Nowoczesne metody leczenia zaburzeń rytmu serca u najmłodszych pacjentów

W Klinice Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyły się interaktywne warsztaty z nowoczesnych metod leczenia inwazyjnego w kardiologii dziecięcej. Pretekstem do organizacji warsztatów były działające od roku, nowe pracownie: elektrofizjologii i hybrydowa.

Pracownia hybrydowa wyposażona jest w najwyższej klasy angiograf dwupłaszczyznowy z systemem Clarity, jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce, a nawet Europie. Tej klasy sprzęt pozwala na diagnostykę i leczenie dzieci z problemami kardiologicznymi na najwyższym poziomie.

Pracownia elektrofizjologii, to jeden z nielicznych tego typu ośrodków przeznaczonych do leczenia wyłącznie dzieci. Pracowania powstała, by zwiększyć dostępność najnowocześniejszych metod leczenia zaburzeń rytmu serca, ponieważ dostęp do tego typu leczenia dla najmłodszych pacjentów w Polsce jest nadal ograniczony, a czas oczekiwania na zabieg długi. Wyposażona jest w najwyższej klasy nowoczesny sprzęt umożliwiający przeprowadzanie zabiegów z minimalnym wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego, a także zwiększający precyzję i minimalizujący ryzyko powikłań. (Agencja TVN/x-news)
Dodano: Poniedziałek, 26 czerwca 2017 (12:52)

Reklama