"SuperTemat" - Sensacje i skandale
- Zobacz film Polska jak Brazylia? Pod kątem liczby zgonów w Polsce kwiecień był najczarniejszym miesiącem w pandemii. Stąd dłuższe terminy na pochówek i informacje o braku wolnych miejsc na cmentarzach.
- Zobacz film Jakie tajemnice kryją wnętrza opuszczonego Domu Polskiego Kombatanta w Manchesterze? Do środka dostał się brytyjski internauta. To, co zobaczył w środku, nikogo nie pozostawi obojętnym. W starym budynku poniewierają się pamiątki zgromadzone przez brytyjską Polonię. To pierwszy reportaż „SuperTematu” przygotowany całkowicie zdalnie, bo z powodu pandemii ekipa nie mogła pojechać na miejsce.
- Zobacz film Co jest ważniejsze - dobro dziecka czy ujawniony wizerunek osoby podejrzewanej o pedofilię? W tym kontekście nie milkną echa obywatelskiego zatrzymania w Poznaniu. Akcję przeprowadzili łowcy pedofilów.
- Zobacz film Nawet dwa lata więzienia może grozić 54-letniemu mężczyźnie, którego w sobotę zatrzymali w Poznaniu łowcy pedofilów. Emerytowany strażak myślał, że umówił się z 12-letnią dziewczynką. Obywatelskie zatrzymanie łowcy transmitowali w internecie, jeszcze zanim na miejsce przyjechała policja sprawiedliwość postanowili wymierzyć sami mieszkańcy - ostatecznie przed samosądem podejrzanego uratowały osoby, które go zatrzymały.
- Zobacz film Komentarz dr hab. Milenii Fiedler, rektor Szkoły Filmowej w Łodzi, w kwestii skandalu w zarządzanej przez nią szkole.Na wydziale aktorskim panuje absurdalne i niszczące przekonanie, że młodych należy "łamać" i "przyzwyczajać do zaciskania zębów" - tak napisała w liście absolwentka łódzkiej filmówki i tym samym wywołała burzę wokół uczelni. Po wyznaniu aktorki, również inne osoby z branży zabrały głos.
- Zobacz film Na wydziale aktorskim panuje absurdalne i niszczące przekonanie, że młodych należy "łamać" i "przyzwyczajać do zaciskania zębów" pisze w liście absolwentka łódzkiej filmówki i tym samym wywołuje burzę wokół uczelni. Po wyznaniu aktorki, również inne osoby z branży zabrały głos. Jeżeli faktycznie dochodziło do sytuacji opisanych w liście - rektor Szkoły Filmowej w Łodzi zapowiada wyciągnięcie konsekwencji.
- Zobacz film Mieszkania drożeją z miesiąca na miesiąc i dla wielu są po prostu nieosiągalne. żeby kupić wymarzone mieszkanie trzeba się starać o wysoki kredyt, który po pierwsze spłacać będzie trzeba całe życie, a po drugie rata pochłonie większą część miesięcznego wynagrodzenia. Na nic zdały się nadzieje, że epidemia koronawirusa zmniejszy ceny na rynku nieruchomości.
- Zobacz film Są na pierwszej linii. Ratują nasze zdrowie i życie. Niestety bardzo często zamiast podziękowań spotykają się z agresją. Szczególnie w ostatnim czasie hejt na ratowników medycznych jest bardzo duży, ale przed pandemią też nie było dobrze.
- Zobacz film Było już nagranie z sekretarką i afera z smsami wysłanymi ze służbowych telefonów za prawie osiem tysięcy złotych… o Murowanej Goślinie w Wielkopolsce za sprawą jej burmistrza znów jest głośno! Tym razem światło dzienne ujrzało nagranie z imprezy, na którym zdaniem części mieszkańców mógł zażywać nielegalne środki – to przelało czarę goryczy - w gminie rozpoczęto zbieranie podpisów w sprawie zorganizowania referendum.
- Zobacz film OPIS: Tylko w 2020 roku według policyjnych statystyk prawie 12 tysięcy dzieci mogło paść ofiarą przemocy ze strony najbliższych. Niestety w dalszym ciągu w polskich domach dochodzi do tragedii…- Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej – apeluje do prezydenta i premiera o zmiany w prawie. Między innymi wzorem innych państw wprowadzenie specjalnej procedury analizowania przyczyn przypadków krzywdzenia dzieci, szczególnie tych ze skutkiem śmiertelnym.
- Zobacz film Mija właśnie rok od wprowadzenia pierwszego lockdownu w Polsce, kiedy z dnia na dzień znaleźliśmy się w zupełnie nowej rzeczywistości. Dziś program SuperTemat przygotowany w całości z prywatnych nagrań i zdjęć. W rolę przewodniczki po czasie pandemii wcieliła się reporterka Ada Borowicz.
- Zobacz film Dawid Olère przeżył uwięzienie w Auschwitz-Birkenau. Po ocaleniu namalował wstrząsające obrazy, przedstawiające makabryczną rzeczywistość w obozie. Jego wnuk Marc Oler opowiada o tym w programie „SuperTemat”. 27 stycznia minęła 76. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.
- Zobacz film Mężczyzna w średnim wieku, od kilkunastu lat mieszkający w Anglii, doznał zatrzymania pracy serca na co najmniej 45 minut, w wyniku czego, według szpitala, doszło do poważnego i trwałego uszkodzenia mózgu. W związku z tym szpital w Plymouth wystąpił do sądu o zgodę na odłączenie aparatury podtrzymującej życie, na co zgodziły się mieszkający w Anglii żona i dzieci mężczyzny. Przeciwne są temu jednak mieszkające w Polsce matka i siostra, a także mieszkające w Anglii druga siostra mężczyzny i jego siostrzenica.
- Zobacz film Stefania Chlebowska z Poznania nie doczekała wyroku. 100-latka w sądzie walczyła z nowym właścicielem kamienicy, który postanowił pozbyć się wszystkich lokatorów, stosując najbardziej wymyślne metody. Od wymontowania okien i drzwi w pustych mieszkaniach, po zabarykadowanie klatki schodowej i podrzucanie robactwa.
- Zobacz film Wielka Brytania odcięta od świata. Granice zamknięto - a to dramat dla dziesiątek tysięcy Polaków, którzy teraz nie mają jak wrócić na święta do swoich bliskich. Tylko około tysiąca naszych rodaków, w ostatniej chwili przed wstrzymaniem ruchu lotniczego, zdążyło przylecieć do kraju.
- Zobacz film To już pewne. Rząd wprowadza kwarantannę narodową od 28 grudnia do 18 stycznia. Nowe ograniczenia dotyczą wszystkich sfer życia. Galerie handlowe, stoki narciarskie i wszystkie hotele będą zamknięte.
- Zobacz film Mieszkańcy bloku przy ulicy Piotrkowskiej 235 w Łodzi nie mają gdzie zaparkować swoich samochodów. Właśnie stracili sto pięćdziesiąt miejsc parkingowych. Teren, na którym lokatorzy urządzili parking, sprzedało miasto. Rzeczoznawca wycenił go na tysiąc złotych za metr kwadratowy. Mieszkańcy zorganizowali się, zebrali fundusze, ale na drodze znowu stanęło im miasto.
- Zobacz film W programie „SuperTemat” o kontrowersjach wokół amantadyny - leku stosowanego przede wszystkim w leczeniu schorzeń neurologicznych. Pojawiają się głosy, że działa też na koronawirusa. Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w niedzielę wieczorem napisał na Twitterze: "Amantadyna działa na covid! Jestem przykładem. Najpierw syn, potem żona, w końcu ja: wysoka gorączka, ogromny ból, silny kaszel, wg lekarza tak 7 dni, a potem apogeum, więc wziąłem amantadynę - piorunujący efekt! Zadziałało!". Warchoł zapowiedział też, że będzie domagał się, by Ministerstwo Zdrowia zajęło się tym lekiem.
- Zobacz film Wielu Polaków uważa, że pandemia koronawirusa to międzynarodowy spisek. Ada Borowicz, prowadząca program "SuperTemat", postanowiła zatem sprawdzić jak wygląda codzienność na oddziale dla pacjentów z COVID-19 w Olsztynie, skoro pandemii podobno nie ma. Oddział covidowy właśnie tak wygląda… Lekarze w kombinezonach, pacjenci walczący o zdrowie i życie. Wydzielone są strefy: „czysta” zielona i „brudna” czerwona. Oddział został utworzony przed miesiącem. Powstał bardzo szybko, bo w dwa dni. Teraz służy chorym na COVID-19.Wielka loteria na 20-lecie Interii! ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych kliknij Zapraszamy do udziału w wielkiej loterii. W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Możesz wygrać gotówkę! Z okazji 20-lecia Interii zapraszamy do Multiloterii. Codziennie do wygrania minimum 20 000 złotych, a w finale nagroda, która z każdym Waszym zgłoszeniem rośnie! Zawalcz o duże pieniądze już teraz!
- Zobacz film Małżeństwo Dorota i Adam Haśny mieszkali w Kamienicy przy ulicy Grabowej w Łodzi od prawie trzydziestu lat. Do niedawna właścicielem kamienicy było miasto Łódź, ale sprzedało budynek i nowi nabywcy rozpoczęli intensywny remont. Zaczęli próbować pozbyć się "niewygodnych mieszkańców".
- Zobacz film Zbawienie czy zmora? Od początku listopada szkoły są zamknięte, bo cała nauka przeszła do internetu. Taki widok w wielu Polskich domach to niemal codzienność. Wzrost zakażeń koronawirusem spowodował, że nawet najmłodsi musieli siąść na kilka godzin przed komputerem. Ile stracą? Ile zyskają? O ile mniej wiedzy zostanie w ich głowach? Z jakim majątkiem wejdą w życie? Zdanie są podzielone.
- Zobacz film 1500 dolarów za szansę na normalne życie. W programie „SuperTemat” w Superstacji poruszająca historia 8-letniego Malika z Syrii, który w trakcie bombardowania Aleppo stracił nogę. Polska Misja Medyczna pomagająca uchodźcom w Syrii zorganizowała zbiórkę pieniędzy na protezę dla chłopca. To raptem 1500 dolarów, czyli ok. 5,5 tysiąca złotych. Dotąd organizacja pomogła ponad 350 osobom. Malik czeka na swoją szansę. Zobacz fragment programu.
- Zobacz film Młoda kobieta nie ma ani rodziny ani bliskich. Jest wychowanką Domu Dziecka nr 5 w Łodzi. Przed osiągnięciem pełnoletności urodziła córeczkę, która automatycznie sama została podopieczną tej samej placówki. Kobieta dostała ultimatum, by do końca roku się wyprowadzić, ponieważ jest już pełnoletnia. Nie stać jej jednak na razie na samodzielnie wynajmowane mieszkanie dla siebie i córki, mimo że pracuje. Zobacz reportaż z programu „SuperTemat”.
- Zobacz film 6 grudnia będzie niedzielą handlową. Sprzedawcy już czekają i to w świątecznym nastroju. Przerwa, która trwała 3 tygodnie w listopadzie, to dla nich ogromne straty. Stąd apele o dodatkową niedzielę handlową dla wszystkich galerii i domów handlowych w Polsce. Zobacz reportaż z programu „SuperTemat”.
- Zobacz film Oddział covidowy właśnie tak wygląda… Lekarze w kombinezonach, pacjenci walczący o zdrowie i życie. Wydzielone są strefy: „czysta” zielona i „brudna” czerwona. Ada Borowicz w programie „SuperTemat” odwiedziła Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie. Oddział został utworzony przed miesiącem. Powstał bardzo szybko, bo w dwa dni. Teraz służy chorym na COVID-19.
- Zobacz film Puste klasy. Ostatni raz taki obrazek widzieliśmy w marcu podczas pierwszej fali pandemii. Wzrost zakażeń w drugiej też wymusił u najmłodszych uczniów zdalne nauczanie. Brak koncentracji i godziny przesiadywania przed komputerem to największe problemy nauki w domu. Uczniowie mają dość! Zobacz reportaż z programu.
- Zobacz film "Co najmniej sześć firm w tej chwili weszło w trzecia fazę badań klinicznych" – mówi prof. Joanna Zajkowska, lekarka chorób zakaźnych, pytana o postępy prac nad szczepionkami przeciw koronawirusowi, powodującemu COVID-19. Ekspertka wyjaśnia także, co to jest szczepionka genetyczna i dlaczego nie trzeba się jej obawiać.Zobacz fragment programu.
- Zobacz film Naukowcy na łamach medycznego czasopisma "The Lancet" ostrzegają, że z powodu pandemii wstrzymano kampanie szczepień, a skutki tego mogą być widoczne już niebawem. Prof. Joanna Zajkowska, lekarz chorób zakaźnych, wyjaśnia w programie "SuperTemat", jak ważne są systematyczne programy szczepień. Zobacz fragment programu.
- Zobacz film Naukowcy na łamach medycznego czasopisma "The Lancet" ostrzegają, że z powodu pandemii wstrzymano kampanie szczepień, a skutki tego mogą być widoczne już niebawem. W nadchodzących miesiącach prawdopodobnie wzrośnie więc liczba dzieci, które są podatne na odrę, a to oznacza, że kolejna, dramatyczna epidemia jest "w zasięgu ręki". Zobacz reportaż z programu "SuperTemat".
"SuperTemat": Skandal na łódzkiej filmówce
Na wydziale aktorskim panuje absurdalne i niszczące przekonanie, że młodych należy "łamać" i "przyzwyczajać do zaciskania zębów" pisze w liście absolwentka łódzkiej filmówki i tym samym wywołuje burzę wokół uczelni. Po wyznaniu aktorki, również inne osoby z branży zabrały głos. Jeżeli faktycznie dochodziło do sytuacji opisanych w liście - rektor Szkoły Filmowej w Łodzi zapowiada wyciągnięcie konsekwencji.
Dodano:
Piątek, 19 marca 2021 (19:09)
Źródło:
Superstacja-
Superstacja