"Rolnicy" - zobacz najciekawsze sceny z polskiej wsi
- Zobacz film Marcin i Agata Adamczykowie z Jastrzębia-Zdroju chcieli poprawić wygląd drogi prowadzącej do ich gospodarstwa. Wybrali się zatem po zakupy ładnie wyglądających roślin, które będą mogły rosnąć przy ogrodzeniu przy drodze. Sadzeniem zajęła się już Agata oraz jej teściowa. Kobiety jak można zauważyć, mają bardzo dobre relacje. Cały program „Rolnicy’’ możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film Rodzina Sznajderów z Karnic na Dolnym Śląsku po zebraniu sadzonek kapusty ze szklarni, przetransportowała je na przygotowane wcześniej pola, gdzie zostaną posadzone. Zaangażowanych jest do tego zadania wielu członków rodziny. Nie mogło zabraknąć także dzieci, które jak zwykle są obserwatorami pracy dorosłych. Cały program „Rolnicy’’ możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film W Dobrzyniówce na Podlasiu Grzegorz Sawicki wraz z mamą Jadwigą oraz sąsiadką udali się do sadu, aby ocenić stan znajdujących się tam drzew owocowych. Doszli do wniosku, że jedna z wiekowych jabłoni potrzebuje przycięcia suchych gałęzi. Wspólnymi siłami podjęli się tego zadania. Cały program „Rolnicy’’ możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film W Tarnawie na Dolnym Śląsku Karolina razem ze swoim przyjacielem wyruszają potężnym ciągnikiem na pole. Kobieta wcale nie boi się dużych maszyn i udowadnia, że płeć piękna radzi sobie ze skomplikowanymi maszynami rolniczymi nie gorzej od mężczyzn. Nie przeszkadza jej w tym również dosyć nietypowy strój, jak na pracę w polu. Cały program „Rolnicy’’ możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film Męscy przedstawiciele rodziny Buchajczyków muszą uporać się niestety z nagłym problemem. Jak się okazało, na jedno z pól, które graniczy z lasem państwowym, spadły drzewa z terenów chronionych. Panowie muszą teraz je usunąć. Problem jednak będzie rozwiązany tylko tymczasowo, ponieważ sprawcy tego kłopotu, bobry z pobliskiej rzeki, już zaczęły zajmować się kolejnymi drzewami. Cały program „Rolnicy’’ możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film W Kukowie na Mazurach w gospodarstwie Konrada Krupińskiego przyszedł czas na położenie naturalnego nawozu na polach należących do niego oraz jego żony, Doroty. Aby praca poszła sprawnie, potrzebne są do tego maszyny, ciągnik rolniczy oraz rozrzutnik. Niestety jak to czasami bywa, gdy sprzęt jest najbardziej potrzebny, po prostu zawodzi. Cały program „Rolnicy’’ możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film W Tarnawie na Dolnym Śląsku Karolina wraz z bratem i córką postanowili zrobić symboliczny chrzest małym cielakom, które przyszły na świat w jej hodowli bydła szkockiej rasy Highland. Imiona, jakie nadali cielakom, to Ogień i Woda. Z tej okazji zrobili im również wianuszki, które bardzo posmakowały cielakom. Cały program „Rolnicy’’ możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film Małżeństwo Olejniczaków z Rgielska wybrało się do sklepu ogrodniczego po ziemię i inne potrzebne materiały. W planach na ten dzień jest zajęcie się sadzonkami pomidorów, które wzrastają w ich przydomowej szklarni. Aleksander ma nawet swój kącik w szklarni, gdzie uprawia cytrusy. Cały program „Rolnicy’’ możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film W Drawnie w województwie zachodniopomorskim małżeństwo Buchajczyków zajęło się przygotowaniem mięsa do wędzenia. Ta rodzinna tradycja daje im wiele przyjemności. Oczywiście po uwędzeniu, nie mogło zabraknąć rodzinnego spotkania, aby móc skosztować świeżego wyrobu. Cały program „Rolnicy’’ możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film W miejscowości Rgielsko w Wielkopolsce małżeństwo Olejniczaków zajęło się przygotowaniem swojego przydomowego kwietnika. Wspólna ciężka praca czasami jednak powoduje drobne sprzeczki między Anną i Aleksanderm. Cały program „Rolnicy’’ możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film W Karnicach na Dolnym Śląsku rodzina Sznajderów przygotowuje się do wyniesienia młodej kapusty z tuneli i posadzenia jej na polu. Jak zwykle przypatrują się temu młode pociechy rodziny. W czasie tej niełatwej pracy znajdzie się również czas na zabawę i małe radości. Cały program „Rolnicy’’ możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film Marcin i Agata Adamczykowie z Jastrzębia-Zdroju zajęli się tym razem sadzeniem ziemniaków na polu gospodarstwa pana Ludwika. Tego typu praca wbrew pozorom, może dostarczyć wielu emocji, tych pozytywnych, ale też i odrobinę negatywnych. Zwłaszcza gdy sprzęty odmawiają chwilowo posłuszeństwa. Cały program „Rolnicy’’ możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film W Jastrzębiu-Zdroju w gospodarstwie pana Ludwika, Marcin i Agata zajęli się pracą przy sadzeniu roślin w tunelu. Marcin jednak nie przepada za tego typu zajęciami, więc jego małżonka postanowiła przejąć to zadanie i nie wymagać tego od Marcina. Cały program „Rolnicy’’ możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film Państwo Olejniczakowie zamienili pracę w polu na majsterkowanie w warsztacie. Postanowili zająć się dalszymi pracami nad odnowieniem ich starego ciągnika. Pomaga im w tym młody sąsiad. Trzeba przyznać, że efekty ich pracy wyglądają bardzo dobrze. Cały program „Rolnicy’’ możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film W Karnicach rodzina Sznajderów udała się na pole kapusty, aby zabezpieczyć warzywa przed zbliżającymi się przymrozkami. Pracę utrudniał im jednak silny wiatr. Mogli jednak liczyć na pomoc najmniejszych członków rodziny, którzy mieli wielką frajdę. Cały program ''Rolnicy'' możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film W Karnicach rodzina Sznajderów rozpoczęła żmudną pracę przy sadzeniu kapusty. Panie korzystają przy tej okazji z bardzo ciekawych metod, które ułatwiają cały proces, choć wymaga to dużo dokładności i skrupulatności. Są jednak zgodne, że tego typu zajęcie to tzw. ''działkoterapia'', czyli czerpanie przyjemności z pracy w polu lub na gospodarstwie. Cały program ''Rolnicy'' możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film W Drążnej w województwie wielkopolskim nadszedł czas na nawożenie pól. Krzysztof wyruszył ciągnikiem do pracy razem ze swoim kuzynem, który planuje związać swoją przyszłość zawodową z mechaniką samochodową. Cały program ''Rolnicy'' możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film W gospodarstwie pana Leszka Horosza z Wólki Ratowieckiej przyszedł czas na przygotowanie koni do sezonu. Oprócz porządnego mycia mają być również wypielęgnowane. Pomagają mu w tym córki oraz wnuczki. Cały program ''Rolnicy'' możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film W miejscowości Wielgie w powiecie lipnowskim, pani Mirosława Wilk kultywuje tradycję staropolskiej kuchni. Odwiedziła ją sąsiadka i wspólnie gospodynie postanowiły przygotować tradycyjne swojskie kluski z ziemniaków. Efekt ich pracy był przepyszny. Cały program ''Rolnicy'' możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film Marcin i Agata chcą kupić prezent dla swojego dziadka. Ponieważ ich dziadek jest zapalonym hodowcą gołębi, więc pomyśleli, aby kupić mu właśnie nowe okazy. Udali się zatem do doświadczonego hodowcy i handlarza gołębiami, pana Józefa. Cały program ''Rolnicy'' możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film Rodzina Horosz z Wólki Ratowieckiej na Podlasiu planuje wybrać się na przejażdżkę swoją piękną bryczką. Najpierw muszą ją jednak przygotować do jazdy. Cały program ''Rolnicy'' możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film W Karnicach na Dolnym Śląsku rodzina Sznajderów szykuje się do handlu na targu we Wrocławiu. Przy okazji załadunku towaru wózkiem widłowym, Ludmiła zapragnęła nauczyć się go obsługiwać. Cały program ''Rolnicy'' możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film W Dobrzyniówce na Podlasiu Pan Grzegorz z mamą Jadwigą palą już w piecu, gdyż noce są chłodne. Odwiedziła ich sąsiadka, która pomogła Panu Grzegorzowi nauczyć się piec swojski chleb. Cały program ''Rolnicy'' możecie zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film W Drawnie, w województwie zachodniopomorskim, Tomek Buchajczyk znajduje chwilę, by oddać się jednemu ze swoich ulubionych zajęć. Za namową żony postanawia dodatkowo przekuć hobby na pomoc charytatywną.
- Zobacz film Na zielonym Podlasiu w Długołęce gospodarzą państwo Dziewiątkowscy. Paulina, córka Ryszarda i Małgorzaty jest miłośniczką kur. Rodzice sprawili jej na gwiazdkę nietypowy prezent - kurzy inkubator. Urządzenie jest dość skomplikowane, mimo to Paulina prędko nauczyła się jak go używać.
- Zobacz film Na cieszącym się pełnią wiosny Podlasiu gospodarzą państwo Dziewiątkowscy, Ryszard i Małgorzata oraz ich córka Paulina, której ulubienicami są kury. W Długołęce jedna z podopiecznych Pauliny zasługuje na szczególną uwagę.
- Zobacz film "Rolnicy": Rodzinne zawody w... zbieraniu kamieni
- Zobacz film Wiosenna zieleń na Podlasiu nabiera coraz większej intensywności, co widać także w Kujbiedach, gdzie gospodarstwo prowadzi Marcin Borys. W przygotowaniu zagród dla cielaków synowi pomaga pani Agata. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem.
- Zobacz film W Wełnicy, w zachodniopomorskiem pszczoły hoduje rodzina Fujarskich. Krzysztof miłość do pożytecznych owadów przekazał synowi, Grzegorzowi. Opiekunowie pasiek uważnie zaglądają do uli. Już na tej podstawie potrafią ocenić, czy rok będzie miał dla nich słodki smak.
- Zobacz film W oborach w Drawnie, w województwie zachodniopomorskim wyrasta spora grupka cielaków. Najczęściej zajmuje się nimi Agata, a dzisiaj pomaga jej teść.
- Zobacz film W Wełnicy, pod Czaplinkiem w województwie zachodnio-pomorskim zakwitły kwiaty pierwszych drzew. To czas szczególny, zwłaszcza dla pszczelarzy, którymi są ojciec i syn: Krzysztof i Grzegorz Fujarscy.
- Zobacz film Wiosenne życie rozkwita w zachodnio-pomorskiem, gdzie duże gospodarstwo prowadzi rodzina Buchajczyków. Kasia i Tomek niezależnie od pory roku dzień zaczynają od wizyty w oborze, ale dziś czeka na nich zadanie specjalne.
- Zobacz film W Wenecji pod Żninem ptaki wielu różnych gatunków hoduje rodzina Smoterów. Pani Anna i jej syn Eryk dzień często zaczynają od ułożenia menu dla swoich głodnych podopiecznych.
- Zobacz film W gospodarstwie rodziny Buchajczyków w Drawnie krowami zajmują się głównie Kasia i Tomek. Do obór zaglądają też czasem inne, zaprzyjaźnione z łaciatymi zwierzęta. Do cielaków gospodarz zagląda nie tylko po to, by sprawdzić jak się mają.
- Zobacz film Na budzącym się do wiosny Podlasiu, a konkretnie w Monkiniach w powiecie augustowskim w pole wyruszyli Kuba i Michał Suchoccy. Dzisiaj bracia rozpoczynają wysiew. Przemierzając obsiewane skrupulatnie pole Michał i Kuba mają czas by się rozglądać, a właściwie wypatrywać niewidzianych od jesieni ptaków.
- Zobacz film Na Górnym Śląsku wiosna coraz bliżej, a więc także w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie właścicielem gospodarstwa jest Ludwik Kania. Na co dzień prowadzi je z wnukiem Marcinem, któremu często towarzyszy dziewczyna Agata Wowra. Tym razem rolnicy muszą pozbyć się uschniętego drzewa, co staje się pretekstem do kultywowania śląskiego języka.
- Zobacz film Na Podlasiu tylko czekać, aż wybuchnie wiosna. Bracia Suchoccy myślami są już przy wysiewie, ale najpierw muszą się do tego dobrze przygotować.
- Zobacz film Choć wiosna w tym roku wydaje się nieśmiała, to jednak widać powoli jej pierwsze zapowiedzi. Także rolnicy muszą myśleć, co później wyrośnie na polach. Bracia Buchajczykowie rozpoczynają wysiew, a towarzyszą im dzieci. Rolnicy napotykają jednak na poważny problem, a tata braci ma na ten temat swoją teorię.
- Zobacz film Na Mazowszu mieszkają siostry Celina Szymańska i Maria Osica. Panie znane są w okolicy z tego, że kultywują lokalne tradycje. Dziś bliźniaczki zabrały się za pieczenie chleba.
- Zobacz film Wiosna wkracza na pola śmiało, ale i dostojnie - krokiem bociana. Wiosenne prace rozpoczynają dziś Marcin Adamczyk i jego dziewczyna Agata Wowra. Dla młodych każda okazja jest dobra, by porozmawiać o sobie nawzajem.
- Zobacz film Kiedy zza chmur wychodzi słońce, pierwsze optymistyczne powiewy wiosny czuć w Wenecji w powiecie żnińskim. Ptaki ozdobne hoduje tu rodzina Smoterów.
- Zobacz film Na Mazowszu, w okolicach Mińska Mazowieckiego mieszkają siostry bliźniaczki, Celina Szymańska i Maria Osica. Panie wypatrują już wiosny, a żeby pożegnać zimę przygotowują Marzannę.
- Zobacz film Marzec to już czas wyczekiwania na wiosnę. To także okres, kiedy po zimowym spowolnieniu myślą rolnicy, tak jak państwo Buchajczykowie. Ich rozmowę przerywa jednak niepokojący telefon od myśliwego.
- Zobacz film W Kujawsko-Pomorskiem, w powiecie żnińskim leży Wenecja. Hodowlę ptaków ozdobnych prowadzą tu państwo Smoterowie, których namówił do tego ich syn.
- Zobacz film W marcu, gdy stopniał śnieg, w wielu miejscach zrobiło się buro. Tym bardziej czeka się tam na wiosnę, jak choćby w Wólce Ratowieckiej na Podlasiu. Konie hoduje tam Leszek Horosz, któremu często pomaga córka.
- Zobacz film W Wenecji w powiecie żnińskim, w województwie Kujawsko-Pomorskim, drób ozdobny hodują państwo Smoterowie. Z tym, że nie tylko drób - w jednej z ich wolier mieszka piękny puchacz afrykański - Lolek.
- Zobacz film W Wólce Ratowieckiej na Podlasiu gospodarzem jest Leszek Horosz. Dziś z córkami będą naprawiać wiatę, pod którą chronią się między innymi byki.
- Zobacz film Na Podlasiu śnieg. W Dobrzyniówce cisza i spokój, a w domach nadrabianie zaległości. Nie wszystko idzie jednak tak, jak powinno, a na nieoczekiwane kłopoty jedynym lekarstwem jest sąsiedzka pomoc.
- Zobacz film Pięknie zaśnieżona Wenecja, choć nie nad Adriatykiem, a w Powiecie Żnińskim. Hodowlą kur ozdobnych zajmuje się tu rodzina Smoterów. "Potomkowie dinozaurów", jak mówi o swoich zwierzętach gospodyni, uwielbiają pieszczoty i nie zachowują się jak zwyczajne kury.
- Zobacz film W Kujbiedach do zajmującej się cielakami żony dołącza pan Marcin. Przed małżeństwem ważny dzień, a w podjęciu ostatecznej decyzji gospodarzowi będzie musiała "pomóc" mama.
- Zobacz film Nieco na północ od Białegostoku, w Wólce Ratowieckiej, na polach pozostały do zebrania dynie. Wyprawę po nie organizuje Leszek Horosz, a w zbiorach pomagają mu córki i wnuczęta.
- Zobacz film W małopolskiej Szarkówce myśli się o zimie. Gmina Charsznica słynie z kiszonej kapusty, kupowanej i cenionej jak Polska długa i szeroka. Mówi się, że szewc bez butów chodzi, ale to powiedzenie nie dotyczy państwa Micyków, którzy nie zapominają zakisić kapusty dla siebie.
- Zobacz film Wokół jezior jesień. Dni są coraz krótsze, a niebo częściej zasnute chmurami. Powoli kończy się kolejny, długi sezon najróżniejszych gospodarskich prac. Pora myśleć o zimie, do czego rodzinie daje sygnał senior rodu, Bogdan Buchajczyk.
- Zobacz film W Wólce Ratowieckiej na Podlasiu gospodarzem jest Leszek Horosz. W tym roku nieco więcej czasu niż zwykle spędzają u niego wnuczki, co dla dziadka jest okazją by pokazywać im wieś, a zwłaszcza jej tradycyjne, zapominane dziś oblicze.
- Zobacz film W Lebiedzinie, w nadbiebrzańskiej gminie Sztabin mieszkają państwo Decowie. Podlasie słynie nie tylko z ciekawej kultury, wspaniałej przyrody, mleka, masła, serów, ale także z wyjątkowej kuchni. Gospodynie z Lebiedzina pracują dzisiaj nad sękaczem.
- Zobacz film W Lebiedzinie nad Biebrzą gospodarzą państwo Decowie. Jest wciąż bardzo ciepło, ale nastała jesień, a to czas na wykopki.
- Zobacz film W Bronisławce, w mazowieckiej gminie Mszczonów trwają zbiory jabłek. W sadzie ramię w ramię pracują Krzysztof Czarnecki oraz jego syn Kuba. Po pracy wspominają twórców gospodarstwa, ojca i dziadka pana Krzysztofa.
- Zobacz film W Rakowie, w województwie Kujawsko-Pomorskim gospodarzy Ryszard Błaszkiewicz. Jest właścicielem stuhektarowego gospodarstwa, ale dziś nie wybiera się na żadne ze swoich pól, a odwiedza lokalną biogazownię.
- Zobacz film W Drawnie nowy dzień zaczynają bracia Buchajczykowie - Kuba, Tomek i Łukasz. Na zebranie z pól czekają skoszone trawy. Czas więc uruchomić maszyny. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem.
- Zobacz film W Wólce Ratowieckiej na Podlasiu gospodarzem jest Leszek Horosz, który hoduje między innymi konie. W wakacje częściej niż zwykle dziadka odwiedzają wnuczki - Zuzia i Oliwia.
"Rolnicy": Lekcja ślonskiej godki przy uschniętym drzewie
Na Górnym Śląsku wiosna coraz bliżej, a więc także w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie właścicielem gospodarstwa jest Ludwik Kania. Na co dzień prowadzi je z wnukiem Marcinem, któremu często towarzyszy dziewczyna Agata Wowra. Tym razem rolnicy muszą pozbyć się uschniętego drzewa, co staje się pretekstem do kultywowania śląskiego języka.
Dodano:
Poniedziałek, 2 sierpnia 2021 (13:18)
Źródło:
Polsat Play-
Polsat Play