Kompaktowość - niezwykłe zastosowania zwykłych składników

Kompaktowość to najnowszy kulinarny trend, który robi prawdziwą furorę. Polega on m.in. na niekonwencjonalnym łączeniu przypraw i aromatów, a także na wykorzystywaniu jednego składnika w różnych odsłonach. I tak, okazuje się, że herbatę można z powodzeniem stosować do marynowania mięsa. Nadaje mu ona wyjątkowy smak.

- Herbatę wykorzystujemy do marynat czy różnego rodzaju naparów, w których można gotować mięso i dodatkowo je aromatyzować. Jest dużo delikatniejsza niż przyprawy. Na pewno zielona herbata byłaby bardzo ciekawym dodatkiem do białego mięsa, zarówno kurczaka, jak i indyka. Godna polecenia jest również herbata jaśminowa - mówi Magdalena Bartoszewicz z McCormick Polska, właściciela marki Kamis.

Coraz popularniejsze staje się też wykorzystywanie w marynatach różnego rodzaju alkoholi. Tak przygotowane mięso można grillować - zyska dzięki temu niebanalną nutę smakową.

Jak wyjaśnia Magdalena Bartoszewicz, kompaktowość w kuchni polega również na używaniu jak najmniejszej liczby garnków, talerzy i akcesoriów kuchennych. Ma to związek z modą na szybkowary oraz nowoczesne wielofunkcyjne roboty, które siekają, mieszają, gotują i smażą.
Dodano: Czwartek, 17 lipca 2014 (05:08)
Źródło: Newseria Lifestyle- Newseria Lifestyle

Reklama