temptation Island Polska" i o to, czy nawet najsilniejszy związek może ulec pokusie.
- Zobacz film W rozmowie z Piotrem Witwickim pisarz Wojciech Chmielarz obnaża oblicze polskiej policji. Opowiada jak leśny żuk może zmienić bieg historii i o tym, która sprawa zapadła mu w pamięci. Redaktor naczelny Interii pytał również o premierową książkę "Za granicą" i o to czy autor może kształtować gust czytelnika.
- Zobacz film W rozmowie z Piotrem Witwickim wokalista porusza problematykę lat 80 i 90. Opowiada, co go inspirowało przy pisaniu piosenek i kto jest jego prawdziwą miłością życia. Redaktor naczelny Interii pytał również o plany na przyszły rok, jakim jest liderem dla członków kapeli i kto bym jego idolem w młodzieńczych latach.
- Zobacz film Były premier w rozmowie z Piotrem Witwickim opowiedział, jak wyglądają kuluary polskiej polityki, co zawał zmienił w jego życiu lub kiedy powiedzieć sobie dość. Redaktor naczelny Interii pytał również o tematy rodzinne, co Marcinkiewicz myśli o aktualnej scenie politycznej i czym dzisiejsza Polska różni się od tej z czasów jego działalności.
- Zobacz film Były mistrz świata tłumaczy czym różni się boks od świata freak fightów. W rozmowie z Piotrem Witwickim opowiedział, jak zmienił się na przestrzeni lat, czyje walki mu zaimponowały lub jakim typem sportowców gardzi. Redaktor naczelny Interii pytał również swojego gościa jak wyglądają jego relacje rodzinne, czy brak prawa jazdy to wstyd i kiedy przewiduje zakończenie kariery.
- Zobacz film Tomasz Kot szczerze o tym, jak wygląda praca na planie zdjęciowym. W rozmowie z Piotrem Witwickim opowiedział, z czym się mierzył, aby oddać realia odgrywanej postaci. Redaktor naczelny Interii pytał swojego gościa również czy pandemia wpłynęła na jego karierę, o postać Bankiera w najnowszym filmie Wyrwa oraz o to, jaką twarz ludzie przypisują aktorowi.
- Zobacz film Marcin Gortat otwarcie mówi o swoim wsparciu dla Ukrainy. W rozmowie z Piotrem Witwickim opowiedział o wizycie w przyfrontowym Bachmucie. Redaktor naczelny Interii pytał swojego gościa również między innymi o koszykarską emeryturę, plany biznesowe oraz o to, kto jest najlepszym zawodnikiem w historii NBA.
- Zobacz film Autobiografia nową metodą terapii? Czy przecieki wychodzące z Pałacu Buckingham są zaplanowane? Jaka będzie przyszłość Korony? Piotr Witwicki rozmawia z Maciejem Czajkowskim - dziennikarzem brytyjskich mediów, o tym co może czekać rodzinę królewską.
- Zobacz film Wigura i Terlikowski o książce "Polka ateiska kontra Polak katolik"
- Zobacz film Czego boimy się najbardziej? Gdzie szukamy drogi ucieczki i o tym jak nie wpaść w pułapki, które zastawia nasza psychika rozmawia Piotr Witwicki z psychoterapeutą Robertem Rutkowskim.
- Zobacz film Gościem Piotra Witwickiego był Leszek Balcerowicz, ekonomista, były wicepremier i minister finansów.
- Zobacz film Gościem Piotra Witwickiego był Witold Jurasz, były dyplomata, który w latach 2005-2009 pracował w ambasadzie RP w Moskwie. Dziś Jurasz pracuje jako dziennikarz, a w tym roku wydał książkę "Demony Rosji". W rozmowie z Piotrem Witwickim spróbuje przybliżyć mentalność Rosjan, oraz odpowie, czy w tym kraju możliwe jest wprowadzenie takiej demokracji, jaką znamy ze świata zachodniego.
- Zobacz film Sławomir Cenckiewicz okres lat dziewięćdziesiątych nazywa postkomunizmem i jak sam mówi - postkomunizm się nie skończył. - Transformacja ma to do siebie, że przepoczwarza się w kolejne fazy (...), z komunizmu na postkomunizm, z postkomunizmu nie wiem w co. Ale na pewno nie na antykomunizm - podkreślił historyk. W rozmowie z Interią opowiada między innymi o kulisach rozmów w Magdalence czy o sprawie FOZZ i Michała Falzmanna.
- Zobacz film Gościem Piotra Witwickiego był Bogdan Zdrojewski, który jako prezydent Wrocławia walczył z największą powodzią, jaka dotknęła miasto w 1997 roku. Wydarzenia te zostały przedstawione w serialu "Wielka woda". O tym, ile jest w nim prawdy, a ile filmowej fikcji, o tym, jak naprawdę walczono z żywiołem i co działo się po powodzi - posłuchacie w programie "Piotr Witwicki Videocast".
- Zobacz film - Dużo Rosjan wierzy w to, co opowiada Putin, ale teraz coraz więcej ludzi rozumie, że to wydmuszka i to wszystko, co przekazują rosyjskie media, nie jest prawdą - mówi Grzegorz Kozak, wieloletni korespondent w Rosji. Gość videocastu Piotra Witwickiego mówi m.in. o następcy Władimira Putina, rosyjskim uzbrojeniu oraz skuteczności nałożonych przez Zachód sankcji. - Putin zdaje sobie sprawę, że jeżeli się nie odgryzie, to go nie ma. On jeszcze próbuje z tego narożnika się wydostać, ale jest tam coraz bardziej spychany. Ale "szczur" zaatakuje, bo to jest prawdopodobnie ostatnia szansa, żeby przeżyć. Nie liczy się z konsekwencjami - powiedział Kozak.
- Zobacz film W najnowszym odcinku "Piotr Witwicki videocast" szczegóły dziennikarskiego śledztwa, które przeprowadziła Sylwia Czubkowska w swojej najnowszej książce „Chińczycy trzymają nas mocno”. Czy Stary Kontynent jest kolonizowany przez Państwo Środka? Jakimi środkami Chińczycy wabią i korumpują europejskie elity? A także o wykorzystywaniu niezależności uniwersytetów i samorządów w technologicznym wyścigu zbrojeń.
- Zobacz film Kwestia dopuszczenia niektórych zawodników, bądź zawodniczek, do wydarzeń sportowych, powinna być w przyszłości lepiej uregulowana - uważa Witold Bańka, prezydent Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). W rozmowie z Piotrem Witwickim, jako przykład podał pływaczkę, której przypadek zapoczątkował dyskusję o równych prawach osób tej samej płci podczas sportowej rywalizacji.
- Zobacz film Prof. Wojciech Roszkowski powiedział Interii, że gdyby miał rozpocząć pisanie dzisiaj, nie zmieniłby w podręczniku do przedmiotu "Historia i teraźniejszość" niczego. Odnosząc się do fragmentu o in vitro, uznał, że "wyjaśniłby go troszeczkę lepiej". Przyznał, dlaczego tak naprawdę został on usunięty z podręcznika.
Artur Szpilka: Dalej są momenty, gdzie potrafię się odpalić
- Czy chciałbym jeszcze wrócić do boksu? Myślę, że nie. Mógłbym się zgodzić tylko z jednym osobnikiem zawalczyć: z Włodarczykiem - powiedział Artur Szpilka, były pięściarz, w najnowszym odcinku rozmowy "Bez Uników" Piotra Witwickiego. W studiu pojawił się razem z Hubertem Kęską, dziennikarzem sportowym i autorem jego biografii "Zawsze ten sam". - Takie zdanie jedno, które Artur mi powiedział: Pewne wartości i cechy, z którymi kojarzysz określonych ludzi, sztywnych, charakternych, nie mają znaczenia, jeśli przegrywają walkę z narkotykami - dodał Hubert Kęska.
W wywiadzie sporo o wewnętrznej przemianie Szpilki, który sam przyznał, że "ma 35 lat, a już trochę przeżył". - Wiele rzeczy miałem tłumaczone wcześniej i musiały minąć dwa-trzy lata, żebym doszedł do tego, co mogłem zrobić ot tak - stwierdził. Nie brakuje też rozmyślań o przyszłości boksu: czy będzie wyparty przez gale sztuk walki i podobne wydarzenia? - Najbardziej znaczącą decyzją będzie, czy pozostanie na igrzyskach olimpijskich - przewidywał Szpilka.
W wywiadzie sporo o wewnętrznej przemianie Szpilki, który sam przyznał, że "ma 35 lat, a już trochę przeżył". - Wiele rzeczy miałem tłumaczone wcześniej i musiały minąć dwa-trzy lata, żebym doszedł do tego, co mogłem zrobić ot tak - stwierdził. Nie brakuje też rozmyślań o przyszłości boksu: czy będzie wyparty przez gale sztuk walki i podobne wydarzenia? - Najbardziej znaczącą decyzją będzie, czy pozostanie na igrzyskach olimpijskich - przewidywał Szpilka.