"Wspaniali ludzie": Poznaj wzruszające historie
- Zobacz film Rafał Mikołajczyk to były zawodnik kadry Polski w rugby na wózkach, który w kolarstwie ręcznym szosowym oprócz Pucharu Świata pięciokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski. Miał 14 lat, kiedy zaatakowany przez znajomego upadł tak pechowo, że uszkodził rdzeń kręgowy. Nie poddał się rozpaczy, skończył studia i uprawia sport. Ze swoją ukochaną Iwona ma córeczkę Wiktorię. Zobacz fragment 3. odcinka programu.
- Zobacz film Paulina Patyna opowiada o swoim dzieciństwie w domu dziecka. Trafiła tam z pięciorgiem rodzeństwa z powodu złych warunków w domu. Po tym, jak ojciec ich zostawił, dzieci zaczęły mieć problem ze szkołą, nie chciały chodzić na lekcje. Zobacz fragment 1. odcinka programu.
- Zobacz film Paulina Patyna opowiada o swoim dzieciństwie w domu dziecka. Trafiła tam z pięciorgiem rodzeństwa z powodu złych warunków w domu. Po tym, jak ojciec ich zostawił, dzieci zaczęły mieć problem ze szkołą, nie chciały chodzić na lekcje. Zobacz fragment 1. odcinka programu.
- Zobacz film „Świata się nie zmieni, ale można pomóc choć jednej osobie” – mówi Marta Kornacka. Marta Kornacka jest z wykształcenia aktorką, a z zamiłowania – zawodniczką judo. Spełnia się zawodowo jak wychowawczyni w domu dziecka. Aktorsko i życiowo lubi wcielać się w pozytywne role. Pomaga dzieciom, bo sama miała trudne dzieciństwo i pochodzi z rozbitej rodziny. Zobacz fragment 1. odcinka programu.
- Zobacz film Karolina Pilarczyk jest z wykształcenia informatykiem, a z zawodu – kierowcą sportowym. Dwukrotnie mistrzyni Europy, ale regularnie startuje też w Stanach Zjednoczonych. Nazywana jest „królową polskiego driftu”. W programie opowiada, skąd wzięła się taka widowiskowa dyscyplina sportu. Mówi też, jak zaczęła się ta jej pasjaZobacz fragment 1. odcinka programu "Wspaniali ludzie".
- Zobacz film „Hejtowali mnie, nie wyciągnęli ręki” – mówi z pewnym żalem o kolegach z branży Karolina Pilarczyk. Zdradza też, co myśli o kierowaniu samochodem w szpilkach.Dwukrotna mistrzyni Europy jest z wykształcenia informatykiem, a z zawodu – kierowcą sportowym. Regularnie startuje też w Stanach Zjednoczonych. Nazywana jest „królową polskiego driftu”. Zobacz fragment 1. odcinka programu "Wspaniali ludzie".
- Zobacz film Syn pani Jolanty zmarł z powodu tragicznego wypadku w Londynie. Matka wspomina straszne chwile, gdy zadzwonił telefon… Jolanta Kruczkowska wraz z przyjaciółmi swojego zmarłego tragicznie syna założyła w Gdańsku fundację „Organiści”. Co roku przemierzają Polskę na rowerach, by po drodze rozmawiać z ludźmi i edukować ich w kwestii transplantacji organów. Zobacz fragment 6. odcinka programu.
- Zobacz film Syn pani Jolanty zmarł z powodu tragicznego wypadku w Londynie. Jednak szybka decyzja rodziny i zgoda na przeszczep jego organów uratowała życie sześciu osobom. „Ludzie usilnie starli mi się wmówić, że nie ma śmierci mózgu, że na pewno pobierali organy od niego na żywca” – matka wspomina najtrudniejszą decyzję, jaką kiedykolwiek musiała podjąć. Jolanta Kruczkowska wraz z przyjaciółmi swojego zmarłego tragicznie syna założyła w Gdańsku fundację „Organiści”. Co roku przemierzają Polskę na rowerach, by po drodze rozmawiać z ludźmi i edukować ich w kwestii transplantacji organów. Zobacz fragment 6. odcinka programu.
- Zobacz film „Wiek, płeć i kto jaki organ otrzymał. To jest informacja, która daje taki wewnętrzny spokój” – zapewnia pani Jolanta, której zmarły syn był dawcą organów w Anglii. Bartek zmarł z powodu tragicznego wypadku w Londynie. Jednak szybka decyzja rodziny i zgoda na przeszczep jego organów uratowała życie sześciu osobom. Jolanta Kruczkowska wraz z przyjaciółmi swojego zmarłego tragicznie syna założyła w Gdańsku fundację „Organiści”. Co roku przemierzają Polskę na rowerach, by po drodze rozmawiać z ludźmi i edukować ich w kwestii transplantacji organów. Zobacz fragment 6. odcinka programu.
- Zobacz film Aktor Sasza Reznikow opowiada o trudnej sytuacji w swoim kraju - Białorusi. Wspomina rok 2006 i wybory, w których kolejny raz wygrał Alaksandr Łukaszenka. Sasza Reznikow jest aktorem teatralnym i telewizyjnym. Widzowie uwielbiają go m.in. za rolę księdza Wincetego w serialu „Święty’. Urodził się w Mińsku i posiada podwójne obywatelstwo: białoruskie i polskie.Zobacz fragment 6. odcinka programu.
- Zobacz film Sasza Reznikow jest aktorem teatralnym i telewizyjnym. Widzowie uwielbiają go m.in. za rolę księdza Wincetego w serialu „Święty’. Urodził się w Mińsku i posiada podwójne obywatelstwo: białoruskie i polskie. Aktor mieszka kilkanaście lat w Polsce i z humorem opisuje różnice w mentalności pomiędzy Polakami a Białorusinami. Zobacz fragment 6. odcinka programu.
- Zobacz film „Dzięki mojemu tacie mamy w Polsce Internet” – Aleksandra Smereczyńska opowiada niesamowitą historię o pionierze polskiego Internetu. Aleksandra Smereczyńska przez lata zarządzała wielkimi projektami w branży informatycznej. Podróżowała po świecie i pisała reportaże. Od kilku lat spełnia się w Fundacji Ergo sum, która wspiera rodziny osób niepełnosprawnych i osoby wykluczone bądź zagrożone wykluczeniem. Jej syn Melchior jest niewidomy, ponieważ urodził się jako wcześniak. Jest także dzieckiem ze spektrum autyzmu. Dlatego Aleksandra rozumie sytuację innych osób z podobnymi problemami. Zobacz fragment 5. odcinka programu.
- Zobacz film Aleksandra Smereczyńska przez lata zarządzała wielkimi projektami w branży informatycznej. Podróżowała po świecie i pisała reportaże. Od kilku lat spełnia się w Fundacji Ergo sum, która wspiera rodziny osób niepełnosprawnych i osoby wykluczone bądź zagrożone wykluczeniem. Jej syn Melchior jest niewidomy, ponieważ urodził się jako wcześniak. Jest także dzieckiem ze spektrum autyzmu. Dlatego Aleksandra rozumie sytuację innych osób z podobnymi problemami. Zobacz fragment 5. odcinka programu.
- Zobacz film „Przez pierwsze dwa miesiące oglądałam syna tylko w inkubatorze” – Aleksandra wspomina ciężkie chwile. Aleksandra Smereczyńska przez lata zarządzała wielkimi projektami w branży informatycznej. Podróżowała po świecie i pisała reportaże. Od kilku lat spełnia się w Fundacji Ergo sum, która wspiera rodziny osób niepełnosprawnych i osoby wykluczone bądź zagrożone wykluczeniem. Jej syn Melchior jest niewidomy, ponieważ urodził się jako wcześniak. Jest także dzieckiem ze spektrum autyzmu. Dlatego Aleksandra rozumie sytuację innych osób z podobnymi problemami. Zobacz fragment 5. odcinka programu.
- Zobacz film Marta Zajchowska i Łukasz Górniak pracowali w korporacji. Po latach postanowili porzucić karierę, dom i życiową stabilizację , aby zacząć zwiedzać świat. Robią to wspólnie – na motocyklu. Jak się poznali? Połączyły ich wypadki na drodze. Opowiadają o swoich podróżach i sposobie na życie, a nawet o tym, w jaki sposób można się… kłócić na jednym motocyklu. Zobacz fragment 5. odcinka programu.
- Zobacz film Grzegorz opowiada w programie o swoim załamaniu i próbie samobójczej. Co pozwoliło mu wrócić do normalnego życia?Grzegorz Hummel to ratownik medyczny, mąż, ojciec pięciorga dzieci, DJ i konferansjer imprez disco polo. Współtworzył zespół muzyczny Mario. Od kilka lat muzykę traktuje jako środek do zdobywania pieniędzy na pomoc chorym dzieciom. Uczy też w szkołach i przedszkolach podstaw pierwszej pomocy. Wspomina ciężkie dzieciństwo, bo wychowywał się w jednej z najbiedniejszych dzielnic Wrocławia. Od wczesnej młodości chciał wyrwać się z biedy i zacząć nowe życie. Wcześnie zaczął szukać uczciwej pracy. Na przykład wraz z siostrami sprzątał autobusy.
- Zobacz film Grzegorz Hummel to ratownik medyczny, mąż, ojciec pięciorga dzieci, DJ i konferansjer imprez disco polo. Współtworzył zespół muzyczny Mario. Od kilka lat muzykę traktuje jako środek do zdobywania pieniędzy na pomoc chorym dzieciom. Uczy też w szkołach i przedszkolach podstaw pierwszej pomocy. Wspomina ciężkie dzieciństwo, bo wychowywał się w jednej z najbiedniejszych dzielnic Wrocławia. Od wczesnej młodości chciał wyrwać się z biedy i zacząć nowe życie. Wcześnie zaczął szukać uczciwej pracy. Na przykład wraz z siostrami sprzątał autobusy.
- Zobacz film Kamila opowiada o obumarłej ciąży i ciężkich przeżyciach z tym związanych. Tłumaczy także, w jaki sposób jej mąż ją wspierał. Wspomina także najgorsze chwile w szpitalu, gdy musiała wykupić sobie prywatna salę, aby móc w spokoju przejść bolesne chwile. Kamila Gaworska-Mirocka jest wizażystką, a także mamą małego Tadzia i żoną Grzegorza. Przez lata zajmowała się ratowaniem upadających firm, ale jej doświadczenia życiowe spowodowały, że teraz pomaga kobietom. Jej projekt „Tęczowe dzieci” ma przynosić nadzieję kobietom, które straciły swoje dziecko. Sama kiedyś uległa bardzo poważnemu wypadkowi podczas ćwiczeń i to nauczyło ją innego spojrzenia na problemy swoje i innych ludzi. W programie mówi o swojej tragedii, o bolesnej stracie własnych dzieci w czasie ciąży. Zobacz fragment 8. Odcinka programu.
- Zobacz film Kamila Gaworska-Mirocka jest wizażystką, a także mamą małego Tadzia i żoną Grzegorza. Przez lata zajmowała się ratowaniem upadających firm, ale jej doświadczenia życiowe spowodowały, że teraz pomaga kobietom. Jej projekt „Tęczowe dzieci” ma przynosić nadzieję kobietom, które straciły swoje dziecko. Sama kiedyś uległa bardzo poważnemu wypadkowi podczas ćwiczeń i to nauczyło ją innego spojrzenia na problemy swoje i innych ludzi. W programie mówi o swojej tragedii, o bolesnej stracie własnych dzieci w czasie ciąży. Zobacz fragment 8. Odcinka programu.
- Zobacz film „Widzicie te ręce? Ja tymi rękami dotykałam fragmentów ciał” – mówi Khedi Alieva. Opowiada także o tragicznym losie kobiet i dzieci w czasie wojny. „Każdej wojny” – dodaje. Khedi Alieva przyjechała do Polski z Czeczenii. Uciekła stamtąd z powodu wojny. Jest wdową i matką trójki dzieci. W Polsce założyła fundację „Kobiety wędrowne”, która pomaga uchodźcom, ale także kobietom w potrzebie. W czasie pandemii szyła maseczki i bezpłatnie przekazała je polskim szpitalom. Zobacz fragment 7. odcinka programu.
„Wspaniali ludzie”: Mój syn urodził się jako wcześniak. Szukałam winy w sobie
„Przez pierwsze dwa miesiące oglądałam syna tylko w inkubatorze” – Aleksandra wspomina ciężkie chwile.
Aleksandra Smereczyńska przez lata zarządzała wielkimi projektami w branży informatycznej. Podróżowała po świecie i pisała reportaże. Od kilku lat spełnia się w Fundacji Ergo sum, która wspiera rodziny osób niepełnosprawnych i osoby wykluczone bądź zagrożone wykluczeniem.
Jej syn Melchior jest niewidomy, ponieważ urodził się jako wcześniak. Jest także dzieckiem ze spektrum autyzmu. Dlatego Aleksandra rozumie sytuację innych osób z podobnymi problemami.
Zobacz fragment 5. odcinka programu.
Aleksandra Smereczyńska przez lata zarządzała wielkimi projektami w branży informatycznej. Podróżowała po świecie i pisała reportaże. Od kilku lat spełnia się w Fundacji Ergo sum, która wspiera rodziny osób niepełnosprawnych i osoby wykluczone bądź zagrożone wykluczeniem.
Jej syn Melchior jest niewidomy, ponieważ urodził się jako wcześniak. Jest także dzieckiem ze spektrum autyzmu. Dlatego Aleksandra rozumie sytuację innych osób z podobnymi problemami.
Zobacz fragment 5. odcinka programu.
Dodano:
Czwartek, 26 listopada 2020 (15:31)