Kolęda w polskich domach. O co chodzi z tą kopertą?

Ksiądz Leszek Slipek opowiedział o tym, jak parafianie powinni się przygotować do kolędy: – Kolęda to spotkanie z przyjacielem. Powinniśmy przygotować się do niej najlepiej, jak potrafimy. Brak białego obrusa i wody święconej nie jest obrazą dla księdza, ale otwiera pole do dyskusji – twierdzi ks. Slipek. Proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie wyjaśnił również, na czym polega jego rola w trakcie takiego spotkania. Slipek skomentował także kwestię dawania koperty. – Wierni są zobowiązani dbać o sprawy materialne parafii. To jest wkład materialny w życie kościoła. Nie jestem Chrystusem. Nie mam rozwiązania na wszystkie sprawy - powiedział. To po co jest kolęda? (Dzień Dobry TVN/x-news)

O co chodzi z tą kopertą na kolędzie?

Koperta, obok Pisma Świętego i krzyża, stała się symbolem kolędy. O co chodzi z wręczaniem koperty i czy to jest najważniejsze w spotkaniu z kapłanem - tłumaczy ksiądz Leszek Slipek z parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie.

- W Polsce nie ma podatku na rzecz Kościoła. Jest jednak przykazanie kościelne dotyczące dbania o sprawy materialne wspólnoty. W liście do moich parafian zwróciłem na to uwagę i zapytałem, jak widzą swój udział w finansowaniu działalności parafii. Kościół musi przecież być ogrzany, muszą być kwiaty, musi być organista - tłumaczy kapłan. (Dzień Dobry TVN/x-news)

Zobacz też:
O czym można rozmawiać na kolędzie?

Listy do parafian. Czemu to służy?

”Ksiądz przychodzi po to, by słuchać”
Dodano: Piątek, 9 stycznia 2015 (10:41)

Reklama