"Rolnicy" - zobacz najciekawsze sceny z polskiej wsi
- Zobacz film W Szarkówce, pod małopolską Charsznicą, gdzie gospodarzem jest Damian Micek, sytuacja awaryjna. Ponieważ zepsuł się kombajn marchew trzeba zebrać ręcznie, by następnego dnia móc ją wysłać do klienta.
- Zobacz film Jednym ze skarbów Mazowsza są jabłka, które uprawia się także w Bronisławce, w powiecie żyrardowskim, w gminie Mszczonów. Jednym z zapalonych sadowników jest tu Krzysztof Czarnecki, w dodatku z dziada, pradziada.
- Zobacz film W Drawnie, w województwie zachodniopomorskim duże gospodarstwo prowadzi rodzina Buchajczyków. Licznych panów wspierają w codziennej pracy ich panie - Małgorzata oraz jej synowe.
- Zobacz film W mazowieckiej Bronisławce właścicielem 30 hektarów sadów jest Krzysztof Czarnecki. Sadownikami byli jego dziadek i ojciec, a dziś gospodarzowi pomaga jego syn.
- Zobacz film W Szarkówce, w małopolskiej gminie Charsznica spore przedsiębiorstwo rolne prowadzi Damian Micek. Okolica ta słynie z ponoć najlepszej w Polsce kapusty. Jesień to czas, gdy gospodarze zasypywani są zamówieniami, a każdy dzień to wyścig z czasem.
- Zobacz film W Lebiedzinie, w podlaskiej gminie Sztabin gospodarzem jest Sławomir Dec, który hoduje między innymi kilkanaście krów. Jedna z nich powinna się wkrótce ocielić.
- Zobacz film W Wólce Ratowieckiej na Podlasiu kończą się wykopki. U Leszka Horoszego zbieranie ziemniaków to przedsięwzięcie rodzinne - gospodarzowi pomagają córki oraz wnuczęta.
- Zobacz film W Dobrzyniówce na Podlasiu pola uprawia Grzegorz Sawicki. Po żniwach zebrane ziarno trafiło już do stodoły, co nie znaczy, że można przestać o nim myśleć.
- Zobacz film Na Kociewiu, w Bochlinie Szlacheckim gospodarzami są Arkadiusz Pstrąg i Sara Valentini-Pstrąg. Z małżeństwem mieszka tata kobiety, Totti.
- Zobacz film W otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego, we wsi Lebiedzin w podlaskiej gminie Sztabin gospodarzą państwo Ewa i Sławomir Decowie, którzy hodują między innymi krowy. Ich pastwiska graniczą z włościami sąsiadów, co postanowiła wykorzystać jedna z jałówek.
- Zobacz film W Orzeszkowie pod Hajnówką, w województwie Podlaskim gospodarzą państwo Halina i Jan Mikołajukowie, którym często pomaga syn Mateusz. Gospodarze mają kilka krów i cieląt, te zaś całe dnie spędzają na pastwisku.
- Zobacz film Po żniwach powoli zaczynają się wykopki. Trwają od połowy sierpnia do końca września. Leszek Horosz w towarzystwie córek i wnucząt rusza w pole.
- Zobacz film W Rakowie, w gminie Rypin, w województwie Kujawsko-Pomorskim mieszkają państwo Danuta i Ryszard Błaszkiewiczowie. Specjalnością ich dużego gospodarstwa jest hodowla trzody chlewnej.
- Zobacz film W Dobrzyniówce na Podlasiu czas żniw. Pracom Grzegorza Sawickiego postanowiła przyjrzeć się mama. W pracach gospodarzowi pomagali wytrwale sąsiedzi. Na koniec dnia żniwiarzom należy się chwila przyjemności.
- Zobacz film W Bochlinie Szlacheckim na Kociewiu gospodarzami są Sara i Arkadiusz. Sara pochodzi z Włoch, ale i Arkadiusz spędził w Italii wiele lat. Teraz dzielą się historią porzuconego na ich oczach psa, którego postanowili przygarnąć do swojego gospodarstwa.
- Zobacz film W Wólce Ratowieckiej, na północ od Białegostoku, wiele różnych zwierząt hoduje Leszek Horosz. Praca ze zwierzętami wiąże się nie tylko z obowiązkiem karmienia czy dbania o ich zdrowie. "O wszystko trzeba dbać, wszystko trzeba reperować" mówi hodowca, który wolny czas poświęca na naukę jazdy konnej wnuczki Rozalii.
- Zobacz film W Dobrzyniówce na Podlasiu trwają żniwa. Grzegorzowi Sawickiemu pomagają kolega Wojciech Olszewski oraz jego ojciec Wacław.
- Zobacz film Chociaż mieli nadzieję na pyszną kolację - państwo Decowie muszą obejść się smakiem. Uczciwych ludzi bezczelność złodziei zawsze przede wszystkim zdumiewa.
- Zobacz film We Wróblach, w gminie Kruszwica na Kujawach gęsi hoduje i sprzedaje Andrzej Klonecki. W tym roku w związku z epidemią zainteresowanie ptakami jest mniejsze, dlatego hodowca sprzedaje młode gęsi za symboliczną złotówkę. Pod opieką pana Andrzeja działa też Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi.
- Zobacz film W Dobrzyniówce dwa hektary zbóż uprawia Grzegorz Sawicki. W czasie żniw sąsiadowi pomaga sołtys, kolega oraz właściciel kombajnu w jednym, czyli pan Wojciech Olszewski.
- Zobacz film Na Podlasiu, w Kujbiedach gospodarzem jest Marcin Borys. W wielu pracach pomagają mu synowie, a wśród nich najmłodszy - Stasiu.
- Zobacz film W leżącym w województwie Zachodniopomorskim Drawnie Łukasz i Agata Buchajczykowie zbierają pozostałą po koszeniu słomę. Łukasz, tak jak wcześniej obiecywał, wpuszcza żonę za kierownicę ciągnika.
- Zobacz film W Bochlinie Szlacheckim na Kociewiu gospodarzami są Arkadiusz i Sara. Ich największą miłością są co prawda osły, ale nie oznacza to, że nie ma u nich miejsca dla innych zwierząt.
- Zobacz film Żniwa w Drawnie, w Zachodniopomorskim. Równolegle do pracy kombajnów, Agata i Łukasz Buchajczykowie, dziś w towarzystwie syna będą zbierać odrzuconą podczas koszenia słomę.
- Zobacz film W Gradocznie, w gminie Narew pomidory uprawiają państwo Anna i Witalis Jakoniukowie. Pomidory w tunelach obrodziły bardzo pięknie. Co istotne, są to pomidory wielu przeróżnych, a nawet rzadko spotykanych odmian.
- Zobacz film W Dobrzyniówce na Podlasiu gospodarzem jest Grzegorz Sawicki. Należą do niego między innymi dwa hektary obsiewanych zbożem pól. Nie mając własnego kombajnu pan Grzegorz w czasie żniw musi liczyć na pomoc sąsiadów. Razem z sołtysem wjeżdżają na pole, ale muszą bardzo uważać na sarny, które skrywają się przed słońcem pośród zbóż.
- Zobacz film Bohater programu "Rolnicy. Tak się żyje u nas na wsi" emitowanego na antenie telewizji Polsat Play pokazał, jak produkowany jest kozi ser. Rolnik zdradził kiedy zrodził się pomysł na mleczarski biznes.
- Zobacz film Bohaterowie programu "Rolnicy. Tak się żyje u nas na wsi" emitowanego na antenie telewizji Polsat Play pokazali, jak osły mogą pomóc w odzyskaniu równowagi emocjonalnej. Zwierzęta te idealnie nadają się do działań terapeutycznych.
- Zobacz film Bohaterowie programu "Rolnicy. Tak się żyje u nas na wsi" wpadli na niecodzienny sposób. Ich celem stało się wyprodukowanie bardzo drogiej odmiany wołowiny, Wołowiny Kobe.
- Zobacz film Praca rolnika nie należy do najłatwiejszy. Trudności, jak pokazują bohaterowie programu "Rolnicy. Tak się żyje u nas na wsi", może nastręczyć nawet próba wyprowadzenia krowy na pastwisko.
- Zobacz film Przed wyjazdem na żniwa gospodarzowi w przygotowaniu kombajnu pomagają wnuczki. Bohater programu "Rolnicy. Tak się żyje u nas na wsi" po wyruszeniu w drogę będzie spotykał kolejne trudności. Czy sobie z nimi poradzi?
- Zobacz film - Wywiozę zaraz drzewo do ludzi. Jak widzą czystego, schludnego, pachnącego to inaczej traktują - przekonuje bohater programu "Rolnicy. Tak się żyje u nas na wsi".
- Zobacz film "Każdy rolnik wie, że wieczorny obchód pól czy sprawdzenie pastucha to luksus, na który nie zawsze jest czas" - usłyszymy w programie "Rolnicy. Tak się żyje u nas na wsi". Gospodarz Maciek pokazuje jednak, że dbanie o własną zagrodę jest bardzo ważne.
- Zobacz film Maciek, gospodarz z leżących nieopodal białoruskiej granicy Kundzicz, prezentuje w programie "Rolnicy. Tak się żyje u nas na wsi" niezwykłą hodowlę byków rasy Highland.
- Zobacz film Wandal, najstarszy byk w gospodarstwie Maćka, okulał po ucieczce przed przelatującymi w pobliżu helikopterami NATO. Jego problemom przyjrzeli się pani weterynarz i towarzyszące jej kamery programu "Rolnicy. Tak się żyje u nas na wsi".
- Zobacz film Śledzianów. To właśnie tam, w małej wsi na Podlasiu, Halina wraz z synem Dominikiem prowadzą hodowle alpak. Cały dzień spędziły z nimi kamery Polsat Play, rejestrując przy okazji wizytę pani weterynarz.
- Zobacz film Państwo Olejniczakowie, bohaterzy jednego z odcinków programu "Rolnicy. Tak się żyje u nas na wsi" prezentują jak wygląda pakowanie i transport zebranych ziemniaków od rolnika do sprzedawcy.
Rolnicy: Jak produkowany jest kozi ser?
Bohater programu "Rolnicy. Tak się żyje u nas na wsi" emitowanego na antenie telewizji Polsat Play pokazał, jak produkowany jest kozi ser. Rolnik zdradził kiedy zrodził się pomysł na mleczarski biznes.
Dodano:
Czwartek, 25 lutego 2021 (18:11)
Źródło:
Polsat Play