"Polacy za granicą": Poznaj najciekawsze miejsca na świecie
- Zobacz film Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, na czym polega praca listonosza w Kanadzie, ten fragment rozwieje Wasze wątpliwości. Polka, która mieszka w Kanadzie od 29 lat, odnalazła w tej profesji swoje powołanie. Jakie są jej zarobki i ile godzin dziennie spędza w pracy?
- Zobacz film Symbol ale także słodki dodatek do wielu dań. Oczywiście mowa o syropie klonowym, którego ceny mogą sięgać nawet i 200 złotych za 750 ml.
- Zobacz film Magda w Kanadzie jest od 10 lat. W programie zabrała Dawida na typowe kanadyjskie śniadanie. Czym się różni? Oprócz tego opowiedziała o tym, jak wygląda zdawanie kanadyjskiego prawa jazdy.
- Zobacz film Monika w Kanadzie żyje od 8 lat. Jest nauczycielką języka polskiego w polskiej szkole. W programie po krótce opowiedziała jak wygląda system szkolnictwa w tym kraju.
- Zobacz film Ania mieszka w Montrealu od 5 lat. W programie opowiedziała o kosztach wynajmu mieszkania w tym mieście, co wchodzi w cenę najmu, a za co trzeba dopłacać oddzielnie.
- Zobacz film Kamila mieszka w Kanadzie od 16 lat. Niedawno otworzyła polską restaurację w Montrealu, w której serwowane są nasze najbardziej znane potrawy. W programie zaprezentowała również najpopularniejszy lokalny targ, na którym mieszkańcy zaopatrują się w niezbędne produkty, w tym świeże warzywa i owoce. Jak kształtują się ceny na takim targu?
- Zobacz film Polka, która zarządza posiadłością należącą nie tak dawno do samej Tori Amos – amerykańskiej pianistki i kompozytorki. Cena posiadłości zwala z nóg.
- Zobacz film Staszek jest grotołazem, który na swoim koncie ma niezliczone wejścia do jaskiń Irlandii. Oprócz tego ma również odkrycie, którym może się pochwalić – przy jego pomocy odnaleziono ząb małego mamuta, który otrzymał nawet jego imię.
- Zobacz film Venecek, kremrole, golonka, knedliki a może smazeny syr czy pieczona kaczka? To tylko kilka z propozycji kuchni czeskiej, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.
- Zobacz film Plaża Nawajo jest jedną z najbardziej znanych plaż na świecie… Czy jednak ktoś zna historię wraku, który przyciąga tłumy turystów?
- Zobacz film Jak wygląda proces produkcji oliwy z oliwek? O tym w programie opowiedziała Beata, która prowadzi rodzinny interes oliwny na Zakintos od 25 lat.
- Zobacz film Z domu do biura ma raptem 2 metry. Trochę gorzej, jeśli chodzi o dojazd do klienta, bo czasami jest to znacząca odległość. To jednak nie zraziło Kamila do zbudowania swojego biura na czterech kółkach i wyposażenia go zgodnie ze swoimi wymaganiami. W pracy zajmuje się… spawaniem światłowodów.
- Zobacz film Andrzej na Filipinach poszedł za głosem serca i zaczął w domowych warunkach robić wędliny. Jest to jego wielka pasja i mimo wszelkich przeciwności z powodzeniem realizuje marzenia.
- Zobacz film Filipiny budzą się do życia po zachodzie słońca. Jak wygląda tutejsze nocne życie?
- Zobacz film Bali nazywane jest „wyspą świątyń”. Nie bez powodu, mieści się ich tutaj aż trzydzieści tysięcy.
- Zobacz film Bali słynie z kadzidełek. Są wypalane przy każdej możliwej okazji, nie tylko w świątyniach, ale także w domu. Pech chciał, że po balijsku ich nazwa może mylić…
- Zobacz film Jak wyglądają miejsca, gdzie rosną krzewy kawy? Czym różnią się owocostany robusty i kopi luwak? Jak wygląda proces produkcji najdroższej kawy na świecie?
- Zobacz film Na Sri Lance każdy znajdzie coś dla siebie. Tu, jak na całym świecie żyje bardzo duża liczba Polaków, którzy pracują w szeroko pojętej turystyce. W programie odwiedziliśmy kilka miejsc prowadzących przez rodaków.
- Zobacz film Na Sri Lance jest wiele form transportu. Od tuk-tuka, po taksówki z aplikacji, poprzez autobusy aż po pociągi. Jednak który z tych transportów jest tutaj najlepszy?
- Zobacz film Kabus ibn Sa’id jest nazywany przez Omańczyków „Królem renesansu”. Był odpowiedzialny za rozkwit ekonomiczny i wyciągniecie Omanu z biedy, w jakiej była za panowania jego poprzednika, zarazem ojca. Poza budowaniem kolejnych meczetów odpowiedzialny jest także za poprawę warunków pracy kobiet w kraju, a także za budowę Opery Narodowej, w której koncertują gwiazdy z całego świata.
- Zobacz film Kasia i Krzysiek w Paryżu są od ponad 10 lat. W programie opowiedzieli o swojej pasji, która notabene zaczęła się w Lasku Bulońskim na pikniku sportowym.
- Zobacz film Łukasz w Paryżu jest od 12 lat. Ma tutaj cztery piekarnie, z których karmi m.in. prezydenta Francji Emanuela Macrona. W programie oprowadził po niektórych i pokazał, jak wygląda proces wypiekania bagietki z jego receptury.
- Zobacz film Basia w Paryżu mieszka od 1,5 roku. W programie opowiedziała, na czym polega „styl paryski” u kobiet. Bohaterka otworzyła też drzwi do swojego domu, gdzie z kolei opowiedziała o kosztach najmu.
- Zobacz film Ewa w programie opowiedziała, jacy są Francuzi i paryżanie, bo tak często dzieli się ludzi mieszkających we Francji. Odwiedzili także Palais-Royal, czyli pałac królewski, w którym obecnie mieści się rada konstytucyjna, rada stanu i ministerstwo kultury. Kiedyś to miejsce było zupełnie inne…
- Zobacz film Ewa w Paryżu jest od 6 lat. Na co dzień pracuje jako przewodnik turystyczny. W programie opowiedziała jak zdobyć taką pracę.
- Zobacz film Bartek w programie opowiedział o tym, jakie są typowe pamiątki, jakie można przywieźć z popularnych Kanarów.
- Zobacz film Bartek na wyspie mieszka od 8 lat. Pracuje tutaj jako intruktor sportów wodnych. W programie pokazał co nieco swojego życia i wyjaśnił dlaczego Gran Canaria jest rajem na Ziemii dla fanów sportów wodnych.
- Zobacz film Jessica na Gran Canarii mieszka i pracuje od 2 lat. W programie pokazała nieco swojego życia, opowiadając przy okazji, za co kocha, ale także, za co nie lubi Gran Canarii.
- Zobacz film Marta na Gran Canarii jest od 6 lat. W programie odpowiedziała na pytanie, dlaczego wybrała Gran Canarię do życia na co dzień.
- Zobacz film Grzegorz z Berlinem związany jest od 5 lat. Wyjechał do Niemiec w dość zaskakującym wieku, a w programie opowiedział czy mu się to opłaciło.
- Zobacz film Ola i Alan w Berlinie są od 9 lat. Prowadzą razem pralnie dywanów. W programie pokazali, jak wygląda proces, który musi przejść dywan po odebraniu do od klienta, aż do oddania.
- Zobacz film „Checkpoint Charlie” to jedno z najbardziej znanych przejść granicznych z okresu zimnej wojny pomiędzy NRD i Berlinem Zachodnim.
- Zobacz film Sławek w Berlinie mieszka od 17 lat. W programie załatwił wejście na Stadion Olimpijski w Berlinie, która ma bogatą historię, zwłaszcza z okresu XIX wieku. Później zabrał Agnieszkę na obiekt, w którym trenuje młode zawodniczki i młodych zawodników, którzy odnoszą w późniejszym czasie niemałe sukcesy.
- Zobacz film Magda w Berlinie żyje i pracuje od 11 lat. W programie opowiedziała nieco więcej o swojej pracy, w której pomaga ekspatom ogarnąć podstawowe sprawy, jak zameldowanie, otwieranie kont bankowych itd.
- Zobacz film Małgorzata jest utalentowaną skrzypaczką, która z powodzeniem gra, ale także mieszka w Porto od blisko 26 lat. W programie odwiedziły między innymi XIX-wieczny pałacyk, w którym to Gosia zagrała jedną z kompozycji swojego syna, a później zabrała prowadzącą do słynnej kawiarni, gdzie J.K. Rowling zaczęła pisać pierwszą część swojej słynnej książki o młodym czarodzieju.
- Zobacz film W Porto popularnym w ostatnich czasach stało się kradzenie i odrywanie od fasad budynków… płytek. A jak trwoga to do…
- Zobacz film Dorota oprowadziła w programie po jednym z najstarszych miejsc w Porto, jakim jest sklep z kawą. Dla poświadczenia, w miejscach takich jak to, można znaleźć specjalną odznakę. Oprócz tego odwiedzili targ, gdzie można znaleźć unikalne puszki sardynek.
- Zobacz film Patrycja w Portugalii mieszka już od 22 lat. W programie podzieliła się sposobem, jaki używała jej teściowa, aby ta szybciej nauczyła się języka portugalskiego.
- Zobacz film Magda na Rodos żyje już 12 lat. Prowadzi tutaj biuro z wycieczkami – głównie dla Polaków. W programie opowiedziała o tym, czego oba narody mogą się od siebie nauczyć, o gestykulacjach Greków. Zajrzeli także na targowisko, które kryło wiele ciekawych produktów.
- Zobacz film Krzysztof na Rodos mieszka 30 lat. Mimo, że urodził się na Śląsku, to odkąd pamięta zajmuje się windsurfingiem i innymi sportami wodnymi. W programie pokazał kawałek swojego świata.
- Zobacz film Basia żyje w Madrycie od 14 lat. W programie opowiedziała między innymi o różnicach w pracy w Polsce i Hiszpanii? Gdzie jest lepiej?
- Zobacz film Aleksander jest w Madrycie już od 16 lat. Porzucił pracę na dyrektorskim stanowisku i przeniósł się do Hiszpanii, gdzie może robić to, co lubi najbardziej – został licencjonowanym przewodnikiem. W programie oprowadza po kilku ciekawych miejscach, a także odpowiedział na pytanie, czy faktycznie w Madrycie żyje się tak dobrze?
- Zobacz film Nina w Madrycie mieszka już 14 lat. Pracuje tutaj jako nauczycielka języka angielskiego w szkole publicznej. W programie poruszyła wiele ciekawych tematów od minusów Madrytu, po tolerancje i równouprawnienia po swoją pracę w szkolnictwie publicznym.
- Zobacz film Christiania jest osiedlem w dzielnicy Kopenhagi, które ma legalny status niezależnej społeczności. Państwo nie dokłada im żadnych pieniędzy, dlatego też muszą sobie radzić. W programie odkrywamy jej zakamarki. Nie zabrakło polskich akcentów.
- Zobacz film Ania w Kopenhadze jest już 4 lata. Tutaj uczy się i pracuje. W programie opowiedziała wraz ze swoją koleżanką o tym, jak wygląda szkolnictwo wyższe w Danii.
- Zobacz film Tajwan jest bardzo otwarty na wszelkie religie i bóstwa. Jest też bardzo przesądny. W programie Amadeusz wytłumaczył kilka przesądów Tajwańczyków.
- Zobacz film Amadeusz zna Tajwan bardzo dobrze. Mieszka bowiem tutaj już 10 lat. W programie pokazał między innymi jeden z tajwańskich marketów.
- Zobacz film Tajwan potrafi zaskoczyć. Grzegorz pokazał nam kilka unikatowych miejsc w Tajwanie. Były polskie wątki oraz świątynie z bankomatami.
- Zobacz film Grzegorz jest przewodnikiem po Tajwanie oraz trenerem szachowym. W programie z racji wykonywanego zawodu opowiedział co nieco o miejscu, w którym się znajdowali oraz innych ciekawostkach. Nie obyło się bez polskiego wątku.
- Zobacz film Dorota w Tajwanie mieszka i pracuje od 3 lat. W pracy zajmuje się promowaniem Polski poprzez różne wystawy, wydarzenia kulturowe czy przeglądy filmów znanych polskich reżyserów.
- Zobacz film Kasia w Szwecji żyje od 11 lat. W programie zabrała nas do swojej pracy – do urzędu miasta i gminy w miejscowości Kristianstad. Opowiedziała o swoim dniu pracy oraz o zarobkach. Wspomniała też o swoich początkach w Szwecji. Cały odcinek programu „Polacy za granicą” możecie zobaczyć na platformie Polsat Box Go.
- Zobacz film Kasia i Marek w Malmo mieszkają od 9 lat. W programie opowiedzieli, za co można pokochać Szwecję oraz nienawidzić. Oprócz tego dowiedzieliśmy się kilku informacji o posiadaniu auta w tym kraju. Cały odcinek programu „Polacy za granicą” możecie zobaczyć na platformie Polsat Box Go.
- Zobacz film Ania i Edward są w Szwecji już od wielu lat. W programie opowiedzieli o wspólnym biznesie, jaki prowadzą w Malmo i o problemach, z jakimi się mierzą. Cały odcinek programu „Polacy za granicą” możecie zobaczyć na platformie Polsat Box Go.
- Zobacz film Jessica w Korei Południowej jest od 2 lat. W programie pokazała nam między innymi swoje mieszkanie oraz opowiedziała o rynku mieszkaniowym w Korei Południowej, który jest jedyny w swoim rodzaju. Cały odcinek programu „Polacy za granicą” możecie zobaczyć na platformie Polsat Box Go.
- Zobacz film Karolina do Korei Południowej przyjechała kilka miesięcy temu. Podczas wycieczki po centrum Seulu możemy zobaczyć, jak mocno zakorzeniona jest tutaj fascynacja K-popem. Cały odcinek programu „Polacy za granicą” możecie zobaczyć na platformie Polsat Box Go.
- Zobacz film Przemek w Korei Południowej jest od 15 lat. W programie opowiedział między innymi, jak wygląda sytuacja ze służbą zdrowia. Cały odcinek programu „Polacy za granicą” możecie zobaczyć na platformie Polsat Box Go.
- Zobacz film Łukasz w Japonii żyje od 20 lat. W programie opowiedział co nieco o swojej karierze modela, a także o tym, jak stał się złotą rączką w Japonii. Cały odcinek programu „Polacy za granicą” możecie zobaczyć na platformie Polsat Box Go.
- Zobacz film Fabiola zabrała nas do swojego domu na wsi, który jest dość tradycyjny, jak na dzisiejsze standardy. Później pojechali do wioski Oshino, która znajduje się na liście UNESCO. A na koniec usłyszeliśmy kilka ciekawostek o górze Fudżi. Cały odcinek programu „Polacy za granicą” możecie zobaczyć na platformie Polsat Box Go.
- Zobacz film Synowie Fabioli, którzy studiują w centrum Tokio, zabrali kamerę programu „Polacy za granicą” i pokazali najbardziej turystyczne miejsca w mieście. Na liście znalazły się między innymi Tokio Tower i dzielnica Shibuya z największym na świecie przejściem dla pieszych. Cały odcinek programu „Polacy za granicą” możecie zobaczyć na platformie Polsat Box Go.
- Zobacz film Fabiola w Japonii żyje już 23 lata. Prowadzi tutaj agencję turystyczną. W programie opowiedziała między innymi, jak wygląda biurokracja w tym kraju. Cały odcinek programu „Polacy za granicą” możecie zobaczyć na platformie Polsat Box Go.
„Polacy za granicą”: Swoje powołanie znalazła w tej profesji. „Potrzebuje tej energii miasta”
Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, na czym polega praca listonosza w Kanadzie, ten fragment rozwieje Wasze wątpliwości. Polka, która mieszka w Kanadzie od 29 lat, odnalazła w tej profesji swoje powołanie. Jakie są jej zarobki i ile godzin dziennie spędza w pracy?
Dodano:
Wczoraj, 2 grudnia (12:50)
Źródło:
Polsat Play-
Polsat Play