"Polacy za granicą": Poznaj najciekawsze miejsca na świecie
- Zobacz film Andrzej, który przyjechał z Poznania kilka lat temu, oprowadza Agnieszkę po jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic Kapsztadu – Woodstock. To tutaj na co dzień pracuje oraz tworzy. Jak odbierana tutaj jest jego sztuka? Fragment programu „Polacy za granicą”, emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Patrycja zabiera Agnieszkę do jednego z największych ogrodów botanicznych na świecie. Narodowy Ogród Botaniczny Kirstenbosch jest pierwszym ogrodem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poznajmy jego wszystkie uroki. Fragment programu „Polacy za granicą”, emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Razem z Pauliną wybieramy się pod słynny balkon, gdzie Nelson Mandela wygłosił pierwsze przemówienie po wyjściu z więzienia. Odwiedzimy też najdłuższą drogę w Kapsztadzie, by później udać się piękną plażę i podziwiać szczyty RPA. Fragment programu „Polacy za granicą”, emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Krzysztof, chirurg mieszkający w RPA od 30 lat, pokazuje nam legendarny szpital. To tutaj, 3 grudnia 1967 roku został przeprowadzony pierwszy na świecie przeszczep serca. W Polsce, do udanej transplantacji doszło 20 lat później. Fragment programu „Polacy za granicą”, emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Czemu zatoka zawdzięcza swoją nazwę? Co ją łączy z Przylądkiem Dobrej Nadziei? Paulina, mieszkanka RPA opowiada różne ciekawostki z nadmorskiej części RPA. Jak się okazuje, w Kapsztadzie nawet wiatr ma swoją unikalną nazwę… Fragment programu „Polacy za granicą”, emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Paulina, która mieszka w RPA od 20 lat zabiera nas w podróż statkiem na Wyspę Duiker, gdzie możemy spotkać wiele ciekawych zwierząt. Oprócz fok, z którymi ludzie robią sobie zdjęcia i pingwinów, które chętnie rozmnażają się na plażach, zobaczyć można wieloryba biskajskiego południowego, którego długość wynosi 18 metrów, a waga oscyluje w granicy 90 ton. Fragment programu „Polacy za granicą”, emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Założycielem miasta Split był cesarz Dioklecjan. Właśnie na jego cześć organizuje się tutaj nietypową imprezę. We wrześniu, w podziemiach pałacowych organizowana jest uczta. Każdy kto przyjdzie ubrany w rzymską togę, będzie mógł na niej pić i jeść za darmo.
- Zobacz film Monika mieszka w sercu Dalmacji. Jej mąż pochodzi z Polski i poznali się właśnie w tym miejscu, które zwiedzamy. Oczywiście mowa tu o mieście Split. Spotkać tu możemy mnóstwo turystów, którzy odwiedzają tą część Chorwacji, zwłaszcza latem. Jedną z atrakcji są dawne lochy, który obecnie pełnią zupełnie inną rolę.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play
- Zobacz film Zanzibar znany jest jako destynacja dla turystów, którzy chcą się cieszyć słońcem, piaszczystą plażą oraz drogim hotelem. Jednak w głąb wyspy życie wygląda zupełnie inaczej. Ruszamy na quadach na wycieczkę w takie miejsca, poznając między innymi lokalną szkołę i próbując dania obiadowego dla uczniów.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Tym razem odbijamy od brzegów Zanzibaru i wypływamy w morze. Razem z lokalnym rybakiem zarzucamy sieci by złowić ryby i owoce morza. Jednym z lokalnych przysmaków jest ośmiornica, która uważana jest za męski afrodyzjak.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Na Zanzibarze, idąc do baru i zamawiając frytki, trzeba czasem uzbroić się w cierpliwość. Często kucharz po prostu musi iść do sklepu by kupić ziemniaki na potrawę dla klienta. Trzeba do tego przywyknąć, bo Afryka słynie z tego, że życie toczy się powoli. Zwiedzających wyspę, na lokalnych straganach, możemy też poznać kulturę Masajów Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Renata zabiera nas na plażę w Raje. Podczas wizyty jest zimowa pora roku, ale absolutnie tego nie idzie odczuć. Miejsce to odwiedza wiele osób będących na Zanzibarze, zwłaszcza tych uprawiających kitesurfing. Spotkać tutaj możemy również Masajów, którzy uczą się języka polskiego od przybywających tu naszych rodaków oraz turystów.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Razem z Laurą odwiedzamy zanzibarski Targ Darajani. W tym miejscu panuje dużo ruch, ponieważ na wsypie brakuje supermarketów. Wśród egzotycznych produktów znajdziemy imbir oraz owoce baobabu. Również handluje się tutaj lokalnymi rybami i owocami morza. Po zakupach jedziemy również odwiedzić lokalną plantację przypraw i dowiadujemy się co oznacza... "hakuna matata".Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Laura, która mieszka na Zanzibarze, pokazuje nam budynek pierwszej poczty na wyspie Na piętrze tego budynku mieszkał Henryk Sienkiewicz w 1891 roku i stąd wysyłał listy. Polka mówi o ciekawostce w chronologii - poczta powstała w tym miejscu dopiero po wyjeździe słynnego pisarza. Przy okazji dowiemy się czemu do międzynarodowych rozmów telefonicznych kiedyś przychodziło się "pod palmę.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Freddie Mercury nigdy nie przyznał się, że się urodził na tej wyspie. Mowa tu o Zanzibarze, na którym również później dość często bywał. Zobaczcie jak dzisiaj wyglądają te miejsca i jak mieszkańcy upamiętniają tą legendarną postać świata muzyki rozrywkowej.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Jednym z miejsc wartych odwiedzenia na Hawajach jest park botaniczny Waimea. Stanowi on jedno z ważniejszych przyrodniczo miejsc. Ta część Stanów Zjednoczonych słynie z tego, że można tutaj doświadczyć 10 z 14 mikroklimatów, które można spotkać na Ziemi. Łatwo odczuć to przez zmianę pogody, która występuje mimo niewielkich odległości pokonywanych na wyspie.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Rafał i Agnieszka mieszkają od dawna na Hawajach. Wśród miejsc, które polecają jest takie, gdzie można skosztować lokalnej kawy. Przemierzając w kierunku następnej atrakcji można podziwiać drzewa eukaliptusa. Polska para zaprasza też wszystkich do skosztowania lodów z ananasów. Owoce pochodzą z lokalnej plantacji. "Polacy za granicą": Hawaje to królestwo kawy i ananasów Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Rafał służy w wojsku i mieszka razem z żoną Agnieszką na Hawajach. Z racji swojego wykonywanego zawodu, postanowił zabrać widzów na zwiedzanie Pearl Harbor. Miejsce to jest głęboko w pamięci wszystkich mieszkańców USA, bo właśnie tutaj w maju 1940 roku rozpoczęła się wojna z Japonią. Dzisiaj znajdziemy tutaj mnóstwo miejsc poświęconych tej tragicznej historii związanej z II Wojną Światową.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Na Hawajach możemy wybrać się do Świątyni Byodo-In. Zbierają się tam wyznawcy Buddy, ponieważ w okolicy mieszka dużo osób pochodzących z Azji. W stawie można nakarmić japońskie karpie oraz uderzyć w dzwon, który ma przynieść szczęście Również niedaleko tego miejsca znajduje się plaża na której często wypoczywa były prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Bernadeta pochodzi z Rybnika. Razem z Tomkiem mieszkają na Hawajach, gdzie postanawiają nas zabrać na pole golfowe. Poza niesamowitymi widokami otaczającej przyrody, para opowiada o filmowym charakterze tego miejsca, w którym kręcono między innymi sceny do filmu "Jurassic Park".Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Nikodem pochodzi z Warszawy, a wychował się w Lublinie. W wieku 22 lat kupił bilet w jedną stronę z Chicago. Na Hawajach pokazuje nam centrum surfingu. Opowiada też historię legendarnej postaci dla tego sportu - Duke Kahanamoku, który poświęcił swoje życie dla propagowania całej idei tej aktywności.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Kinga, pochodzący z Warszawy, wyjechała do Honolulu w wieku 11 lat. Dopłynęła tam łodzią ze swoimi rodzicami, którym tak to miejsce się spodobało, że postanowili zostać w sercu Hawajów. Czym zachwyca miasto? Na pewno jednym z takich miejsc jest panorama na okolicę, z której można podziwiać marinę i wzniesienia, które otaczają dzielnice Honolulu.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Rafał zabiera nas z miasta prosto w hawajską dżunglę. Przy okazji pokazuje jak odbiera on sformułowanie "spadaj na bambus" w tym właśnie miejscu. Po długim marszu warto coś zjeść, a więc poznamy lokalny specjał - sushi z mielonki.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Rafał jest wojskowym, który mieszka na Hawajach. Postanawia nas zabrać na nurkowanie w okolicznych wodach, gdzie można pływać wśród żółwi. Jednak zanim tam się wybierzemy, to zobaczymy jak wygląda tradycyjne śniadanie w tej części świata.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Ula oprowadza nas po Cannes. Jednym z miejsc, które robi wrażenie, jest Long Beach - nietypowa, bo piaszczysta, plaża. Zdradza nam również co warto spróbować we francuskiej restauracji. Na koniec poznajemy zaskakującą ciekawostkę - jak dostać się na prywatną imprezę po słynnym festiwalu filmowym. Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Cannes kojarzy nam się głownie z festiwalem filmowym. Jednak ta okolica ma nam do zaoferowania sporo więcej ciekawych miejsc. Jedną z nich jest bardzo spokojna i urokliwa Wyspa Świętej Małgorzaty. Ciekawostką jest też to, że właśnie tutaj był więziony człowiek w żelaznej masce, którego tożsamości nie znamy do dzisiaj.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Razem z Martą zwiedzamy Saint-Paul-de-Vence, które obecnie jest typowo turystycznym miasteczkiem. Wśród atrakcji, które znajdziemy w tym miejscu jest restauracja z obrazami Picassa. W okolicy jest również polski akcent - znajduje się tutaj grób Witolda Gombrowicza.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Mówi się często, że "Polacy to Cebulacy". Razem z mieszkającą we Francji Martą obalamy ten mit - jednym z lokalnych przysmaków jest "Cebulanka" smażona razem z anchois. Dowiemy się również co łączy światową stolicę perfum, Grasse, z polską stolicą piosenki, czyli Opolem.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Grasse to miasteczko położone pośród Prowansji oraz Lazurowego Wybrzeża. Słynie ono między innymi z Międzynarodowego Muzeum Perfumerii. Oprowadza nas po nim Marta, która w tym miejscu pracuje.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Małe europejskie państwo jest znane z blichtru i przepychu. Mowa tu oczywiście o Monako. Naszym przewodnikiem jest Andrzej, pracujący we Francji na Lazurowym Wybrzeżu. Podczas wycieczki zdradzi nam co go najbardziej urzeka w tym miejscu.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Lazurowe Wybrzeże we Francji zachwyca, ale jest tu wiele miejsc, które są tylko dla zamożnych. Jedną z takich jest miejscowość Saint-Jean-Cap-Ferrat. Opowiada o niej Andrzej, który mieszka i pracuje w tej okolicy. Zabiera nas również do malowniczej miejscowości Eze.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Kasia zabiera nas w Nicei na pewien niezwykły punkt widokowy. Znajduje się on przy historycznym Wzgórzu Zamkowym. Na górę możemy wybrać się za pomocą schodów lub windy. Oczywiście jeśli mamy szczęście i jest ona w tym czasie czynna. Po zejściu na dół możemy przejść się na Bulwar Lecha Wałęsy.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Kasia oprowadza nas po Nicei, mieście gdzie góry spotykają się z morzem. Znajdziemy tutaj Plac Garibaldiego oraz ulicę Napoleona Bonapartego. Wśród budynków w centrum miasta znajduje się pewien jeden, wyjątkowy, z częściowo namalowanymi oknami pośród tych rzeczywiście istniejących.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Co zawdzięczają Francuzi Anglikom? Między innymi niezwykle popularne miejsce, jakim jest promenada nadmorska w Nicei. Została ona ufundowana przez Wielką Brytanię, a dzisiaj stanowi ogromną atrakcję miasta.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Na początek zagadka: czym lepiej wracać z imprezy w Lublanie? Odpowiedź w programie. Janusz mieszka w Lublanie od 2 lat. W Słowenii pracuje jako lekarzem pediatra. Janusz pokazał prowadzącemu program Tomkowi Florkiewiczowi targ, gdzie można zjeść śniadanie, na dodatek bardzo zdrowe. Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Na początek zagadka: co to jest kalabasz i do czego służy? Odpowiedź w programie. Tomek mieszka na Jamajce od 7 lat. Prowadzi tam biuro podróży. Razem z prowadzącą program Agnieszką Kołodziejską podziwiali plażę Frenchmans Bay, skąd można udać się na kilkugodzinną wycieczkę łódką. Zjedli także śniadanie tuż przy plaży. Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Pałac Prefektury w Nice to bardzo ważne miejsce dla naszego kraju. Właśnie tutaj zapadały kluczowe decyzje dla Polski, jeśli chodzi o traktaty unijne. Z tym miejscem jest również związane słynne hasło polskiego polityka "Nicea albo śmierć". Adrian, który nas oprowadza po mieście, pokazuje również gdzie kupić najlepsze lody.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Na początek zagadka: kto jest najbardziej znanym Jamajczykiem na świecie? Odpowiedź w programie. Maxine mieszka na Jamajce od 13 lat. Pracuje jako przewodniczka turystyczna. Razem z prowadzącą program Agnieszką Kołodziejską zjadły śniadanie tuż obok najpiękniejszej plaży na Jamajce. Na wyspie do śniadania najczęściej podaje się dziwaczne owoce aki. Tylko osnówka owocu jest jadalna. Na dodatek miesza się owoce z rybami. Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Adrian pracuje w Nicei, w samym sercu Lazurowego Wybrzeża. Razem z nim odwiedzimy lokalny targ, gdzie poznamy francuskie smaki. Jednym z bardziej znanych są szparagi oraz zioła prowansalskie.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Na początek zagadka: jaki taniec jest najbardziej popularny na Jamajce? Odpowiedź w programie. Agnieszka mieszka na Jamajce od 6 lat. Pracuje jako tancerka, choreografka i przewodniczka wycieczek. Razem z prowadzącą program Agnieszką Kołodziejską odwiedziły sklep z ubraniami. Moda jamajska, zwłaszcza imprezowa, jest dość wyzywająca i efektowna. Czy gustowna? Oceńcie sami… W każdym razie imprezy trwają tam do samego rana. Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Na początek zagadka: jakie kobiety podobają się najbardziej na Jamajce? Odpowiedź w programie. Agnieszka mieszka na Jamajce od 6 lat. Pracuje jako tancerka, choreografka i przewodniczka wycieczek. Razem z prowadzącą program Agnieszką Kołodziejską odwiedziły niebezpieczną dzielnicę. Na Fleet Street wszystko może się zdarzyć… Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Na początek zagadka: jak wygląda pogrzeb na Jamajce? Odpowiedź w programie. Monika mieszka na Jamajce od 10 lat. Produkuje tam ozdoby z betonu i wychowuje wraz z mężem córeczkę. Okazało się, że szkoła na wyspie nie jest dostępna dla wszystkich... Razem z prowadzącą program Agnieszką Kołodziejską odwiedziły rodzinny cmentarz męża Moniki. Na Jamajce ludzie są zazwyczaj chowani na prywatnych terenach albo przy domach. Jak wyglądają tam pogrzeby? Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Na początek zagadka: ciekawe, co uprawiają na Jamajce? Na dodatek to jest legalne! Odpowiedź w programie. Monika mieszka na Jamajce od 10 lat. Produkuje tam ozdoby z betonu i wychowuje wraz z mężem córeczkę. Razem z prowadzącą program Agnieszką Kołodziejską spacerowały po pięknej plaży Pedro Bay. Monika zaprosiła Agnieszkę na miejscowy przysmak w restauracji. Prawdziwy rarytas - świeżo złowiony homar i jamajski ryż z czerwoną fasolką. Potem podziwiały klif, zwany Lovers Leap, czyli Przepaść Kochanków, z którym wiąże się romantyczna legenda, podobna do historii Romea i Julii. Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film San Francisco jest ważnym miastem Kalifornii. Życie tutaj toczy się nie tylko w dzień, ale też nocą. Znajdziemy tam mnóstwo klubów oraz restauracji. Również z tym miastem związany był Harvey Milk, znany aktywista środowisk LGBTQ. Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Więzienie Alcatraz oddano do użytku w 1912 roku. Z racji położenia na wyspie, miało ono stanowić obiekt z którego nie da się uciec. Oczywiście były takie próby podejmowane. Dzisiaj jest to jedna z atrakcji w San Francisco. Niestety cena biletu jest dość wygórowana.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film W San Francisco znajduje się Balmy Alley Street. Miejsce to słynie z murali, które pokrywają ściany okolicznych budynków. Autorami tych dzieł ulicznej sztuki są zazwyczaj Latynosi. Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Francis Ford Coppola to znany amerykański pisarz i scenarzysta. W San Francisco jest właścicielem budynku Columbus Tower, w którym znajduje się restauracja. Razem z jedną z bohaterek tego odcinka, Anią, odwiedziliśmy to miejsce i atrakcji nie zabrakło. Pojawiła się nawet... straż pożarna! Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film W największych metropoliach świata, które znajdują się poza Azją, są dzielnice, gdzie osiedlali się Chińczycy. Są one atrakcjami, które zazwyczaj są określane jako China Town. Największa na terenie Stanów Zjednoczonych znajduje się w San Francisco.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Będąc w San Francisco nie można ominąć tej atrakcji. Stanowi ją słynny na cały świat most Golden Gate. Tuż obok niego znajduje się równie znana wyspa - Alcatraz.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film San Francisco nawet nocą jest pełne atrakcji. Jedną z nich na pewno jest zabytkowy tramwaj, który jest również kolejką linową. Ciekawostką jest też to, że pojazd jest sterowany ręcznie.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Na początek zagadka: dlaczego Polacy wyjeżdżają do Rumunii? Odpowiedź w programie. Arek mieszka Rumunii od 4 lat. W Bukareszcie pracuje jako informatyk. Razem z prowadzącym program Tomkiem Florkiewiczem pojechali na przedmieścia, aby zwiedzić słynną kolekcję samochodów, należącą do Iona Țiriaca, biznesmena i byłego sportowca. Znajdują się tam zarówno zabytkowe, jak i najnowocześniejsze samochody. Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Na początek zagadka: jak wygląda rumuńska mamałyga? Odpowiedź w programie. Arek mieszka Rumunii od 4 lat. W Bukareszcie pracuje jako informatyk. Pokazał prowadzącemu program Tomkowi Florkiewiczowi pomnik Michalea Jacksona, który znajduje się w pięknym Parku Herastrau. Arek zaprosił Tomka do restauracji, gdzie opowiedział o rumuńskiej kuchni. Okazało się, że w Bukareszcie jest bardzo dużo centrów handlowych, gdzie ludzie spędzają czas na różnych rozrywkach. W Rumunii jest także najszybszy internet w Europie, na dodatek bardzo tani. Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Na początek zagadka: jakie polskie ciastko jest popularne w Bukareszcie? Odpowiedź w programie. Mateusz mieszka w Rumunii od pół roku. Pracuje w Bukareszcie jako informatyk. Razem z prowadzącym program Tomkiem Florkiewiczem poszli na Piata Agricola Obor, największe targowisko w mieście. Na straganach wiszą wszędzie warkocze czosnku, które można kupić bardzo tanio. Nic dziwnego, Rumuni i turyści wciąż pamiętają o słynnym Władzie III Palowniku zwanym Drakulą, o którym krążyły opowieści, że był prawdziwym wampirem. A że w każdej legendzie, nawet o wampirach, jest trochę prawdy, to lepiej się zabezpieczyć czosnkiem. Mateusz na targu kupił czosnek niedźwiedzi. Wygląda on zupełnie inaczej niż zwykły czosnek. Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Na początek zagadka: co oznacza czerwona wstążka na wózku i plucie obok dzieci w Rumunii? Odpowiedź w programie. Karolina przyjechała razem ze swoim mężem do Rumunii 5 lat temu. Wychowuje córkę i nagrywa podcasty o Bukareszcie. Razem z prowadzącym program Tomkiem Florkiewiczem zwiedzali wystawną i kiczowatą rezydencję, należącą kiedyś do małżeństwa Ceaușescu. Doprowadzili oni do całkowitego upadku gospodarczego, ale sami pławili się w luksusach. Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Na początek zagadka: jak parkuje się w Bukareszcie? Odpowiedź w programie. Karolina przyjechała razem ze swoim mężem do Rumunii 5 lat temu. Wychowuje córkę i nagrywa podcasty o Bukareszcie. Razem z prowadzącym program Tomkiem Florkiewiczem zwiedzali Plac Rewolucji. To tam kiedyś rządził dyktator Nicolae Ceaușescu. I tam też dopadł go gniew obywateli kraju. Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Na początek zagadka: ile waży największy żyrandol w Pałacu Parlamentu w Bukareszcie? Odpowiedź w programie. Andrea mieszka w Bukareszcie od 4 lat. W Rumunii pracuje jako informatyk. Opowiedział prowadzącemu program Tomkowi Florkiewiczowi o Pałacu Parlamentu. Zwany jest on także Pałacem Ludu, lub dawniej Rewolucji. To jeden z największych budynków świata. Jest przy tym najcięższą budowlą na świecie. Został wykonany z marmuru sprowadzonego z Transylwanii. Ale teraz powstaje w Bukareszcie jeszcze wyższy budynek. Będzie to katedra kościoła prawosławnego. Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Na początek zagadka: jaka temperatura panuje w Panamie przez cały rok? Odpowiedź w programie. Marek mieszka ze swoją żoną w Panamie. Prowadzą razem strony internetowe na temat koszykówki. Razem z prowadzącą program Agnieszką Kołodziejską podziwiali piękna plażę Rio Mar. Piasek jest tam tak gorący, że trudno chodzić na bosaka. Zwiedzali także wspaniałe baseny, które wcale nie są przeznaczone dla turystów, ale dla ludzi którzy kupią mieszkanie na osiedlu przy morzu. Za co najmniej – w przeliczeniu - milion złotych! Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Jak fast food to tylko Stany Zjednoczone. Serwowane tam porcje są naprawdę ogromne! San Francisco leży w Kalifornii, a co za tym idzie, między restauracjami z naprawdę ciężką i niezdrową kuchnią znajdziemy też sklepy z... marihuaną, która jest legalna w tym stanie.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Na początek zagadka: jak właściwie działa Kanał Panamski? Odpowiedź w programie. Nina mieszka z mężem w Panamie od 9 lat. Zajmuje się zawodowo fotografią. Razem z prowadzącą program Agnieszką Kołodziejską poszły na spacer do Miejskiego Parku Krajobrazowego. To rezerwat przyrody, w którym można znaleźć niezwykle ciekawe gatunki roślin i zwierząt. Potem trafiły w miejsce, gdzie natychmiast ktoś ich ostrzegł z megafonu, żeby stąd poszły, bo są tu krokodyle. Na koniec wycieczki Nina wyjaśniła, jak działa Kanał Panamski. Fragment programu "Polacy za granicą" emitowanego na antenie Polsat Play.
- Zobacz film Dominika pochodzi z Gliwic. Jej nowym domem stała się Kalifornia, a dokładniej San Francisco. Polka zabierze nas na zwiedzanie tego miasta, a wśród atrakcji znajdzie się między innymi ratusz, a także... piekarnia dla psów.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat News.
"Polacy za granicą": Miejsce, które stało się dla Stanów Zjednoczonych symbolem początku wojny
Rafał służy w wojsku i mieszka razem z żoną Agnieszką na Hawajach. Z racji swojego wykonywanego zawodu, postanowił zabrać widzów na zwiedzanie Pearl Harbor. Miejsce to jest głęboko w pamięci wszystkich mieszkańców USA, bo właśnie tutaj w maju 1940 roku rozpoczęła się wojna z Japonią. Dzisiaj znajdziemy tutaj mnóstwo miejsc poświęconych tej tragicznej historii związanej z II Wojną Światową.
Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
Dodano:
Poniedziałek, 1 marca 2021 (12:37)
Źródło:
Polsat Play-
Polsat Play