Wzruszające! Te psy pomagają dzieciom

Labradoodle to hybrydowa rasa psów, która powstała w latach 80. w Australii ze skrzyżowania labradora retrievera z pudlem. Została ona "stworzona" z myślą o specyficznych potrzebach alergików. Podczas prac nad skrzyżowaniem labradora i pudla zakładano również, że nowa rasa będzie posiadała wszelkie cechy idealnego psa-przewodnika i opiekuna. I tak jest rzeczywiście.

Ze względu na swoje szczególne cechy, psy rasy labradoodle od niedawna asystują autystycznym uczniom w wybranych szkołach w australijskiej Nowej Południowej Walii. Labradoodle łagodzą negatywne emocje u autystycznych dzieci. Pomagają również w rozładowywaniu napięć i konfliktów w grupie szkolnej.

Niezwykłe zalety psów labradoodle potwierdza historia nastoletniej Bianki Moussa, u której zdiagnozowano autyzm. Matka dziewczynki, która z zawodu jest psychologiem, uważa, że pojawienie się sympatycznego czworonoga w ich domu zdziałało prawdziwe cuda, jeśli chodzi o stosunek jej córki do świata. - Bianka stała się bardziej towarzyska; potrafi komunikować się z innymi, nie odczuwając przy tym niepokoju - mówi.

Labradoodle często asystują również osobom starszym, żyjącym w domach opieki, a także pacjentom szpitali. Ich przyjazne usposobienie jest niczym balsam dla duszy.
Dodano: Środa, 8 października 2014 (05:03)
Źródło: INTERIA.TV- © 2014 Associated Press

Reklama