60 sekund
- Zobacz film W europejskiej kulturze zwyczaj podawania ręki na powitanie i pożegnanie w sytuacjach oficjalnych jest bardzo popularny. Niektóre nawet osoby przesadzają i witają się w ten sposób ze wszystkimi napotkanymi w biurze współpracownikami, listonoszem lub znajomą ekspedientką. Uścisk dłoni bywa miły, ale często… niehigieniczny. W jakich miejscach warto zrezygnować z takiego gestu, aby uniknąć przenoszenia na skórze dłoni patogenów i pasożytów?
- Zobacz film Herbata to napój naprawdę na wszystkie okazje. Jeśli jest zimno – rozgrzewa, jeśli dokucza upał, nic tak nie orzeźwia jak mrożona herbata. W zależności od rodzaju i sposobu parzenia, może nas albo obudzić rano albo uspokoić po ciężkim dniu. Oto kilka nietypowych przypraw do herbaty, które nadają ciekawy smak i mają korzystne dla zdrowia działanie...
- Zobacz film Pierwszego miliona wcale nie trzeba ukraść ani odziedziczyć. Oto kilku najmłodszych miliarderów, którzy wielką fortunę zdążyli zdobyć, zanim skończyli 30 lat. Doszli do tego samodzielnie, bez rodzinnego majątku. Mieli za to pomysł, umiejętności i… szczęście.
- Zobacz film Długie loty samolotem, godziny spędzone w pozycji siedzącej, mogą spowodować zakrzepicę żył głębokich, która czasami doprowadza do zagrażających życiu zatorów płucnych. Niska wilgotność powietrza w kabinie i zmienne ciśnienie sprzyja tym powikłaniom. Jak zmniejszyć ryzyko zakrzepicy, zwanej też zespołem klasy ekonomicznej?
- Zobacz film Regularne ćwiczenia, bieganie, pływanie – to oczywiście najbardziej skuteczne sposoby spalenia nadmiaru kalorii. Ale co wtedy, gdy obowiązki zawodowe i domowe nie pozwalają na znalezienie choćby pół godziny na trening? Pocieszające jest, że mniej intensywne codzienne zajęcia także pochłaniają zbędne kalorie, i to dość znaczące ilości!
- Zobacz film Dawno minęły czasy, gdy nie znano sposobów na dostateczne ogrzanie domów i stroje do spania z konieczności musiały przypominać namioty, a panowie zakładali urocze szlafmyce. W ubiegłym wieku koszule nocne stały się bardziej ozdobą niż okryciem. Dzisiaj nie ograniczają nas obyczaje i brak ogrzewania, a nauka potwierdza, że spanie nago jest bardzo zdrowe!
- Zobacz film Sezon na ogórki gruntowe już się zaczyna, więc to dobry moment na przypomnienie, jak z tego niezbyt bogatego w substancje odżywcze, ale uwielbianego przez Polaków warzywa, zrobić naturalny probiotyk, prawdziwe superfood!
- Zobacz film Pachnące, soczyste i zdrowe truskawki. Tymi czerwonymi owocami zajadają się wszyscy, ale co z zielonymi listkami szypułek? Okazuje się wcale nie trzeba ich wyrzucać, tylko można je zjeść, bo oprócz składników, które znajdziemy też w owocach, zawierają cenny chlorofil. Osoby, które nigdy nie obierały przed jedzeniem truskawek, tym razem wygrały – lenistwo w tym przypadku się opłaciło.
- Zobacz film Zdarzyło ci się zjeść zielonego lub kiełkującego ziemniaka? Więcej tego nie rób, ponieważ te popularne warzywa, gdy nie są dojrzałe, produkują trujący glikoalkaloid - solaninę. Jej zawartość w bulwach zwiększa się, gdy są przechowywane w zbyt jasnym i ciepłym pomieszczeniu. Wiosną ziemniaki zaczynają kiełkować i wtedy solaniny jest jeszcze więcej.
- Zobacz film Pestycydy są konieczne, by uchronić uprawy i zbiory przed grzybami, bakteriami, szkodnikami i chwastami, ale martwimy się zawsze, że szkodzą naszemu zdrowiu. Jednak nie możemy rezygnować z warzyw i owoców; są podstawą zdrowej diety. Niestety nie wszyscy rolnicy przestrzegają ustalonych norm, a w przypadku nowalijek używa się zbyt dużo nawozów sztucznych. Nadmiaru tej całej „chemii” możemy pozbyć się domowymi, bezpiecznymi sposobami.
- Zobacz film Na świecie produkuje się 1,5 miliona ton miodu rocznie. Statystyczny Polak spożywa około pół kilograma na rok, dwukrotnie więcej niż w poprzedniej dekadzie, mimo wciąż rosnącej ceny miodu. To jednak nie jedyny niezwykły produkt, jaki zawdzięczamy pszczołom...
- Zobacz film Gorąca kąpiel w pianie po męczącym dniu - brzmi cudownie, ale czy każdy może korzystać z takiego relaksu? Nie dla wszystkich długie przebywanie w gorącej wodzie jest bezpieczne.
- Zobacz film Pasta do mycia zębów przyda się też do innych celów. Dyskusje o występujących w niej substancjach, potencjalnie szkodliwych dla zdrowia, zostawiamy ekspertom, za to wybraliśmy kilka skutecznych sposobów wykorzystania pasty w domu.
- Zobacz film Brokuł to warzywo, którego nie może zabraknąć w diecie. Nie sposób przecenić jego korzystnego wpływu na zdrowie. Zawiera na dodatek prawdziwy roślinny skarb – związek sulforafan, który pomaga w profilaktyce nowotworowej. Jeśli nie lubimy surowego brokułu, to jak go przyrządzić, aby nie tracił cennych właściwości?
- Zobacz film Klimatoterapia to znany od wieków sposób na złagodzenie objawów chorób i polega na wykorzystaniu działania bodźców pogodowych na organizm. Zmiana klimatu ma jednak nie zawsze pozytywne skutki. Kto powinien szczególnie uważać przy zmianie miejsca zamieszkania lub podczas planowania długiego urlopu?
- Zobacz film Wiosna dopiero się zaczyna, ale już na początku kwietnia możemy zacząć sezon na kwiaty balkonowe, wybierając odporne na przymrozki, a przy tym pięknie kwitnące gatunki.
- Zobacz film Sherlock Holmes, bohater powieści Arthura Conana Doyle’a, często jest przedstawiany z nieodłączną fajką i szkłem powiększającym. Genialny detektyw zapewne szukał dzięki nim odcisków palców, ponieważ daktyloskopia właśnie zaczynała być uznawaną metodą kryminalistyczną. Podstawy daktyloskopii zostały opisane w 1892 roku przez Francisa Galtona, kuzyna Karola Darwina. W tym samym roku po raz pierwszy użyto tej metody jako dowodu w identyfikacji morderczyni. Odcisk palca to niezwykle cenny ślad, ponieważ linie papilarne u każdego człowieka mają inny wzór. Nawet odciski bliźniaków jednojajowych różnią się między sobą.
- Zobacz film Jest wiele czynników, które zaburzają sen, ale jednym z najważniejszych jest… zbyt ciężka kolacja. Zrezygnujmy na przykład z jedzenia przed snem czerwonego mięsa i wędlin. Smażone kotlety lub kiełbasa z cebulą spowodują, że sen będzie płytki, a na dodatek możemy mieć nieprzyjemne koszmary z powodu niestrawności i uczucia ciężkości. Czego jeszcze nie należy jeść i pić wieczorem?
- Zobacz film Już niedługo czekają nas najprzyjemniejsze - bo wiosenne - porządki. Aby jeszcze bardziej poczuć nadchodzącą wiosnę, wypróbujmy zamiast zwykłych chemicznych środków magicznie pachnące i bezpieczne dla zdrowia aromatyczne i dezynfekujące zioła.
- Zobacz film Czosnek to idealne naturalne lekarstwo na wiele dolegliwości. Pomoże także w sytuacji awaryjnej, gdy boli ząb, a na wizytę u dentysty trzeba poczekać, a przy tym nie możemy lub nie chcemy zażywać tabletek. Allicyna, związek który powstaje w uszkodzonej tkance czosnku, zwalcza bakterie oraz grzyby i pełni rolę naturalnego antybiotyku.
Zwykłe ogórki zyskają dzięki temu wyjątkowe właściwości
Sezon na ogórki gruntowe już się zaczyna, więc to dobry moment na przypomnienie, jak z tego niezbyt bogatego w substancje odżywcze, ale uwielbianego przez Polaków warzywa, zrobić naturalny probiotyk, prawdziwe superfood!
Dodano:
Piątek, 8 czerwca 2018 (19:19)
Źródło:
Interia.tv