"Łowcy skarbów. Kto da więcej"
- Zobacz film Polska edycja międzynarodowego hitu, w którym posiadacze ciekawych przedmiotów mają szansę uzyskać ich profesjonalną ekspertyzę i sprzedać je z pokaźnym zyskiem. Grono kupujących stanowią koneserzy i dealerzy antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich, którzy gotowi są licytować między sobą, czasem bardzo wysoko, by pozyskać interesujące nabytki do własnych zbiorów, antykwariatów lub sklepów. W programie zapomniane i zalegające w szufladach, na strychach czy w piwnicach rzeczy – jak choćby szkło czy meble z czasów PRL lub „oldschoolowe” gadżety – uzyskują zaskakujące ceny i drugie życie w rękach nowych nabywców, a widzowie poznają niezwykłe historie tych przedmiotów, opowiadane przez ich właścicieli oraz fascynujące informacje na ich temat, jakie znakomici eksperci potrafią wyczytać z najmniejszych detali.
- Zobacz film W tym odcinku przekonamy się czy sny i horoskopy mają wpływ na decyzję naszych Łowców Skarbów. Jak jesień, to grzyby, a jak grzyby, to grzybiarze, a dokładniej mówiąc - Grzybiarka. Pierwszym licytowanym dziś przedmiotem jest porcelanowa figurka grzybiarki, rodem z wałbrzyskiego Wawelu. W ocenie jej stanu zachowania i wartości rynkowej pomoże ekspert, doktor Marek Kruczek, wybitny specjalista w dziedzinie porcelany. Który z kupujących ulegnie niewątpliwemu urokowi klasyki polskiego wzornictwa? Drugim licytowanym skarbem będzie pierścionek w stylu Art Deco, którego droga do programu prowadziła przez czas, Paryż i krainę snów. W rozszyfrowaniu tajemnic związanych z tym magicznym przedmiotem z pomocą przyjdzie ekspertka Urszula Prus, specjalizująca się w biżuterii i kamieniach szlachetnych. Jaka tajemnicza historia łączy się z tym niezwykłym pierścionkiem i czy zaczaruje naszych Łowców? Kolejnym skarbem, który będzie kusił Łowców, będzie patera pary znanych projektantów z okresu PRL przedstawiająca 12 znaków zodiaku. W ocenie ozdobnego, dużego talerza pomoże ekspertka Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Na koniec pojawi się jeszcze jedna patera, tym razem przedstawiająca rzymską boginię Minerwę. Jaka jest jej historia i jakie są jej związki z jednym z największych muzeów na świecie opowie właściciel, pan Marcin z Dąbrowy Górniczej. W ocenie i wycenie tym razem pomoże Agnieszka Gniotek - historyk sztuki, organizatorka aukcji i kuratorka wystaw.
- Zobacz film W tym odcinku poznamy cztery wspaniałe przedmioty i ich właścicieli, ale dowiemy się także, kto jest fanem „Star Treka” oraz kto i kiedy myśli o „Drużynie A”. Pierwszy skarb tego odcinka został przywieziony przez pana Jarka. Jest to pamiątka rodzinna, która jednak ma wartość nie tylko sentymentalną. Określi ją ekspert programu dr Marek Kruczek. Czy serwis obiadowy pochodzący z ok. 1940 roku z wałbrzyskiej wytwórni Carla Tielscha zawróci któremuś z Łowców w głowie? Czy sprzedającemu uda się trafić przez żołądek do… portfela naszych kupujących? I kogo na obiad zaprosiłby Michał? Tego dowiemy się w trakcie pierwszej licytacji. Po niej poznamy panią Magdalenę z Wałbrzycha, która chce być „tylko epizodem w życiu pięknego przedmiotu” jak mówił Franciszek Starowieyski. Dowiemy się także, jaką herbatę pije Paweł i jak Krystyna Łuczak-Surówka wyceni ręcznie malowaną filiżankę z białego złota o magicznej historii, dwóch sygnaturach i zdobieniach z malarni Picarda. Tego kto i dlaczego nie lubi obwieszać się złotem, dowiemy się podczas licytacji skarbu pana Damiana. Ile wart jest naszyjnik z domu mody Christiana Diora wyprodukowany w 1973 roku, powie nam ekspertka Urszula Prus. Ostatni skarb, również związany z modą należy do pani Sylwii. O torebce wykonanej z haftu gobelinowego opowie ekspert Jakub Naumiuk. Podczas oględzin dowiemy się nie tylko ile jest warta, ale także skąd może pochodzić unikatowa torebka z lat 60.
- Zobacz film Z dzisiejszego odcinka dowiemy się czy puste, srebrne cukiernice są charakterystyczne dla pewnego okresu historycznego i czy zamykanie tego cennego produktu na klucz jest przejawem ekstrawagancji czy pragmatyzmu. Ciekawostki o historii cukiernicy i samego cukru poznamy z ekspertyzy Krystyny Łuczak-Surówki. Czy tylko książki mogą być białymi krukami? Co jeszcze oprócz numerowanych szuflad skrywa w sobie wyjątkowa komoda z lat 60.? W ocenie i wycenie tego unikatowego przedmiotu pomoże kulturuznowaca i miłośnik tradycyjnego rzemiosła Daniel Stoiński. W oględzinach kolejnego przedmiotu, a w zasadzie aż 12. przedmiotów, pomoże antykwariusz Michał Niesiołowski. Czy przyniesiony przez Rafała z Płocka zbiór dwunastu 200-letnich ksiąg okaże się całym stadem białych kruków? Czy któryś z Łowców okaże się łowcą starych ksiąg? Dowiemy się podczas kolejnej licytacji. Z jakimi pieniędzmi odjedzie Marcin z Warszawy, który przywiózł do Łowców stary, trójkółowy rowerek? Dlaczego Paweł Orleański dostrzeże w nim tak radosne wspomnienie, jak i skrzypiący koszmar? Na ile ekspert Jakub Naumiuk wyceni legendarny wehikuł z dawnych lat i czy dla któregoś z Łowców stanie się on prawdziwym wehikułem czasu? Na wszystkie te pytania odpowiedzi znajdziecie w tym odcinku programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”.
- Zobacz film Na ich widok ekspert, Daniel Stoiński, podskoczy z radości, a gospodarz programu, Paweł Orleański, dobrze zastanowi się, czy usiąść… Co zrobi takie wrażenie w telewizyjnym studiu? Mowa o dwóch pięknych krzesłach Mundus, przyniesionych do programu przez pana Piotra. Podczas ich ekspertyzy Daniel Stoiński przeniesie nas w świat historii rynku meblarskiego z początku XX wieku. Czy kolejny przedmiot ucieszy Łowców czy ich... zasmuci? Jak zareagują kupujący na drewnianą płaskorzeźbę będącą wspaniałym przykładem sztuki ludowej autorstwa Zdzisława Purchały? Ile warte jest dzieło z 1973 roku, które przywiozła ze sobą Aleksandra z Kielc? Jego ekspertyzy podejmie się Agnieszka Gniotek. Czy jej wycena będzie bliska oczekiwaniom Aleksandry, która liczy na 2000 złotych? Na co zbiera sprzedająca i co mają z tym wspólnego ziemniaczki z kefirem? Tego oraz ciekawych rzeczy o historii przedmiotu dowiemy się w trakcie licytacji. Po niej Krystyna Łuczak-Surówka opowie o polskim designie na przykładzie ceramiki z Mirostowic, którą zaprezentuje pani Edyta z Marynina. Świecznik Marta i serwetnik nazywany po prostu Rogi to projekty Adama Sadulskiego. Z jakim zainteresowaniem spotkają się ze strony Łowców? Dowiemy się także, ile żartów językowych może paść przy okazji skarbu, który zaoferuje w programie pan Mirek, posiadacz krajalnicy pochodzącej z początku XX wieku. O zakrojonej przez nią historii, nawiązującej do rodu Potockich i babci kolegi opowie sam właściciel, natomiast o okrojonej, bądź też nie, wartości przedmiotu opowie Leszek Klein. Który z Łowców skroi ten przedmiot z lady i jakie plany ma wobec krajalnicy Krzysztof?
- Zobacz film Pierwszą sprzedającą tego odcinka jest Małgosia z Dzikowa, właścicielka pieska wykonanego z jednego kawałka skóry połączonego trzema nitami. Zabawka pochodzi z lat 60. i jest wyrobem firmy Deru. O tym czy piesek to ozdoba czy zabawka i ile wart jest ten unikatowy przedmiot opowie Jakub Naumiuk. Kolejna uczestniczka pojawi się w programie z Kalią autorstwa Jana Sylwestra Drosta z Huty Szkła Gospodarczego „Ząbkowice”. O tej pięknej kwiatowej czarce z lat. 70. opowie ekspertka - miłośniczka polskiego designu - Krystyna Łuczak-Surówka. Z kolei Leszek Klein obejrzy i wyceni pierwszy polski czarno-biały telewizor „Wisła”, który miał swoja premierę w Święto Odrodzenia Polski 1956 roku. Ile jest wart wciąż działający odbiornik - duma i „żywa” historia rodzimej technologii? Ile gotowi są za niego zapłacić Łowcy skarbów? Na koniec poznamy panią Stenię, która pojawi się w programie z intrygującym pudełeczkiem, będącym rodzinną pamiątką. Czy to prawda, że pochodzi ono z carskiej Rosji? Do czego służyło? O historii i przeznaczeniu tego ciekawego eksponatu opowie ekspertka Agnieszka Gniotek. Czy pani Stenia zdecyduje się sprzedać swój skarb? Czy nasz Łowca dorzuci nieco grosza na waciki i czy transakcja dojdzie do skutku?
- Zobacz film Tym razem poznamy Panią Beatę, która zaproponuje Łowcom Skarbów dwa wazony z serii o wdzięcznej nazwie „Mimoza”, jakie o mały włos nie skończyły na śmietniku. Ile są warte i co wpływa na wycenę zdradzi nam ekspertka Krystyna Łuczak-Surówka. W tym odcinku dowiemy się również, do czego pasuje klucz przywieziony z Rzeszowa przez pana Marcina. Czy jest to klucz do sejfów naszych Łowców, do Tajemniczego Ogrodu czy do Zamku Królewskiego w Warszawie? Jakie plany wiąże z nim Michał Nowocin i ile jest gotów za niego zapłacić? Wartość tego symbolicznego przedmiotu, będącego częścią historii i jednym z dwunastu takich kluczy oceni Agnieszka Gniotek. Kolejnym licytowanym skarbem będzie ręcznie malowany, monochromatyczny talerz przywieziony przez panią Jolantę. Na ile Jakub Naumiuk wyceni własnoręcznie wykonany przedmiot nieznanego artysty, a ile gotowi będą za niego zapłacić licytujący? Na koniec poznamy pana Bogusza, który pojawi się z radzieckim rzutnikiem z połowy lat 70. „FILMOSKOP III”. Przedmiot wyceni nie kto inny, jak Leszek Klein – miłośnik „pradawnych” technologii. W trakcie licytacji dowiemy się, komu najbardziej zależy na sprzęcie, po który mama pana Bogusza stała w długiej kolejce.
- Zobacz film Tym razem zobaczymy niezwykły skarb o tajemniczej przeszłości, znaleziony w studni. Podczas jej pogłębiania rodzice uczestniczki programu, Marleny, odkryli we wnęce cembrowiny zawiniątko a w nim oryginalnie zdobiony stary wazon. Dlaczego ekspertka Krystyna Łuczak-Surówka nie ośmieli się tknąć go bez rękawiczek i unosząc go, za każdym razem wstrzymywać będzie oddech? Co wyczyta z niego jej wprawne oko? Odpowiedzi w dzisiejszym odcinku programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”, w którym zobaczymy także licytację kolczyków kupionych w latach 90. za… miliony! Przekonamy się, co na temat ich współczesnej wartości ma do powiedzenia ekspertka w dziedzinie jubilerstwa Urszula Prus, dlaczego to nie panie lecz panowie zaangażują się najbardziej w ich licytację oraz co sprawi, że Michał Nowocin będzie musiał walczyć o nie do skutku, a inni ustąpią mu pola. W programie pojawi się też do dziś używana w wielu polskich domach miodowa patera słynnej i cenionej polskiej projektantki, o której więcej opowie ekspert Jakub Naumiuk, a także cepeliowska toaletka, której ekspertyzy dokona Daniel Stoiński.
- Zobacz film Dziś dowiemy się dlaczego jeden z uczestników, Pan Jarek, ma nadzieję wrócić do domu z niemałą kwotą 10 tysięcy złotych. Czy uda mu się sprzedać drogocenną, złotą bransoletę, której wartość i estetykę ocenia Urszula Prus, biegła sądowa z zakresu wyceny biżuterii i kamieni szlachetnych. Kolejny skarb, czyli dwa kałamarze szklane na marmurowej podstawce z przykrywkami, oceni i wyceni kuratorka wystaw Krystyna Łuczak-Surówka. Kto zwycięży w licytacji przedwojennego kałamarza kupionego podczas tournee w Moskwie? Czy uczestniczka programu wygra zakład z rodziną i zdecyduje się go sprzedać? Podczas kolejnej ekspertyzy Jakub Naumiuk, rzeczoznawca i współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, oceni, ile warte jest lustro należące do Ady z Wołomina. Wyjaśni także, co oznacza styl Rockabilly obecny nie tylko w meblarstwie i dekoracjach, ale w popkulturze i co ma z tym wspólnego pierwsza fala Rock'n'Rolla z lat 50. oraz jak się to ma do jakości i wartości produktów pochodzących z Zachodnich Niemiec. Program zakończy licytacja karafki, której filigranowa forma zwróci uwagę eksperta Jakuba Naumiuka i samych Łowców Skarbów.
- Zobacz film Czy któryś z Łowców poczuje wiatr w skrzydłach i skusi się na koszulkę jednego z "Orłów Górskiego"? Czy da się wycenić polot, finezję i legendę najlepszej reprezentacji w historii polskiej piłki nożnej? W określeniu wartości, nie tylko sentymentalnej i historycznej, pomoże sprzedającemu nasz ekspert Jakub Naumiuk. Po pełnej niespodzianek pierwszej licytacji dowiemy się, ile warta jest przedwojenna porcelana i jakie podejście do słodyczy ma Paweł Orleański. Na temat wzornictwa i wartości zestawu deserowego z Ćmielowa wypowie się Krystyna Łuczak-Surówka. W tym odcinku zobaczymy również maszynę liczącą firmy OMEGA z 1905 roku. O unikatowości tego skarbu, o tym jak działał i był wykorzystywany oraz jak z rachubami radzili sobie dawniej księgowi i bankierzy opowie Leszek Klein, znawca historii techniki. Dowiemy się także, ile można zarobić na pozornie zwykłych metalowych dzbankach i cukiernicy z zestawu w stylu Art deco z lat 60. Skarb pana Jacka oceni historyk i krytyk sztuki Agnieszka Gniotek.
- Zobacz film W tym odcinku poznamy Krystiana, który przyjechał do programu z designerskim krzesłem zwanym „krzesłem architekta” - perłą sztuki użytkowej z lat 40., zdobywającą popularność w kolejnych dekadach XX wieku. Czy krzesło wzbudzi u wszystkich gorące pragnienie posiadania i czy walczyć o nie będzie tylko grono naszych Łowców? Dlaczego do licytacji chcą dołączyć również ekspert w dziedzinie rzemiosła artystycznego Daniel Stoiński i prowadzący program Paweł Orleański? Dowiemy się także, jak do rąk artystki sztuki recyklingowej trafiły pochodzące z czasów PRL-u gazetniki, wykonane dzięki pomysłowemu operowaniu dostępnymi na rynku materiałami. Ile dziś warte są przedmioty obecne kiedyś w każdym domu, oceni ekspertka w dziedzinie designu Krystyna Łuczak-Surówka. Zobaczymy także, kto zdecyduje się licytować XIX wieczny zegarek kieszonkowy przywieziony przez pana Krzysztofa. Właściciel ocenia jego wartość na 10 tysięcy euro – co powie na to historyk techniki Leszek Klein? Z kolei ostatni sprzedający dowie się, jaka jest wartość odziedziczonej przez niego pamiątki po dziadku, czyli popielnicy zdobionej scenkami rodzajowymi w stylu Fragonard love story, które zostały wykonane metodą naszkliwną. Wartość estetyczną i finansową tego skarbu oceni ekspertka Krystyna Łuczak-Surówka.
- Zobacz film W tym odcinku przekonamy się, jaką cenę osiągnie wzorowany na słynnej Leice analogowy aparat fotograficzny FED i dowiemy się, co łączy go z mrocznymi kartami historii. Zobaczymy licytację skandynawskiej skrzyni posagowej z 1819 roku. Poznamy ciekawostki na temat pięknego szkła, jakie można było znaleźć niemal w każdym polskim domu, autorstwa wybitnego projektanta Jana Sylwestra Drosta, którego paterę przyniesie do programu jeden z uczestników. Dowiemy się także, jak odróżniać serwisy do kawy i herbaty i jak zmieniały się one na przestrzeni lat, a to dzięki ekspertyzie klasycznego serwisu Milo z lat 60., który licytowany będzie na zakończenie tego odcinka.
- Zobacz film W tym odcinku zobaczymy, za ile wylicytowany zostanie wazon z lat 50. projektu Eryki Trzewik-Drost, wyceniony na kwotę 2-2,5 tysięcy złotych. Dowiemy się, co wprawne oko ekspertki, Krystyny Łuczak-Surówki dostrzeże w liczącej ponad pół wieku figurce Myszki Miki, jak na przestrzeni lat zmieniała się ta ikoniczna kreskówkowa postać oraz za ile zostanie sprzedana zabawka ją przedstawiająca. Zobaczymy też licytację kolczyków będących repliką południowokoreańskiego skarbu narodowego oraz poznamy wartość zestawu dziecięcego zdobionego motywami z bajek Disneya, złożonego z posrebrzanej skarbonki, pojemnika na smoczek oraz ramki na zdjęcia.
- Zobacz film Za ile wylicytowana zostanie skórzana torebka damska z 1906 roku? Ile może być warty zestaw porcelanowy – wazon i puzderko – z Bogucic? Co wykaże ekspertyza kamery filmowej Eumig z przełomu lat 70. i 80.? Jakim zainteresowaniem cieszy się dziś wieża Fisher, która przed laty była marzeniem milionów nastolatków? Odpowiedzi na te pytania poznamy w kolejnym odcinku programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”, w którym grupa koneserów i dealerów antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich licytuje przyniesione do studia skarby uczestników programu, pozyskując interesujące nabytki do własnych zbiorów, antykwariatów lub sklepów.
- Zobacz film Polska edycja międzynarodowego hitu, w którym posiadacze ciekawych przedmiotów mają szansę uzyskać ich profesjonalną ekspertyzę i sprzedać je z pokaźnym zyskiem. Grono kupujących stanowią koneserzy i dealerzy antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich, którzy gotowi są licytować między sobą, czasem bardzo wysoko, by pozyskać interesujące nabytki do własnych zbiorów, antykwariatów lub sklepów. W programie zapomniane i zalegające w szufladach, na strychach czy w piwnicach rzeczy – jak choćby szkło czy meble z czasów PRL lub „oldschoolowe” gadżety – uzyskują zaskakujące ceny i drugie życie w rękach nowych nabywców, a widzowie poznają niezwykłe historie tych przedmiotów, opowiadane przez ich właścicieli oraz fascynujące informacje na ich temat, jakie znakomici eksperci potrafią wyczytać z najmniejszych detali.
- Zobacz film Polska edycja międzynarodowego hitu, w którym posiadacze ciekawych przedmiotów mają szansę uzyskać ich profesjonalną ekspertyzę i sprzedać je z pokaźnym zyskiem. Grono kupujących stanowią koneserzy i dealerzy antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich, którzy gotowi są licytować między sobą, czasem bardzo wysoko, by pozyskać interesujące nabytki do własnych zbiorów, antykwariatów lub sklepów. W programie zapomniane i zalegające w szufladach, na strychach czy w piwnicach rzeczy – jak choćby szkło czy meble z czasów PRL lub „oldschoolowe” gadżety – uzyskują zaskakujące ceny i drugie życie w rękach nowych nabywców, a widzowie poznają niezwykłe historie tych przedmiotów, opowiadane przez ich właścicieli oraz fascynujące informacje na ich temat, jakie znakomici eksperci potrafią wyczytać z najmniejszych detali.
- Zobacz film Polska edycja międzynarodowego hitu, w którym posiadacze ciekawych przedmiotów mają szansę uzyskać ich profesjonalną ekspertyzę i sprzedać je z pokaźnym zyskiem. Grono kupujących stanowią koneserzy i dealerzy antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich, którzy gotowi są licytować między sobą, czasem bardzo wysoko, by pozyskać interesujące nabytki do własnych zbiorów, antykwariatów lub sklepów. W programie zapomniane i zalegające w szufladach, na strychach czy w piwnicach rzeczy – jak choćby szkło czy meble z czasów PRL lub „oldschoolowe” gadżety – uzyskują zaskakujące ceny i drugie życie w rękach nowych nabywców, a widzowie poznają niezwykłe historie tych przedmiotów, opowiadane przez ich właścicieli oraz fascynujące informacje na ich temat, jakie znakomici eksperci potrafią wyczytać z najmniejszych detali.
- Zobacz film Polska edycja międzynarodowego hitu, w którym posiadacze ciekawych przedmiotów mają szansę uzyskać ich profesjonalną ekspertyzę i sprzedać je z pokaźnym zyskiem. Grono kupujących stanowią koneserzy i dealerzy antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich, którzy gotowi są licytować między sobą, czasem bardzo wysoko, by pozyskać interesujące nabytki do własnych zbiorów, antykwariatów lub sklepów. W programie zapomniane i zalegające w szufladach, na strychach czy w piwnicach rzeczy – jak choćby szkło czy meble z czasów PRL lub „oldschoolowe” gadżety – uzyskują zaskakujące ceny i drugie życie w rękach nowych nabywców, a widzowie poznają niezwykłe historie tych przedmiotów, opowiadane przez ich właścicieli oraz fascynujące informacje na ich temat, jakie znakomici eksperci potrafią wyczytać z najmniejszych detali.
- Zobacz film Polska edycja międzynarodowego hitu, w którym posiadacze ciekawych przedmiotów mają szansę uzyskać ich profesjonalną ekspertyzę i sprzedać je z pokaźnym zyskiem. Grono kupujących stanowią koneserzy i dealerzy antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich, którzy gotowi są licytować między sobą, czasem bardzo wysoko, by pozyskać interesujące nabytki do własnych zbiorów, antykwariatów lub sklepów. W programie zapomniane i zalegające w szufladach, na strychach czy w piwnicach rzeczy – jak choćby szkło czy meble z czasów PRL lub „oldschoolowe” gadżety – uzyskują zaskakujące ceny i drugie życie w rękach nowych nabywców, a widzowie poznają niezwykłe historie tych przedmiotów, opowiadane przez ich właścicieli oraz fascynujące informacje na ich temat, jakie znakomici eksperci potrafią wyczytać z najmniejszych detali.
- Zobacz film Polska edycja międzynarodowego hitu, w którym posiadacze ciekawych przedmiotów mają szansę uzyskać ich profesjonalną ekspertyzę i sprzedać je z pokaźnym zyskiem. Grono kupujących stanowią koneserzy i dealerzy antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich, którzy gotowi są licytować między sobą, czasem bardzo wysoko, by pozyskać interesujące nabytki do własnych zbiorów, antykwariatów lub sklepów. W programie zapomniane i zalegające w szufladach, na strychach czy w piwnicach rzeczy – jak choćby szkło czy meble z czasów PRL lub „oldschoolowe” gadżety – uzyskują zaskakujące ceny i drugie życie w rękach nowych nabywców, a widzowie poznają niezwykłe historie tych przedmiotów, opowiadane przez ich właścicieli oraz fascynujące informacje na ich temat, jakie znakomici eksperci potrafią wyczytać z najmniejszych detali.
- Zobacz film Polska edycja międzynarodowego hitu, w którym posiadacze ciekawych przedmiotów mają szansę uzyskać ich profesjonalną ekspertyzę i sprzedać je z pokaźnym zyskiem. Grono kupujących stanowią koneserzy i dealerzy antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich, którzy gotowi są licytować między sobą, czasem bardzo wysoko, by pozyskać interesujące nabytki do własnych zbiorów, antykwariatów lub sklepów. W programie zapomniane i zalegające w szufladach, na strychach czy w piwnicach rzeczy – jak choćby szkło czy meble z czasów PRL lub „oldschoolowe” gadżety – uzyskują zaskakujące ceny i drugie życie w rękach nowych nabywców, a widzowie poznają niezwykłe historie tych przedmiotów, opowiadane przez ich właścicieli oraz fascynujące informacje na ich temat, jakie znakomici eksperci potrafią wyczytać z najmniejszych detali.
- Zobacz film Polska edycja międzynarodowego hitu, w którym posiadacze ciekawych przedmiotów mają szansę uzyskać ich profesjonalną ekspertyzę i sprzedać je z pokaźnym zyskiem. Grono kupujących stanowią koneserzy i dealerzy antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich, którzy gotowi są licytować między sobą, czasem bardzo wysoko, by pozyskać interesujące nabytki do własnych zbiorów, antykwariatów lub sklepów. W programie zapomniane i zalegające w szufladach, na strychach czy w piwnicach rzeczy – jak choćby szkło czy meble z czasów PRL lub „oldschoolowe” gadżety – uzyskują zaskakujące ceny i drugie życie w rękach nowych nabywców, a widzowie poznają niezwykłe historie tych przedmiotów, opowiadane przez ich właścicieli oraz fascynujące informacje na ich temat, jakie znakomici eksperci potrafią wyczytać z najmniejszych detali.
- Zobacz film Polska edycja międzynarodowego hitu, w którym posiadacze ciekawych przedmiotów mają szansę uzyskać ich profesjonalną ekspertyzę i sprzedać je z pokaźnym zyskiem. Grono kupujących stanowią koneserzy i dealerzy antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich, którzy gotowi są licytować między sobą, czasem bardzo wysoko, by pozyskać interesujące nabytki do własnych zbiorów, antykwariatów lub sklepów. W programie zapomniane i zalegające w szufladach, na strychach czy w piwnicach rzeczy – jak choćby szkło czy meble z czasów PRL lub „oldschoolowe” gadżety – uzyskują zaskakujące ceny i drugie życie w rękach nowych nabywców, a widzowie poznają niezwykłe historie tych przedmiotów, opowiadane przez ich właścicieli oraz fascynujące informacje na ich temat, jakie znakomici eksperci potrafią wyczytać z najmniejszych detali.
- Zobacz film Polska edycja międzynarodowego hitu, w którym posiadacze ciekawych przedmiotów mają szansę uzyskać ich profesjonalną ekspertyzę i sprzedać je z pokaźnym zyskiem. Grono kupujących stanowią koneserzy i dealerzy antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich, którzy gotowi są licytować między sobą, czasem bardzo wysoko, by pozyskać interesujące nabytki do własnych zbiorów, antykwariatów lub sklepów. W programie zapomniane i zalegające w szufladach, na strychach czy w piwnicach rzeczy – jak choćby szkło czy meble z czasów PRL lub „oldschoolowe” gadżety – uzyskują zaskakujące ceny i drugie życie w rękach nowych nabywców, a widzowie poznają niezwykłe historie tych przedmiotów, opowiadane przez ich właścicieli oraz fascynujące informacje na ich temat, jakie znakomici eksperci potrafią wyczytać z najmniejszych detali.
- Zobacz film Polska edycja międzynarodowego hitu, w którym posiadacze ciekawych przedmiotów mają szansę uzyskać ich profesjonalną ekspertyzę i sprzedać je z pokaźnym zyskiem. Grono kupujących stanowią koneserzy i dealerzy antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich, którzy gotowi są licytować między sobą, czasem bardzo wysoko, by pozyskać interesujące nabytki do własnych zbiorów, antykwariatów lub sklepów. W programie zapomniane i zalegające w szufladach, na strychach czy w piwnicach rzeczy – jak choćby szkło czy meble z czasów PRL lub „oldschoolowe” gadżety – uzyskują zaskakujące ceny i drugie życie w rękach nowych nabywców, a widzowie poznają niezwykłe historie tych przedmiotów, opowiadane przez ich właścicieli oraz fascynujące informacje na ich temat, jakie znakomici eksperci potrafią wyczytać z najmniejszych detali.
- Zobacz film W tym odcinku przekonamy się, ile może być warta stara angielska waga, jaki pułap osiągnie zacięta licytacja pejzażu miejskiego pędzla Józefa Wasiołka oraz na ile wyceniona zostanie wzorowana na styl Ludwika XV komoda z lat 20. ubiegłego wieku, którą uczestnik programu znalazł, pomagając cioci w porządkach na strychu. Zobaczymy także piękne kieliszki projektu Zbigniewa Horbowego, o które zdecydowanie zawalczy w licytacji Łukasz Barucha, nazywający tego artystę „cesarzem polskiego designu”. Dlaczego kieliszki należą do najtrudniejszych pod względem wykonania, jaką techniką wytworzono te przyniesione do programu oraz dlaczego profesor Horbowy dosypywał do masy szklanej proszku IXI – dowiemy się w ósmym odcinku programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”.
- Zobacz film Polska edycja międzynarodowego hitu, w którym posiadacze ciekawych przedmiotów mają szansę uzyskać ich profesjonalną ekspertyzę i sprzedać je z pokaźnym zyskiem. Grono kupujących stanowią koneserzy i dealerzy antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich, którzy gotowi są licytować między sobą, czasem bardzo wysoko, by pozyskać interesujące nabytki do własnych zbiorów, antykwariatów lub sklepów. W programie zapomniane i zalegające w szufladach, na strychach czy w piwnicach rzeczy – jak choćby szkło czy meble z czasów PRL lub „oldschoolowe” gadżety – uzyskują zaskakujące ceny i drugie życie w rękach nowych nabywców, a widzowie poznają niezwykłe historie tych przedmiotów, opowiadane przez ich właścicieli oraz fascynujące informacje na ich temat, jakie znakomici eksperci potrafią wyczytać z najmniejszych detali.
- Zobacz film Pierwszy uczestnik dzisiejszego odcinka, Maciej, przyniesie do studia oryginalną historyczną pamiątkę. Mowa o tableau z fotografiami dwupłatowców RAF-u sprezentowane właścicielce pierwszej łąki użyczonej na lotnisko dla samolotów brytyjskich w 1918 roku. O jego wartości i walorach opowie ekspert Michał Niesiołowski, a niepowtarzalny charakter tego przedmiotu sprawi, że licytacja od razu nabierze tempa i znacznie przekroczy szacowaną wycenę. Największe poruszenie wywoła jednak unikatowy motorower firmy Royal Dutch Gazelle z 1933 roku, będący prawdopodobnie jednym z dwóch istniejących egzemplarzy tego pojazdu w Europie. Właściciel motoroweru, Zbigniew, kupił go w holenderskim antykwariacie, ale sprzedawcy nie potrafili powiedzieć wiele o tym modelu i nawet w annałach producenta nie zachowała się dokumentacja ani informacje na jego temat. O walorach tego jednośladu i jego parametrach technicznych, a także o motorowerach z tamtej epoki opowie ekspert Leszek Klein. Łowcy z zapałem przystąpią do licytacji, która nabierze zawrotnego tempa. W tym odcinku dowiemy się też, za ile zostanie sprzedana czeska karafka z lat 30. z kompletem 6 kieliszków, która zachwyci Łowców z Michałem Nowocinem na czele oraz ile może być warta ręcznie malowana lampa z Włocławka, która wpadnie w oko Martynie Kupczyk.
- Zobacz film W tym odcinku zobaczymy przepiękne, ceramiczne, ręcznie malowane szachy, które uczestnik programu, Michał, kupił na pchlim targu w Holandii. Po ekspertyzie Katarzyny Szwarc, która opowie o ich walorach, wartości oraz o szalonym popycie na kolekcjonerskie wydania gier na świecie, zobaczymy zaciekłą licytację, jaką wygra Martyna Kupczyk. Niezwykłą historię ma kolejny przedmiot, jaki zobaczymy w programie – stuletnia amerykańska temperówka przyniesiona przez Romana, który uratował ją przed śmietnikiem. Jak wyzna, serce zabiło mu żywiej, kiedy zobaczył ją w starym, 150-letnim domu, przymocowaną do futryny drzwi. „Nawet mi się nie śniło, że ona w telewizji będzie występować! Razem ze mną!” – stwierdzi i opowie zabawną sytuację, do jakiej doszło, kiedy zabrał ją ze sobą, wracając do Polski. Zanim zdążył powiedzieć celnikom, że to stara temperówka, ci uznali ją za maszynkę do robienia skrętów i gruntownie przeszukali jego bagaże w poszukiwaniu narkotyków. Dopiero na końcu, gdy poznali prawdę, serdecznie się uśmiali. Choć trudno sobie to dziś wyobrazić, to jeszcze w XIX wieku używanie ołówka było drogie, podobnie jak pierwsze strugaczki. O tym, jak wyglądało korzystanie z materiałów piśmienniczych przed i po rozpoczęciu masowej produkcji temperówek, opowie ekspert - Katarzyna Szwarc. Na ile zostanie wyceniony ten piękny relikt amerykańskiej kultury i za ile kupi go dla swoich wnuczek Paweł Papaj? W programie poznamy także Adama i walory jego kompletu krzeseł z PRL projektu Mariana Grabińskiego, cenionego przez znawców w Polsce i za granicą. Co decyduje o ich wartości i dlaczego podobne okazy można sprzedać za 5, a nawet 7 tysięcy złotych, zdradzi nam ekspert Krystyna Łuczak-Surówka. Czy ktoś z Łowców złoży dobrą ofertę sprzedającemu? Na koniec zobaczymy radio Taraban z wczesnych lat 80., które jego właścicielka, Anna, będzie chciała sprzedać za ok. 200-300 złotych. Jaka jest jego rzeczywista wartość, dowiemy się z ekspertyzy Leszka Kleina, a jakie będzie zainteresowanie i f
- Zobacz film W tym odcinku pierwszym sprzedawcą będzie Paweł, który przyniesie do programu pięknie wydaną płytę Beatlesów, jaką znalazł w pudle płyt kupionym na bazarze za… 16 groszy! Dziś, według eksperta Jakuba Naumiuka, płyta warta jest co najmniej 150 zł, ale emocjonująca licytacja znacząco przewyższy zarówno wycenę, jak i oczekiwania sprzedającego. Za ile kupi płytę Łukasz Barucha? Kolejną uczestniczką będzie Kinga z niemieckim termoforem miedzianym sprzed około 50 lat. O historii termoforów i wartości przyniesionego eksponatu opowie podczas swojej ekspertyzy Agnieszka Gniotek. Uroda tego przedmiotu sprawi, że cena jaką osiągnie znacznie przekroczy wycenę, a ostatecznie licytację wygra Martyna Kupczyk. W tym odcinku zobaczymy jeszcze zestaw 20 pojemników na przyprawy pochodzący z czasów I wojny światowej, przyniesiony przez Ewę, w której rodzinie był on od trzech pokoleń. Ekspert Krystyna Łuczak-Surówka odkryje przed nami tajemnice tego zestawu i zdradzi, jaki wpływ na jego wartość oraz możliwą do uzyskania cenę mają uszkodzenia powstałe w ciągu tych stu lat. Ostatnim uczestnikiem tego odcinka będzie Dawid, który zaoferuje Łowcom pięknie oprawioną opasłą osiemnastowieczną księgę, której ekspertyzę przeprowadzi Michał Niesiołowski.
- Zobacz film W tym odcinku poznamy Zuzannę, która przyniesie do programu niemal nieużywaną kultową konsolę Gameboy Color. To pierwszy Gameboy który miał wyświetlacz kolorowy, a produkowany od 1998 roku zaledwie przez parę lat. Ile może być wart i co w przypadku takich gadżetów wpływa na cenę, dowiemy się z ekspertyzy Agnieszki Gniotek. Zuza okaże się jednak twardą negocjatorką i uzyska zapłatę dwa razy wyższą od szacunkowej, korzystając z tego, że przedmiot pożądania dzieciaków sprzed lat obudzi w Łowcach wspomnienia i niejednemu z nich zaświecą się na jego widok oczy. Kolejny uczestnik, Jacek, zaprezentuje szkic do plakatu Franciszka Strowiejskiego, jednego z ulubionych artystów ekspert Agnieszki Gniotek, darzonego też ogromną sympatią przez Pawła Papaja, który miał przyjemność poznać malarza osobiście. Moda na prace Starowiejskiego sprawia, że nawet takie szkice na papierze niewielkiego formatu wystawiane są za kilka tysięcy złotych. Czy wynik licytacji usatysfakcjonuje Jacka? W tym odcinku pojawi się jeszcze Aneta z ceramicznym bibelotem, w którym ekspert, Marek Kruczek rozpozna produkt manufaktury zaopatrującej m.in. dwór Królowej Wiktorii i cesarza Franciszka Józefa, a także Grzegorz i jego 10-letnia córka Mirella, którzy przyniosą zestaw kuchenny z PRL – maszynkę do frytek i talerz społem.
- Zobacz film W tym odcinku bohaterem pierwszej licytacji będzie znaleziony na śmietniku wazon, w którym początkujący kolekcjoner, Daniel, rozpoznał dzieło znanego projektanta słynnej huty Barbara, Kazimierza Krawczyka. W odcinku pojawią się też ceramiczne patery malowane ręcznie przez znakomitego artystę i znanego opozycjonistę Andrzeja Trzaskę, które ich właścicielka, Joanna, chciałaby sprzedać po 3,5 tys. zł za sztukę. Z kolei znalezione na strychu radio Pionier przyniesie Aleksandra, a brydżowy serwis kawowy z Ćmielowa, znany też pod nazwą „kawa i papierosy” zaoferuje Łowcom Dariusz.
- Zobacz film Polska edycja międzynarodowego hitu, w którym posiadacze ciekawych przedmiotów mają szansę uzyskać ich profesjonalną ekspertyzę i sprzedać je z pokaźnym zyskiem. Grono kupujących stanowią koneserzy i dealerzy antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich, którzy gotowi są licytować między sobą, czasem bardzo wysoko, by pozyskać interesujące nabytki do własnych zbiorów, antykwariatów lub sklepów. W programie zapomniane i zalegające w szufladach, na strychach czy w piwnicach rzeczy – jak choćby szkło czy meble z czasów PRL lub „oldschoolowe” gadżety – uzyskują zaskakujące ceny i drugie życie w rękach nowych nabywców, a widzowie poznają niezwykłe historie tych przedmiotów, opowiadane przez ich właścicieli oraz fascynujące informacje na ich temat, jakie znakomici eksperci potrafią wyczytać z najmniejszych detali.
- Zobacz film Polska edycja międzynarodowego hitu, w którym posiadacze ciekawych przedmiotów mają szansę uzyskać ich profesjonalną ekspertyzę i sprzedać je z pokaźnym zyskiem. Grono kupujących stanowią koneserzy i dealerzy antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich, którzy gotowi są licytować między sobą, czasem bardzo wysoko, by pozyskać interesujące nabytki do własnych zbiorów, antykwariatów lub sklepów. W programie zapomniane i zalegające w szufladach, na strychach czy w piwnicach rzeczy – jak choćby szkło czy meble z czasów PRL lub „oldschoolowe” gadżety – uzyskują zaskakujące ceny i drugie życie w rękach nowych nabywców, a widzowie poznają niezwykłe historie tych przedmiotów, opowiadane przez ich właścicieli oraz fascynujące informacje na ich temat, jakie znakomici eksperci potrafią wyczytać z najmniejszych detali.
"Łowcy skarbów. Kto da więcej" - odcinek 7
Pierwszy uczestnik dzisiejszego odcinka, Maciej, przyniesie do studia oryginalną historyczną pamiątkę. Mowa o tableau z fotografiami dwupłatowców RAF-u sprezentowane właścicielce pierwszej łąki użyczonej na lotnisko dla samolotów brytyjskich w 1918 roku. O jego wartości i walorach opowie ekspert Michał Niesiołowski, a niepowtarzalny charakter tego przedmiotu sprawi, że licytacja od razu nabierze tempa i znacznie przekroczy szacowaną wycenę. Największe poruszenie wywoła jednak unikatowy motorower firmy Royal Dutch Gazelle z 1933 roku, będący prawdopodobnie jednym z dwóch istniejących egzemplarzy tego pojazdu w Europie. Właściciel motoroweru, Zbigniew, kupił go w holenderskim antykwariacie, ale sprzedawcy nie potrafili powiedzieć wiele o tym modelu i nawet w annałach producenta nie zachowała się dokumentacja ani informacje na jego temat. O walorach tego jednośladu i jego parametrach technicznych, a także o motorowerach z tamtej epoki opowie ekspert Leszek Klein. Łowcy z zapałem przystąpią do licytacji, która nabierze zawrotnego tempa. W tym odcinku dowiemy się też, za ile zostanie sprzedana czeska karafka z lat 30. z kompletem 6 kieliszków, która zachwyci Łowców z Michałem Nowocinem na czele oraz ile może być warta ręcznie malowana lampa z Włocławka, która wpadnie w oko Martynie Kupczyk.
Dodano:
Środa, 14 września 2022 (19:03)