60 sekund
- Zobacz film Sposób poruszania się i wyraz twarzy wpływa nie tylko na atrakcyjność – czasem może zadecydować o naszym bezpieczeństwie, a nawet życiu. Sprawcy ataków i kradzieży nieświadomie typują ofiary na podstawie obserwacji ich zachowania. Co robić, by nie zwracać ich uwagi?
- Zobacz film Na twarzy mamy wypisany nie tylko nasz charakter, ale także niektóre groźne dla życia choroby. Bardzo niepokojącym objawem jest zażółcenie białek oczu i skóry – tak zwana żółtaczka mechaniczna. Świadczy o bardzo złym stanie wątroby, zaawansowanych guzach trzustki lub o chorobach pęcherzyka żółciowego. Natychmiast trzeba iść do lekarza! Co jeszcze powinno nas zaniepokoić?
- Zobacz film Podwyższony poziom cukru we krwi to nie tylko problem diabetyków. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Te informacje są naprawdę bardzo ważne. Koniecznie zobaczcie!
- Zobacz film Świece zapachowe w jesienne popołudnia potrafią wprowadzić nas w romantyczny nastrój, pochłaniają zapach nikotyny oraz sprawiają, że w domu robi się ciepło i przytulnie. Jak jednak się okazuje, te przyjemne płomyczki mogą szkodzić naszemu zdrowiu. Dlaczego?
- Zobacz film Zażywasz leki? Jesteś w trakcie antybiotykoterapii? Uważaj na to, co jesz! Węglowodany, tłuszcze, nabiał, błonnik i owoce mogą upośledzać działanie leków. Leki popijaj wodą przegotowaną lub wodą źródlaną. Pamiętaj o odstępach między lekami, a posiłkami. Powinna ona wynosić co najmniej 2 godziny. Czytaj ulotki! Będziesz wiedzieć, kiedy najlepiej zażyć dane lekarstwo.
- Zobacz film Jesień sprzyja przeziębieniom, a nieodłącznym towarzyszem przeziębienia jest katar. Brzmi niewinnie, ale narosło wokół niego wiele mitów. Jakich? Koniecznie zobaczcie!
- Zobacz film Suplementy diety możemy podzielić na dwie kategorie: Ze względu na przeznaczenie oraz ze względu na składnik odżywczy. Watro pamiętać, że niedobór witamin należy uzupełnić odpowiednią dietą oraz udać się do lekarza w celu zweryfikowania braku konkretnej witaminy. Każdy Polak powinien suplementować witaminę D, kwas foliowy oraz kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.
- Zobacz film Kończy się sezon na świeże pomidory, dlatego częściej wybieramy te przetworzone, ale uważajcie, bo okazuje się, że puszki wyścielane są żywicą z bisfenolu A, który po ich otwarciu jest bardzo szkodliwy! Nigdy nie zostawiajmy więc niezjedzonych pomidorów w puszce. Najlepiej przełożyć je do słoika lub miski, co da nam gwarancję zdrowia lub wybierać przetwory w kartoniku czy szklanym słoiczku.
- Zobacz film Punkt dymienia decyduje o tym, czy możemy smażyć na danym tłuszczu. Możemy wyróżnić trzy rodzaje tłuszczów: nasycone, jednonienasycone i wielonienasycone. Czy możemy smażyć na oliwie? Zobaczcie naszą rozmowę z dietetykiem! PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 9:00.
- Zobacz film Maciej Pospieszyński - polski pilot szybowcowy i samolotowy, dwukrotny mistrz świata akrobacji szybowcowej w kategorii Unlimited (2012, 2014). Pytany o swoje osiągnięcia zwykle się uśmiecha i mówi „najważniejsze to robić to co się kocha – reszta przyjdzie z czasem”. "60 SEKUND" - PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 9:00. Więcej na temat szybowców znajdziesz tutaj!
- Zobacz film Wybieracie się nad wodę? Pamiętajcie zatem, by zawsze wybierać kąpieliska, na których są ratownicy. Pomoc udzielana na plaży strzeżonej przybywa błyskawicznie, bo nawet w 30 sekund! Najczęściej popełniane błędy nad wodą to m.in. spożywanie dużej ilości alkoholu. Ratownicy apelują: PIŁEŚ, NIE PŁYWAJ! Ratownicy przestrzegają także rodziców, pamiętajcie, by nie spuszczać pociech z oczu. Ratownicy najczęściej interweniują w sprawie zaginięć, to prawdziwa plaga. W weekendy bywa na plaży nawet kilkadziesiąt tysięcy osób! PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 9:00.
- Zobacz film Koniaków to piękna turystyczna miejscowość w południowej Polsce. W Chacie na Szańcach można poznać historię wioski, a przy okazji dowiedzieć się, jak przerobić wełnę na nici. Cichranie (czochranie) wełny, gręplowanie i przędzenie – to kolejne etapy przeróbek. Gotowe nici się potem prało, płukało, tkało w płótno, z którego powstawało sukno. Z sukna szyto góralskie stroje. Zobaczcie, jak to wszystko wygląda.
- Zobacz film Z roku na rok przybywa hodowców alpak w Polsce. Interia.tv odwiedziła podkrakowskie Michałowice, gdzie każdy może spotkać się twarzą w twarz z tymi uroczymi zwierzętami. Właścicielka hodowli pierwszy raz zobaczyła alpaki w… Salzburgu i od razu się zakochała. Teraz w gospodarstwie jest ich już kilkadziesiąt. Polscy hodowcy traktują alpaki jak psy. Zwierzęta potrafią się za to odwdzięczyć. Czasami alpaki bywają jednak kapryśne. Ale najczęściej można się z nimi łatwo zaprzyjaźnić. Zobaczcie nasz materiał. A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o alpakach, zaglądnijcie TUTAJ! Zobacz także nasz reportaż o alpakoterapii: Alpakoterapia, czyli magia ukryta w "żywym pluszaku"
- Zobacz film Wiele dziewczynek, zaraz po komunii, decyduje się obciąć piękne, długie włosy z myślą o potrzebujących. I tak oto, odwiedziliśmy salon fryzjerski, który włącza się w akcję ścinania włosów na rzecz stworzenia peruk dla chorych na raka. Zobaczcie nasz reportaż!
- Zobacz film Zalipie to na pozór zwykła wieś położona w województwie małopolskim. Co ją wyróżnia? Słynie z przepięknych malunków, które zdobią niemal każdy dom w okolicy. Tutaj po prostu trzeba przyjechać! PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 9:00.
- Zobacz film Piotr Żurowski - rzecznik Polskich Łowców Burz - odpowiedział na pytania Interii: czego absolutnie nie robić podczas burzy i jakich miejsc unikać. Obalił również mity dotyczące telefonów komórkowych. Więcej wiadomości o burzach znajdziesz tutaj
- Zobacz film Dawid Kubacki odpowiedział na pytanie Interii: na co nie może sobie pozwolić skoczek narciarski. Czy tłuste grille i imprezy z piwem są całkowicie zakazane? Czy trener może zabronić uprawiania sportów ekstremalnych?
- Zobacz film Odwiedziliśmy aktorów na planie popularnego serialu "Świat według Kiepskich". Jak wspominają serial? O czym najchętniej mówią? Koniecznie zobaczcie! Więcej na temat serialu przeczytasz TUTAJ
- Zobacz film Hortiterapia, czyli rośliny dla dobra pacjentów. Terapia ta polega na pracach ogrodniczych: sadzeniu roślin, pielęgnacji ziół czy projektowaniu ogrodów. Jak mówi w rozmowie z Interią dr inż. Bożena Szewczyk-Taranek z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Odbiór środowiska poprzez zmysły jest podstawową techniką terapeutyczną, stosowaną m.in. u osób niepełnosprawnych, chorych na autyzm czy depresję. Hortiterapia bardzo często stosowana jest w resocjalizacji więźniów. Konkurują między sobą w projektowaniu i utrzymaniu ogrodów. Jak rośliny wpływają na nasz organizm? ZOBACZ TUTAJ!
- Zobacz film Zespół kompulsywnego jedzenia (BED – ang. binge eating disorder) jest poważnym schorzeniem, charakteryzującym się niekontrolowanymi epizodami objadania się. Osoby z tym zaburzeniem jedzą duże ilości pożywienia w szybkim czasie, często robiąc jednocześnie inne rzeczy (np. oglądanie telewizji). TUTAJ ZNAJDZIESZ WIĘCEJ INFORMACJI! POSŁUCHAJ!
Nigdy nie chodź w ten sposób. Mogą cię napaść
Sposób poruszania się i wyraz twarzy wpływa nie tylko na atrakcyjność – czasem może zadecydować o naszym bezpieczeństwie, a nawet życiu. Sprawcy ataków i kradzieży nieświadomie typują ofiary na podstawie obserwacji ich zachowania. Co robić, by nie zwracać ich uwagi?
Dodano:
Poniedziałek, 27 listopada 2017 (06:00)