Drogie OC komunikacyjne? Może czas zmienić stan cywilny albo zawód

Statystyczny kierowca na początku tego roku za OC komunikacyjne musiał zapłacić przeszło 700 zł – ponad dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Cena ubezpieczenia zależy przede wszystkim od historii szkodowej klienta, ale nie tylko. Na co jeszcze zwracają uwagę towarzystwa ubezpieczeniowe?

Wbrew pozorom, towarzystwa ubezpieczeniowe przy ustalaniu ceny OC nie uwzględniają płci kierowcy. Zabrania tego prawo. Jeśli chodzi o stan cywilny klienta, dla tradycyjnych ubezpieczycieli także nie ma on znaczenia. Zwracają za to na niego uwagę firmy directowe, oferujące ubezpieczenia wyłącznie na odległość.

Dla wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych liczy się natomiast to, do czego auto jest wykorzystywane. Jeśli służy klientowi do pracy, cena ubezpieczenia może być wyższa. W przypadku niektórych działalności, jak np. wożenie ludzi taksówką czy prowadzenie szkoły jazdy, szkody samochodowe zdarzają się bowiem częściej niż zwykle.

Co ciekawe, dla ubezpieczycieli nie bez znaczenia powinna być także historia kredytowa klienta. Okazuje się bowiem, że kierowcy, którzy nie spłacają zaciągniętych kredytów, mają wypadki samochodowe znacznie częściej niż ci niemający zobowiązań finansowych.
Dodano: Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 (10:20)
Źródło: Infowire.pl- infoWire.pl
Reklama