"Z dwóch stron"
- Zobacz film Zwycięstwo syryjskich rebeliantów i upadek reżimu Baszara al-Asada może okazać się zapalnikiem do kluczowych zmian na Bliskim Wschodzie. Co jednak wydarzyło się do tej pory? Jaka przyszłość czeka Syrię? Kto skorzysta na tym niespodziewanym obrocie spraw? O tym wszystkim porozmawiamy z naszym gościem, którym jest prof. Przemysław Turek, orientalista i polonista z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
- Zobacz film Czy Polsce grozi kryzys migracyjny? Jak w obecnych czasach sensownie rozmawiać o migracji? Na te i inne tematy Dawid Serafin i Łukasz Szpyrka dyskutowali z aktorem Mateuszem Janickim i aktywistą Grupy Granica - Bartoszem Rumieńczykiem.
- Zobacz film Kim są bezdomni w Polsce? Co ich łączy? Jak lądują na ulicy? Co się z nimi dzieje? Jak im pomóc? O tym wszystkim Dawid Serafin i Łukasz Szpyrka rozmawiali z Jolantą Kaczmarczyk, zastępcą dyrektora Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.
- Zobacz film Czy polski Kościół - nawiązując do słów papieża Franciszka - zajął pozycję stojącą czy siedzącą? Jest otwarty czy zamknięty? Jaką rolę pełnią w nim księża z - okrytej czarną sławą - diecezji sosnowieckiej? Ile jeszcze ciemnych kart skrywa ta diecezja? O tym wszystkim Dawid Serafin i Łukasz Szpyrka rozmawiali z nowym biskupem tejże diecezji - Arturem Ważnym.
- Zobacz film Zacznijmy szanować dzieci - mówi w programie "Z dwóch stron" Michał R. Wiśniewski, pisarz i publicysta, autor książki "Zakaz gry w piłkę. Jak Polacy nienawidzą dzieci".
- Zobacz film Czy Putin zawsze był taki sam czy przeszedł ewolucję? I czy dla Rosji i Rosjan jest jeszcze nadzieja na zmianę? O tym w najnowszym odcinku "Z dwóch stron" Dawid Serafin i Łukasz Szpyrka rozmawiają z Olgą Nadskakułą-Kaczmarczyk z Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II i profesorem Grzegorzem Przebindą z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
- Zobacz film Dla niektórych społeczna odpowiedzialność biznesu nie istnieje – tak o aferze z alkotubkami mówi Mariusz Nawrot, dyrektor Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie. - Może to będzie przyczynek do poważnej dyskusji o problemach alkoholowych – mówił gość Dawida Serafina i Łukasza Szpyrki w programie „Z dwóch stron”. We wtorek alkotubki zostały wycofane z rynku. Ministerstwo Zdrowia pracuje nad zmianami w Ustawie o wychowaniu w trzeźwości, w której znajdzie się także zakaz sprzedaży alkoholu w tubkach.
- Zobacz film ''Z dwóch stron'' to podcast Interii, w którym dziennikarze Dawid Serafin oraz Łukasz Szpyrka, komentują wraz z zaproszonymi ekspertami najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata. W tym odcinku gościem był dr hab. Łukasz Fyderek, dyrektor Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Panowie rozmawiali na temat sytuacji geopolitycznej na Bliskim Wschodzie oraz o ataku rakietowym Iranu na Izrael, który zaognił już i tak bardzo napiętą sytuację. Iran wystrzelił około 200 pocisków rakietowych, które w większości zostały zestrzelone przez systemy obrony powietrznej Izraela. Irańska Gwardia Rewolucyjna podała, że "Iran wystrzelił dziesiątki rakiet w stronę Izraela w odwecie za śmierć lidera Hamasu Ismaila Hanijego, szefa Hezbollahu Hasana Nasrallaha i irańskiego generała Abbasa Nilforuszana". Zagroziła ponownym atakiem w razie zbrojnej odpowiedzi Izraela. "Jeżeli Izrael dokona odwetu, ponownie stanie się celem naszego ataku" - dodano w oświadczeniu.
''Z dwóch stron''. Dr hab. Fyderek o ataku Iranu na Izrael: Jesteśmy blisko otwartej wojny. Izrael może uderzyć w program nuklearny Iranu
''Z dwóch stron'' to podcast Interii, w którym dziennikarze Dawid Serafin oraz Łukasz Szpyrka, komentują wraz z zaproszonymi ekspertami najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata. W tym odcinku gościem był dr hab. Łukasz Fyderek, dyrektor Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Panowie rozmawiali na temat sytuacji geopolitycznej na Bliskim Wschodzie oraz o ataku rakietowym Iranu na Izrael, który zaognił już i tak bardzo napiętą sytuację. Iran wystrzelił około 200 pocisków rakietowych, które w większości zostały zestrzelone przez systemy obrony powietrznej Izraela. Irańska Gwardia Rewolucyjna podała, że "Iran wystrzelił dziesiątki rakiet w stronę Izraela w odwecie za śmierć lidera Hamasu Ismaila Hanijego, szefa Hezbollahu Hasana Nasrallaha i irańskiego generała Abbasa Nilforuszana". Zagroziła ponownym atakiem w razie zbrojnej odpowiedzi Izraela. "Jeżeli Izrael dokona odwetu, ponownie stanie się celem naszego ataku" - dodano w oświadczeniu.
Więcej na temat:Z dwóch stron | Dawid Serafin | Łukasz Szpyrka | Bliski Wschód | Iran | Izrael | Palestyna