"Czysta Polska w Polsat News"
- Zobacz film Słynne sokoły z gniazda na elektrociepłowni w Lublinie właśnie otrzymały swoje dowody osobiste. To ornitologiczne obrączki, które ułatwią ich obserwację w przyszłości. A ta wciąż rysuje się niepewnie. Dwie samiczki i jednego samca dokarmia matka. Słynna Wrotka została sama, po tym jak jej partner Czart prawdopodobnie został otruty. Teraz miejsce ojca rodziny próbuje zająć inny sokół. O tym, czy adopcje w świecie ptaków są możliwe opowie Marcin Szumowski.
- Zobacz film Unikatowe zdjęcia nocnego polowania rysia - jednego z najrzadszych drapieżników w Polsce. W całym kraju żyje zaledwie 200 osobników. Na wyjątkowym nagraniu widać jak ryś rzuca się na kaczkę. Ale żeby tego było mało do akcji wkracza... borsuk. Kto wygrał pojedynek - o tym Marcin Szumowski.
- Zobacz film Ma być bardziej zielono i ekologicznie na betonowej pustyni lub jak kto woli w śródmiejskim zgiełku. W Łodzi program "Zazieleniamy" robi furorę! Od kilku lat mieszkańcy starają się o dotację z urzędu, by wokół nich zrobiło się jak najzieleniej. Jak to wygląda w praktyce sprawdzała Nella Krzysztofowicz.
- Zobacz film Styropian i wełnę mineralną do ocieplenia budynków mogą zastąpić naturalne włókna lnu oraz konopi - wynika z badań naukowców z Politechniki Krakowskiej. Budownictwo jest jednym z największych trucicieli środowiska, bo odpowiada nawet za 40% światowej emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Adrianna Borowicz.
- Zobacz film Zabierzemy Państwa na wycieczkę jedną z najpiękniejszych rzek Mazur - Krutynią.
- Zobacz film Teraz przeniesiemy się do wyjątkowego miejsca niedaleko Supraśla na Podlasiu. W otoczeniu Puszczy Knyszyńskiej powstała tam zagroda pokazowa żubrów. Zwierzęta można oglądać z bardzo bliska, a jednocześnie bezpiecznie. Nowa zagroda szybko stała się atrakcją dla zwiedzających, ale jej głównym celem jest troska o króla puszczy. Przemysław Sławiński.
- Zobacz film Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy trochę lata. W tym roku szczególnie widać, że siłę tego przysłowia. Najpierw upały sięgające 27 stopni, potem ochłodzenie i nocne przymrozki. Wszystko już zakwitło i takiej sytuacji nie pamiętają ani leśnicy, ani rolnicy. Czym to może skutkować wyjaśni Adrianna Borowicz.
- Zobacz film Każdego roku kilkadziesiąt łosi ginie przez ogrodzenia. Umierają w męczarniach nabite na ostre zakończenia płotów. Przyrodnicy i naukowcy apelują do Ministerstwa Rozwoju i technologii o zmianę przepisu. Jak poważny i bolesny jest to problem - o tym Marcin Szumowski.
- Zobacz film A teraz o handlu, którego każdego dnia odbywa się w polskim internecie. Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody Salamandra przez dwa lata monitorowało sieć i nie ma dobrych wiadomości. Przyrodnicy znaleźli ponad 750 nielegalnych ofert dotyczących 60 grup roślin i zwierząt. Wszystkie stwarzały zagrożenie dla Polski i Europy.
- Zobacz film Biebrzański Park Narodowy podzielił się sensacyjną informacją: wykryto kolejny, nowy gatunek dla awifauny. To czapla złotawa. Czaplę wypatrzył jeden z obserwatorów. To gratka dla miłośników ptaków, zwłaszcza w Biebrzańskim Parku Narodowym. Katarzyna Szatyłowicz.
- Zobacz film "Wieczne chemikalia" czyli substancje niebezpieczne dla naszego zdrowia wywołujące między innymi nowotwory są wykrywane w wodach podziemnych - alarmuje Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy. Naukowcy jednocześnie przyznają, że Polska nie ma stałego monitoringu tych substancji. Skąd pochodzą i gdzie się kumulują "wieczne chemikalia" opowie Marcin Szumowski.
- Zobacz film Pustułki wyprowadziły się ze wsi do miast. Gniazda zakładają na wieżach, gzymsowych półkach, czasem na parapetach, a nawet w... doniczkach. Te miłe sokoły czują się dobrze wśród ludzi i to ze wzajemnością. Swoje ptaki mają urzędy miejskie, starostwa i zwykli mieszkańcy. O pustułkach, które polubiły miasta opowie Marcin Szumowski.
- Zobacz film Dłuższe dni, wyższa temperatura, coraz bardziej zielona okolica - taki krajobraz cieszy, szczególnie po szarych, jesienno-zimowych miesiącach. Ale kiedy zmiany przychodzą wyjątkowo wcześnie i ze zdwojoną siłą - to naturalny rytm jest już zaburzony, a w konsekwencji niebezpieczny dla środowiska. Czy powinniśmy bać się wiosny - sprawdzała Agata Gwizdała.
- Zobacz film Drony coraz częściej latają nad polskimi lasami. Dzięki nim leśnicy błyskawicznie namierzają miejsce pożaru, ale też monitorują kondycję drzew. Takie wsparcie jeszcze kilka lat temu byłoby nie do pomyślenia. W jaki jeszcze sposób nowe technologie wspierają leśników - sprawdzała Adrianna Borowicz.
- Zobacz film Ponad 20 tys. wolontariuszy włączyło się w tym roku w akcje sprzątania brzegów rzek oraz jezior w całym kraju. Operacja Czysta Rzeka z każdym rokiem się rozrasta. A zaczęło się 6 lat temu od oddolnej inicjatywy sprzątania brzegów Bugu. Czy po takim czasie widać efekty - sprawdzała Adrianna Borowicz.
- Zobacz film Butelki za bilet. W Sosnowcu jest okazja zobaczyć hokejową reprezentacje Polski podczas młodzieżowych mistrzostw świata. Bilet na mecz dostaniemy za darmo. Wystarczy przyjść na lodowisko z plastikami po napojach i wrzucić je do butelkomatu. Dla niektórych automat na plastik może jeszcze być nowością, ale już niedługo. System kaucyjny coraz bardziej przekonuje Polaków. Bartosz Mokrzycki.
- Zobacz film Żółw błotny to wyjątkowy lokator terenów podmokłych. Ten gatunek od niemal stu lat jest objęty w Polsce ścisłą ochroną. Ale niestety w środowisku naturalnym coraz trudniej spotkać żółwia błotnego. Michał Mitoraj.
- Zobacz film Ptaki zazwyczaj płoszy się z kilku powodów. Na lotniskach, żeby nie stwarzały zagrożenia dla samolotów, na dużych plantacjach, żeby nie podjadały owoców i w parkach - co jest bardzo dyskusyjne - żeby nie brudziły alejek. My znaleźliśmy zakład, gdzie ptaki płoszy się - uwaga - dla ich własnego dobra. To warszawska instalacja przetwarzania odpadów. O tym co ma ze sobą wspólnego ma sokolnik, recykling i wrony opowie Marcin Szumowski.
- Zobacz film Kopalnia cennych surowców w szufladzie każdego z nas. Szacuje się, że w polskich domach jest około 30 milionów nieużywanych smartfonów, a w każdym z nich złoto, srebro i platyna. Jeśli dodamy do tego inne elektroodpady to okazuje się, że recykling może przynieść prawdziwe skarby. Marcin Szumowski.
- Zobacz film Pokażemy państwu wyjątkowy album nestora polskiej fotografii przyrodniczej - Włodzimierza Łapińskiego. To uczeń legendarnego Włodzimierza Puchalskiego. Oprócz genialnych zdjęć album pokazuje też jak zmieniała się technologia. Marcin Szumowski.
- Zobacz film Sadzenie zamiast... wysadzania. Do zalesiania okolic poligonu w Bemowie Piskim wzięli się stacjonujący tam żołnierze pięciu krajów NATO. Wojskowi mówią - nie ma lipy, dlatego będą i lipy i dęby - na półhektarowej łące. O wyjątkowym wsparciu dla ogólnopolskiej akcji leśników SadziMY - Przemysław Sławiński.
- Zobacz film Działają jak naturalne klimatyzatory w czasie upalnych dni. Torfowiska i mokradła utrzymują w ryzach dwutlenek węgla i w ten sposób spowalniają ocieplanie klimatu. Wiedzą o tym leśnicy spod Poznania, którzy przywrócili do życia ponad 400 hektarów bagiennych terenów. Marcin Szumowski.
- Zobacz film Podbój kosmosu w zgodzie z ekologią. Naukowcy pracują nad łazikami i robotami, które będą przyszłością misji kosmicznych. To zdecydowanie tańsze, bezpieczniejsze i bardziej ekologiczne rozwiązanie niż wysyłanie ludzi. Szczególnie, że łaziki marsjańskie mogą być zasilane także energią słoneczną. W Ośrodku Testowania Robotów Kosmicznych koło Grodziska Wielkopolskiego była Adrianna Borowicz.
- Zobacz film Nie wszyscy muszą zbierać grzyby, żeby się zrelaksować. Sama obecność na łonie natury to już krok w stronę zdrowszego życia. Lasoterapia, choć pochodzi z Japonii - to w Polsce zadomowiła się już na dobre. Robin Jesse.
- Zobacz film Cztery pory roku zmieniające się na życzenie. Wyjątkowe laboratorium Politechniki Krakowskiej pozwala ocenić wpływ warunków atmosferycznych na konstrukcję budynków. Dzięki badaniom w tunelach aerodynamicznych wiadomo, czy budowa nowych wieżowców przyczyni się do tworzenia smogu. Adrianna Borowicz.
- Zobacz film Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że wiosną wywieszamy budki lęgowe. Dla szpaków, sikorek, kowalików, kawek, puszczyków a nawet wiewiórek. Kaczkom też się pomaga. Zwłaszcza tym, które gniazdują poza miastem. Dla nich przeznaczone są specjalne wiklinowe kosze lęgowe. Nad Bzurą w akcji "koszostawiania" wziął udział Marcin Szumowski.
- Zobacz film Warmia i Mazury właśnie wzbogaciły się o kolejny rezerwat przyrody. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Olsztynie ustanowił 112 rezerwat - "Jezioro Mścin".
- Zobacz film Gdy pojawi się w lesie, staje się prawdziwą sensacją. Choć wygląda jak drzewo sprowadzone z egzotycznego kraju, jest zwykła sosną. Wyróżnia ją dziwnie odgięta kora, która tworzy na pniu charakterystyczne kołnierze. Stąd też pochodzi jej nazwa. Tajemniczą sosnę kołnierzykowatą znalazł w podwarszawskim Celestynowie Marcin Szumowski.
- Zobacz film Wróg numer jeden kasztanowców znowu w natarciu. Szrotówek kasztanowcowiaczek jest obecnie najgroźniejszym szkodnikiem tych drzew. Naukowcy cały czas pracują nad sposobami na skuteczne pozbycie się szrotówka, tyle że ciągle chemia przegrywa z naturalnymi sposobami. Jak można wspomóc kasztanowce - podpowie Adrianna Borowicz.
- Zobacz film Wiosna to na działkach czas uporządkowywania alejek, grządek i przycinania drzew owocowych. Ale czy oby wiemy jak dobrze trzymać piłę oraz jak przycinać drzewka i krzewy, żeby nie szkodzić śpiewającym sąsiadom – wszystko wytłumaczy Marcin Szumowski.
- Zobacz film Czarne złoto ogrodników - tak się mówi na kompost. Teraz staje się także złotem dla rolników. A wszystko przez wysokie ceny nawozów mineralnych, zwanych potocznie sztucznymi. Czy chemię jest w stanie zastąpić natura? Naukowcy cały czas pracują nad ulepszeniem procesów kompostowania, by wykorzystać te naturalną moc. Adrianna Borowicz
- Zobacz film Dzięcioły bijące dziobami w latarnie i wykuwające dziuple w elewacji budynków, mewy gnieżdżące się kolonijnie na dachach bloków i kaczki krzyżówki... zakładające gniazda na balkonach. Miejska infrastruktura bardzo przydaje się ptakom, zwłaszcza w sezonie lęgowym. O tym jak wykorzystują elementy miasta i co z tego wynika - opowie Marcin Szumowski.
- Zobacz film To najlepszy moment, aby podziwiać magnolie w pełnej krasie. W tym roku zakwitły wcześniej niż zwykle. Jest jednym z bardziej spektakularnych drzew kwitnących na wiosnę. To roślina nie tylko piękna, ale też, z punku widzenia przyrodnika, wyjątkowa. Dlaczego? O tym w materiale Teresy Gut.
- Zobacz film Dwa lata temu zostały uratowane przed wojną w Ukrainie, a teraz ostatecznie znalazły nowy dom. Dwa niedźwiedzie brunatne zamieszkały w zoo w Białymstoku. Bracia Chip i Dale szybko zdobyli sympatię mieszkańców miasta. Przemysław Sławiński.
- Zobacz film Viralowe nagranie z entuzjastyczną reakcją na widok bobra obiegło internet i przysporzyło tym zwierzętom rozgłosu oraz dużo sympatii. Ale co innego oglądać filmy z bobrami, a mieszkać z nimi po sąsiedzku. Zapał z jakim ostrymi zębami ścinają drzewa i budują tamy może być uciążliwy. W Górach Stołowych po początkowych problemach, jakie mieszkańcom narobiły te zwierzęta, pogodzono się już z ich obecnością. A nawet cieszy ona mieszkańców, bo przez ostatnie lata zwierzęta te przeprowadziły się na niziny a dzisiaj znowu jest szansa, że będzie je można obserwować w naturalnym środowisku.
- Zobacz film Zamek w Łańcucie - jedna z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych rezydencji arystokratycznych - może się poszczycić również wspaniałym ogrodem. Zobaczmy jak prezentuje się park wzorowany angielskimi ogrodami.
- Zobacz film A gdyby tak wydrukować sobie dom? Dlaczego nie - mówią naukowcy z Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Drukarki 3D stają się coraz powszechniejsze, ale kojarzą się zwykle z plastikiem i raczej niewielkimi przedmiotami. W tym przypadku wystarczy podmienić na beton i trochę zwiększyć skalę. O efektach - Anna Nosalska.
- Zobacz film Adopcja czworonoga to ogromna odpowiedzialność, psa ze schroniska jeszcze większa, bo zwykle ma on za sobą trudną przeszłość. Aby zwierzę od niej uwolnić potrzeba dużo pracy i cierpliwości, którą zwykle otrzymują od wolontariuszy – w Świdnicy nietypowych. Ze swoimi podopiecznymi mają wiele wspólnego – ich życie nie potoczyło się tak jakby tego chcieli a świat zwykle muszą oglądać zza krat.
- Zobacz film Warzywniak w każdym bloku, a właściwie na klatce schodowej. W Warszawie testowane są pierwsze w Europie kabiny hydroponiczne do uprawy roślin na zwykłych osiedlach, również tych z wielkiej płyty. Przy okazji pilotażu sprawdzane są także nawyki żywieniowe mieszkańców. Czy tak będzie wyglądać przyszłość - sprawdzała Adrianna Borowicz.
- Zobacz film Takiego roweru jeszcze państwo nie widzieli. Jest niemal cały z drewna, konstrukcja wygląda jak zabawka, ale jeździ! Ten wyjątkowy rower stworzyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych z Białegostoku, pomagał im profesjonalny projektant. Na przejażdżkę zaprasza Przemysław Sławiński.
- Zobacz film Takie poświęcenia w świecie zwierząt nie zdarzają się często. W Leśnym Pogotowiu w Mikołowie żyje wyjątkowa para bocianów. Niepełnosprawną samicę pokochał... bocian z wolności. Uczucie jest tak głębokie, że postanowił przy niej zostać na zawsze i zrezygnował z dalekich podróży. O wielkim bocianim love story opowie Marcin Szumowski.
- Zobacz film Co łączy leśniczego z Mikołowa, bocianich aktorów i najprawdziwszego Oscara prosto w Hollywood? "Strefa Interesów". To polsko-brytyjska produkcja nagrodzona najcenniejszymi w świecie kina statuetkami za najlepszy dźwięk i najlepszy film międzynarodowy. Ale nas najbardziej interesują wątki przyrodnicze, o których opowie Marcin Szumowski.
- Zobacz film Teraz będzie o barwnych zalotach żab. Słowo barwne jest tu kluczowe. W czasie przypadających zwykle w marcu godów samce żab moczarowych przybierają niezwykłą niebieską barwę. Skąd bieże się ten kolor i jak długo się utrzymuje - o tym Marcin Szumowski.
- Zobacz film Pracowali pod ziemią, teraz będą pracować nad ziemią. Ruszyła kolejna edycja programu "Wiatr - kopalnią możliwości". W obliczu transformacji energetycznej i wygaszania kopalń górnicy dostają nową zawodową szansę, między innymi przy budowaniu i serwisowaniu elektrowni wiatrowych. W ciągu najbliższych sześciu lat w Polsce powstanie ponad ćwierć miliona nowych miejsc pracy w zielonych branżach. Wojciech Gaweł.
- Zobacz film Tajemniczy obiekt latający pojawił się w ostatnim czasie nad Suwalszczyzną. Nisko lecący helikopter z podwieszoną konstrukcją wzbudził zainteresowanie mieszkańców. Fanów teorii spiskowych sprowadzamy - nomen omen - na ziemię. To testy nowoczesnego urządzenia badającego podziemne złoża. Przemysław Sławiński.
- Zobacz film A teraz spotkanie oko w oko, a właściwie ucho w ucho, z sową. Te tajemnicze ptaki na początku wiosny mają już zwykle ustalone rewiry lęgowe, a niektóre nawet już wysiadują jaja. Jak brzmi nocne życie Puszczy Knyszyńskiej pokaże państwu Marcin Szumowski.
- Zobacz film Gdzie wyrzucić słoik, a gdzie szklankę? Wbrew pozorom nie do takiej samej frakcji. Podobnych pułapek w, wydawałoby się prostej, segregacji odpadów jest więcej. Z pomocą może przyjść wirtualny asystent. W Gdańsku powstała do tego specjalna aplikacja. Robin Jesse.
- Zobacz film Lornetki zamiast sieci rybackich. Powiat pucki stawia na ptasią turystykę. W okolicy od dawna nie ma co łowić, są za to idealne warunki do obserwacji gęsi, łabędzi czy kaczek. Naukowcy już to wiedzą, pora uświadomić mieszkańców i turystów, jakie bogactwo natury kryje ten region. Adrianna Borowicz.
- Zobacz film W naszym cotygodniowym cyklu ukazującym piękne zakątki Polski tym razem możemy podziwiać gigantyczną górę piasku, którą widać nawet z kosmosu. To "Góra Pomorska" koło Białego Boru.
- Zobacz film Przez zmiany klimatu i działalność człowieka lista zagrożeń dla ptaków powracających do Polski z zimowiska z Afryki niebezpiecznie się wydłuża. Na szczęście ornitolodzy dzięki nowym technologiom coraz więcej wiedzą o tym, co dzieje się, na przykład z bocianami, w czasie przelotów. A teraz trzymają kciuki za ich bezpieczny powrót do kraju. Co jest największym wyzwaniem w czasie takiej podróży - Adrianna Borowicz.
- Zobacz film O tygrysach wie praktycznie wszystko. Choć Polskę i Sumatrę dzielą tysiące kilometrów, 10-letnia Agatka wierzy, że również z jej rodzinnego Gdańska da się pomagać tym dużym kotom. Choćby przez rezygnację z kupowania produktów z olejem palmowym, którego ogromne plantacje niszczą środowisko drapieżników. Dziewczynka założyła w szkole Klub Ochrony Tygrysów i swoim pomysłem przyciąga rówieśników. Członkostwo w nim zobowiązuje do dbania o lokalne i globalne środowisko. Młodą przyrodniczkę i ekolożkę odwiedziła kamera Czystej Polski.
- Zobacz film Cały spektakl zaczyna się z pierwszym brzaskiem słońca. Ptasi aktor najpierw zajmuje potężny konar drzewa, po czym rozpoczyna swoją charakterystyczna pieśń. Dźwięki, które wydaje przypominają odkorkowywanie butelki i szlifowanie desek. Ptak tak bardzo zatraca się w pieśni, że w pewnej chwili całkowicie głuchnie. Stąd jego nazwa - głuszec. Marzec to czas kiedy te nasze największe kuraki rozpoczynają swoje gody. O głuszcach oraz programie ich ochrony opowie Marcin Szumowski.
- Zobacz film Przełom lutego i marca to czas, kiedy jelenie pozbywają się swoich wieńców. Odnajdywanie zrzutów od lat pasjonuje ludzi, bo jest trochę podobne do poszukiwania skarbów. Im znalezione poroże jest piękniejsze, tym większa radość i satysfakcja. O tym, dlaczego jeleniowate zrzucają poroże i gdzie go najlepiej szukać opowie Marcin Szumowski.
- Zobacz film Problem marnowania żywności mogą pomóc rozwiązać bakterie i są na to konkretne dowody. Badaczki ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przyjrzały się bliżej właściwościom bakterii kwasu mlekowego oraz octowego i okazuje się, że mogą one zastąpić chemiczne konserwanty. Przedłużą one trwałość żywności i będą korzystne dla zdrowia. O nowej misji bakterii Adrianna Borowicz.
- Zobacz film Bezpłatne zabiegi weterynaryjne, w tym sterylizacja psów i kotów, a także leczenie najbardziej potrzebujących przypadków - to pomysł Łodzi na walkę ze zjawiskiem bezdomności wśród zwierząt. Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, którzy reagują szczególnie na potrzeby wolno żyjących kotów. Agata Gwizdała.
- Zobacz film Domy zbudowane z pokopalnianych odpadów? Naukowcy z Politechniki Krakowskiej opracowali budulec, który może rozwiązać problem zalegających górniczych hałd. Rozwiązanie zostało już narodzone na targach w Tajwanie. Czy dzięki geopolimerom budownictwo może stać się bardziej eko - sprawdzała Adrianna Borowicz.
- Zobacz film Ministerstwo Klimatu i Środowiska potwierdza, że od 1 stycznia 2025 obowiązywać będzie kaucja na butelki z tworzywa sztucznego, szklane oraz puszki. Taką kaucję będzie można odzyskać i to na kilka sposobów. O funkcjonowaniu zwrotomatów i manualnych punktach zbiórki dyskutowano na kongresie Miast i Biznesu w Łodzi gdzie była Agata Gwizdała.
- Zobacz film To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce i pierwszy rok działalności pokazał, że świetnie się sprawdzają. Mowa o kotłach elektrodowych w elektrociepłowni w Gdańsku. Od dwóch lat ograniczają spalanie węgla i emisję CO2. Miały być rezerwą w momencie zwiększonego zapotrzebowania, a okazuje się, że rezerw zielonej energii produkujemy już na tyle dużo, że kotły mogłyby cały rok podgrzewać wodę dla mieszkańców Gdańska. Anna Gonia-Kuc.
- Zobacz film Biopaliwo z alg może przyśpieszyć zieloną rewolucję nie tylko w motoryzacji. Naukowcy ze Szczecina przez pięć lat badali właściwości tych organizmów i doszli do bardzo obiecujących wniosków. Na takim rozwiązaniu skorzystają konsumenci i środowisko, bo w produkcji wykorzystuje się naturalne procesy, a samo paliwo ma bardzo dobre parametry. Adrianna Borowicz.
- Zobacz film W naszej świadomości zakorzeniło się wiele przesądów i mitów na temat zwierząt, jak na przykład to, że jeż je jabłka, a bóbr niszczy las, ścinając drzewa. Nic w tym dziwnego, to efekt oglądanych i czytanych w dzieciństwie bajek oraz dawnych przesądów. Te najpopularniejsze postanowiła dla Państwa obalić Adrianna Borowicz.
Zamek w Łańcucie i jego wspaniałe ogrody
Zamek w Łańcucie - jedna z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych rezydencji arystokratycznych - może się poszczycić również wspaniałym ogrodem. Zobaczmy jak prezentuje się park wzorowany angielskimi ogrodami.
Dodano:
Piątek, 5 kwietnia (13:00)
Źródło:
Polsat News-
Polsat News