Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o smogu
- Zobacz film Słowo "smog" powstało w języku angielskim ze zbitki dwóch słów: smoke - dym i fog - mgła. - To nie jet termin naukowy. To takie uproszczenie. Jest to bardzo duże zapylenie powietrza. Tak duże, że je widzimy - tłumaczy nam Magdalena Kozłowska z Krakowskiego Alarmu Smogowego. - Z problemem zanieczyszczenia powietrza mamy problem bez przerwy. Przede wszystkim chodzi o zanieczyszczenie pyłowe. Najbardziej przyczyniają się do niego gospodarstwa domowe - podkreśla Kozłowska. - Sami sobie jesteśmy winni - dodaje.
- Zobacz film Zanieczyszczenie powietrza wpływa negatywnie na nasz organizm. I nie chodzi tylko o schorzenia dróg oddechowych. - Zła jakość powietrza przyczynia się do powstawania poważnych chorób układu krążenia, takich jak zawał czy udary oraz chorób układu nerwowego - mówi Magdalena Kozłowska z Krakowskiego Alarmu Smogowego. Kto jest narażony najbardziej i czym jest "krakowskie gardło"?
- Zobacz film Do zanieczyszczenia powietrza przyczyniamy się sami, sami też możemy sobie pomóc. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb. Potrzebne są także regulacje odgórne. Jakie? Tłumaczy nam Magdalena Kozłowska z Krakowskiego Alarmu Smogowego.
- Zobacz film W rankingu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), który przedstawia problem zanieczyszczenia powietrza, Kraków znajduje się wśród najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie. A są w Polsce miejsca jeszcze gorsze. Jak wypadamy na tle Europy i dlaczego jest tak źle? Tłumaczy nam Magdalena Kozłowska z Krakowskiego Alarmu Smogowego.
Alarm smogowy: Co może zrobić Kowalski, a co musi zrobić rząd?
Do zanieczyszczenia powietrza przyczyniamy się sami, sami też możemy sobie pomóc. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb. Potrzebne są także regulacje odgórne. Jakie? Tłumaczy nam Magdalena Kozłowska z Krakowskiego Alarmu Smogowego.
Dodano:
Piątek, 20 stycznia 2017 (10:29)