Komentarz polityczny
- Zobacz film „Zaczynają się wakacje, ale dla większości z nas nie jest to okres urlopu, ale jest to czas bardzo ciężkiej, bardzo męczącej, wyczerpującej, bardzo często również niskopłatnej pracy” – publicysta Piotr Szumlewicz komentuje rynek pracy w Polsce.
- Zobacz film „Wielotysięczna Parada Równości przeszła ulicami Warszawy. Podobne parady są planowane w innych polskich miastach. Większość parad ma tak naprawdę takie same hasła - hasła równości, różnorodności. Te parady są pokojowe, są otwarte, są radosne, są różnorodne, a mimo to coś obozowi rządzącemu się nie podoba. Tak naprawdę nie byłoby dyskusji o paradach równości, gdyby nie to, że polska prawica jakoś seksem homoseksualnym się fascynuje, jakoś się nim ekscytuje” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Pomimo fatalnej końcówki kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego, wygrywa wyraźnie przekonująco. Na końcu kampanii wyszły różne nieprawidłowości, wyszła afera z udziałem pana premiera, był film Sekielskiego, a Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało przywiązanie do Kościoła Katolickiego pomimo afer pedofilskich” – komentuje wybory publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Politycy kłamią. To ani odkrycie nowe, ani specjalnie ciekawe, po prostu tak jest. Często kłamią w sposób gorszący. I tak jest na przykład z obietnicami, jakie Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich dawali politycy partii rządzącej odnośnie zniesienia słynnego paragrafu 212 Kodeksu karnego” – komentuje publicysta Witold Gadowski. --------------------------------------------------------- Z OSTATNIEJ CHWILI: Ziobro wycofuje zmianę w Kodeksie karnym
- Zobacz film „Wiele wskazuje na to, że polski Kościół Katolicki upada, a z cała pewnością przestaje uchodzić za autorytet” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Wydawało się nam, że wojna z chrześcijaństwem w takiej ostrej formie do Polski nie dotrze. Wydawała się nam ona w Polsce abstrakcją. Owszem czytaliśmy artykuły, mówiące o tym, że we Francji przerabia się kościoły na speluny, albo rozbiera się kościoły, że nawet w Irlandii, która do nie dawna była jeszcze katolicka, funkcjonują puby w kościołach i domy rozrywki (…). Ale wydawało się, że w Polsce jest to niemożliwe…” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „1 Maja jest jednym z najważniejszych świąt, z tego względu, że dotyczy nas wszystkich, prawie wszystkich. Każdy z nas prawie pracował, pracuje lub będzie pracować. Niestety Święto Pracy w tym roku było smutne” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Zwykle tak jest, że kto trzyma z górą, z tym trzyma góra. I dopóki tak jest, to ten, kto trzyma z górą, jest nietykalny. Tak jest w Polsce, tak jest na całym świecie, tak prawdopodobnie było też w Wenezueli (…) a w Polsce, ‘kto nie z Mieciem, tego zmieciem’, tylko tym razem rolę ‘Miecia’ pełni Światowy Kongres Żydów” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Trwa strajk nauczycieli. Jego przedmiotem są przede wszystkim bardzo niskie zarobki nauczycieli - zarobki, które w ostatnich latach zmniejszyły się w stosunku do średniej. Ale nie chodzi tylko o zarobki. Między innymi chodzi o prestiż zawodu nauczyciela, chodzi o miejsce edukacji, w ogóle, w polskim społeczeństwie, w polskim państwie. Chodzi o przyszłość polskiej edukacji, chodzi o programy nauczania, które PiS bardzo zmienił, one są teraz bardzo narodowo-katolickie” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Trwają strajki nauczycieli, chociaż akurat dziś, w dniu kiedy mówię do państwa te słowa, odbywają się egzaminy, i tylko w trzech szkołach w Polsce tych egzaminów nie można było zorganizować. No, chociaż dzieci na razie nie cierpią” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „2 kwietnia minęła 14. rocznica śmierci papieża Polaka, Jana Pawła II. Po raz kolejny wielu dziennikarzy, polityków, komentatorów, ekspertów, bezkrytycznie i bezrefleksyjnie wyraziło hołd jednej z najbardziej mrocznych postaci Kościoła katolickiego ostatnich stu lat” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Jak zrobić karierę, szczególnie w Polsce? Jest kilka sposobów… Pierwszy, wydawałoby się najprostszy - mieć talent, być pracowitym i stworzyć coś, co jest godne uwagi. Ale co zrobić, jak się nie ma talentu, nie jest się pracowitym i ma się ochotę błyszczeć? Trzeba być modnym” – ironizuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Prawo i Sprawiedliwość ma obsesję na punkcie seksu, szczególnie na punkcie seksu osób tej samej płci, i na punkcie masturbacji. Seks ostatnio stał się jednym z głównych tematów kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego PiSu. Jarosław Kaczyński zdaje się mieć pełną wiedzę na temat życia seksualnego i na temat seksualności młodych ludzi” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego dla polityków z reguły są wyścigiem po dobre pieniądze, po prestiż, po znaczenie… Ale dla ludzi, którzy starają się myśleć poważnie o przyszłości Polski, o przyszłości kontynentu, a mówiąc górnolotniej – o przyszłości świata, te wybory mają jednak pewne znaczenie. To być może już ostatnie takie wybory, kiedy dojdzie do konfrontacji dwóch wizji świata i dwóch sposobów patrzenia na rzeczy” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Propozycje społeczno-ekonomiczne rządu, przedstawione przez Jarosława Kaczyńskiego, są populistyczne, krótkoterminowe i pozbawione jakiejkolwiek wizji. Ich wstępny koszt jest oszacowany na około 40 miliardów zł, a może nawet i 50 w skali roku. Tymczasem te propozycje właściwie nie rozwiązują żadnego ważnego problemu społecznego ani ekonomicznego” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Polska za rządów Prawa i Sprawiedliwości jest krajem feudalnym. Nigdy właściwie nie było jeszcze aż takiego stopnia prywaty, kolesiostwa, naginania procedur, traktowania dobra publicznego jako własności partyjnych bonzów” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zamordowany. Niewątpliwie był to akt politycznego terroryzmu, polskiego politycznego terroryzmu. Morderca wprost mówił, że chce zabić polityka, że nienawidzi określonej frakcji politycznej, nienawidzi Platformy Obywatelskiej i że ta niechęć do Platformy Obywatelskiej poprowadziła go do morderstwa. Z całą pewnością więc chodziło o morderstwo polityczne, o terroryzm polityczny” – komentuje tragedię w Gdańsku publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Są takie momenty, kiedy milczenie jest najlepszym komentarzem do zdarzeń. Po tym, co wydarzyło się w Gdańsku, gdzie zabito prezydenta Gdańska, pana Pawła Adamowicza, to właściwie milczenie, zaduma, modlitwa - to najlepsze komentarze. Ale… niestety. Politycy nie dadzą nam milczeć, nie dadzą nam myśleć, nie dadzą nam przeżywać w ciszy tragedii” – mówi publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Znakiem rozpoznawczym obecnej władzy jest pisanie ustaw na kolanie. Ustawy pisane są niechlujnie, bez żadnych konsultacji, bez ekspertyz, bez analiz, bez badania potencjalnego wpływu ustaw na życie społeczne. I generalnie rzecz biorąc, większość ustaw tak naprawdę tworzona jest w ten sposób. Niedawnym przykładem tego typu bubla prawnego jest ustawa o cenach energii” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Skończył się 2018 rok, można powiedzieć – rok dużej zmiany, jeśli chodzi o środowisko władzy w Polsce. Przestała rządzić premier Beata Szydło, trwają rządy Mateusza Morawieckiego i trwa też dylemat wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości, czy ten PiS Mateusza Morawieckiego, to jeszcze ten PiS, na który oni głosowali. Z tym dylematem można pozostawić tych wyborców, muszą sami rozważyć, czy ta droga, którą Polska teraz idzie, jest drogą właściwą, czy też nie. Dla mnie bardziej istotny i ciekawy jest konflikt, jaki przebiega w całej Europie, konflikt pomiędzy ideologami roztapiania się narodów i państw w jednym wspólnym europejskim tyglu i tymi, którzy bronią tożsamości narodów, państw, ojczyzny” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Kończy się 2018 rok, fatalny dla polskiej polityki. Bardzo zły, jak chodzi o politykę społeczną. Marny, jak chodzi o politykę gospodarczą. Beznadziejny, jak chodzi o kondycję demokracji, rządy prawa, czy kondycję polskiego państwa. Strasznie zły, jak chodzi politykę międzynarodową” – podsumowuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, czyli czas cudowny, i rząd dostosowuje się do tego czasu, zapowiadając… cuda. Oto mamy deklarację ministra energii, pana Krzysztofa Tchórzewskiego, który stwierdził, że 'rachunki za energię w przyszłym roku nie wzrosną'. A więc drastycznie podrożeje prąd, a rachunki nie wzrosną…” - ironizuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Ksiądz Henryk Jankowski mógłby mieć przydomek „bestia”, a tymczasem przez wiele lat uchodził za symbol wolności, niepodległości czy praw człowieka. To co jest najbardziej przerażające w historii księdza Jankowskiego, to to, że jak się wydaje dzisiaj, mnóstwo ludzi wiedziało o jego przestępstwach, jego zbrodniach, o jego pedofilii. O tym, że był antysemitą, że żył w przepychu… Nikomu te sprawy nie przeszkadzały, wręcz miał poparcie, nigdy kościół go w żaden sposób nie zdyscyplinował nawet, nie odsunął go, żaden polityk nawet go nie potępił. Tak po prostu sobie przeżył całe życie jako okrutny pedofil” – mówi publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Już wkrótce Prawo i Sprawiedliwość zaostrzy ustawę ograniczająca handel w niedzielę. Mają być zgłoszone poprawki pod wpływem związku zawodowego NSZZ ‘Solidarność’. I cóż tu można powiedzieć, jednym zdaniem – bubel prawny należy wyrzucić do śmietnika, ustawa o handlu w niedzielę po prostu jest zła i poprawki tutaj nic niestety nie dadzą” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Giuseppe Tomasi di Lampedusa - jedno z najsłynniejszych, a dziś już jedno z najbardziej banalnych zdań, jakie powtarzane jest w naszej współczesnej Polsce - ‘jak wiele trzeba zmienić, żeby nic nie zmienić’. Jak wiele musi się zmienić, żeby wszystko pozostało po staremu… Właśnie w polskim parlamencie w trybie ekspresowym i niepoważnym – co by nie powiedzieć - procedowana jest nowelizacja, kolejna nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Obchody 100-lecia niepodległości Polskę za nami i niestety zamiast wielkiego święta mieliśmy wielką kompromitację, wielki wstyd, wielką hańbę polskiego prezydenta i polskiego premiera, polskiej władzy… Niestety polska władza dogadała się z prawicową ekstremą, wspólnie zrobiła wielką, agresywną demonstrację. Wielu warszawiaków bało się wyjść na ulice stolicy w tym dniu, więc niestety zamiast hucznych obchodów, radosnych, mieliśmy obchody straszne i smutne” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Żyjemy w kraju, w którym nieuchronnie zaskakiwani jesteśmy zdarzeniami nieuchronnymi, o których nieuchronnie wiedzieliśmy już wcześniej. I tak na przykład w tym roku, 11 listopada, to jest data szczytowa, wypada stulecie niepodległości. Bardzo łatwo obliczyć: 1918 – 2018. I oto okazuje się, że rządzący zaskoczeni są tym, że wypada taka uroczystość właśnie 11 listopada. W ostatniej chwili w Sejmie toczą się debaty nad przyjęciem ustawy o 12 listopada jako dniu wolnym o pracy i dniu, w którym zabroniony będzie handel” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Dzisiaj o związku zawodowym NSZZ "Solidarność". Właściwie "Solidarność" nie jest już centralą związkową, jest przybudówką, przystawką autorytarnej władzy, momentami nawet bojówką” - mówi publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „No i po wyborach… I wszyscy mówią, że wygrali! PiS, od wieczora wyborczego, kiedy w sondażu okazało się, że ma 32%, już mówi, że wygrał. Potem wyliczenia Państwowej Komisji Wyborczej pokazują, że wygrał nawet bardziej, że tych sejmików, w których PiS samodzielnie będzie rządził, jest co najmniej pięć, może sześć. Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer ogłosili zwycięstwo, no bo właściwie we wszystkich większych miastach PiS nie odniósł sukcesu, a tam gdzie PiS nie odnosi sukcesu, tam już odnotowuje sukces Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Dzisiaj o filmie ‘Kler’. ‘Kler’ to film ważny i potrzebny , w zasadzie film misyjny, który - moim zdaniem - powinni oglądać uczniowie w szkołach. Myślę, że dobrze by było, żeby uczniowie chodzili na przykład na film ‘Kler’ zamiast lekcji religii czy w czasie religii, dlatego że, o ile religia uczy dogmatów i bezkrytycznego myślenia, o tle ‘Kler’ – film - uczy krytycyzmu i uwrażliwia na różne niemoralne zachowania w społeczeństwie” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Kiedy pijak wpada w alkoholizm, zaczyna wynosić z domu przeróżne cenne przedmioty i sprzedawać je po niższej cenie, żeby tylko zdobyć pieniądze na swoją „pasję”. Cały okres rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u dziś spostrzegam właśnie jako taki ostatni okres uzależnienia i nałogu. Trzeba było łatać budżet, budżet był nieproporcjonalnie rozkradany, więc trzeba było sprzedawać wszystko, co się da. Srebra rodowe… Wszystko, co można było sprzedać, sprzedawano” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Polska nie jest państwem prawa. Nie jest państwem prawa nie tylko dlatego, że obecna władza niszczy kolejne instytucje, zawłaszcza sądy, zniszczyła Trybunał Konstytucyjny czy niszczy Sąd Najwyższy, ale też dlatego, że prawo jest łamane masowo na rynku pracy. Mnóstwo pracowników nie dostaje pensji na czas, jest zatrudnionych w ramach umów śmieciowych, gdzie tych to umów nie powinno być. Ale jest też jeszcze taki jeden obszar, w którym tak naprawdę prawa człowieka są łamane brutalnie na masową skalę i niestety ani rząd obecny, ani poprzedni w ogóle się tym nie interesuje. Mianowicie mam na myśli mobbing” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Żyjemy w ciekawych czasach… Choć dotychczas my, jako Polacy, patrzyliśmy na rozgrywki trochę oczami widza, trochę z zewnątrz, trochę nie rozumiejąc gry. Teraz zostaliśmy już do tej gry wciągnięci na całego. Im bardziej Donald Trump chce ograniczyć Niemcy, tym bardziej Niemcy, nie mogąc dosięgnąć Trumpa, atakują Polskę. I ta gra jest już bardzo prosta. My jesteśmy spostrzegani jako taki bezwarunkowy sojusznik Ameryki, Donalda Trumpa…” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Polskie władze coraz częściej dopuszczają przemoc, agresję wobec środowisk opozycyjnych. Dopuszczają przemoc policji wobec opozycji, przemoc prawicowych bojówek wobec opozycji. Niestety takie przypadki właściwie nie są wyjątkami, które są potępiane, tylko właściwie stają się regułą i niestety jest tak, że władza w gruncie rzeczy tę przemoc wspiera. Dzisiaj chciałem takich kilkanaście podać przykładów na poparcie tej tezy” – mówi publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „’Nie będziemy umierać za Gdańsk’ – napisał tuż przed wybuchem II wojny światowej Marcel Déat. Zdawałoby się, że jest to takie cyniczne ale zdroworozsądkowe stanowisko, gdyby nie fakt, że Marcel Déat był opłacany przez bolszewików, był agentem sowieckim, a potem stał się także kolaborantem… a więc napisał to, bo miał w tym po prostu cel. Odnoszę to stare zdarzenie do faktu, który właśnie dziś, 13 września, ma miejsce w Bundestagu. Oto Niemcy udzielili krótkoterminowej wizy pani Ludmile Kozlovskiej, która przyjechała tam, aby opowiedzieć o braku demokracji w Polsce i na Węgrzech. Niemcy udzielili krótkoterminowej wizy pani Kozlovskiej ze względu na interes państwa niemieckiego. A więc wiemy już, jaki jest interes państwa niemieckiego; nie jest on zbieżny z interesem państwa polskiego” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „W Watykanie bez zmian. Kościół Katolicki wciąż jest zdemoralizowaną, zepsutą instytucją, która nie chce rozliczyć swoich zbrodni, która ukrywa pedofilów, która nie chce współpracować ze świeckim wymiarem sprawiedliwości” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film Sporo życia poświęciłem na zajmowanie się zagadnieniami terroryzmu, mechanizmów terroru, źródeł i środków, jakie stosowanie są w tej dziedzinie. XXI wiek stał się wiekiem nie tylko terroru islamskiego, ale także terroru informacyjnego. Terroru, w którym źródła przekazu informacji wykorzystuje się do terroryzowania świadomości i umysłów milionów ludzi. Jak to się odbywa, wytłumaczę na przykładzie dwóch polskich zdarzeń – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Polskie państwo nie dba o swoich pracowników, nie dba o wysoką jakość usług publicznych, tak naprawdę wciąż żyjemy w państwie – jak to się mówiło – teoretycznym, i to państwo na wielu obszarach niestety jest jeszcze bardziej teoretyczne niż za rządów Platformy Obywatelskiej. Jedynie wysocy rangą urzędnicy, w tym ministrowie rządu, dbają o siebie i wypłacają sobie bardzo wysokie nagrody, tymczasem pracownicy sfery samorządowej i budżetowej są traktowani bardzo źle, a jakość usług publicznych cały czas jest bardzo niska i niestety tutaj przykładów jest bardzo dużo…” - komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film - Takie działania polskiego państwa budzą szacunek wobec państwa i wobec rządzących - mówi publicysta Witold Gadowski w odniesieniu do ostatnich wydarzeń w kraju.
- Zobacz film - Minęły trzy lata prezydentury Andrzeja Dudy. Trzy lata, podczas których tak naprawdę prezydentem był Jarosław Kaczyński, a Andrzej Duda sekretarzem do podpisywania ustaw - mówi publicysta Piotr Szumlewicz. - Trzy lata prezydentury nieudanej, podczas której Andrzej Duda nie reprezentował całego społeczeństwa, tylko interesy partii rządzącej. Trzy lata łamania konstytucji, trzy lata bardzo nieudanej polityki zagranicznej, trzy lata złamanych obietnic - wylicza.
- Zobacz film - Kilka państw skandynawskich, szczególnie Szwecja, nosi się z zamiarem iście ciekawego formularza. Ten formularz miałby być zabezpieczeniem przed gwałtem seksualnym - mówi publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film – Prawo i Sprawiedliwość znowu przyspieszyła, jak chodzi o wprowadzenie w Polsce zamordyzmu. Wakacje okazują się dla Kaczyńskiego takim dobrym czasem dla despotycznych działań. Dokładnie rok temu w lipcu mówiłem o tym, że w Polsce mamy kłopot, bo niknie nam państwo prawa, bo Trybunał Konstytucyjny został zastąpiony „trybunałem PiS-owskim”, bo służba cywilna została zastąpiona służbą prezesowi, bo media publiczne są już mediami partii rządzącej (…) – wylicza publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Mamy problem jako państwo, jako społeczeństwo, mianowicie Polskie Linie Lotnicze LOT są coraz bliżej katastrofy, czy już teraz ich kondycja jest katastrofalna. Są odwoływane i opóźniane loty, masowo łamane jest prawo pracy, bardzo źle traktowani są pracownicy, są nagonki na związki zawodowe, a przy okazji pogarsza się sytuacja pasażerów. Jednocześnie mamy do czynienia tak naprawdę z kompromitacją wizerunku firmy, więc to są działania na niekorzyść firmy. Co ważniejsze – i dlatego miedzy innymi o tym mówię – że również jest to spółka, która bezpośrednio podlega pod pana premiera Mateusza Morawieckiego, w związku z tym brak interwencji w tej sprawie no tak naprawdę obciąża właśnie premiera” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „W czasach przed drugą wojną światową nie wszystko było tak jasne jak dziś, a mimo to powstała książka znacząca i prorocza. Mówię o pracy „Bunt mas” José Ortega y Gasseta. To rzecz profetyczna, podobnie jak „Obóz świętych” Jean’a Raspaila. Rzecz przewidująca, do czego dojdziemy… Gasset pisze o dyktaturze motłochu. O tym, że motłoch będzie wyznaczał swoje wartości, swoje preferencje i będzie dominował nad prawdziwym elitami. Przyszło doświadczenie drugiej wojny światowej i wszystko, co dzieje się po niej, potwierdza proroctwa zawarte w książce Gasseta. Ale złapałem się na myśli, że żyjemy właśnie w epoce - jak to modnie można by było powiedzieć - postgassetowskiej. A mianowicie ów motłoch, lumpenproletariat, czy jakkolwiek inaczej określimy pewną grupę społeczną, ów motłoch wykształcił swoje elity. To jest właśnie coś, czego Gasset nie przewidział. Motłoch wykształcił elity…” - mówi publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Polska reprezentacja w fatalnym stylu przegrała dwa pierwsze mecze na mistrzostwach świata w piłce nożnej i odpadła z dalszych rozgrywek” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz. „Wydaje mi się, że gra polskich piłkarzy na mundialu i polityka zagraniczna polskiego państwa ma troszeczkę wspólnych elementów. Generalnie rzecz biorąc, polska reprezentacja rządowa strzela sobie ciągle samobóje” – dodaje w dalszej części komentarza.
- Zobacz film Światowi eksperci, szczególnie ze wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, z Filadelfii, z Nowego Jorku, głoszą, że Donald Trump zwariował, bo zaczął wojnę celną z Niemcami, z Chinami… Mówiąc krótko, zarzucają niepoczytalność obecnemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Ale warto na tę sprawę spojrzeć głębiej… – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film Obecna ekipa rządząca ma wiele programów ze znaczkiem „plus”. Jest Dostępność Plus, Mieszkanie Plus, Rodzina 500 Plus, Mosty Plus, natomiast bardzo mało się mówi o wielkim programie rządu, jakim jest „hipokryzja plus”. Obecna ekipa rządząca bardzo wiele mówi o rodzinie, wartościach, Dekalogu, zasadach chrześcijańskich; tymczasem w momencie, kiedy któryś z posłów czy posłanek PiS żyje niezgodnie z tymi zasadami, które sam głosi, wtedy nagle słyszymy, że jest to prywatna sprawa” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Och, te obyczaje, każdy robi, co mu się zdaje. To à propos wpadki posła Stanisława Pięty z Bielska-Białej. Konserwatywny poseł, „czarna pantera”, no i wszystko państwo wiecie… Nie zamierzam bronić posła Stanisława Pięty, chociaż lubię go, bo spotkałem go kilka razy, bardzo sympatyczny. Zaplątał się w jakiś tajemny krąg erotycznych uniesień” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Dzisiaj o największych projektach społeczno-ekonomicznych rządu. Rząd Prawa i Sprawiedliwości bardzo lubi takie wielkie projekty, wielkie inwestycje […]. No chciałoby się powiedzieć, że trochę podobnie do Bieruta czy Gierka. Tylko różnica polega na tym, że Bierut i Gierek, przy wszystkich swoich wadach, jednak dużo budowali, natomiast rząd Prawa i Sprawiedliwości głównie obiecuje i w gruncie rzeczy taki kluczowy projekt Prawa i Sprawiedliwości powinien się nazywać ‘z dużej chmury mały deszcz plus’” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Nowe technologie - nowe zagrożenia. Portal Energetyka24 dla eksperymentu stworzył fikcyjną postać eksperckiego dziennikarza, zajmującego się rynkiem gazu i ropy naftowej, Piotra Niewiechowicza. Wystarczyło kilka tweetów na Twitterze, wystarczyło zaproponować jednemu z branżowych, poważnych portali artykuł o tym, jak morświny zagrażają budowie Baltic Pipe, czyli temu słynnemu gazociągowi północnemu, sztandarowemu projektowi nowego rządu, i Piotr Niewiechowicz stał się niemal branżowym celebrytą. Sęk w tym, że Piotr Niewiechowicz nigdy nie istniał” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Niestety Polska staje się krajem coraz bardziej zamordystycznym, coraz częściej pojawia się w Polsce cenzura, coraz w większym stopniu zastraszane są środowiska opozycyjne i niechętne władzy. Mamy więc niestety do czynienia z takim odwrotem od demokracji” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Bardzo dobrze się stało, że wybuchła awantura wokół Pomnika Katyńskiego w Jersey City. Dlaczego? Dlatego, że po pierwsze zdaliśmy sobie sprawę z tego, gdzie jesteśmy. Po drugie, Polacy są narodem, który dopiero w obliczu ogromnego kryzysu wyzwala z siebie potrzebną energię do walki. Wcześniej lekceważymy, lelum polelum, to nas nie dotyczy, to dzieje się gdzieś obok, my mamy ważniejsze sprawy” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Mamy całą serię świąt i rocznic: Święto Pracy, rocznica wejścia do Unii Europejskiej, Dzień Flagi, Święto Konstytucji 3 Maja. Problem z tymi świętami jest taki, z tymi rocznicami, że właściwie wszystkie te święta i rocznice obecna władza dezawuuje i ośmiesza, lekceważy. Święto Pracy właściwie dzisiaj świętem już nie jest, w tym sensie, że władza je lekceważy, lekceważy pracowników. Symbole narodowe, takie jak flaga, podporządkowuje interesom partyjnym. Konstytucję władza traktuje jako właściwie nic nieznaczący świstek papieru, natomiast Unię Europejską traktuje jako jakąś taką zepsutą cywilizację śmierci, do której Polska właściwie już nie należy” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film „Przyznam, że odbieram Europę z coraz bardziej mieszanymi uczuciami. No bo z jednej strony premier Bawarii wprowadza oficjalny nakaz umieszczenia krzyży we wszystkich urzędach i budynkach użyteczności publicznej. Można powiedzieć: jakiś zwrot, Bawaria przypomniała sobie o swoich katolickich korzeniach. A z drugiej strony angielski sędzia wydaje nakaz zabicia 2-letniego chłopca, Alfiego Evansa. I to ta sama Europa, tylko z dwóch stron kanału” – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Ruszyła ofensywa rządu. Mamy mnóstwo nowych propozycji w polityce społeczno-ekonomicznej, które zostały przedstawione przez pana premiera Morawieckiego i panią premier Beatę Szydło. I te propozycje maja być wdrożone - co ciekawe - w ciągu kilku lat, a nawet kilku miesięcy część z nich. I to ma być wkrótce wdrożone. Natomiast, póki co, już wiemy, że pewne rzeczy są wdrażane, pewne pomysły i koncepcje są realizowane. Przede wszystkim chodzi o gigantyczne zawłaszczanie państwa, o przejmowanie wielu stanowisk w spółkach Skarbu Państwa, przy których właściwie te słynne „ośmiorniczki” Platformy w gruncie rzeczy są drobiazgiem” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film Minęła 8. rocznica katastrofy smoleńskiej i przy tej okazji dowiedzieliśmy się, że niewiele wiemy. Niewiele wiemy na temat przyczyn katastrofy, jej przebiegu, a także przyczyn śmierci 96 pasażerów tupolewa – komentuje publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Dzisiaj o religijności Polaków. Minęły święta, Polacy spędzili je głównie w gronie rodziny, przyjaciół, bliskich… Natomiast chciałbym bronić tezy, że nie były to święta religijne, były to święta przede wszystkim rodzinne. Moja główna teza jest taka, że Polacy przestają być społeczeństwem katolickim, de facto już nie są społeczeństwem katolickim, to jest pierwsza teza. I druga teza: w laicyzacji społeczeństwa istotną rolę odgrywa Kościół katolicki, tak naprawdę. Kościół katolicki jest siłą, która laicyzuje Polaków, zniechęca ich do religii i tą religia się nie interesuje” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film "Gruchnęła wieść, że Polska Fundacja Narodowa, instytucja założona całkiem niedawno, za 20 milionów wynajęła pana Mateusza Kusznierewicza, zakupiła mu jacht i w ten sposób będzie promować Polskę za granicami naszego kraju. Pojawiły się sprostowania, że to wcale nie chodzi o 20 milionów, tylko o 3 miliony rocznie, no ale nie sprostowano tego, że pan Mateusz Kusznierewicz i że jacht… W związku z tym pragnę przypomnieć władzom Polskiej Fundacji Narodowej, ale także tym, którzy odpowiadają za powołanie tej instytucji i program jej działania, że pan Maciej Szczepański, zwany „krwawym Maciejem”, prezes Radiokomitetu, również zaczynał od jachtu i bardzo się to fatalnie dla niego skończyło" – rozpoczął swój komentarz publicysta Witold Gadowski.
- Zobacz film „Okazało się, że Mateusz Morawiecki jest gorszym premierem niż Beata Szydło, i być może nawet znacznie gorszym premierem. Wszyscy się spodziewali, że Morawiecki będzie premierem nowoczesnym, sprawnym, europejskim, a tymczasem jest premierem archaicznym, zaściankowym i nieudolnym. Właściwie każdy jego występ to wpadka” – komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.
- Zobacz film - Zatrucie, zabójstwo Siergieja Skripala pokazuje, jak wygląda prawdziwy pojedynek służb specjalnych. Brytyjczycy używają swoich środków, Rosjanie używają swoich środków. Wszystko to razem zmienia się w spektakl przed opinią publiczną, z którego zwykły człowiek niewiele pojmuje - mówi publicysta Witold Gadowski.
Gadowski: Światowi eksperci zarzucają niepoczytalność prezydentowi Stanów Zjednoczonych
Światowi eksperci, szczególnie ze wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, z Filadelfii, z Nowego Jorku, głoszą, że Donald Trump zwariował, bo zaczął wojnę celną z Niemcami, z Chinami… Mówiąc krótko, zarzucają niepoczytalność obecnemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Ale warto na tę sprawę spojrzeć głębiej… – komentuje publicysta Witold Gadowski.
Dodano:
Środa, 20 czerwca 2018 (17:08)
Źródło:
Interia.tv