"Nasz nowy dom"
- Zobacz film Dom pani Ewy i jej dzieci – Magdy i Radka do niedawna pełen był przemocy. Awantury nie pozwalały Magdzie skupić się na nauce. Cierpiący na padaczkę Radek nie miał warunków do rozwoju. Pani Ewa zawalczyła o przyszłość swoich dzieci, rozwiodła się i stara się zapewnić rodzinie jak najlepsze warunki. Marta uczy się w szkole rolniczej, chce prowadzić własne gospodarstwo. Radek kocha zwierzęta, w domu są dwa psy i kot. Niestety, rodzina żyje bez łazienki, w pokojach ogrzewanych niebezpiecznymi „kozami”. Chociaż z zewnątrz ten budynek mieszkalny jest zadbany, w środku toczy się trudne życie, a rodzina nie jest bezpieczna. Zmiany w ich domu zwiastuje wizyta Katarzyny Dowbor.
- Zobacz film We wsi nieopodal Krosna żyje barwa i gwarna rodzina. Mama - pani Barbara i jej dzieci: Gabriela, Michał i dziesięcioletnia Kasia. Pani Barbara rozwiodła się niedawno z mężem alkoholikiem, bardzo chciała, by jej dzieci miały spokojny, bezpieczny dom. Michał uczy się i pracuje jako barber, pani Basia zajmuje się Gabrielą, która choruje psychicznie i potrzebuje stałej opieki mamy. Maleńki domek rodziny nie daje im przestrzeni koniecznej do nauki czy wypoczynku, niebezpieczne ogrzewanie zagraża ich życiu. Łazienka jest prowizoryczna i nie spełnia swojej funkcji. Nowy dom tej rodziny zaprojektuje Maciek Pertkiewicz, a przeprowadzenia remontu podejmie się ekipa Wieśka Nowobilskiego. Czy sprostają wyzwaniu?
- Zobacz film Na Podkarpaciu, w górzystej wsi, na szczycie stromego zbocza stoi drewniany domek. Trudno tam dotrzeć, droga jest stroma i gliniasta. W domku bez łazienki i kanalizacji mieszkają mama i córka – pani Jadwiga i jedenastoletnia Martyna. Dzielą jedno łóżko. Do niedawna ich życie było koszmarem, mąż pani Jadwigi był agresywnym alkoholikiem. Kobieta znalazła jednak siłę, by uciec wraz córką, przeprowadzić niezbędne formalności i doprowadzić do eksmisji męża. Nowe życie jest o wiele radośniejsze, ale wciąż trudne ze względu na warunki w domu. W Dąbrówce Starzeńskiej pojawia się ekipa programu „Nasz nowy dom”, by przeprowadzić ekstremalnie trudny remont. Samochody dostawcze toną w błocie i glinie, a czas biegnie nieubłaganie.
- Zobacz film Zagorzyce Górne to podkarpacka wieś, ciągnąca się malowniczo wzdłuż potoku. W drewnianym domu mieszka sześcioosobowa rodzina. Pan Mariusz, jego żona Dominika oraz dzieci: Seweryn, Dominik, Amelka oraz dwuletni Staś. Pan Mariusz kilka lat temu miał poważny wypadek, od tego czasu stan zdrowia nie pozwala mu na podjęcie stałej pracy, stara się zarabiać dorywczo. Wcześniej pracował jako stolarz, teraz, ze śrubami w kręgosłupie, nie może powrócić do dawnego fachu. Dom i jego otoczenie są czyste i zadbane, ale warunki życia rodziny są bardzo trudne. Pięć osób ma do dyspozycji tylko dwa pomieszczenia, które służą za pokoje rodziców i dzieci oraz kuchnię. Łazienki nie ma, wodę przynosi się ze studni na podwórku. W Zagorzycach pojawia się ekipa programu „Nasz nowy dom”, by zmienić życie tej rodziny. To bardzo trudny remont. Architekt Wojtek Strzelczyk zachorował i nie może dotrzeć na budowę. Z pomocą muszą pośpieszyć Martyna Kupczyk i Maciej Pertkiewicz.
- Zobacz film W Goszczynie, w połowie niewielkiego budynku, mieszka pan Stanisław z dziećmi – jedenastoletnią Wiktorią i trzynastoletnim Kamilem. Niedawno na rodzinę spadła ogromna tragedia, jego żona zmarła na gruźlicę. Tata i rodzeństwo nie są w stanie podnieść się po tym ciosie i wrócić do normalnego życia. Warunki, w jakich mieszkają, utrudniają sytuację. Rodzina zajmuje dwa pomieszczenia przedzielone korytarzem, który prowadzi także do mieszkania sąsiadów. Pomieszczenie służące jako łazienka, to po prostu część kuchni oddzielona zasłoną. Ścieki gromadzone są w prowizorycznym pojemniku, stojącym w ogrodzie. Wszyscy śpią w jednym pokoju. Nastolatkowie nie mają swojej przestrzeni ani intymności, ojciec nie ma gdzie odpocząć po powrocie z pracy. Układ budynku jest ogromnym wyzwaniem dla architekta Maćka Pertkiewicza. Remontu podejmuje się ekipa budowlana, którą kieruje Przemysław Oślak.
- Zobacz film Piaski to wieś nieopodal Zduńskiej Woli. Stoi tu stary, zrujnowany dom z czerwonej cegły, w którym chciałaby zamieszkać pani Magda z ośmioletnim synem Mikołajem. Kobieta niedawno wyzwoliła się z toksycznego związku, w którym ona i dziecko byli ofiarami przemocy - ojciec Mikołaja ma sądowy zakaz zbliżania się do rodziny. Po traumatycznych przeżyciach chłopiec wymaga terapii i potrzebuje bezpiecznego miejsca do życia. Niestety, rodzina pomieszkuje w kuchni rodziców pani Magdy. Śpią na rozkładanych na noc, łóżkach. Mimo wysiłków kobiety i rozpoczętego remontu, ich własny dom nie nadaje się do zamieszkania. W środku są tylko ściany, nie ma podłóg, sufitów ani mebli, łazienka i kuchnia w ogóle nie istnieją. Dziurawy, cieknący dach w każdej chwili może spowodować, że wszystko zostanie zalane. Budynek wymaga ocieplenia i zainstalowania szamba. Piękny, nowy dom pani Magdy i Mikołaja zaprojektuje architekt Martyna Kupczyk, a Artur Witkowski z ekipą budowlaną zadbają, by został solidnie wyremontowany.
- Zobacz film Na warszawskim Targówku mieszka pani Beata, jej mama Hania i córeczka Oliwka. Dziewczynka cierpi na zespół Downa, mimo to jest pogodnym i ciekawym świata dzieckiem. Wymaga jednak troskliwej opieki. Pani Beata marzy o powrocie do pracy, na razie jednak nie jest to możliwe. Kobieta opiekuje się także schorowaną matką, która porusza się przy pomocy chodzika. Kuchnia jest tak mała, że pani Hania i jej chodzik w zasadzie się w niej nie mieszczą. Również wysoka wanna uniemożliwia starszej lokatorce zażywanie kąpieli, a stara instalacja elektryczna grozi pożarem. Wojtek Strzelczyk i Wiesiek Nowobilski próbują sprawić, by paniom żyło się wygodnie i bezpiecznie.
- Zobacz film Życie pani Ani układało się po jej myśli. Pracowała jako psycholog, wraz z Mężem Grzegorzem wychowywali trzech synów: Mikołaja, Marcela i Błażeja. Mieszkali wraz z mamą pani Ani, Longiną i wspólnie starali się remontować stary, rodzinny dom. Gdy oczekiwali czwartego syna, pan Grzegorz z nieznanych powodów stracił przytomność, mimo reanimacji nie odzyskał jej. Od ośmiu miesięcy jest w śpiączce, przebywa w specjalnym ośrodku. Dwa miesiące temu na świat przyszedł mały Wojtuś, pani Anna codziennie podejmuje niewyobrażalny wysiłek bycia mamą w tak trudnej sytuacji. Chłopcy nagrywają filmy dla taty, liczą na to, że kiedyś wróci on do domu, pozna najmłodszego syna i znowu będą szczęśliwą rodziną. Pani Longina wspiera córkę, pracuje, mimo że niedawno ucierpiała w wypadku samochodowym. Stan domu tej rodziny utrudnia codzienne funkcjonowanie. Mama i czterej chłopcy mieszkają w jednym pokoju. Podłogi są dziurawe, ogrzewanie stanowią stare kaflowe piece. Chłopcy potrzebują bezpiecznej przestrzeni do rozwoju, a mama i babcia miejsca do wypoczynku. Zajmą się tym architekt Maciek Pertkiewicz i Artur Witkowski z ekipą budowlaną.
- Zobacz film Pani Krystyna opiekuje się wnuczką, siedmioletnią Darią. Ponieważ rodzice nie poświęcali dziewczynce uwagi, w końcu została jej opiekunem prawnym. Starsza pani nie ma jednak własnego lokum i wraz z wnuczką pomieszkuje kątem u swoich córek. Ogromnym wysiłkiem całej rodziny udało się kupić dla nich mieszkanie na jednym z łukowskich osiedli. Nie nadaje się ono jednak do zamieszkania. Instalacja elektryczna jest w bardzo złym stanie, w mieszkaniu brakuje podłóg, kuchni i jakichkolwiek mebli. Pani Krystyny nie stać na remont. Pomogą jej architekt Maciej Pertkiewicz i Artur Witkowski z ekipą budowlaną.
- Zobacz film Pan Grzegorz samotnie wychowuje synka, ośmioletniego Kubę. Mama chłopca zmarła z powodu późno zdiagnozowanego nowotworu. Stary drewniany dom, w którym mieszkali, popadał w ruinę z roku na rok, a drobne naprawy, które pan Grzegorz był w stanie sam wykonać, nie pomagały. W końcu doszło do sytuacji, w której stan budynku zagrażał życiu domowników. Mężczyzna przeniósł się do tymczasowego lokum – mieszkania przeznaczonego dla lekarza przy gminnym ośrodku zdrowia. Tata i syn nie mogą jednak zostać tam na zawsze. W ich domu pojawia się Katarzyna Dowbor i przekazuje dobrą wiadomość – pomożemy wam. Niestety, kierownik ekipy budowlanej Wiesław Nowobilski i architekt Martyna Kupczyk szybko oceniają, że drewniany dom nie nadaje się już do remontu. Muszą znaleźć inne rozwiązanie.
- Zobacz film Wola Burzecka to niewielka wieś na Lubelszczyźnie. W starym, zimnym i wilgotnym domu bez łazienki mieszkają państwo Barbara i Piotr, którzy od niedawna wychowują swoją wnuczkę, trzyletnią Oliwkę. Mama Oliwki nie interesuje się dzieckiem, a jej tata zginął w wypadku. Dziadkom przyznano prawo opieki nad wnuczką, ale warunki w domu mogą sprawić, że rodzina zostanie rozdzielona. Piece w domu są zagrożeniem dla małej dziewczynki. Oliwka nie ma swojego pokoju, śpi w jednym łóżku z babcią. Choć pan Piotr pracuje i bardzo się stara poprawić byt rodziny, nie jest w stanie wyremontować starego domu. Ekipa budowlana Artura Witkowskiego i architekt Martyna Kupczyk stają przed wielkim wyzwaniem, bo remont prowadzony jest w ekstremalnych warunkach zimowych.
- Zobacz film Babiak to niewielkie miasteczko nieopodal Koła. W szeregowym domu mieszka pani Agata, która z pomocą swojej mamy Alicji wychowuje dwóch synów – Kacpra i Jakuba. Obaj chłopcy wymagają szczególnej uwagi, a stan zdrowia trzynastoletniego Kacpra jest szczególnie zły. Chłopiec nie kontroluje swoich emocji, ma ataki agresji, nie potrafi komunikować się z otoczeniem. Warunki życia rodziny są ekstremalnie trudne. Wewnątrz domu ściany pokrywa potworny, ogromny grzyb. W budynku nie można przechowywać żywności, wszystko momentalnie gnije. Rodzina żyje w jednym pokoju, drugi nie nadaje się do użytku. Z remontem po raz pierwszy w programie "Nasz nowy dom" zmierzy się ekipa budowlana Przemka Oślaka.
- Zobacz film Krzywowólka to wieś w pobliżu Terespola, przy samej granicy z Białorusią. W jednym ze starych, drewnianych domów mieszka wielopokoleniowa rodzina. Pani Anna, jej dorosła córka Patrycja z mężem i dwojgiem dzieci, oraz dwaj synowie: dwudziestojednoletni Mateusz i trzyletni Adam. Mąż pani Ani zmarł niedawno. Od jego śmierci Mateusz wrócił do rodzinnego domu, by pomóc mamie, i zrezygnował z wymarzonych studiów. Musi zająć się niewielką gospodarką, z której wszyscy żyją. Córka i zięć są osobami niesamodzielnymi, po szkole specjalnej, potrzebują pomocy w wychowaniu dzieci. Cała rodzina mieszka w katastrofalnych warunkach. W ciasnocie, stałym zagrożeniu życia przez nieszczelne, dymiące piece. Dach jest dziurawy, w budynku zimno. Mimo ciężkiej pracy Mateusza rodzina nie ma szans na samodzielną poprawę warunków mieszkaniowych.
- Zobacz film Kierzkówka to mała wieś nieopodal Lublina. W odziedziczonym po babci domu, mieszka pani Sylwia i samotnie wychowuje czworo dzieci: Szymona, Kubę, Mateusza i Julię. Najmłodsza Julka cierpi na epilepsję. Pani Sylwia stara się samodzielnie remontować dom, ale ze względu na sytuację finansową nie jest w stanie sama zmierzyć się z największym problemem budynku – brakiem łazienki. Najstarsi synowie chcieliby się uczyć, ale nie mają do tego warunków, cała czwórka dzieci mieszka w jednym pokoju. Architekt Wojtek Strzelczyk staje przed nie lada wyzwaniem, bo w niewielkim budynku musi znaleźć miejsce na łazienkę i wygospodarować przestrzeń dla wszystkich domowników.
- Zobacz film Życie pani Agnieszki było bardzo trudne. Jako mała dziewczynka straciła ojca, zawsze marzyła o prawdziwej rodzinie. Bardzo młodo wyszła za mąż i urodziła Weronikę. Niestety, związek dwojga ludzi zupełnie niegotowych na dorosłość rozpadł się szybko. Później pani próbowała po raz drugi założyć rodzinę. Z tego związku, pełnego zła i przemocy, ma wspaniałą córeczkę Nikolę, która choruje na epilepsję i wymaga szczególnej troski. W końcu los się do nich uśmiechnął. Pani Agnieszka poznała pana Karola, który pokochał ją i jej córki, stał się dla nich prawdziwym tatą. Ale rodzina nie ma gdzie zamieszkać razem. Ogromnym wysiłkiem kupili mieszkanie w starym drewnianym budynku wielorodzinnym, nie stać ich jednak na remont. Pani z córkami mieszka u rodziny, a pan Karol aż 50 kilometrów dalej. Ich największym marzeniem jest po prostu być razem. Dzięki Telewizji Polsat to marzenie się spełni.
- Zobacz film Na obrzeżach Kalisza stoi bardzo stary, nieocieplony dom, w którym mieszkają dwie dzielne kobiety – pani Jadwiga i jej córka, Magda oraz maleńki synek pani Magdy – Damianek. Do niedawna w budynku nie było wody. Gdy na świat miał przyjść wnuczek, pani Jadwiga nadludzkim wysiłkiem stworzyła łazienkę i doprowadziła wodę. Po narodzinach Damianka jego ojciec przestał interesować się rodziną i kobiety zostały same ze wszystkimi kłopotami. Największe zagrożenie stanowią gorące piece stojące w zasięgu rączek dziecka. Zimna, zagrzybiona łazienka nie poprawia sytuacji. Najwyższy czas zamienić to miejsce w bezpieczny, ekologiczny i piękny dom dla całej rodziny.
- Zobacz film Pan Robert stara się zapewnić byt rodzinie, prowadząc podupadłe gospodarstwo rolne po rodzicach. Wraz z żoną Aleksandrą wychowują troje dzieci – sześcioletnią Ninę, pięcioletniego Adasia i ośmiomiesięczną Gabrysię. Pani Ola na co dzień pracuje na stacji paliw, teraz jest na urlopie macierzyńskim. W domu dramatycznie brakuje pieniędzy. Stan budynku zagraża życiu jego mieszkańców. Wszystkie pomieszczenia ogrzewane są jedną kozą, z której wyprowadzono długą rurę rozprowadzającą ciepło. Urządzenie dymi i truje rodzinę. Zagrzybiona, przerażająca łazienka i brak ciepłej wody stanowią prawdziwy dramat. Misja ratunkowa programu „Nasz Nowy Dom” ma za zadanie nie tylko przeprowadzić remont, ale też dać rodzinie narzędzia do poprawy ich sytuacji.
- Zobacz film W Nowej Wsi, w domu pod lasem mieszka wielopokoleniowa rodzina: pani Dorota z mężem Andrzejem, jej córka Marta i zięć Damian oraz wnuki - Amelka i Aleksander. Mały Olek cierpi na rozszczep kręgosłupa, porusza się na wózku. Dom dziadków, choć pełen miłości i ciepła, nie jest dla chłopca miejscem przyjaznym. Liczne progi i zarwania podłóg uniemożliwiają przemieszczanie się. Nikt z rodziny nie ma prywatności, miejsca do wypoczynku ani nauki. Co więcej, inni członkowie rodziny także borykają się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi. Dramatem dla wszystkich jest brak łazienki. Ekipę tego programu czeka bardzo trudny remont, na zewnątrz pada śnieg a w środku brakuje przestrzeni. Dodatkowo, architekt Maciek Pertkiewicz będzie się starał spełnić marzenie dwóch pań w tym domu, by każda z nich miała swoją własną, oddzielną kuchnię.
- Zobacz film W łódzkiej dzielnicy Bałuty, w połowie domu z czerwonej cegły mieszka pani Ania, która sama wychowuje wnuczkę Gabrysię. Córka pani Ani, mama Gabrysi, zmarła kilka miesięcy temu z powodu nowotworu żołądka. Wcześniej zmarł partner pani Ani. Kobieta została na świecie zupełnie sama, z długami i jednym jedynym celem: wychować wnuczkę. Dom, w którym mieszka rodzina, jest w dramatycznym stanie. Używany jest tylko jeden pokój, w drugim dwie ściany pokryte są potwornym grzybem, spowodowanym całkowitym brakiem rynien. Woda wsiąka w ściany jak w gąbkę. Babcia i wnuczka zmuszone są spać w jednym łóżku. Ogrzewanie domu zapewnia stary piec - „śmieciuch”, ulokowany w głębokiej piwnicy. Pani Ania nosi węgiel i wdycha pył, który rujnuje jej zdrowie. Sytuacja rodziny jest beznadziejna i nie mam szans na jakąkolwiek poprawę.
- Zobacz film Pani Kasia samotnie wychowywała syna Patryka, cierpiącego na niezwykle rzadką chorobę spowodowaną mutacją genu. Kilka lat temu kobieta poznała pana Arkadiusza, który pokochał ją i zdecydował się wychowywać Patryka jak własne dziecko. Na świat przyszedł także wspólny synek pary – Franek. Pan Arek jest osobą zaradną, stara się pracować, ale są to głównie prace dorywcze, bo choroba Patryka wymaga częstej obecności ojca w domu. Większość dochodów rodziny pochłania rehabilitacja Patryka, bo tylko ona może zatrzymać postęp śmiertelnej choroby. Największym problemem domu, w którym mieszkają, jest łazienka, całkowicie niedostępne dla osoby z niepełnosprawnością. Rodzice myją chłopca w misce, od czasu do czasu noszą go do wanny, ale Patryk ma już 19 lat i coraz trudniej jest sprostać temu wyzwaniu. Choć pan Arek stara się i bardzo dba o dom, rodziny zwyczajnie nie stać na remont z prawdziwego zdarzenia. Gdy pojawia się ekipa programu „Nasz nowy dom”, marzenia, nie tylko te związane z domem, zaczynają się spełniać.
- Zobacz film W kwietniu do zespołu "Naszego Nowego Domu" dołączy nowy szef ekipy budowlanej - Przemysław Oślak. To trzeci kierownik ekipy, który poza Wieśkiem Nowobilskim i Arturem Witkowskim, będzie odpowiadał za metamorfozy domów bohaterów programu. Jak wyglądał jego pierwszy dzień na planie?
- Zobacz film W kwietniu do zespołu "Naszego Nowego Domu" dołączy nowy szef ekipy budowlanej - Przemysław Oślak. To trzeci kierownik ekipy, który poza Wieśkiem Nowobilskim i Arturem Witkowskim, będzie odpowiadał za metamorfozy domów bohaterów programu. Jak wyglądał jego pierwszy dzień na planie?
- Zobacz film W kwietniu do zespołu "Naszego nowego domu" dołączy nowy szef ekipy budowlanej - Przemysław Oślak. To trzeci kierownik ekipy, który poza Wieśkiem Nowobilskim i Arturem Witkowskim, będzie odpowiadał za metamorfozy domów bohaterów programu. Jak wyglądał jego pierwszy dzień na planie?
- Zobacz film W dzisiejszym odcinku poznamy historię pani Sylwii, która samotnie wychowuje czworo dzieci: synów – Szymona, Jakuba i Mateusza oraz córkę Julię. We czwartek przeniesiemy się aż pod wschodnią granicę Polski do niewielkiej wsi Krzywowólka. Mieszka tu pani Anna z synami – dorosłym już Mateuszem i trzyletnim Adasiem oraz z córką Patrycją, zięciem i wnukami.
- Zobacz film Pani Monika i jej mąż wychowują dwóch synów: osiemnastoletniego Pawła i trzynastoletniego Michała. Kilka lat temu rodzice mieli poważny wypadek. Pan Piotr bardzo ucierpiał, miał połamany kręgosłup, do dziś nie powrócił do pełnej sprawności. Na domiar złego, ojciec rodziny zachorował na schizofrenię. Sytuacja materialna rodziny pogorszyła się drastycznie, zmuszeni byli sprzedać swoje mieszkanie i przenieśli się do starego drewnianego domu we wsi Jaroszki, nieopodal Zwolenia. W domu nie było łazienki, ogrzewali go starym piecem, nieocieplona elewacja nie zapewniała odpowiedniego schronienia zimą. Gdy Paweł miał 15 lat, z pomocą sąsiada postawił dobudówkę, w której powstała łazienka. Chłopak uczy się i pracuje, pieniądze oddaje mamie, by wesprzeć skromny rodzinny budżet. Niestety, dom popada w ruinę, podłogi są popękane i dziurawe, ogrzewanie coraz bardziej niebezpieczne. Dramatycznie brakuje miejsca – rodzina śpi w jednym pokoju. Najwyższy czas, by remontem zajęła się ekipa programu „Nasz nowy dom”!
- Zobacz film Pani Bożena uciekła od męża z czwórką dzieci. Uciekła przed alkoholem i przemocą. Nie mając się gdzie podziać, przez kilka dni cała rodzina mieszkała w stodole. Dzięki pomocy przyjaciółki matce udało się wynająć bardzo stary i zniszczony dom bez łazienki, w którym do dzisiaj wszyscy mieszkają. Gdy ojciec dzieci zmarł, rodzina odziedziczyła po nim zrujnowany budynek, który mógłby stać się ich domem. Pani Bożena ciężko pracuje, by ten własny dom doprowadzić do stanu, w którym da się w nim zamieszkać. Zgromadziła część materiałów, ale prawdziwy remont jest poza jej zasięgiem finansowym. Tymczasem właściciel wynajętego mieszkania domaga się, by rodzina w końcu się wyprowadziła. Sytuacja jest dramatyczna. Na szczęście, pewnego dnia do drzwi domu zapuka Katarzyna Dowbor na czele nadzwyczaj profesjonalnej ekipy budowlanej.
- Zobacz film W Granicach nieopodal Sochaczewa mieszka pani Aleksandra, samotna mama dwóch synów: dwudziestodwuletniego Igora i jedenastoletniego Patryka. Igor cierpi na późno zdiagnozowany Zespół Aspergera, nie nawiązuje relacji i nie uczestniczy aktywnie w życiu społecznym, żyje w swoim świecie. Pani Aleksandra pracuje, jednak ze swojej skromnej pensji zdołała jedynie wyremontować cieknący dach domu. Budynek wymaga jednak natychmiastowej interwencji, popękane ściany i zapadające się podłogi uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. W kuchni stoi niebezpieczny dla domowników i zatruwający środowisko piec ogrzewający dom. Najwyższy czas na zmiany, których dokonają Maciek Pertkiewicz i Artur Witkowski, pod czujnym okiem Katarzyny Dowbor.
- Zobacz film W pierwszym odcinku premierowej serii odwiedzimy Doły Biskupie. To niewielka wieś w województwie świętokrzyskim. W części budynku na terenie dawnych zakładów przemysłowych mieszka pięcioosobowa rodzina. Pani Anna i pan Marek z trójką dzieci. Dziewiętnastoletnia Weronika uczy się w liceum i marzy o studiowaniu polonistyki. Siedemnastoletni Kacper i jedenastoletnia Nina chorują na ciężką postać cukrzycy. Nina cierpi też na Zespół Downa. Pan Marek chciałby podjąć stałą pracę, jednak ze względu na częste podróże do szpitali może imać się jedynie dorywczych zajęć. Rodzina mieszka w zimnym, wilgotnym mieszkaniu, niedogrzanym przez stary piec. Największym problemem jest łazienka, w której jest jedynie zimna woda, a ogrzewania nie ma w ogóle. Rodzinie dramatycznie brakuje przestrzeni - do życia, do wypoczynku, do nauki. Marzenia Weroniki o studiach komplikuje fakt, że nie ma się, gdzie uczyć, bo dzieli pokój z pozostałym rodzeństwem. Na pomoc przybywa ekipa: prowadząca ten program, Katarzyna Dowbor, architekt Martyna Kupczyk i Wiesław Nowobilski na czele ekipy budowlanej.
- Zobacz film Przed nami 16. sezon programu, który daje nadzieję i realną szansę na lepsze życie. "Nasz nowy dom” to format z misją, którą realizuje doświadczona ekipa fachowców pod dowództwem Katarzyny Dowbor. Wiosną zostaną zaprezentowane 24 metamorfozy domów i mieszkań rodzin, których los wyjątkowo doświadczył. Emisja od 3 marca, w każdą środę i czwartek, o godzinie 20:05 na antenie Polsatu. Wiosną ekipa "Naszego nowego domu” odwiedzi najróżniejsze zakątki Polski, aby pomóc rodzinom, których sytuacja finansowa nie pozwala na zrealizowanie remontów swoich domów, czy mieszkań. W nadchodzących odcinkach Katarzyna Dowbor będzie musiała zmierzyć się z przejmującymi historiami rodzin, ocenić realne szanse na przeprowadzenie metamorfozy i przekazać naszym bohaterom ostateczną decyzję. W remontach pomoże jej sprawdzone trio architektów – Martyna Kupczyk, Maciej Pertkiewicz i Wojciech Strzelczyk oraz kierownicy robót Artur Witkowski i Wiesław Nowobilski.
- Zobacz film W tym roku wyjątkowo to nie ekipa programu „Nasz Nowy Dom” udaje się w podróż, tylko nasi bohaterowie odwiedzają bajkowe, świąteczne wnętrze przygotowane na ich przyjęcie. W drugiej części specjalnego odcinka bożonarodzeniowego programu „Nasz Nowy Dom” bajkowe studio odwiedzą rodziny z miejscowości: Poręba, Gwizdały, Ławeczko Nowe oraz Brzezienko. Nie zabraknie uśmiechu na twarzach naszych bohaterów i ciepłych opowieści z życia naszych rodzin w nowych domach. Oczywiście, będzie też Mikołaj (w tej roli jak zawsze Artur Witkowski) z workiem pełnym prezentów.
- Zobacz film Dzięki Telewizji Polsat i programowi „Nasz Nowy Dom” już ponad 200 rodzin mieszka w ciepłych, bezpiecznych domach. Dzieci zyskały miejsca do nauki, rozwoju i wypoczynku, dorosłym spadły z głowy troski związane ze stanem domu. Jak co roku, w okresie przedświątecznym Katarzyna Dowbor wraz architektami i kierownikami ekip budowlanych spotyka się z rodzinami, których los odmienił się dzięki programowi. Dowiemy się, jak zmieniło się życie tych rodzin, jak im się mieszka w nowych domach. Nie zabraknie rozmów o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia i planach na przeszłość. W tym odcinku gośćmi Kasi Dowbor i architektów tego programu będą rodziny z miejscowości: Jaworzno, Rożnów, Stary Karolinów i Wieliszew. Dowiemy się co słychać u naszych bohaterów i sprawdzimy, jakie prezenty przygotował nasz Święty Mikołaj!
- Zobacz film Pani Maria mieszka wraz z synem Tomaszem i wnuczką Leną w 100-letniej kamienicy w Lubartowie. Mama dziewczynki rok wcześniej wyjechała z kraju i postanowiła już nie wracać. Lenka dorasta otoczona miłością, jednak lokum, w którym żyje rodzina, pozostawia wiele do życzenia. W mieszkaniu brakuje ogrzewania, a łazienka jest w bardzo złym stanie. Na ratunek rusza ekipa programu.
- Zobacz film Rozwódka, pani Iza, samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Rodzina mieszka w Jędrzejowie, ich lokum pozostawia jednak wiele do życzenia. Wewnątrz straszą pokryte grzybem ściany, niedokończona łazienka i zniszczone po nieudolnych próbach samodzielnego remontu pokoje. Syn kobiety, Dawid, mieszka w internacie. Chociaż przyjeżdża do domu na weekendy, stara się spędzać w budynku jak najmniej czasu. Pani Iza wraz z córką wynajmuje mikroskopijne mieszkanie. Kobiecie i jej dzieciom pomogą architekt Maciek Pertkiewicz i Artur Witkowski wraz z ekipą budowlaną.
- Zobacz film Pan Jacek wraz z żoną i trójką dzieci mieszka na jednym z częstochowskich osiedli. Małżonkowie są osobami niepełnosprawnymi, którym udało się spełnić marzenie o założeniu rodziny. Ich mieszkanie nie nadaje się jednak dla pięciu osób. Na ścianach pojawia się grzyb, a prąd doprowadzono tylko do jednego pomieszczenia. Kuchnia i łazienka także pilnie wymagają remontu. Podczas gdy rodzina wypoczywa na wakacjach, ich dom odmienią Martyna Kupczyk i Wiesiek Nowobilski wraz z ekipą.
- Zobacz film Pani Barbara i jej córka Amelia mieszkają w Mogielnicy. Kobieta jest pielęgniarką z powołania, uwielbia pomagać ludziom, teraz jednak sama potrzebuje wsparcia. Zdiagnozowano u niej bowiem stwardnienie rozsiane. Kobieta chciałaby jak najdłużej zachować sprawność i umożliwić nastoletniej córce dobry start w dorosłe życie. Ich dom nie jest jednak bezpiecznym miejscem. Dziurawy dach przecieka, woda leje się na instalację elektryczną, a okna i podłogi zieją dziurami. W budynku nie ma także łazienki ani toalety. Z pomocą kobietom spieszy ekipa Katarzyny Dowbor.
- Zobacz film W bloku na dużym osiedlu w Zgierzu mieszka pani Agnieszka z córkami: Darią (17 lat) i Weroniką (14 lat). Do niedawna mieszkali tu także rodzice pani Agnieszki, którzy ciężko chorowali. Kobieta opiekowała nimi przez długi czas. Pani Agnieszka bardzo przeżyła chorobę i śmierć rodziców, sama podupadła na zdrowiu. Mieszkanie pełne jest wspomnień, ale też przesiąknięte smutkiem po stracie. Blok jest już bardzo wiekowy, instalacja elektryczna jest w fatalnym stanie, często się zapala, grozi pożarem. Okna są nieszczelne a rury gazowe w tak złym stanie, że grozi to tragedią. Ekipa programu przybywa, by zmienić warunki życia rodziny, ale też wnieść do ich świata trochę uśmiechu.
- Zobacz film Po latach poniżania i przemocy pani Angelika z pięciorgiem dzieci uciekła od męża. Schronienie znaleźli w rodzinnym domu w Karolewie, który jednak nie nadaje się do zamieszkania. Najmłodsze dzieci – czteroletni Antoś i roczny Wiktorek wymagają jeszcze stałej opieki mamy i ciepłego domu. W budynku nie ma żadnego ogrzewania, rodzina przerażona jest nadchodzącą zimą. Dach jest dziurawy, przecieka, nie ma ciepłej wody. Warunki życia są bardzo trudne, mimo to pani Angelika nie poddaje się, pracuje jako monter mebli, stara się jak najlepiej wychować dzieci. W gwarnym domu tej rodziny pojawia się Katarzyna Dowbor, a niedługo potem także architekt Martyna Kupczyk i Artur Witkowski ze swoją ekipą budowlaną.
- Zobacz film Pani Aneta samotnie wychowuje trzynastoletniego syna. Ojciec nie interesuje się chłopcem. Pani Anecie pomagał brat, który jednak zmarł dwa lata temu. Kobieta i jej syn zostali sami w domu, który jest ruiną. Przez dziurawy dach leje się woda, podłogi również mają liczne szczeliny, a kopcący piec nie zapewnia odpowiedniego ogrzewania. Nie działa również kanalizacji i nie ma ciepłej wody. Pani Aneta marzy o tym, by spokojny i zdolny Marcin wreszcie miał odpowiednie warunki do nauki. Nowy dom dla rodziny zaprojektuje Maciek Pertkiewicz, a zbuduje go ekipa Wieśka Nowobilskiego.
- Zobacz film Pani Anna i pan Jacek wspólnie wychowują dwie córeczki. Wiwiana ma ciężką postać autyzmu, młodsza, Nikola, również uczy się w szkole specjalnej. Pani Anna nie może poświęcić rodzinie tyle wysiłku i czasu, ile by chciała, ponieważ nie odzyskała pełnej sprawności po dwóch udarach. Wszyscy gnieżdżą się w maleńkim mieszkaniu w Wąbrzeźnie. Łazienka z wysoką wanną stanowi poważne utrudnienie dla pani Anny, nie wszystkie pomieszczenia są też ogrzewane. Ze względu na niewielki rozmiar mieszkanka Wojtka Strzelczyka czeka trudne zadanie.
- Zobacz film Pan Sylwester jest samotnym ojcem. Mama Emila i Lenki nadużywała alkoholu i nie interesowała się dziećmi. Podczas gdy mężczyzna pracował w innym mieście, by utrzymać rodzinę, kobieta zostawiała dzieci same w domu. Rodzeństwo było dramatycznie zaniedbane. Pan Sylwester podjął decyzję o uporządkowaniu swojego życia i walce o samodzielną opiekę nad dziećmi. Dziś żyją już spokojnie, jednak ich dom pozostawia wiele do życzenia. Rodzina śpi w jednym małym pokoju a oprócz tego ma do dyspozycji jedynie kuchnię. Nie ma łazienki ani porządnego ogrzewania. Najwyższy czas, by dzieciaki spotkało wreszcie coś dobrego – ich domem zajmą się architekt Martyna Kupczyk i kierownik Wiesław Nowobilski z ekipą budowlaną, a w tym czasie Kasia Dowbor zorganizuje rodzinie najwspanialsze wakacje.
- Zobacz film Dwa miesiące temu pani Maryla zabrała swojego synka Igora oraz schorowaną mamę Krystynę i uciekła od znęcającego się nad rodziną partnera. Znaleźli schronienie w starym drewnianym domu po dziadkach. Niestety, nawet latem dom nie daje poczucia bezpieczeństwa. Dach i ściany są dziurawe, nie ma łazienki ani kanalizacji. Okna, choć nieszczelne, nie dają się otworzyć. Jeden mały piecyk nie daje ciepła. Dializowana pani Krystyna nie ma warunków, w jakich powinna wypoczywać. Igor, który chodzi już do szkoły, dzieli z mamą pokój i rozkładaną kanapę. Wizyta Katarzyny Dowbor napełnia rodzinę szczęściem, jednak po przybyciu ekipy budowlanej okazuje się, że kompletnie spróchniały budynek nie nadaje się do remontu. Kierownik ekipy budowlanej, Artur Witkowski i architekt Wojciech Strzelczyk stają przed problemem, jakiego nie było jeszcze w wieloletniej historii tego programu.
- Zobacz film Dom pani Wandy i trojga jej dzieci jest w katastrofalnym stanie. Potwornie zagrzybione i okopcone sadzą ściany przerażają, wilgotne podłogi zapadają się, nie ma łazienki ani toalety. Rodzina niedawno zatruła się tlenkiem węgla w dymiącego pieca, uratowano ich cudem. Siedmioletnia Oliwka i jej bracia Wiktor i Adam są pogodnymi, otwartymi dziećmi kochającymi zwierzęta. Ich dzieciństwo nie przypomina jednak życia innych dzieci. Nie mają miejsca do nauki, nie mają bezpiecznego ciepłego domu. Mimo starań matki, sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Ekipa programu zabiera się do pracy. Architekt Maciek Pertkiewicz decyduje, że część domu, w której mieszka rodzina, w ogóle nie nadaje się do remontu i postanawia zaadaptować inne pomieszczenia. Wiesław Nowobilski i jego drużyna budowlana mają naprawdę bardzo dużo pracy.
- Zobacz film W wyniku konfliktu rodzinnego pani Urszula i jej niepełnosprawna, 29-letnia córka Ewa z dnia na dzień straciły dach nad głową. Zdesperowana kobieta zamieszkała z córką w pustostanie po rodzicach. Budynek trudno nazwać domem. Zimne i wilgotne pokoje nie mają żadnego ogrzewania. Pomieszczenie, które ma być łazienką, wyposażone jest w prowizoryczny brodzik, do którego Ewa nie jest w stanie wejść, i nieczynny sedes. Nie działa kanalizacja, woda jest tylko zimna. Drobna pani Ula z chorym kręgosłupem dźwiga gotowaną w garnkach wodę, by myć córkę w misce. Kobietę paraliżuje strach na myśl o zbliżającej się zimie. W tym budynku jej nie przetrwają. Ekipa programu nie tylko zajmie się domem, ale też postara się spełnić marzenia Ewy. Architekt Martyna Kupczyk sprawi, że wnętrza będą bajkowe, a dzięki instalacji fotowoltaicznej dom będzie ciepły i tani w utrzymaniu.
- Zobacz film Ekipa programu odwiedza Ślubowo, w północnej części Mazowsza. W połowie starego, krytego eternitem domu mieszka tu sześcioosobowa rodzina. Mama – pani Agnieszka z osiemnastoletnią córką Klaudią, synami - Dawidem, Dominikiem i Kacprem oraz jedenastoletnią Wiktorią. Uzależniony od alkoholu, ojciec dzieci popełnił samobójstwo. Kobieta, chcąc odciąć się od przeszłości, kupiła stary dom, ale nie zdołała go wyremontować. Warunki życia rodziny są bardzo skromne, w domu jest wilgotno i zimno. Dzieci nie mają miejsca do nauki, mama - do odpoczynku. Łazienka i pokój chłopców na poddaszu nie mają żadnego ogrzewania, w dziurawego dachu leje się woda. Architekt Wojtek Strzelczyk staje przed sporym wyzwaniem – musi znaleźć sposób na bezpieczne i niedrogie ogrzewanie budynku, więc postawi na ekologię i na dachu domu rodziny pojawią się panele fotowoltaiczne.
- Zobacz film Siedlec to wieś położona w południowej części województwa łódzkiego. W domu przy głównej drodze mieszka pani Ewa z dwojgiem dzieci: 11-letnią Wiktorią i 10-letnim Patrykiem. Kobieta uciekła od męża nadużywającego alkoholu, który nie interesował się rodziną. Dzieci są wykluczone społecznie z powodu ojca pozostającego w konflikcie z prawem. Mają utrudnione kontakty z rówieśnikami. Sytuację pogarsza koszmarny stan ich domu, do którego nie tylko nie można nikogo zaprosić, ale i samemu trudno w nim przebywać. Z dziurawego dachu leje się woda, instalacja elektryczna po prostu nie działa, w pokoju dzieci nie ma światła, w domu nie ma ciepłej wody. W pomieszczeniach z wilgotnych ścian odpada farba, brakuje mebli, nie ma zabawek. Ekipa programu „Nasz nowy dom” staje przed ogromnym wyzwaniem stworzenia dla rodziny domu bezpiecznego, ciepłego, ale też zorganizowanego w taki sposób, by rodzinę było stać na jego utrzymanie.
- Zobacz film Pani Sylwia mieszka wraz z teściową - osiemdziesięciotrzyletnią panią Hanną i córeczką – pięcioletnią Jagódką. Mąż pani Sylwii zmarł niedawno, długo chorował na nowotwór. Matka, żona i córeczka bardzo za nim tęsknią. Problemem kobiet jest dom – dziurawy dach sprawia, że ściany i sufity nasiąkają i pokrywają się czarnymi plamami. Podłogi są nieszczelne, stwarzają niebezpieczeństwo dla dziecka i pani Hani, która porusza się o kulach. Niedostępna jest dla niej także łazienka, kobieta marzy o kabinie prysznicowej. Jagódka pragnie swojego własnego, dziecięcego miejsca na ziemi. Ekipa Artura Witkowskiego staje przed wyzwaniem, jakim jest remont tego sporego i mocno zawilgoconego domu.
- Zobacz film Pani Angelika jest mamą czworga dzieci: szesnastoletniej Natalii, czternastoletnich bliźniaków - Mateusza i Kacpra oraz trzynastoletniego Oskara. Ojciec dzieci nie interesuje się nimi, małżeństwo się rozpadło. Pani Angelika związała się z panem Piotrem, który pokochał nie tylko ją, ale i dzieci, które wychowuje jak własne. Oskar cierpi na ciężkie porażenie mózgowe, ma problemy z oddychaniem, wymaga respiratora. Rodzina gnieździ się w wynajmowanym mieszkaniu. Szansą dla nich jest połowa domu kupiona dawno przez pana Piotra, czekająca na remont. Niestety, mężczyźnie nie udało się uzyskać kredytu na remont. Remontuje sam, gdy po pracy w hucie ma jeszcze siłę na inne zajęcia. Dzieciaki marzą o własnych pokojach, rodzice o miejscu dla siebie. Ekipa programu zmienia te marzenia w rzeczywistość.
- Zobacz film Mąż pani Katarzyny zmarł niedawno z powodu nowotworu mózgu, do końca byli przy nim synek i żona. Dziś kobieta została sama z dwunastoletnim Adamem. Mieszkają w niewielkiej wsi Prusy w świętokrzyskim. Ich dom to dwa pomieszczenia, kuchnia i pokój. Brakuje łazienki i toalety. Budynek obity jest papą, która nie izoluje przed zimnem a dach pokryty jest niebezpiecznym eternitem. Kompletnie niewydolny system ogrzewania starym piecem pogarsza stan domu z roku na rok. Adam nie ma własnego pokoju, miejsca do nauki jak jego rówieśnicy. Ekipa „Naszego nowego domu” zrobi wszystko, by uśmiech choć na chwilę zagościł na twarzach rodziny. W tym wyjątkowym, bo już dwusetnym odcinku, spotkają się wszyscy architekci i obaj szefowie ekip budowlanych. Taka okazja wymaga wspólnego zjedzenia tortu.
- Zobacz film Pani Wioleta i pan Dariusz są rodzicami Zosi i Patryka. Od lat próbują wyremontować stary dom, który kobieta odziedziczyła po swoich bliskich. Te plany legły w gruzach rok temu, gdy pani Wioleta doznała rozległego wylewu. Większość pieniędzy z domowego budżetu pochłania teraz rehabilitacja kobiety. Rodzina mieszka w wynajętym mieszkaniu i bardzo chciałaby zaoszczędzić pieniądze, które musi co miesiąc przeznaczać na czynsz. Jego wnętrze nie jest też dostosowane do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Pensja pana Darka z trudem wystarcza na wszystkie wydatki. Na ratunek spieszą Katarzyna Dowbor, Martyna Kupczyk i Wiesiek Nowobilski.
- Zobacz film W kamienicy w Jaworznie, w mieszkaniu na parterze mieszka pani Danuta z córką Aldoną i trzyletnim wnukiem. Mikołaj jest synem drugiej córki pani Danuty, która nie chciała go wychowywać. Chłopiec znalazł schronienie u babci, która z czasem stała się dla niego rodziną zastępczą. Obie kobiety mają poważne kłopoty zdrowotne - pani Danuta nie widzi na jedno oko, pani Aldona przeszła ciężkie zapalenie opon mózgowych. Warunki ich życia są ciężkie, mieszkanie ogrzewane jest piecami kaflowymi, w kuchni nie ma wody, w łazience panuje wilgoć a podłogi się zapadają. W mieszkaniu nie ma pokoju dziecięcego ani warunków do prawidłowego rozwoju chłopca. Remont w budynku wielorodzinnym to zawsze wyzwanie, ze względu na konieczność dostosowania się do istniejącej liczby okien a także na ograniczenie pracy do godzin dziennych. Ekipa Artura Witkowskiego podejmuje się tego zadania.
- Zobacz film Ośmioletni Kajetan jest chłopcem wyjątkowym. Interesuje się historią, a źródłem inspiracji do wymyślanych zabaw jest dla niego niemal stuletni dom, w którym mieszka z mamą i babcią. Stary kaflowy piec, pamiętające II Wojnę Światową, szafki – to ważne dla chłopca, bajkowe elementy życia codziennego. Dla mamy i babci – to źródło problemów. Mama Kajtka pracowała jako ratownik wodny, ale straciła pracę. Schorowana pani Genowefa nie może już palić w piecu ani myć się w starej, wysokiej wannie. Sen z powiek spędza kobietom grożąca pożarem instalacja elektryczna. Remont domu będzie wyzwaniem dla architekta, Martyna Kupczyk musi zachować ważne dla Kajtka elementy domu. Dla ekipy budowlanej nie lada kłopotem okaże się położenie budynku i brak drogi dojazdowej.
- Zobacz film W środowy wieczór w programie "Nasz nowy dom" (odc. 197) przeniesiemy się do miejscowości Rożnów. To właśnie tam mieszka wyjątkowy chłopiec, Kajetan. Ma zdiagnozowaną nadpobudliwość i nerwicę lękową, jest pod stałą opieką lekarzy. Jest bardzo inteligentnym chłopcem. Interesuje się polityką, historią, a źródłem inspiracji do wymyślanych zabaw jest dla niego niemal stuletni dom, w którym mieszka z mamą i babcią. Remont domu będzie wyzwaniem dla architekta, Martyna Kupczyk musi zachować ważne dla Kajtka elementy domu. Dla ekipy budowlanej nie lada kłopotem okaże się położenie budynku i brak drogi dojazdowej. W czwartek wraz z ekipą programu odwiedzimy Jaworzno (odc. 198). W jednej z tamtejszych kamienic w mieszkaniu na parterze mieszkają pani Danuta z córką Aldoną i trzyletnim wnukiem. W mieszkaniu nie ma pokoju dziecięcego ani warunków do prawidłowego rozwoju chłopca. Trzyosobowa rodzina mieszka w jednym pokoju. Remont w budynku wielorodzinnym to zawsze wyzwanie, ze względu na konieczność dostosowania się do istniejącej liczby okien, a także na ograniczenie pracy do godzin dziennych.
- Zobacz film By trafić do domu pani Ireny i jej córek – Kasi i Emilki, trzeba pokonać spory kawałek piaszczystej leśnej drogi. Na dużej polanie jest spory ogródek oraz stoi bardzo stary, dosłownie rozpadający się dom. Budynek jest w tak złym stanie, że trudno uwierzyć, że ktoś w nim mieszka. Dziury w dachu widać z daleka a elementy elewacji odpadają. Kobiety mieszkają w jednym, przedzielonym regałem pokoju. Nie ma tu łazienki ani toalety. Emilka uczy się w szkole specjalnej i chociaż wie, że nie zostanie weterynarzem, to jej marzeniem jest praca ze zwierzętami, które bardzo kocha. Pani Irena pracuje fizycznie, zbiera grzyby i owoce. Studiująca zaocznie, Kasia dorabia w pieczarkarni, by wesprzeć domowy budżet. Mimo tych wysiłków, często brakuje pieniędzy na codzienne potrzeby, nie może być mowy o remoncie. Niemal w ostatniej chwili pojawia się ekipa programu „Nasz nowy dom”, by ratować ten walący się dom.
- Zobacz film W fabrycznej części Tomaszowa Mazowieckiego mieszka pani Zofia z piętnastoletnią córką Natalią. Choć ich dom z zewnątrz wygląda jak wiele innych, w środku nie przedstawia się już tak zwyczajnie. To dom, w którym nie ma wody. Do każdej zwyczajnej czynności jak zmywanie, robienie herbaty, pranie czy mycie wodę trzeba pobrać ze studni przed domem. W pomieszczeniu, które nazywane jest łazienką, nie ma wanny ani prysznica. Życie kobiet jest po prostu udręką. Pani Zofia była ofiarą przemocy domowej. Po uwolnieniu się od takiego męża myślała tylko o tym, żeby żyć bezpiecznie. Natalia nie marzy o niczym wyjątkowym, chce tylko żyć jak jej rówieśnicy. I to marzenie wkrótce spełni ekipa „Naszego nowego domu".
- Zobacz film W kaszubskiej wsi Połchowo mieszka wielopokoleniowa rodzina. Seniorka – babcia Halina, jej syn Leszek z żoną Ewą i wnuki – siedmioletnie bliźniaczki Eliza i Amanda oraz dwuletni Kuba. Pani Halina jest osobą schorowaną, wymaga opieki. Niedawno u pana Leszka zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Mimo to mężczyzna pracuje, by utrzymać rodzinę. Jednak jego dochody nie wystarczają na pokrycie potrzeb rodziny i ewentualnego remontu. Warunki życia rodziny są fatalne, dziewczynki śpią w jednym pokoju z babcią, a Kuba z rodzicami. Kuchni właściwie nie ma wcale, cały dom ogrzewają dwa rozpadające się piece. Katarzyna Dowbor wzywa na pomoc ekipę Artura Witkowskiego a nowy dom tej rodziny zaprojektuje Maciej Pertkiewicz.
- Zobacz film Gołkowice Górne to malownicza górska wieś w dolinie Dunajca. W stojącym tu tradycyjnym drewnianym domu po dziadkach chciałaby zamieszkać pani Maria z córkami: Nikolą i Niną. Pani Maria wychowuje córki sama. W trakcie rozwodu starsza córka, Nikola zachorowała na białaczkę. Po długim i wyczerpującym leczeniu dziewczynka wymagała dobrych warunków mieszkaniowych. Pani Maria wystarała się o mieszkanie socjalne, jednak rodzina musi je opuścić w najbliższych miesiącach. Dom w Gołkowicach nie nadaje się do zamieszkania, to ruina bez podłóg i ogrzewania, z nieszczelnym dachem, nieszczelnymi oknami, bez łazienki. Remontu góralskiego domu podejmuje się Góral – Wiesiek Nowobilski, a projekt zgodny z marzeniami kobiet opracuje Martyna Kupczyk.
- Zobacz film W Rosanowie nieopodal Łodzi mieszka trzypokoleniowa rodzina. Pan Jerzy przyjął pod swój dach wnuczkę Sylwię i jej córeczkę, Alicję. Pani Sylwia dorastała w domu pełnym przemocy, ojciec alkoholik zamienił jej życie w piekło. Przeszła jednak terapię i stara się stworzyć córce dom, jakiego sama nie miała. Niestety, warunki życia rodziny są dramatyczne. Choć ekipa programu przez lata widziała już wiele, stan mokrego, zagrzybionego budynku przeraża nawet Maćka Pertkiewicza i Wiesława Nowobilskiego.
- Zobacz film Podłęż to rolnicza wieś nieopodal Puław. W zaadaptowanym na mieszkanie budynku gospodarczym mieszka pani Janina wraz z wnukiem Robertem. Rodzice zaniedbywali syna, babcia stoczyła więc batalię o prawo do opieki nad wnukiem. W ich domu panuje przenikliwy chłód, sufity pokryte są grzybem, a łazienka znajduje się w piwnicy i jest zawilgocona. Do akcji wkraczają Wojtek Strzelczyk i Artur Witkowski ze swoimi ekipami, a Katarzyna Dowbor zabiera babcię i wnuka na wakacje.
- Zobacz film Andżelika i Dominik wspólnie wychowują dwie córeczki, Julkę i Adę. W prezencie od rodziców otrzymali połowę niewielkiego domu. Para planowała ślub i bajkowe życie. Ich marzenia przerwał jednak wypadek, w wyniku którego Dominik doznał poważnego urazu głowy. Lekarze nie dawali mu dużych szans na przeżycie. Mężczyzna wrócił do bliskich, nie jest jednak w stanie pracować. Rodzina gnieździ się w jednym maleńkim pokoju i nie ma nadziei na odmianę losu. Wszystko się zmienia, gdy do drzwi puka ekipa Katarzyny Dowbor.
- Zobacz film Sowia Wola to niewielka miejscowość na skraju Puszczy Kampinoskiej. W jej okolicach mieszka Klaudia i jej bracia - Dawid i Wiktor. Opiekuje się nimi babcia, pani Barbara. Matka nastolatków zmarła kilka miesięcy wcześniej. Dzieciaki starają się uporać z tragedią. Ich dom nie jest jednak miejscem, które temu sprzyja. Pomieszczenia ogrzewa tylko niewielki piecyk, nie ma łazienki, a toaleta znajduje się na zewnątrz, w pomieszczeniu gospodarczym. Dach budynku pokrywa eternit. Ekipa programu spróbuje pomóc pani Barbarze i jej wnukom.
"Nasz nowy dom": Kierwonik budowy o pierwszym dniu pracy
W kwietniu do zespołu "Naszego Nowego Domu" dołączy nowy szef ekipy budowlanej - Przemysław Oślak. To trzeci kierownik ekipy, który poza Wieśkiem Nowobilskim i Arturem Witkowskim, będzie odpowiadał za metamorfozy domów bohaterów programu. Jak wyglądał jego pierwszy dzień na planie?
Dodano:
Środa, 14 kwietnia 2021 (11:16)
Źródło:
Polsat