"Zamieszkanie"
-
Zobacz film 43 lata – w takim wieku jest przeciętny Polak. Nic nie wskazuje na to, żebyśmy jako społeczeństwo mieli odmłodnieć, a wręcz przeciwnie - jesteśmy jednym z najszybciej starzejących się narodów Europy. To, co niektórzy nazywają "demograficznym tsunami" stawia przed nami wyzwania nie tylko w obszarze gospodarki i ochrony zdrowia, ale również architektury. Jakie powinny być miasta, by ich mieszkańcy żyli nie tylko długo, ale również szczęśliwie? O tym w nowym odcinku podcastu "Zamieszkanie" opowiada Agnieszka Labus – architektka i badaczka, założycielka Fundacji LAB 60+, wykładowczyni Politechniki Śląskiej.
-
Zobacz film "Lary i Penaty — o budowaniu poczucia bezpieczeństwa w architekturze" – to tytuł wystawy, którą od 10 maja będzie można oglądać w Pawilonie Polskim na Biennale Architektury w Wenecji. O idei ekspozycji oraz o tym, jak przez wieki próbowaliśmy chronić swoje domy i mieszkania, opowiadają Aleksandra Kędziorek i Krzysztof Maniak, współtwórcy ekspozycji (wraz z Katarzyną Przezwańską i Maciejem Siudą). "Zamieszkanie" to podcast wideo, w którym z zaproszonymi ekspertkami i ekspertami rozmawiamy o architekturze i jakości przestrzeni, w której żyjemy. Nowe odcinki podcastu można oglądać w każdą środę o godzinie 20 na stronie głównej Interii, a archiwalne nagrania dostępne są w serwisie Styl portalu Interia.
Czy nasze miasta są gotowe na demograficzne tsunami?
43 lata – w takim wieku jest przeciętny Polak. Nic nie wskazuje na to, żebyśmy jako społeczeństwo mieli odmłodnieć, a wręcz przeciwnie - jesteśmy jednym z najszybciej starzejących się narodów Europy. To, co niektórzy nazywają "demograficznym tsunami" stawia przed nami wyzwania nie tylko w obszarze gospodarki i ochrony zdrowia, ale również architektury. Jakie powinny być miasta, by ich mieszkańcy żyli nie tylko długo, ale również szczęśliwie? O tym w nowym odcinku podcastu "Zamieszkanie" opowiada Agnieszka Labus – architektka i badaczka, założycielka Fundacji LAB 60+, wykładowczyni Politechniki Śląskiej.