"O! Mamo" - program nie tylko o dzieciach
- Zobacz film Kim jest niejadek, kiedy zaburzenia lękowe rodziców wpływają na żywienie dzieci, co powinno nas zaniepokoić i jak pomóc dziecku? Na te i inne pytania odpowiedziała nam psychodietetyk, Katarzyna Dudek. Więcej informacji znajdziesz w dalszej części rozmowy z psychodietetyk, KATARZYNĄ DUDEK. KLIKNIJ TUTAJ!
- Zobacz film Podając dziecku złe przekąski, możesz zafundować mu otyłość, próchnicę, problemy z nadciśnieniem i wiele innych poważnych schorzeń. Jak prawidłowo żywić dziecko, jak je zachęcić do zdrowego jedzenia, jakie przekąski podawać oraz czy istnieją dobre i złe słodycze - na te i inne pytania odpowiedziała nam dietetyk Joanna Skoczylas, z poradni "Mój dietetyk".
- Zobacz film Co to jest zakrztuszenie? Jak je rozpoznać? Czym jest spowodowane? I przede wszystkim - jak się zachować w takiej sytuacji? O tym wszystkim opowiedział nam i pokazał ratownik medyczny Michał Brandys z BHP Center. Zobaczcie koniecznie! Zobacz również: Zakrztuszenie i zadławienie u dzieci. Co zrobić? Oraz: Co to jest "suche utonięcie" i czego nie robić, gdy ktoś się krztusi?
- Zobacz film Kupowanie fotelików niskiej jakości lub używanych, pochodzących z nieznanego źródła, które nie pasują do samochodu i dziecka, a do tego nieczytanie instrukcji obsługi i błędny montaż - to tylko niektóre błędy, które popełniają rodzice, kupując i instalując foteliki samochodowe dla dzieci. Zobaczcie nasz poradnik i unikajcie błędów, które mogą mieć tragiczne skutki. Zobacz również: 90 procent rodziców robi to źle. Skutki mogą być tragiczne
- Zobacz film Jeśli kobieta w ciąży wygląda pięknie, to urodzi chłopca, a jeśli niekorzystnie – dziewczynkę, bo podobno córki „kradną” matkom urodę. Jeśli lubimy słodycze – będzie dziewczynka, a jeśli jemy ogórki kiszone – to chłopiec... A jeśli na twarzy pojawią się piegi, to... Oto nasz subiektywny przegląd najdziwniejszych ciążowych przesądów.
- Zobacz film Kobieca sylwetka zmienia się równie często jak kobiece podejście do różnych spraw. Dlatego właśnie warto korzystać z usług brafitterki i pamiętać, że raz dobrany biustonosz nie musi sprawdzać się przez całe życie. Dobranie dobrej bielizny jest szczególnie ważne podczas... karmienia piersią. Zobaczcie nasz poradnik!
- Zobacz film - W Stanach mamy najlepszy system opieki jeśli chodzi o noworodki – zaczynając od podstawowego poziomu opieki szpitalnej, tzw. poziomu 1. Dochodząc do bardzo zaawansowanego, czyli szpitali na poziomie 4. Idea polega na tym, aby najbardziej chore dzieci oraz dzieci rodzące się w najbardziej krytycznym stanie mogły być bezproblemowo hospitalizowane nie tylko w szpitalach na poziomie 4, ale w każdym ze szpitali, nawet w tych na poziomie 1. Nonsensowne jest, transportowanie dzieci rodzących się w oddziałach o niższym poziomie do bardziej zaawansowanych placówek. Nazywamy to regionalizacją. Stany są na zaawansowanym poziomie jeśli chodzi o to pojęcie. Nie jestem pewien, czy w Polsce jest to aż tak rozwinięte. Tutaj chore dzieci często rodzą się w szpitalach o niższym poziomie i muszą być transportowane do lepszych placówek - mówi w rozmowie z Interia.tv profesor Richard Polin, neonatolog.
- Zobacz film Urodziłaś dziecko i marzysz o ładnej figurze i płaskim brzuchu? Wiemy, jak ci pomóc! Zacząć możesz tuż po porodzie. Ale uważaj! Są ćwiczenia, których nie można robić! Zobacz rozmowę ze specjalistą. Marceli Lenart jest trenerem personalnym, dietetykiem sportowym i trenerem kobiet w ciąży. Specjalnie dla Interia.tv przygotował zestaw ćwiczeń, które kobieta może robić w pierwszej dobie po porodzie, trzy dni później i sześć tygodni po. Zobaczcie koniecznie.
- Zobacz film O tym, jak na ludzki organizm wpływa zanieczyszczenie powietrza, dlaczego bardziej narażone są dzieci i jak je chronić - rozmawiamy z alergolog prof. Ewą Czarnobilską, kierownikiem Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
- Zobacz film Większość kobiet szybko zapomina o bólu związanym z porodem. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy poród staje się traumą, a kobieta po porodzie cierpi na zespół stresu pourazowego (PTSD). - Przedłużający się poród, zamartwica okołoporodowa, niedotlenienie, poród kleszczowy, to są sytuacje, które mogą powodować traumę - mówi psycholog dr Izabella Grzyb. Zwraca także uwagę na kontekst związany z tzw. ciążową emocjonalnością i predyspozycjami psychicznymi kobiety. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na temat zespołu stresu pourazowego!
- Zobacz film Były sekretarz Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi fundację jej imienia. Wykładowca, tłumacz, felietonista, literaturoznawca, autor książek dla dzieci i dorosłych,... ojciec. Gościem Interia.tv był Michał Rusinek, a okazją do spotkania – nowe wydanie wyjątkowego poradnika dla dzieci „Jak przekręcać i przeklinać”. Nic więc dziwnego, że nie zabraknie tu słów zaczynających się na: "ch...", "cip..." i "ku...". Nie obawiajcie się jednak. Ich użycie będzie urocze, profesjonalne i całkowicie uzasadnione. Zaczynajmy zatem.
PTSD po porodzie? Jak to możliwe?
Większość kobiet szybko zapomina o bólu związanym z porodem. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy poród staje się traumą, a kobieta po porodzie cierpi na zespół stresu pourazowego (PTSD). - Przedłużający się poród, zamartwica okołoporodowa, niedotlenienie, poród kleszczowy, to są sytuacje, które mogą powodować traumę - mówi psycholog dr Izabella Grzyb. Zwraca także uwagę na kontekst związany z tzw. ciążową emocjonalnością i predyspozycjami psychicznymi kobiety.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na temat zespołu stresu pourazowego!
Dodano:
Środa, 30 listopada 2016 (14:01)