DW: Wideo dnia
- Zobacz film Naukowcy z Uniwersytetu w Teksasie potraktowali pszczoły glifosatem w stężeniu odpowiadającym temu, jakie stosuje się na polach. Zobaczcie, co się stało.
- Zobacz film Łucja Barwikowska ma 92 lata i jest jedną z ostatnich trzech ocalałych z obozu koncentracyjnego Uckermark w Niemczech. O swoich przeżyciach opowiedziała w wywiadzie z Deutsche Welle.
- Zobacz film Ogromna presja nauki i stres na uczelni sprawiają, że wielu młodych ludzi popełnia samobójstwo. Ich liczba poraża. W reportażu przygotowanym przez redakcję Dutsche Welle widzimy, z czym borykają się młodzi Koreańczycy. Ale problemy są globalne. Polska jest na drugim miejscu w Europie pod względem samobójstw nieletnich. Zestawienie opublikowane w "Dzieci się liczą 2017 - Raporcie o zagrożeniach bezpieczeństwa i rozwoju dzieci w Polsce" na pierwszym miejscu wymienia Niemcy. W 2014 roku doszło tam do 224 prób samobójczych osób poniżej 19 roku życia zakończonych śmiercią. W tym samym czasie w Polsce zanotowano 209 takich przypadków. Trzecie miejsce niechlubnej listy zajmuje Francja, kolejne są: Wielka Brytania, Włochy oraz Hiszpania. Ostatnie trzy miejsca, a zarazem najniższe statystyki mają: Norwegia, Serbia oraz Słowenia.
- Zobacz film Czy Niemcy są zadowoleni z Unii, czy widzą siebie w roli hegemona Unii? Co musiałoby się stać, aby doszło do germanexitu? O to wszystko zapytaliśmy Niemców.
- Zobacz film Tam, gdzie niektórzy widzą same śmieci, on widzi skarby. Jego znaleziska są warte nawet 1300 euro. Z tego utrzymywał wielopokoleniową rodzinę. Teraz grozi mu bieda.
- Zobacz film Zastraszają, kradną, biją, handlują narkotykami – w obozie Moria dla uchodźców na wyspie Lesbos powstała siatka dżihadystów, którzy podają się za bojowników tzw. Państwa Islamskiego. – W obozie żyje wielu bojowników Państwa Islamskiego. Sprzedają narkotyki, zarabiają, handlując między innymi smartfonami – mówi Ahmad, pochodzący z Iraku.
- Zobacz film Kiedy powiedział o chorobie matce, usłyszał "A pokładaliśmy w tobie tyle nadziei". Po jedenastu latach młody Rosjanin wychodzi ze swoją chorobą na ulicę. Zobacz, co go spotkało.
- Zobacz film Już od lat w niektórych częściach Serbii woda pitna jest zatruta rakotwórczym arsenem. Jego zawartość jest nawet 27 razy wyższa niż dopuszczalny limit. Zagrożonych jest około miliona mieszkańców.
- Zobacz film W Bułgarii kwitnie korupcja. Przypadki łamania prawa próbuje naświetlać dziennikarz śledczy Dimitar Stojanow. Nie jest to jednak łatwe.
- Zobacz film W Szwecji mikrochipy biją rekordy popularności. Tysiące Szwedów korzysta już z mikrochipów wszywanych pod skórę. Cyfrowe implanty ułatwiają życie, służą jako klucz do otwierania budynków lub bilet do pociągu.
- Zobacz film Kawa to nie tylko hit eksportowy Kostaryki. Ma swoją ciemną stronę: degraduje klimat. W procesie uprawy powstają duże ilości gazów cieplarnianych. Plantatorzy chcą to zmienić.
- Zobacz film Tatuaż - dziś ma go niemal każdy. Lecz niektóre pigmenty używane do tatuaży zawierają szkodliwe metale ciężkie, stosowane w przemyśle. Choć bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia ponoć nie stwierdzono, ryzyko jest spore.
- Zobacz film W Portugalii Chińczycy stanowią ponad 80 procent wszystkich zagranicznych inwestorów. Przybyli ze swymi pieniędzmi, gdy kraj był w zapaści gospodarczej. Ale ekspansja Chińczyków w UE niepokoi Brukselę.
- Zobacz film Niemiecka miejscowość Jamel to zaledwie jedenaście gospodarstw, ale zwolennicy zbrodniczej ideologii stanowią tu większość. Tymczasem Birgit i Horst, choć padają ofiarą podpalaczy, od lat organizują w tym miejscu festiwal na rzecz demokracji i tolerancji.
- Zobacz film Marcos Rodriguez Pantoja wychował się wśród wilków. Został znaleziony w lesie, gdy miał już 19 lat. Teraz ma 72 lata i serce mu krwawi na widok szkód, jakie człowiek wyrządza przyrodzie.
- Zobacz film Loft, penthaus, przytulna chatka za miastem, a może apartament w sekularyzowanym kościele? Fantazja deweloperów nie zna granic. Poprzednio w murach tych kościołów chrzczono dzieci, a dziś można w nich zamieszkać. - Czasem wyobrażam sobie, że te dusze krążą nade mną - mówi Bori Golmshmidt, mieszkanka sekularyzowanego kościoła.
- Zobacz film Zdarza ci się trzepnąć gazetą w osę? Nieładnie i niemądrze. A do tego w Niemczech grozi za to gigantyczna kara liczona w dziesiątkach tysięcy euro... Jak się okazuje, w niektórych regionach kraju naszych zachodnich sąsiadów, kara za zabicie osy sięga aż do 65 tysięcy euro. Władze zdecydowały się naliczać tak wysokie grzywne z uwagi na fakt, że osy są pożyteczne dla środowiska. Na szczęście, póki co nikt tak gigantycznej kary nie zapłacił.
- Zobacz film Mimo akcji protestacyjnych Islandia kontynuuje połowy wielorybów. W tym roku Islandczycy mogą złowić prawie 200 finwali. Ten film jest dla widzów o mocnych nerwach.
- Zobacz film Wojskowo-patriotyczne obozy to nowa i coraz bardziej popularna forma spędzania wakacji przez dzieci w Rosji. Uczą się tam dyscypliny i tajników żołnierskiego życia, nawet obsługi prawdziwej broni.
- Zobacz film Naturalne piękno? Istnieje chyba tylko w sloganach reklamowych, bo gigantyczne dochody koncernów kosmetycznych przeczą temu trendowi. Na co wydajemy najwięcej? Zobacz!
Portugalia w rękach Chińczyków
W Portugalii Chińczycy stanowią ponad 80 procent wszystkich zagranicznych inwestorów. Przybyli ze swymi pieniędzmi, gdy kraj był w zapaści gospodarczej. Ale ekspansja Chińczyków w UE niepokoi Brukselę.