Kraków gotowy na ŚDM? O tym trzeba pamiętać
- Zobacz film Jaki rodzaj lokomocji wybrać podczas Światowych Dni Młodzieży? Piotr Hamarnik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zdecydowanie poleca komunikację miejską. Zdaniem przedstawiciela miejskiej jednostki, warto też zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia związane z poruszaniem się po mieście. - O ile jednego dnia możemy dojechać samochodem i wrócić bez problemu do domu, to może to być bardzo zwodnicze, ponieważ drugiego dnia dane ulice mogą być zamknięte - tłumaczy. Jak dodaje Hamarnik, warto w tym czasie poruszać się także rowerem. - Sam będę tak podróżował - przyznaje w rozmowie z Interia.tv. Należy jednak pamiętać o wzmożonym ruchu pieszych.
- Zobacz film W czasie trwania Światowych Dni Młodzieży miasto zostanie podzielone na specjalne strefy. Aby wjechać do takiej strefy ograniczonego ruchu, należy posiadać identyfikator, który można pobrać ze strony Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, a następnie samodzielnie wydrukować. Do dyspozycji mieszkańców są różne rodzaje identyfikatorów. - Podstawowym jest identyfikator mieszkańca "M", który pozwala na wjazd do danej strefy tym ludziom, którzy są zameldowani lub wynajmują w niej mieszkanie - mówi Piotr Hamarnik z ZIKiT-u. Ważne, by mieć przy sobie dowód osobisty lub umowę najmu mieszkania.
- Zobacz film W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotował szereg zmian w organizacji ruchu. Jak zapewnia Piotr Hamarnik, przedstawiciele miejskiej jednostki skonstruowali je w taki sposób, aby po Krakowie mogli poruszać się zarówno pielgrzymi, jak i mieszkańcy, także okolicznych miejscowości. - Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej, która będzie znacznie wzmocniona na czas Światowych Dni Młodzieży - apeluje do mieszkańców Piotr Hamarnik. - Przygotowaliśmy również specjalny bilet za 15 złotych, dzięki któremu można się poruszać pomiędzy 26 a 31 lipca każdym środkiem lokomocji komunikacji miejskiej - dodaje. Głównymi strefami ograniczonego ruchu będą okolice Błoń i Łagiewnik. To właśnie tam odbędzie się szereg uroczystości, dlatego wjazd samochodem będzie niemożliwy. - W tych miejscach należy spodziewać się dużego ruchu pieszego - informuje przedstawiciel miejskiej jednostki.
Czym najlepiej poruszać się w czasie ŚDM?
Jaki rodzaj lokomocji wybrać podczas Światowych Dni Młodzieży? Piotr Hamarnik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zdecydowanie poleca komunikację miejską. Zdaniem przedstawiciela miejskiej jednostki, warto też zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia związane z poruszaniem się po mieście. - O ile jednego dnia możemy dojechać samochodem i wrócić bez problemu do domu, to może to być bardzo zwodnicze, ponieważ drugiego dnia dane ulice mogą być zamknięte - tłumaczy.
Jak dodaje Hamarnik, warto w tym czasie poruszać się także rowerem. - Sam będę tak podróżował - przyznaje w rozmowie z Interia.tv. Należy jednak pamiętać o wzmożonym ruchu pieszych.
Dodano:
Piątek, 22 lipca 2016 (09:11)
Więcej na temat:ŚDM