"Demakijaż"
- Zobacz film Gościem Krzysztofa Ibisza w programie „Demakijaż” w Polsat Cafe jest Edyta Olszówka - wybitna aktorka Teatru Narodowego, która ma na swoim koncie wiele wspaniałych ról - zarówno kinowych, telewizyjnych, jak i teatralnych. W programie opowie o samotnych podróżach w najdalsze zakątki świata, popularności, swoich lękach i o tym, jak radzi sobie w trudniejszych momentach swojego życia.
- Zobacz film Beksy, czyli Nadia Długosz i Ola Nowak, to rosnące w siłę i liczbę subskrybentów księżniczki polskiego YouTuba. Nadia urodziła się we Włocławku, Ola w Nowym Sączu, a w Warszawie pierwszy raz uścisnęły sobie ręce. Stało się to za sprawą twórców kanały Abstrachuje, pokazującego męski punkt widzenia dla którego Ola i Nadia zaczęły wkrótce tworzyć własne filmy, ironicznie komentujące współczesne problemy młodych ludzi. Ładunek kreatywny dziewczyn okazał się tak duży, że Beksy musiały się usamodzielnić. Tak powstał nowy kanał YouTube, który tylko w ciągu roku zdobył 1,5 mln subskrybentów. Jak na współczesne internetowe businesswomen przystało nie marnują czasu, bo przyszłość należy do odważnych. Ola studiuje dziennikarstwo, Nadia skończyła ekonomię. Realizując swoje pasje podbijają kolejną lądy i wyspy świata mediów społecznościowych. Wbrew nazwie Beksy płaczą rzadko, choć uważają, że każdy musi sobie czasem pomarudzić. Nie zatrzymują się, by nie przegapić żadnej szansy, które podsuwa świat i nie ukrywają, że są niesamowicie szczęśliwe, bo żyją spełniając po kolei wszystkie swoje marzenia.
- Zobacz film Kasia Kowalska urodziła się w Warszawie, ale dorastała w Sulejówku, między kościołem, do którego chodziła głównie za sprawą pewnego przystojnego parafianina, a lasem - modnym wówczas miejscem schadzek, a nawet ślubów z kolegami z podstawówki. Pierwsza koncerty dla koleżanek dawała w katakumbach przy sali katechetycznej, a pierwsze pieniądze na wyjazd do Jarocina zarobiła przy taśmie produkcyjnej w firmie wytwarzającej szampony. Już wtedy na znak buntu goliła głowę jak Sinead O’connor. Sukienkę założyła w życiu tylko dwa razy: na komunię i studniówkę. To, że na scenie nie ma sobie równych udowodniła bardzo wcześnie wygrywając konkurs piosenki zuchowej. Jako nastolatka śpiewała już regularnie w zespołach. Jej talent i osobowość zrobiły takie wrażenie na wielkiej Ewie Bem, że dostała zaproszenie do jej chórków. Kiedy usłyszała ją Katarzyna Kanclerz, jedna z najbardziej wpływowych postaci polskiej muzyki, awansowała z chórków na pierwszy plan. Jej album "Gemini" zyskał status podwójnej platyny. Dwukrotnie wystąpiła jako support Boba Dylana, reprezentowała Polskę na konkursie Eurowizji, nagrała piosenkę do Dzwonnika z Notre Dame, a u boku Marka Kondrata zagrała w głośnym "Nocnym graffiti". Magnetyczna osobowość i niepodrabialny głos sprawiły, że na zawsze zapisała się w historii muzyki rockowej, na co dowodem jest ogromna kolekcja nagród, m.in. trzy Fryderyki, MTV Europe Music Awards i pięć Superjedynek. Dziś po dziesięciu latach przerwy wraca z nowym albumem, Jest mamą, Oli i Ignacego, którzy dali jej siłę by mierzyć się ze wszystkim słabościami.
- Zobacz film Urodziła się w Gorlicach, stolicy Beskidu Niskiego, i od dziecka wiedziała, że żeby zdobyć szczyt, trzeba ciężkiej pracy i strategicznego myślenia. Wychowała się na wsi i jest dumna, że umie obsługiwać kosę i jeździć traktorem, choć dziś woli szybsze pojazdy, najlepiej na torze wyścigowym. Studiowała na Akademii Rolniczej w Krakowie, gdzie po raz pierwszy wystartowała w konkursie - na najmilszą studentkę. W 1992 roku zdobyła tytuł Miss Polonia, a miesiąc później tytuł trzeciej Wicemiss Świata. W ten sposób stała się najbardziej pożądaną kobietą ówczesnej Polski. Wśród wielu propozycji, jakie wtedy dostawała, znalazło się zaproszenie od premiera Waldemara Pawlaka do pracy, jako sekretarz prasowy. 23-letnia miss znalazła się świadkiem zmian w konstytucji, rządzie i Polsce. Spróbowała i polityki i kuchni. - Kuchnia jest smaczniejsza - mówi dziś. Od dwudziestu lat z sukcesem produkuje programy kulinarne, m.in. Podróże kulinarne Roberta Makłowicza i Ewa gotuje. Znana z klasy i stylu wciąż jest ikoną szlachetnej, słowiańskiej urody. Ma duszę wojownika i charakter artystki, a siłą wykazuje się nie tylko w życiu ale też zdobywając górskie szczyty, m.in. z korony wulkanów ziemi.
- Zobacz film Agnieszka Sienkiewicz-Gauer urodziła się w Mrągowie. Jej najmocniejszym przeżyciem z dzieciństwa było patrzenie z mostu na przejeżdżające pociągi, oczywiście w towarzystwie kolegów. Od zawsze była przedsiębiorcza i zaradna. Pierwsze pieniądze zarabiała w sklepie mięsnym i do dziś ma wstręt do surowej wątróbki. Skończyła policealne studium teatralne w Olsztynie, w którym długo nie mogła się odnaleźć, a mimo to szybko została najmłodszą dyplomowaną aktorką w Polsce i niemal natychmiast dostała rolę w Agentkach Piotra Wereśniaka, choć prawdziwą popularność przyniosły jej uwielbiane przez widzów Przyjaciółki. Na jej aktorski wizerunek składa się niezwykłe połączenie seksapilu, dziewczęcości i naturalnej urody, którą lubi podkreślać zdjęciami bez makijażu i retuszu. Maksimum satysfakcji dało jej stworzenie wspaniałej rodziny. Lubi wyzwania, zwłaszcza kiedy kończą się pierwszym miejscem na podium, tak jak w Tańcu z gwiazdami, który wygrała ze Stefano Terrazzino. W jej życiu wszystko dzieje się ekstremalnie, zwłaszcza relacje z ludźmi. Nigdy nie zaryzykowałaby miłości dla kariery. Przez świat idzie z odwagą lekko unosząc się nad ziemią.
- Zobacz film Aleksandra Kurzak to polska sopranistka, która z wdziękiem rzuciła na kolana świat opery urodziła się w Brzegu Dolnym, ale dzieciństwo spędziła w operze wrocławskiej, gdzie jej tata grał na waltornii, a mama występowała na scenie. Muzyka symfoniczną zainteresowała się w wieku ośmiu miesięcy. w wieku czterech lat uparcie powtarzała za mamą arie operowe, nie dając się uciszyć. Jako siedmiolatka rozpoczęła edukację muzyczną, najpierw na skrzypcach i fortepianie, dopiero później w klasie wokalnej. Po tacie odziedziczyła talent organizacyjny, co pozwoliło jej godzić zabawy na podwórku ze szkołą, w której zdarzało jej się spędzać dwanaście godzin. Akademię muzyczną we Wrocławiu ukończyła z wyróżnieniem. Jako laureatka najważniejszego w Polsce konkursu wokalnego imienia Moniuszki, a później konkursów m.in. w Barcelonie i Helsinkach miała utorowaną drogę na sceny operowe całego świata - sięgnęła po te największe. La Scalę Metropolitan Opera czy Covent Garden. To właśnie w Londynie w operze Napój miłosny po raz pierwszy zaśpiewała u boku wybitnego tenora Roberto Alagna, by zostać przy nim również na drodze życiowej. Żyje w dwóch domach, jednym po Paryżem, drugim bliżej serca - w Warszawie. Choć jej kalendarz koncertowy jest wypełniony na najbliższe pięć lat, nie brakuje w nim miejsca na życie rodzinne, bo dziecko inaczej ustawia priorytety. Skala jej głosu wydaje się sięgać gwiazd.
- Zobacz film O tym, jak podnieść się z martwych i zdobyć świat opowiedział Popek - samozwańczy król Albanii, artysta totalny, który nie wstydzi się mówić o sobie: "gdyby nie muzyka, wciąż kradłbym portfele".
- Zobacz film Krzysztof Ibisz spotkał się z młodą aktorką po jej powrocie z podróży poślubnej. Dominika opowiedziała o miłości, szczęściu i... otyłości.
"Demakijaż": Kasia Kowalska
Kasia Kowalska urodziła się w Warszawie, ale dorastała w Sulejówku, między kościołem, do którego chodziła głównie za sprawą pewnego przystojnego parafianina, a lasem - modnym wówczas miejscem schadzek, a nawet ślubów z kolegami z podstawówki. Pierwsza koncerty dla koleżanek dawała w katakumbach przy sali katechetycznej, a pierwsze pieniądze na wyjazd do Jarocina zarobiła przy taśmie produkcyjnej w firmie wytwarzającej szampony. Już wtedy na znak buntu goliła głowę jak Sinead O’connor. Sukienkę założyła w życiu tylko dwa razy: na komunię i studniówkę. To, że na scenie nie ma sobie równych udowodniła bardzo wcześnie wygrywając konkurs piosenki zuchowej. Jako nastolatka śpiewała już regularnie w zespołach. Jej talent i osobowość zrobiły takie wrażenie na wielkiej Ewie Bem, że dostała zaproszenie do jej chórków. Kiedy usłyszała ją Katarzyna Kanclerz, jedna z najbardziej wpływowych postaci polskiej muzyki, awansowała z chórków na pierwszy plan. Jej album "Gemini" zyskał status podwójnej platyny. Dwukrotnie wystąpiła jako support Boba Dylana, reprezentowała Polskę na konkursie Eurowizji, nagrała piosenkę do Dzwonnika z Notre Dame, a u boku Marka Kondrata zagrała w głośnym "Nocnym graffiti". Magnetyczna osobowość i niepodrabialny głos sprawiły, że na zawsze zapisała się w historii muzyki rockowej, na co dowodem jest ogromna kolekcja nagród, m.in. trzy Fryderyki, MTV Europe Music Awards i pięć Superjedynek. Dziś po dziesięciu latach przerwy wraca z nowym albumem, Jest mamą, Oli i Ignacego, którzy dali jej siłę by mierzyć się ze wszystkim słabościami.
Dodano:
Środa, 17 października 2018 (10:18)