DW: Wideo dnia
- Zobacz film Już wkrótce zamiast posłańca z pizzą, pod drzwi podjedzie autonomiczny samochód.
- Zobacz film Niemiecki naukowiec Stefan Kaufmann wynalazł szczepionkę, która już niebawem może uratować życie wielu ludzi. Rocznie na gruźlicę umiera 1,7 miliona ludzi.
- Zobacz film Emmanuel Danan jest w grupie wysokiego ryzyka. Bierze tabletki, by zapobiec zarażeniu wirusem HIV.
- Zobacz film Szefowa niemieckiego rządu przebywa z wizytą w Polsce. Czego oczekują Polacy po tym spotkaniu?
- Zobacz film Czy młodzi ludzie w Rosji są zadowoleni ze swojego prezydenta? Czy dobrze im się żyje? DW zapytało kilku z nich. I choć mają różne przekonania polityczne, łączy ich jedno: dorastali pod rządami Putina.
- Zobacz film Epidemia jeszcze nie objęła niemieckich terenów, ale w celach profilaktycznych organizuje się tu już dziś akcje drastycznego zmniejszania populacji dzików - nosicieli wirusa ASF. Za każdego odstrzelonego dzika leśniczy otrzymują po 25 euro premii od rządu krajowego.
- Zobacz film 8 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Redakcja Deutsche Welle wyszła na ulice jednego z niemieckich miast, by zapytać tamtejszych mężczyzn, co sądzą o Polkach i czego życzą z okazji ich święta. Koniecznie zobaczcie!
- Zobacz film Zamiast lampy na biurku, już niebawem możesz zaświecić… roślinę! Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts opracowali niezwykły patent.
- Zobacz film Po zebranych w Europie Zachodniej doświadczeniach, młodzi Bułgarzy wracają do swojej ojczyzny. Widzą dla siebie tu większe szanse na realizację zawodowych ambicji.
- Zobacz film Miasteczko Great Yamouth na wschodzie Anglii to twierdza zwolenników brexitu. By zastraszyć pewną polską rodzinę, brytyjscy sąsiedzi instalują kamery. - Kamery są skierowane prosto na mój dom, na moje dzieci (...) Ona siedzi i nas ogląda, nie raz nam dała do zrozumienia, na przykład na Facebooku, że nas widzi, żebyśmy się pilnowali, bo ona wie, co u nas się dzieje - mówi Agnieszka P., ofiara mobbingu ze strony sąsiadów.
- Zobacz film Natura potrafi zaskakiwać...
- Zobacz film Dlaczego będąc w hipnozie nie odczuwamy bólu? Odpowiedź znaleźli naukowcy. Hipnoza to odmienny stan świadomości. Naukowcy zidentyfikowali odpowiedzialne za nią regiony mózgu. Dzięki temu wiedzą, dlaczego podczas hipnozy ktoś inny może nami kierować. Przy okazji warto pamiętać, kiedy i w jakim celu wykorzystuje się hipnozę.
- Zobacz film Wiele miejscowości na południu Szwajcarii również zostało odciętych od świata. Sytuacja jest dynamiczna.
- Zobacz film Zapytaliśmy Niemców, jak oceniają pracę niemieckich Jugendamtów. Niektóre odpowiedzi Was zadziwią. Jugendamt to organizacja do spraw zarządzania młodzieżą. Ma status urzędu i sieci komórek podlegających samorządom. Jest w każdym niemieckim i austriackim mieście. Ostatnio głośno było o małej Marcelinie, córce Polaków z Hamburga, która w połowie października ubiegłego roku została zabrana przez dwie przedstawicielki Jugendamtu. Stało się to w nocy podczas nieobecności rodziców, gdy dziewczynką opiekowała się babcia. Rodzice Marceliny na początku listopada zwrócili się do polskiego rządu o pomoc w odzyskaniu dziecka. W odpowiedzi na ten apel polskie Ministerstwo Sprawiedliwości skierowało pismo do Ministerstwa Sprawiedliwości Niemiec z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Kilka dni temu wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik informował, że dziewczynka wraca do rodziców, po spełnieniu warunków ugody zawartej przed sądem.
- Zobacz film Każdy kosmetyk ma datę ważności. Korzystanie z nieświeżych preparatów może nam bardzo zaszkodzić.
- Zobacz film Większość z nas odpowie: morskie fale. Ale prawda wcale nie jest taka romantyczna. Choć efekt zależy od kształtu muszli, podobny dźwięk otrzymamy, gdy do ucha przyłożymy zwykłą filiżankę lub dłoń złożoną w taki sposób, jakbyśmy chcieli nabrać wody. Muszla lub filiżanka czy dłoń działa jak rezonator. Dźwięki, które na co dzień ignorujemy, odbijają się od jej ścianek i ulegają wzmocnieniu – dzięki temu je słyszymy.
- Zobacz film We francuskich zakładach karnych zwykli więźniowie siedzą we wspólnych celach z islamskimi terrorystami. To łatwy sposób werbowania nowych sympatyków.
- Zobacz film Zapytaliśmy Niemców, czy potrafią coś powiedzieć po polsku. Zobacz, co odpowiadali. I nie są to te słowa, o których myślisz!
- Zobacz film Zapytaliśmy niemieckich przechodniów o to, jak przedstawiana jest Polska w niemieckich mediach i skąd czerpią informacje o świecie? Posłuchaj, co nam powiedzieli.
- Zobacz film Aras uciekła z Syrii do Turcji. Marzy o tym, by iść do szkoły. Ale by związać koniec z końcem, rodzina zamiast do szkoły wysyła ją do pracy.
Jaki jest wizerunek Polski w niemieckich mediach?
Zapytaliśmy niemieckich przechodniów o to, jak przedstawiana jest Polska w niemieckich mediach i skąd czerpią informacje o świecie? Posłuchaj, co nam powiedzieli.