Opieka naprzemienna po rozwodzie. Jak to działa?

Stefanie i Matthias są rozwiedzeni, ale spotykają się regularnie. Czasem nawet co kilka dni. Dziś główną rzeczą, która ich łączy jest miłość do dzieci. Zdecydowali się sprawować opiekę naprzemiennie.

Wszystko po to, by nastoletnie już dzieci Stefanie i Matthiasa nie musiały wybierać pomiędzy ojcem i matką. – Nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że chłopcy potrzebują i mnie, i ojca w takim samym zakresie – mówi Stefanie. Jak dodaje Matthias, jak w każdej rodzinie zdarzają się kłótnie i nieporozumienia, jednak w ostatnich latach udało się to doskonale zorganizować. – Nam i dzieciom jest z tym dobrze. Nie chciałbym, aby było inaczej – komentuje. Dla chłopców oznacza to, że każdego tygodnia muszą się przeprowadzać. Żyją w dwóch miejscach, ale o każdym z nich mówią „dom”. Za każdym razem muszą zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy na cały tydzień. Dzieci w każdy piątek przeprowadzają się do jednego z rodziców.

Mimo że losy rodziny Stefanie i Matthiasa toczą się pomyślnie, a ich dzieci zadowolone są z decyzji rodziców, bardzo często zdarza się, że rozwód odbija się na pociechach. W wyniku rozstania, dzieci cierpią psychicznie – tęsknią oraz nie mogą odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
Dodano: Poniedziałek, 28 grudnia 2015 (12:56)
Źródło: Deutsche Welle- Deutsche Welle
Reklama