"Wspaniali ludzie": Poznaj wzruszające historie
- Zobacz film Bartek Kędzierski jest reżyserem, scenarzystą, montażystą, aktorem, dźwiękowcem, kierownikiem produkcji, dialogistą, przedsiębiorca, twórcą kilku seriali animowanych, w tym serialu „Włatcy móch”. Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów.Kim jest dla niego Czesio, kiedy się narodził i skąd się wziął? Ile jest Bartka w Czesiu, a ile Czesia w Bartku? Jak doświadczenia z dzieciństwa reżysera wpłynęły na kształt postaci „Włatców móch”? Cały odcinek programu możesz zobaczyć TUTAJ!
- Zobacz film Bartek Kędzierski jest reżyserem, scenarzystą, montażystą, aktorem, dźwiękowcem, kierownikiem produkcji, dialogistą, przedsiębiorca, twórcą kilku seriali animowanych, w tym serialu „Włatcy móch”. Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów.Kim jest dla niego Czesio, kiedy się narodził i skąd się wziął? Ile jest Bartka w Czesiu, a ile Czesia w Bartku? Jak doświadczenia z dzieciństwa reżysera wpłynęły na kształt postaci „Włatców móch”? Zobacz fragment 10. odcinka programu.
- Zobacz film Joanna Walaś była gościem programu „Wspaniali ludzie”. Joanna jest wizażystką i lingeristką, której pasją jest odkrywanie i podkreślanie naturalnego piękna kobiet. Stworzyła akcję „Moje Piękno - Moja Sprawa”, żeby pomagać kobietom - m.in. po wypadkach czy chorobach - przejść metamorfozy, dzięki którym odzyskają poczucie własnej atrakcyjności i pewność siebie. Stara się przełamywać stereotypy dotyczące urody, promować różnorodność i walczyć z hejtem. Zobacz fragment 10. odcinka programu.
- Zobacz film Joanna Walaś była gościem programu „Wspaniali ludzie”. Joanna jest wizażystką i lingeristką, której pasją jest odkrywanie i podkreślanie naturalnego piękna kobiet. Stara się przełamywać stereotypy dotyczące urody, promować różnorodność i walczyć z hejtem. Stworzyła akcję „Moje Piękno - Moja Sprawa”, żeby pomagać kobietom - m.in. po wypadkach czy chorobach - przejść metamorfozy, dzięki którym odzyskają poczucie własnej atrakcyjności i pewność siebie. Zobacz fragment 10. odcinka programu. Wielka loteria na 20-lecie Interii! ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych kliknij Zapraszamy do udziału w wielkiej loterii. W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla ciebie niespodziankę. Możesz wygrać gotówkę! Z okazji 20-lecia Interii zapraszamy do Multiloterii. Codziennie do wygrania minimum 20 000 złotych, a w finale nagroda, która z każdym Waszym zgłoszeniem rośnie! Zawalcz o duże pieniądze już teraz!
- Zobacz film Grzegorz Jednaki cierpi na achondroplazję czyli niskorosłość. Z wykształcenia jest elektrykiem, prowadzi własną firmę, jest szczęśliwym mężem, ojcem dwójki dzieci, duszą towarzystwa, zaraża pozytywną energią i realizuje swoje pasje. Jest też sportowcem, wielokrotnym reprezentantem Polski w parabadmintonie. Swoje dzieci uczy, by nie poddawały się i nie dawały nikomu niszczyć swoich marzeń. Od lat walczy o tworzenie możliwości uprawiania sportu dla niepełnosprawnych dzieci. Zobacz fragment 12. odcinka programu.
- Zobacz film Wiktoria Jednaki cierpi na achondroplazję czyli niskorosłość. Rodzice bardzo ją wspierają. Jej ojciec, Grzegorz Jednaki, uczy swoje dzieci, by nie poddawały się i nie dawały nikomu niszczyć swoich marzeń. Od lat walczy o tworzenie możliwości uprawiania sportu dla niepełnosprawnych dzieci. Sam jest niskorosłym człowiekiem, więc doskonale wie, jakie problemy dotyczą jego córki. Zobacz fragment 12. odcinka programu.
- Zobacz film Grzegorz Jednaki cierpi na achondroplazję, czyli niskorosłość. Z wykształcenia jest elektrykiem, prowadzi własną firmę, jest szczęśliwym mężem, ojcem dwójki dzieci, duszą towarzystwa, zaraża pozytywną energią i realizuje swoje pasje. Jest też sportowcem, wielokrotnym reprezentantem Polski w parabadmintonie. Swoje dzieci uczy, by nie poddawały się i nie dawały nikomu niszczyć swoich marzeń. Od lat walczy o tworzenie możliwości uprawiania sportu dla niepełnosprawnych dzieci. Zobacz fragment 12. odcinka programu. Wielka loteria na 20-lecie Interii! ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych kliknij Zapraszamy do udziału w wielkiej loterii. W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla ciebie niespodziankę. Możesz wygrać gotówkę! Z okazji 20-lecia Interii zapraszamy do Multiloterii. Codziennie do wygrania minimum 20 000 złotych, a w finale nagroda, która z każdym Waszym zgłoszeniem rośnie! Zawalcz o duże pieniądze już teraz!
- Zobacz film Waldemar Kasta - raper i muzyk grunge, producent muzyczny, konferansjer i anonser KSW (Konfrontacja Sztuk Walki). Walczył o prawa pracowników w Wielkiej Brytanii i pomaga osobom z uzależnieniami. Jest szczęśliwym ojcem i mężem. Wychował się w rozbitej rodzinie i wśród kolegów z patologicznych środowisk. Jego mieszkanie sąsiadowało z agencją towarzyską i meliną. Był narkomanem, ale w końcu postanowił narzucić sobie rygor i zgłosił się dobrowolnie do wojska. Jego droga do wyjścia z nałogu była ciężka, ale zwyciężył w tej walce. Zobacz fragment 9. odcinka programu.
- Zobacz film Waldemar Kasta - raper i muzyk grunge, producent muzyczny, konferansjer i anonser KSW (Konfrontacja Sztuk Walki). Walczył o prawa pracowników w Wielkiej Brytanii i pomaga osobom z uzależnieniami. Jest szczęśliwym ojcem i mężem. Wychował się w rozbitej rodzinie i wśród kolegów z patologicznych środowisk. Jego mieszkanie sąsiadowało z agencją towarzyską i meliną. Był narkomanem, ale w końcu postanowił narzucić sobie rygor i zgłosił się dobrowolnie do wojska. Jego droga do wyjścia z nałogu była ciężka, ale zwyciężył w tej walce. Zobacz fragment 9. odcinka programu.
- Zobacz film Aleksandra Dejewska jest terapeutką zaburzeń odżywiania, autorką książki o bulimii, z której cały dochód przeznacza na pomoc osobom z zaburzeniami odżywiania. Ciężkie dzieciństwo za sprawą jej ojca, a potem ojczyma sprawiło, że uwierzyła w to, że odchudzając się, może zyskać akceptację innych. To prawie doprowadziło do katastrofy, przed którą teraz usiłuje ostrzegać młode dziewczyny. Jak wygląda życie z bulimią?Zobacz fragment 9. odcinka programu.
- Zobacz film Aleksandra Dejewska jest terapeutką zaburzeń odżywiania, autorką książki o bulimii, z której cały dochód przeznacza na pomoc osobom z zaburzeniami odżywiania. Ciężkie dzieciństwo za sprawą jej ojca, a potem ojczyma sprawiło, że uwierzyła w to, że odchudzając się, może zyskać akceptację innych. To prawie doprowadziło do katastrofy, przed którą teraz usiłuje ostrzegać młode dziewczyny. Opowiada, jak u niej zaczęła się wyniszczająca choroba. Zobacz fragment 9. odcinka programu.
- Zobacz film Paweł "Naval" Mateńczuk jest wielokrotnie odznaczonym za odwagę byłym operatorem oddziału szturmowego jednostki specjalnej GROM. Brał udział w najcięższych misjach bojowych w Libanie, Iraku i Afganistanie. Co roku objeżdża kilkadziesiąt domów poprawczych, by motywować młodych ludzi, wciągnąć ich na dobrą drogę i przekonywać, że nigdy nie są skreśleni. Zobacz fragment 9. odcinka programu.
- Zobacz film Paweł "Naval" Mateńczuk jest wielokrotnie odznaczonym za odwagę byłym operatorem oddziału szturmowego jednostki specjalnej GROM. Brał udział w najcięższych misjach bojowych w Libanie, Iraku i Afganistanie. Dziś jest ekspertem do spraw bezpieczeństwa, pisze książki, edukuje trudną młodzież a w wolnych chwilach startuje w 100-kilometrowych biegach ekstremalnych. Jego droga do elitarnej jednostki nie była łatwa. Musiał przejść selekcję w Bieszczadach, wyczerpującą fizycznie i psychicznie próbę, którą spośród 500 kandydatów ukończyło tylko 14. Co roku objeżdża kilkadziesiąt domów poprawczych, by motywować młodych ludzi, wciągnąć ich na dobrą drogę i przekonywać, że nigdy nie są skreśleni. Zobacz fragment 9. odcinka programu.
- Zobacz film Sebastian „Bachan” Pabisiak to były przestępca i kiedyś postrach dolnośląskiej Sobótki. Wielokrotnie skazywany za bójki i wyczyny chuligańskie. Od kilku lat próbuje żyć tak, aby nie wrócić już do więzienia. Pewnego razu w celi wydarzyło się coś bardzo dziwnego i zmieniło jego życie. Zobacz fragment 2. odcinka programu.
- Zobacz film Sebastian „Bachan” Pabisiak to były przestępca i kiedyś postrach dolnośląskiej Sobótki. Wielokrotnie skazywany za bójki i wyczyny chuligańskie. Od kilku lat próbuje żyć tak, aby nie wrócić już do więzienia. Pewnego razu wydarzyło się coś bardzo dziwnego i zmieniło jego życie. Zobacz fragment 2. odcinka programu.
- Zobacz film Jakub Bartczak - duszpasterz młodzieży w Sulistrowicach pod Ślężą. Ksiądz jest także… raperem, który niegdyś tworzył pod pseudonimem Mane. W dzieciństwie stracił ojca, a później dwudziestoletni brat Michał miał wypadek. Kiedy chłopiec przez siedem tygodni leżał w śpiączce, Jakub obiecał Bogu, że zmieni się na lepsze, jeśli brat wyzdrowieje. Niestety Michał zmarł. Wtedy młody raper stanął przed wyborem: pogrążyć się w ciemności czy zacząć naprawdę żyć. Jak odnalazł własną drogę? Zobacz fragment 2. odcinka programu.
- Zobacz film Jakub Bartczak - duszpasterz młodzieży w Sulistrowicach pod Ślężą. Ksiądz jest także… raperem, który niegdyś tworzył pod pseudonimem Mane. Jak mówi, jego parafianie „są przyzwyczajeni, że z plebanii lecą hip-hopowe bity”. W dzieciństwie stracił ojca, a później dwudziestoletni brat Michał miał wypadek. Kiedy chłopiec przez siedem tygodni leżał w śpiączce, Jakub obiecał Bogu, że zmieni się na lepsze, jeśli brat wyzdrowieje. Niestety Michał zmarł. Wtedy młody raper stanął przed wyborem: pogrążyć się w ciemności czy zacząć naprawdę żyć. Jak odnalazł własną drogę? Zobacz fragment 2. odcinka programu.
- Zobacz film Co można robić w papierowym meblu o nazwie „work and roll”? W jakim kraju służbowym obowiązkiem architektów są spotkania w barze? Dr inż. Jerzy Łątka jest architektem, projektantem i wykładowcą na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Był wielokrotnie nagradzany za projekty domów i mebli wykonanych z… papieru. Zobacz fragment 3. odcinka programu.
- Zobacz film Dr inż. Jerzy Łątka jest architektem, projektantem i wykładowcą na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Był wielokrotnie nagradzany za projekty domów i mebli wykonanych z… papieru. Zobacz fragment 3. odcinka programu. Wielka loteria na 20-lecie Interii! ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych kliknij Zapraszamy do udziału w wielkiej loterii. W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla ciebie niespodziankę. Możesz wygrać gotówkę! Z okazji 20-lecia Interii zapraszamy do Multiloterii. Codziennie do wygrania minimum 20 000 złotych, a w finale nagroda, która z każdym Waszym zgłoszeniem rośnie! Zawalcz o duże pieniądze już teraz!
- Zobacz film Rafał Mikołajczyk jest niepełnosprawnym kolarzem. Zwierzył się podczas programu, że jego nietypowy rower niestety wzbudza u niektórych kierowców agresję. Na szczęście nie u wszystkich. Rafał Mikołajczyk to były zawodnik kadry Polski w rugby na wózkach, który w kolarstwie ręcznym szosowym oprócz Pucharu Świata pięciokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski. Miał 14 lat, kiedy zaatakowany przez znajomego upadł tak pechowo, że uszkodził rdzeń kręgowy. Miał z tego powodu próbę samobójczą, ale w końcu nie poddał się rozpaczy, skończył studia i uprawia sport. Ze swoją ukochaną Iwona ma córeczkę Wiktorię. Zobacz fragment 3. odcinka programu.
- Zobacz film Rafał Mikołajczyk to były zawodnik kadry Polski w rugby na wózkach, który w kolarstwie ręcznym szosowym oprócz Pucharu Świata pięciokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski. Miał 14 lat, kiedy zaatakowany przez znajomego upadł tak pechowo, że uszkodził rdzeń kręgowy. Nie poddał się rozpaczy, skończył studia i uprawia sport. Ze swoją ukochaną Iwona ma córeczkę Wiktorię. Zobacz fragment 3. odcinka programu.
- Zobacz film Paulina Patyna opowiada o swoim dzieciństwie w domu dziecka. Trafiła tam z pięciorgiem rodzeństwa z powodu złych warunków w domu. Po tym, jak ojciec ich zostawił, dzieci zaczęły mieć problem ze szkołą, nie chciały chodzić na lekcje. Zobacz fragment 1. odcinka programu.
- Zobacz film Paulina Patyna opowiada o swoim dzieciństwie w domu dziecka. Trafiła tam z pięciorgiem rodzeństwa z powodu złych warunków w domu. Po tym, jak ojciec ich zostawił, dzieci zaczęły mieć problem ze szkołą, nie chciały chodzić na lekcje. Zobacz fragment 1. odcinka programu.
- Zobacz film „Świata się nie zmieni, ale można pomóc choć jednej osobie” – mówi Marta Kornacka. Marta Kornacka jest z wykształcenia aktorką, a z zamiłowania – zawodniczką judo. Spełnia się zawodowo jak wychowawczyni w domu dziecka. Aktorsko i życiowo lubi wcielać się w pozytywne role. Pomaga dzieciom, bo sama miała trudne dzieciństwo i pochodzi z rozbitej rodziny. Zobacz fragment 1. odcinka programu.
- Zobacz film Karolina Pilarczyk jest z wykształcenia informatykiem, a z zawodu – kierowcą sportowym. Dwukrotnie mistrzyni Europy, ale regularnie startuje też w Stanach Zjednoczonych. Nazywana jest „królową polskiego driftu”. W programie opowiada, skąd wzięła się taka widowiskowa dyscyplina sportu. Mówi też, jak zaczęła się ta jej pasjaZobacz fragment 1. odcinka programu "Wspaniali ludzie".
- Zobacz film „Hejtowali mnie, nie wyciągnęli ręki” – mówi z pewnym żalem o kolegach z branży Karolina Pilarczyk. Zdradza też, co myśli o kierowaniu samochodem w szpilkach.Dwukrotna mistrzyni Europy jest z wykształcenia informatykiem, a z zawodu – kierowcą sportowym. Regularnie startuje też w Stanach Zjednoczonych. Nazywana jest „królową polskiego driftu”. Zobacz fragment 1. odcinka programu "Wspaniali ludzie".
- Zobacz film Syn pani Jolanty zmarł z powodu tragicznego wypadku w Londynie. Matka wspomina straszne chwile, gdy zadzwonił telefon… Jolanta Kruczkowska wraz z przyjaciółmi swojego zmarłego tragicznie syna założyła w Gdańsku fundację „Organiści”. Co roku przemierzają Polskę na rowerach, by po drodze rozmawiać z ludźmi i edukować ich w kwestii transplantacji organów. Zobacz fragment 6. odcinka programu.
- Zobacz film Syn pani Jolanty zmarł z powodu tragicznego wypadku w Londynie. Jednak szybka decyzja rodziny i zgoda na przeszczep jego organów uratowała życie sześciu osobom. „Ludzie usilnie starli mi się wmówić, że nie ma śmierci mózgu, że na pewno pobierali organy od niego na żywca” – matka wspomina najtrudniejszą decyzję, jaką kiedykolwiek musiała podjąć. Jolanta Kruczkowska wraz z przyjaciółmi swojego zmarłego tragicznie syna założyła w Gdańsku fundację „Organiści”. Co roku przemierzają Polskę na rowerach, by po drodze rozmawiać z ludźmi i edukować ich w kwestii transplantacji organów. Zobacz fragment 6. odcinka programu.
- Zobacz film „Wiek, płeć i kto jaki organ otrzymał. To jest informacja, która daje taki wewnętrzny spokój” – zapewnia pani Jolanta, której zmarły syn był dawcą organów w Anglii. Bartek zmarł z powodu tragicznego wypadku w Londynie. Jednak szybka decyzja rodziny i zgoda na przeszczep jego organów uratowała życie sześciu osobom. Jolanta Kruczkowska wraz z przyjaciółmi swojego zmarłego tragicznie syna założyła w Gdańsku fundację „Organiści”. Co roku przemierzają Polskę na rowerach, by po drodze rozmawiać z ludźmi i edukować ich w kwestii transplantacji organów. Zobacz fragment 6. odcinka programu.
- Zobacz film Aktor Sasza Reznikow opowiada o trudnej sytuacji w swoim kraju - Białorusi. Wspomina rok 2006 i wybory, w których kolejny raz wygrał Alaksandr Łukaszenka. Sasza Reznikow jest aktorem teatralnym i telewizyjnym. Widzowie uwielbiają go m.in. za rolę księdza Wincetego w serialu „Święty’. Urodził się w Mińsku i posiada podwójne obywatelstwo: białoruskie i polskie.Zobacz fragment 6. odcinka programu.
- Zobacz film Sasza Reznikow jest aktorem teatralnym i telewizyjnym. Widzowie uwielbiają go m.in. za rolę księdza Wincetego w serialu „Święty’. Urodził się w Mińsku i posiada podwójne obywatelstwo: białoruskie i polskie. Aktor mieszka kilkanaście lat w Polsce i z humorem opisuje różnice w mentalności pomiędzy Polakami a Białorusinami. Zobacz fragment 6. odcinka programu.
- Zobacz film „Dzięki mojemu tacie mamy w Polsce Internet” – Aleksandra Smereczyńska opowiada niesamowitą historię o pionierze polskiego Internetu. Aleksandra Smereczyńska przez lata zarządzała wielkimi projektami w branży informatycznej. Podróżowała po świecie i pisała reportaże. Od kilku lat spełnia się w Fundacji Ergo sum, która wspiera rodziny osób niepełnosprawnych i osoby wykluczone bądź zagrożone wykluczeniem. Jej syn Melchior jest niewidomy, ponieważ urodził się jako wcześniak. Jest także dzieckiem ze spektrum autyzmu. Dlatego Aleksandra rozumie sytuację innych osób z podobnymi problemami. Zobacz fragment 5. odcinka programu.
- Zobacz film Aleksandra Smereczyńska przez lata zarządzała wielkimi projektami w branży informatycznej. Podróżowała po świecie i pisała reportaże. Od kilku lat spełnia się w Fundacji Ergo sum, która wspiera rodziny osób niepełnosprawnych i osoby wykluczone bądź zagrożone wykluczeniem. Jej syn Melchior jest niewidomy, ponieważ urodził się jako wcześniak. Jest także dzieckiem ze spektrum autyzmu. Dlatego Aleksandra rozumie sytuację innych osób z podobnymi problemami. Zobacz fragment 5. odcinka programu.
- Zobacz film „Przez pierwsze dwa miesiące oglądałam syna tylko w inkubatorze” – Aleksandra wspomina ciężkie chwile. Aleksandra Smereczyńska przez lata zarządzała wielkimi projektami w branży informatycznej. Podróżowała po świecie i pisała reportaże. Od kilku lat spełnia się w Fundacji Ergo sum, która wspiera rodziny osób niepełnosprawnych i osoby wykluczone bądź zagrożone wykluczeniem. Jej syn Melchior jest niewidomy, ponieważ urodził się jako wcześniak. Jest także dzieckiem ze spektrum autyzmu. Dlatego Aleksandra rozumie sytuację innych osób z podobnymi problemami. Zobacz fragment 5. odcinka programu.
- Zobacz film Marta Zajchowska i Łukasz Górniak pracowali w korporacji. Po latach postanowili porzucić karierę, dom i życiową stabilizację , aby zacząć zwiedzać świat. Robią to wspólnie – na motocyklu. Jak się poznali? Połączyły ich wypadki na drodze. Opowiadają o swoich podróżach i sposobie na życie, a nawet o tym, w jaki sposób można się… kłócić na jednym motocyklu. Zobacz fragment 5. odcinka programu.
- Zobacz film Grzegorz opowiada w programie o swoim załamaniu i próbie samobójczej. Co pozwoliło mu wrócić do normalnego życia?Grzegorz Hummel to ratownik medyczny, mąż, ojciec pięciorga dzieci, DJ i konferansjer imprez disco polo. Współtworzył zespół muzyczny Mario. Od kilka lat muzykę traktuje jako środek do zdobywania pieniędzy na pomoc chorym dzieciom. Uczy też w szkołach i przedszkolach podstaw pierwszej pomocy. Wspomina ciężkie dzieciństwo, bo wychowywał się w jednej z najbiedniejszych dzielnic Wrocławia. Od wczesnej młodości chciał wyrwać się z biedy i zacząć nowe życie. Wcześnie zaczął szukać uczciwej pracy. Na przykład wraz z siostrami sprzątał autobusy.
- Zobacz film Grzegorz Hummel to ratownik medyczny, mąż, ojciec pięciorga dzieci, DJ i konferansjer imprez disco polo. Współtworzył zespół muzyczny Mario. Od kilka lat muzykę traktuje jako środek do zdobywania pieniędzy na pomoc chorym dzieciom. Uczy też w szkołach i przedszkolach podstaw pierwszej pomocy. Wspomina ciężkie dzieciństwo, bo wychowywał się w jednej z najbiedniejszych dzielnic Wrocławia. Od wczesnej młodości chciał wyrwać się z biedy i zacząć nowe życie. Wcześnie zaczął szukać uczciwej pracy. Na przykład wraz z siostrami sprzątał autobusy.
- Zobacz film Kamila opowiada o obumarłej ciąży i ciężkich przeżyciach z tym związanych. Tłumaczy także, w jaki sposób jej mąż ją wspierał. Wspomina także najgorsze chwile w szpitalu, gdy musiała wykupić sobie prywatna salę, aby móc w spokoju przejść bolesne chwile. Kamila Gaworska-Mirocka jest wizażystką, a także mamą małego Tadzia i żoną Grzegorza. Przez lata zajmowała się ratowaniem upadających firm, ale jej doświadczenia życiowe spowodowały, że teraz pomaga kobietom. Jej projekt „Tęczowe dzieci” ma przynosić nadzieję kobietom, które straciły swoje dziecko. Sama kiedyś uległa bardzo poważnemu wypadkowi podczas ćwiczeń i to nauczyło ją innego spojrzenia na problemy swoje i innych ludzi. W programie mówi o swojej tragedii, o bolesnej stracie własnych dzieci w czasie ciąży. Zobacz fragment 8. Odcinka programu.
- Zobacz film Kamila Gaworska-Mirocka jest wizażystką, a także mamą małego Tadzia i żoną Grzegorza. Przez lata zajmowała się ratowaniem upadających firm, ale jej doświadczenia życiowe spowodowały, że teraz pomaga kobietom. Jej projekt „Tęczowe dzieci” ma przynosić nadzieję kobietom, które straciły swoje dziecko. Sama kiedyś uległa bardzo poważnemu wypadkowi podczas ćwiczeń i to nauczyło ją innego spojrzenia na problemy swoje i innych ludzi. W programie mówi o swojej tragedii, o bolesnej stracie własnych dzieci w czasie ciąży. Zobacz fragment 8. Odcinka programu.
- Zobacz film „Widzicie te ręce? Ja tymi rękami dotykałam fragmentów ciał” – mówi Khedi Alieva. Opowiada także o tragicznym losie kobiet i dzieci w czasie wojny. „Każdej wojny” – dodaje. Khedi Alieva przyjechała do Polski z Czeczenii. Uciekła stamtąd z powodu wojny. Jest wdową i matką trójki dzieci. W Polsce założyła fundację „Kobiety wędrowne”, która pomaga uchodźcom, ale także kobietom w potrzebie. W czasie pandemii szyła maseczki i bezpłatnie przekazała je polskim szpitalom. Zobacz fragment 7. odcinka programu.
- Zobacz film Khedi Alieva przyjechała do Polski z Czeczenii. Uciekła stamtąd z powodu wojny. Jest wdową i matką trójki dzieci. W Polsce założyła fundację „Kobiety wędrowne”, która pomaga uchodźcom, ale także kobietom w potrzebie. W czasie pandemii szyła maseczki i bezpłatnie przekazała je polskim szpitalom. W programie opowiada wstrząsającą historię, gdy desperacko szukała swojego męża. Niestety było już za późno... Zobacz fragment 7. odcinka programu.
- Zobacz film Cezary Roman nazywany jest „grochowskim ninja”. To postać znana na warszawskiej Pradze i w okolicach. Na co dzień jest sprzedawcą w sklepie, ale popołudniami realizuje swoje niecodzienne hobby. Przeistacza się w superbohatera, który pomaga tym, którzy są w potrzebie. Cerazy wspomina, że z początku policjanci spisywali go, ale po jakimś czasie wszyscy uwierzyli, że grochowski ninja nie jest groźny i chce tylko pomóc ludziom. Ninja zaprezentował też słynny odgłos wojowników, który ma na celu zyskanie przewagi psychicznej nad przeciwnikiem.Zobacz fragment 7. odcinka programu.
- Zobacz film Cezary Roman nazywany jest „grochowskim ninja”. To postać znana na warszawskiej Pradze i w okolicach. Na co dzień jest sprzedawcą w sklepie, ale popołudniami realizuje swoje niecodzienne hobby. Przeistacza się w superbohatera, który pomaga tym, którzy są w potrzebie... Zobacz fragment 7. odcinka programu.
- Zobacz film Łukasz Ulma jest już od lat z zamiłowania fizjoterapeutą. Pomaga sportowcom, a także osobom, które mają problemy ze zdrowiem. A w wolnych chwilach organizuje samochodowe rajdy dla niewidomych. Jednak wybór tego zawodu był dla niego przypadkowy. Jaka była przyczyna, że chciał uciec ze swego ukochanego miasta? Łukasz opowiedział także o tragedii, która dotknęła jego rodzinę. Mówił, jak sobie z tym radzi. Zobacz fragment 4. odcinka programu.
- Zobacz film Łukasz Ulma jest już od lat z zamiłowania fizjoterapeutą. Pomaga sportowcom, a także osobom, które mają problemy ze zdrowiem. A w wolnych chwilach organizuje samochodowe rajdy dla niewidomych. Jednak wybór tego zawodu był dla niego przypadkowy. Jaka była przyczyna, że chciał uciec ze swego ukochanego miasta? To nie jest takie proste do wytłumaczenia… Zobacz fragment 4. odcinka programu.
- Zobacz film Magdalena Lassota pochodzi z nizin, ale kocha wysokie góry oraz podróże. Spędziła dwa miesiące w namiocie pod Mount Everest. Fotografowała ludzi, którzy zdobyli najwyższy szczyt świata. Teraz pisze o nich książkę. Jak to się stało, że pochłonęła ją taka pasja i miłość do wysokich gór? Trudno uwierzyć, że ta silna i pogodna kobieta znalazła się kilka lat temu w szpitalu psychiatrycznym z powodu załamania nerwowego. Teraz jest pełna życia, ale wtedy… Zobacz fragment 4. odcinka programu.
- Zobacz film Magdalena Lassota pochodzi z nizin, ale kocha wysokie góry oraz podróże. Spędziła dwa miesiące w namiocie pod Mount Everest. Fotografowała ludzi, którzy zdobyli najwyższy szczyt świata. Teraz pisze o nich książkę. Namawia kobiety, aby spróbowały wędrówek po górach. Nawet, jeśli miałyby zdecydować się na samotną wycieczkę. Dlaczego tak uważa? Zobacz fragment 4. odcinka programu.
„Wspaniali ludzie”: Magdalena ma niezwykłą pasję
Magdalena Lassota pochodzi z nizin, ale kocha wysokie góry oraz podróże. Spędziła dwa miesiące w namiocie pod Mount Everest. Fotografowała ludzi, którzy zdobyli najwyższy szczyt świata. Teraz pisze o nich książkę.
Namawia kobiety, aby spróbowały wędrówek po górach. Nawet, jeśli miałyby zdecydować się na samotną wycieczkę. Dlaczego tak uważa? Zobacz fragment 4. odcinka programu.
Namawia kobiety, aby spróbowały wędrówek po górach. Nawet, jeśli miałyby zdecydować się na samotną wycieczkę. Dlaczego tak uważa? Zobacz fragment 4. odcinka programu.
Dodano:
Wtorek, 17 listopada 2020 (12:54)