Wakacje nie dla wszystkich

Rozpoczynają się wakacje. Nie dla wszystkich polskich dzieci przerwa od szkoły oznacza jednak przerwę od nauki. Aż 45% uczniów zamierza spędzić część wakacji nad książkami. Pewna grupa dzieci na pewno będzie też chodziła w najbliższych miesiącach na korepetycje.

Wakacje to dla niektórych uczniów dobry czas na nadrobienie szkolnych zaległości. Dotyczy to głównie przedmiotów ścisłych, m.in. matematyki czy fizyki. Sporo dzieci sięgnie jednak po książki edukacyjne dla przyjemności, aby dowiedzieć się czegoś ciekawego. Najbardziej pożądana jest wiedza z zakresu historii.

Znaczna część uczniów, zamiast korzystać z tradycyjnych książek, będzie szukać interesujących treści w sieci. Nie może to oczywiście dziwić, tym bardziej że – jak wynika z raportu serwisu Brainly „Przyszłość edukacji online” – już wielu nauczycieli poleca internet jako przydatne źródło informacji edukacyjnych. Najczęściej są rekomendowane domeny .gov.pl oraz .edu.pl. Poza tym – blogi edukacyjne i… Wikipedia, która budzi coraz większe zaufanie.
Dodano: Piątek, 23 czerwca 2017 (10:25)
Źródło: Infowire.pl- infoWire.pl
Więcej na temat:wakacje | korepetycje | nauka

Reklama