#planetaINTERIA
- Zobacz film Rozdwajające się, łamliwe i przesuszone paznokcie to częsty problem. Przyczyną są zwykle błędy w pielęgnacji, nadmiar detergentów albo niedobory witamin i innych składników odżywczych. Zanim zadbamy o estetyczny wygląd paznokci, musimy zatroszczyć się o ich zdrowie. Jakie są najbardziej skuteczne domowe sposoby?
- Zobacz film Wiosenne spacery, na które tak długo czekaliśmy, mają niestety jedną poważną wadę – czyhające wśród zieleni kleszcze. W Polsce boreliozę diagnozuje się u tysięcy osób, a niestety nie ma na nią szczepionki. Trwają dopiero prace nad nią. Natomiast można zaszczepić się na kleszczowe zapalenie mózgu. Żaden preparat, czy to syntetyczny, kupiony w aptece, czy wykonany w domu, nie zabezpieczy nas oczywiście w 100% przed kleszczami, ale na pewno odstraszy wiele z tych pasożytów. A nigdy nie wiadomo, czy akurat właśnie ten jeden, przenoszący boreliozę, nie zrezygnuje z ugryzienia nas dzięki prostemu domowemu sposobowi.
- Zobacz film Soki z warzyw i owoców to niezwykle zdrowe napoje. Warto zacząć od nich dzień. Przygotowanie soku w domu wydaje się proste. Jednak trzeba pamiętać o kilku zasadach, aby soki zachowały jak najwięcej wartości odżywczych. Jak łączyć składniki i jakich błędów unikać?
- Zobacz film Świeże zioła można kupić przez cały rok w marketach lub centrach ogrodniczych. Bazylia, rozmaryn, mięta, kolendra, tymianek to jedne z najpopularniejszych. W sklepie kuszą zielenią i pięknym aromatem. Po przyniesieniu sadzonek do domu, jeśli nie zadbamy o nie od razu, bardzo szybko zmarnieją. Co zrobić, żeby temu zapobiec?
- Zobacz film Soczewica to bardzo pożywna roślina, zawierająca dużą ilość węglowodanów, białka, minerałów, witamin i błonnika – dlatego tak dobrze sprawdza się w jadłospisie wegetarian oraz osób dbających o linię. Jedz jak najczęściej!
- Zobacz film Intensywny kolor włosów to oznaka zdrowia i młodości. Siwienie to naturalny proces, wynikający z mechanizmów starzenia się i uwarunkowań genetycznych. Zaczyna się około 30. roku życia. Pojedyncze włosy tracą barwnik i z czasem takich wyblakłych włosów pojawia się coraz więcej. Niestety wiele osób zaczyna siwieć już w bardzo młodym wieku. Jakie mogą być tego przyczyny?
- Zobacz film Jeden z nich miał być krową na sterydach i powstał dzięki eksperymentom naukowców. Drugi przeprowadził się do Polski z upalnego południa. Trzeciego można zobaczyć tylko wtedy, gdy leniuchuje. Nietypowe zwierzęta, bo o nich mowa, to jedna z mniej znanych, polskich atrakcji. Często chowają się w ciekawych turystycznych miejscach i są gratką w trakcie kilkudniowego wypadu.
- Zobacz film Nasiona sezamu nie są nam obce, a mimo to mało osób wie, że są one bardzo zdrowe i warto włączyć je do codziennego jadłospisu. Świetnie sprawdzi się tutaj pasta tahini. Jest ona podstawowym składnikiem kuchni Izraela czy krajów azjatyckich. Pasta sezamowa to nic innego jak zmielone na gładki krem nasiona bez żadnych dodatków. Przez jej konsystencję oraz gorzkawy, orzechowy smak można użyć jej jako dipu do sałatek, dodatku do słodkich dań czy do zrobienia hummusu.
- Zobacz film Wapń to niezwykle ważny pierwiastek dla naszego zdrowia. Jest podstawowym budulcem kości i zębów, wpływa także na prawidłową pracę mięśni i serca oraz reguluje ciśnienie i proces krzepnięcia krwi. Na niedobór wapnia są najczęściej narażone dzieci, kobiety w ciąży i osoby w starszym wieku. Także weganie muszą zwracać uwagę, czy ich dieta jest dobrze skomponowana.
- Zobacz film Nasze płuca są narażone na wiele szkodliwych czynników. Przede wszystkim są to bakterie, wirusy i grzyby powodujące choroby. Zanieczyszczone pyłami i gazami powietrze i liczne alergeny to kolejny problem. Na choroby płuc nie są więc narażeni tylko palacze. Zdrowy układ oddechowy lepiej sobie radzi z usuwaniem zanieczyszczeń i dlatego warto poznać naturalne sposoby na oczyszczenie płuc.
- Zobacz film Kawa jest znana na całym świecie. Mimo tylu zwolenników i znawców, ciągle jeszcze krąży o niej wiele mitów. O mocy kawy, czyli jej pobudzającym działaniu, decyduje kofeina. Ale czy wszyscy wiedzą, jak naprawdę działa i gdzie jest jej najwięcej?
- Zobacz film Smoothie to prosty i smaczny sposób na zdrowe odżywianie. Może stać się prawdziwą bombą witaminową. Zmiksować możemy ulubione warzywa czy owoce, ale także dorzucić te, za którymi zwykle nie przepadamy. Na przykład wiele osób nie lubi szpinaku na ciepło. W smoothie z dodatkami świeży szpinak na pewno będzie lepiej smakować. Do smoothie można dodać także orzechy, przyprawy, zdrowe oleje, siemię lniane czy sproszkowane algi. Jak prawidłowo przygotować smoothie, aby zyskać jak najwięcej wartości odżywczych?
- Zobacz film Jaki jest ideał zdrowej diety? Jeść dokładnie tyle, ile się potrzebuje, nie mniej i nie więcej, zachowując odpowiednie proporcje tłuszczu, węglowodanów i białka. Nasz żołądek ma w przybliżeniu wielkość dwóch pięści. I tyle powinniśmy jeść, aby go nadmiernie nie rozciągnąć i nie przesadzić z kaloriami. Mamy do tego najprostszą miarkę… własne dłonie!
- Zobacz film Ugryzienie pająka może przytrafić się każdemu z nas. Na szczęście w Polsce nie stanowią one zagrożenia dla naszego zdrowia i życia. Zobaczcie jak rozpoznać ich ugryzienie i co robić, jeśli znajdziemy niepokojący ślad na naszym ciele. Na świecie występuje około 30 tysięcy gatunków pająków, a w samej Polsce jest ich 800. Aby jeszcze bardziej uściślić, tylko trzy gatunki pająków są całkowicie pozbawione gruczołów jadowych. Pozostałe je posiadają, ale ich kły są za słabe, aby przebić naszą skórę.
- Zobacz film Jak powszechnie wiadomo, wszystko w nadmiarze szkodzi. Mało osób spodziewa się jednak, że warzywa również. Mimo iż są podstawą zdrowego odżywiania oraz mają wiele witamin i składników mineralnych, jeśli przesadzimy z ich ilością, możemy zaszkodzić swojemu zdrowiu. Wysypka, ból brzucha, osłabienie, zawroty głowy, czy wymioty - to tylko nieliczne z nieprzyjemności, których mogą się spodziewać "warzywoholicy". Nie bez powodu poleca się spożywanie 5 zróżnicowanych porcji warzyw dziennie. To całkowicie wystarcza.
- Zobacz film Chyba nie ma domowej apteczki, w której brakowałoby tego produktu. Wodę utlenioną znamy wszyscy i stosujemy ją głównie do odkażania drobnych ran. Okazuje się jednak, że ma o wiele szersze zastosowanie. Zobacz, do czego można ją wykorzystać!
- Zobacz film Nazywany jest słowiańskim żeń-szeniem i wszyscy przy nim płaczą… Mowa oczywiście o chrzanie, który z powodu zalet smakowych, zdrowotnych i kulinarnych, już dawno awansował do elitarnego klubu superfood.
- Zobacz film Co to właściwie znaczy zdrowe odżywanie? Cała tajemnica to uzyskanie z jedzenia jak najwięcej potrzebnych składników przy zachowaniu odpowiedniej ilości kalorii. Podpowiadamy, jakie połączenia produktów pozwolą maksymalnie wykorzystać ich zalety.
- Zobacz film Czy dieta może być zdrowa dla człowieka, a jednocześnie dla środowiska? Takie pytanie postawiła przed sobą grupa naukowców z komisji The EAT- Lancet Commission on Food, Planet, Health. Opracowanie zawiera zbiór najważniejszych wytycznych potrzebnych do ułożenia pełnowartościowej i zbilansowanej diety dla całej ludzkości. Do jakich wniosków doszli?
- Zobacz film Nie dość, że będzie egzotyczną, pięknie wyglądającą ozdobą każdego mieszkania, to sprawdzi się także w domowej apteczce. Aloes, oprócz funkcji dekoracyjnych, pełni bardzo ważną rolę w pielęgnacji organizmu. Jakie właściwości ma jego żelowa wydzielina?
- Zobacz film Jedzenie to czynność, która kojarzy się z bezpieczeństwem i przyjemnością. Aż trudno uwierzyć, że niektóre posiłki mogą spowodować zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. I wcale nie chodzi tutaj o jakieś egzotyczne dania grożące zatruciem albo ryzykowne eksperymenty kulinarne. Na przykład popularne awokado jest przyczyną wielu skaleczeń, wymagających interwencji chirurga. Te wypadki zyskały nawet własną nazwę: „ręka awokado”. Chodzi po prostu o to, że podczas wyciągania pestki mnóstwo osób kaleczy się nożem. Chirurdzy zauważają wzrost takich przypadków na całym świecie. Amerykańskie badania mówią nawet o 8 tys. "ofiarach awokado" rocznie. Jak tego uniknąć? Poleca się wyciąganie pestki łyżką, a nie nożem.
- Zobacz film Ludzie jedzą miód już od czasów starożytnych. Wykorzystują też jego lecznicze właściwości. Coraz więcej osób docenia ten słodki i zdrowy przysmak. W Polsce produkuje się około 20 tys. ton miodu rocznie. Aby powstał kilogram miodu, pszczoły muszą odwiedzić kilka milionów kwiatów! Pszczoły wytwarzają bardzo dużo rodzajów miodu. Dzieli się je na kwiatowe, wielokwiatowe i spadziowe. Czym się różnią i które wybrać?
- Zobacz film Por to warzywo doskonale znane i lubiane przez Polaków. Mimo że jeszcze do niedawna niesłusznie ustępował miejsca swoim krewnym – cebuli i czosnkowi, dziś znajduje zastosowanie w wielu daniach. I bardzo dobrze, bo jego dobroczynnych właściwości nie może zabraknąć w naszej codziennej diecie.
- Zobacz film Tak długo powtarzano, że grzyby nie mają żadnych wartości odżywczych i są ciężkostrawne, że większość ludzi uważa je za niezdrowe. Skąd wzięło się to złe zdanie na temat grzybów kapeluszowych? Zapewne ich niska kaloryczność sugeruje, że nie są odżywcze, a obecność chityny, która działa tak samo jak błonnik, sprawia, że stają się ciężkostrawne dla osób z problemami żołądkowymi i wątrobowymi. Ale czas, aby przywrócić grzybom dobrą opinię. Jeden z zimowych grzybów – boczniak ostrygowaty zawiera jeszcze jeden cenny składnik – beta-glukan. Źródłem tego związku są także grzyby shiitake, czyli twardniki japońskie.
- Zobacz film Jest jedną z najbardziej pospolitych i najłatwiej rozpoznawalnych roślin w Polsce. Rumianek, dzięki niewielkim wymaganiom glebowym, występuje niemal wszędzie – w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji, a nawet w Australii. Można go spotkać na łąkach, polach, polanach, a nawet w przydomowych ogródkach – jest często błędnie traktowany jako chwast. Mimo że najbardziej znany z przeciwzapalnych właściwości, ma do zaoferowania o wiele więcej. Dlaczego warto po niego sięgnąć?
- Zobacz film Z przebywania na łonie natury może płynąć dużo korzyści zdrowotnych. Leśne spacery wśród drzew wyciszają i odprężają. Sylwoterapia, inaczej drzewolecznictwo, opiera się na kontakcie z przyrodą i czerpaniu energii prosto z drzew. Drzewa odgrywają ogromną rolę w naszym ekosystemie. Są naturalnym źródłem tlenu, pochłaniają pyłki i toksyny i wpływają korzystnie na jonizację powietrza. Jak działa terapia?
- Zobacz film Nie od dziś wiadomo, że miód to smaczny naturalny antybiotyk często stosowany podczas przeziębień. Polskie pasieki oferują wiele rodzajów miodu, jednak jednym z najpopularniejszych jest ten rzepakowy. Czy wiesz, jakie ma właściwości?
- Zobacz film Turyści na szlakach górskich w samych butach i bieliźnie, w letnim stroju, w wiosennej kurtce, w butach na obcasach – to nie żart. Ostatnio często czytamy o takich sytuacjach. Nieodpowiednie ubranie, głupie wyzwania internetowe, brawura, doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji. Wycieczka w góry, gdy panują trudne zimowe warunki, naprawdę nie jest dla każdego. Każdego roku w Polsce umiera z wychłodzenia około 100 osób. Te przerażające statystki pokazują, jak groźna może być hipotermia.
- Zobacz film Zimowy górski krajobraz wygląda bardzo sielankowo na zdjęciach. Może dlatego niedoświadczeni turyści popełniają czasem błędy, które zagrażają ich życiu albo narażają ich na gigantyczne koszty.
- Zobacz film Odpowiednie nawodnienie jest niezmiernie ważne. Wysuszona śluzówka gardła i nosa jest bardziej podatna na zakażenia koronawirusami i innymi patogenami. Warto pić dobrej jakości wodę mineralną. Nie wszystkim jednak smakuje niegazowana, a o szkodliwości gazowanej krąży wiele mitów...
- Zobacz film Fusy po kawie mają wiele zastosowań. Okazuje się, że mogą nam pomóc odstraszyć niektóre owady i inne uciążliwe zwierzęta bez użycia szkodliwych chemicznych preparatów. Ostatnio Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie wpadł na pomysł, by na oblodzone chodniki sypać fusy z kawy zamiast piasku.
- Zobacz film Zajady na ustach to bardzo uciążliwa przypadłość. Pękające kąciki ust trudno się goją, bolą, swędzą i mogą ulegać zakażeniu. Jakie są przyczyny powstawania zajadów i jak im zapobiegać?
- Zobacz film Chleb jest produktem bardzo mocno zakorzenionym w naszej kulturze i religii. Większość z nas nie wyobraża sobie śniadania czy kolacji bez chleba. Dawniej uważano, że podstawę piramidy żywieniowej stanowią makarony, ryż, kasze i właśnie chleb. Dzisiaj wiemy, że stanowią ją głownie warzywa i owoce. Niestety, niewiele osób wie, że najpopularniejszy „biały” chleb nie posiada zbyt wiele wartości odżywczych. Nie zawsze również mamy czas, aby samemu chleb upiec. Czym w takim razie możemy zastąpić chleb, aby było zdrowo i smacznie?
- Zobacz film Daktyle to owoce, które doceniają wszyscy, przede wszystkim osoby uprawiające sport. Mają wiele właściwości odżywczych oraz zdrowotnych. Przekonajcie się sami. Daktyle, te suszone i świeże, są bogate w cukry proste, które są dobrym źródłem energii podczas treningu. Uzupełniają niedobory glikogenu oraz potasu w mięśniach. Duża zawartość witamin z grupy B wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Zawierają taurynę, która dodaje energii i wspomaga regenerację mięśni.
- Zobacz film Winogrona to owoce o wspaniałym smaku i apetycznym wyglądzie. Na dodatek mają wiele cennych właściwości dla zdrowia i urody.
- Zobacz film Warzywa i owoce powinny być podstawą zdrowej diety. Nie tylko często o nich zapominamy, ale także popełniamy wiele błędów przy przechowywaniu i jedzeniu. Jakie są najczęstsze?
- Zobacz film Kuskus w ostatnich latach stał się bardzo popularny. Wszystko dzięki delikatnemu smakowi, wszechstronnemu zastosowaniu w kuchni, a przede wszystkim łatwości przyrządzenia – wystarczy zalać ziarenka wrzątkiem i po kilku minutach są gotowe do zjedzenia. Kuskus łączy cechy makaronu i kaszy. Jego ziarna są pozyskiwane z pszenicy twardej, inaczej zwanej pszenicą durum.
- Zobacz film Większość z nas pozbyła się już choinek z domu. W tradycji polskiej świąteczne drzewko pozostawia się do święta Trzech Króli. Nie znaczy to, że musimy zapominać o urokliwych i pachnących iglakach. Zdobią ogrody i parki przez cały rok, a na dodatek wiele drzew i krzewów iglastych ma lecznicze i relaksujące właściwości.
- Zobacz film Ziemniaki to ogromnie popularne warzywa. Można je przyrządzić na zaskakująco wiele sposobów. Rzadko jednak zastanawiamy się, jaki rodzaj kupić. Zwykle patrzymy najwyżej na cenę lub zwracamy uwagę na ładny wygląd warzyw. A ziemniak ziemniakowi nierówny. Zaraz to wyjaśnimy.
- Zobacz film Żyjemy w czasach, kiedy wybór mięs jest praktycznie nieograniczony. Wołowina czy wieprzowina to już klasyk, natomiast bez problemu zaopatrzymy się też w koninę, sarninę czy nawet mięso z kangura. Mimo wszystko najpopularniejszy w naszej kuchni jest drób. Kurczak, indyk, kaczka i gęś. Gęś zagościła na polskich stołach podobno w listopadzie XVII wieku.
- Zobacz film Wiele diet mówi o tym, aby unikać jedzenia na około dwie godziny przed snem. W nocy jesteśmy mniej aktywni, przez co spalamy o wiele mniej kalorii. Są jednak produkty, które możemy zjeść wieczorem, gdy głód jest nie do zniesienia.
- Zobacz film Coraz chętniej wracamy do sprawdzonych, naturalnych i bezpiecznych sposobów łagodzenia przeziębień i wzmocnienia odporności organizmu. Zioła i domowe mikstury są skuteczne, ale czy korzystamy z nich prawidłowo? Podpowiadamy, jakie są najlepsze domowe kuracje.
- Zobacz film Kapusta jest jednym z warzyw najbardziej docenianych w medycynie naturalnej. Ponoć starożytni medycy i uczeni, w tym sam Pitagoras, gorąco ją polecali, a faktem jest, że ratowała tysiące żeglarzy przed wyniszczającym ich szkorbutem. Lecznicze właściwości mają liście kapusty białej, czerwonej i włoskiej pod każdą postacią: świeże, gotowane, duszone, kiszone oraz wyciśnięty z nich sok w wersji kiszonej i świeżej. Dlaczego warto pić sok z kapusty?
- Zobacz film Słynny medyk Paracelsus już w XVI wieku zwrócił uwagę na fakt, że to dawka decyduje, czy coś staje się trucizną. Teraz wydaje się to oczywiste, ale czy zastanawiamy się nad tym, że zwykłe produkty, używane na co dzień, mogłyby śmiertelnie nam zagrozić, gdybyśmy przesadzili z ich ilością?
- Zobacz film Figi są w Polsce mało popularne, zwłaszcza te świeże, a przecież zawsze warto spróbować nowego owocowego smaku. Kupując owoce, powinniśmy wybrać te bardziej dojrzałe, ponieważ mają więcej przeciwutleniaczy i lepiej smakują.
- Zobacz film Dieta zimowa i letnia nie powinna się różnić pod względem ilości warzyw i owoców, ale najlepiej zwrócić uwagę na produkty sezonowe. Unikniemy wtedy jedzenia naszpikowanych pestycydami i nieodpowiednich dla pory roku pokarmów.
- Zobacz film Niezależnie od ciągle pojawiających się kolejnych modnych diet, najważniejszą zaletą zdrowego odżywiania pozostaje różnorodność produktów. Zawsze warto spróbować czegoś nowego. Oto kilka pomysłów na zastąpienie masła na kanapkach. Wielka loteria na 20-lecie Interii! ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych kliknij Zapraszamy do udziału w wielkiej loterii. W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla ciebie niespodziankę. Możesz wygrać gotówkę! Z okazji 20-lecia Interii zapraszamy do Multiloterii. Codziennie do wygrania minimum 20 000 złotych, a w finale nagroda, która z każdym Waszym zgłoszeniem rośnie! Zawalcz o duże pieniądze już teraz!
- Zobacz film Tłuste jedzenie kojarzy się od razu z otyłością. Wiele osób myśli, że brak tłuszczu w diecie to gwarancja pięknej sylwetki i zdrowia, a to spore uproszczenie i ogromny błąd. Tłuszcze są niezbędne do życia i powinny stanowić 20-35 procent energii pozyskanej z pożywienia. Problem polega jednak na wyborze tych właściwych, zdrowych.
- Zobacz film Grudzień ma świąteczny zapach – choinki, ciasta, korzennych przypraw. Czy o czymś zapomnieliśmy? No oczywiście – aromat mandarynek! Trudno sobie wyobrazić zimę bez tych pachnących i pysznych owoców. Ale jak wybrać w sklepie najlepsze mandarynki?
- Zobacz film Świąteczny pocałunek zakochanych pod jemiołą podobno przynosi szczęście w miłości. Jemioła nie jest typową rośliną, ma także wiele właściwości leczniczych. Jej korzenie nie sięgają ziemi, są to raczej ssawki, które wrastają w korę drzew. W ten sposób roślina pobiera wodę i sole mineralne.
- Zobacz film Choinka pachnąca lasem, czyli żywe drzewko, dla wielu osób oznacza prawdziwe i nastrojowe święta. Przyjemność ubierania choinki mogą nam jednak zepsuć nieproszeni goście – insekty, które na niej żyją. Iglaki są domem dla wielu owadów i pajęczaków. Czego możemy się po nich spodziewać i jak sobie z nimi szybko poradzić?
- Zobacz film Wyglądem przypomina jabłko, rośnie w ciepłym klimacie i ma w sobie mnóstwo jadalnych nasion. Granat, czyli owoc, który swoją sławę zdobył już kilka tysięcy lat temu. Pierwsze wzmianki o nim odnaleziono na glinianych tabliczkach z Mezopotamii. Granat świetnie sprawdza się w kuchni, jednak wiele dobrego może zdziałać również dla naszego ciała.
- Zobacz film Diety prześcigają się popularnością w internecie. Warto zwrócić jednak uwagę na tak zwaną japońską dietę wodną, która z restrykcyjną dietą odchudzającą ma niewiele wspólnego. Ma jedynie za zadanie nauczyć nas świadomego picia wody, zwrócić uwagę na jej ogromną rolę w naszym codziennym życiu. Wielka loteria na 20-lecie Interii! ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych kliknij Zapraszamy do udziału w wielkiej loterii. W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla ciebie niespodziankę. Możesz wygrać gotówkę! Z okazji 20-lecia Interii zapraszamy do Multiloterii. Codziennie do wygrania minimum 20 000 złotych, a w finale nagroda, która z każdym Waszym zgłoszeniem rośnie! Zawalcz o duże pieniądze już teraz!
- Zobacz film Lekarze i dietetycy coraz częściej podkreślają, jak cenne dla zdrowia są przeciwutleniacze w codziennej diecie. To one właśnie chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami, które uszkadzają komórki ciała. Antyoksydanty zmniejszają znacznie ryzyko wielu ciężkich chorób, w tym nowotworów i miażdżycy, a także przedwczesnego starzenia. Wspierają naturalne mechanizmy obronne komórek.
- Zobacz film Każdy rodzaj jedzenia psuje się w inny sposób. O ile w przypadku widocznej gołym okiem pleśni problem wydaje się być rozwiązany, są takie produkty, które psują się niemal niezauważalnie. Jak więc rozpoznać zjełczałe masło, olej i orzechy? Kiedy absolutnie nie sięgać po jajka i do czego może doprowadzić zjedzenie nieświeżego sera? Koniecznie zobaczcie.
- Zobacz film Mimo że dieta lekkostrawna zalecana jest zwykle przez lekarza, z pewnością pozytywnie wpłynie na zdrowie każdego z nas. Jakie mięso wybrać, by zawierało mało tłuszczu, dużo białka i nie obciążało naszego organizmu?
- Zobacz film Zima to czas, kiedy większość kwiatów przechodzi w stan spoczynku. Jest jednak taki, który kwitnie dokładnie na święta. Nie bez powodu zatem, grudnik nazywany jest kaktusem Bożego Narodzenia. Cudowne kolorowe kwiaty zachwycą miłośników roślin i pięknie ozdobią świąteczne stoły. Jak o niego dbać?
- Zobacz film Rano, po wstaniu z łózka, większość z nas nie wygląda zbyt pięknie. Tylko bohaterki filmów budzą się z pełnym makijażem i z fryzurą, jakby dopiero wyszły od fryzjera. Zwykle jest tak, że twarz mamy lekko opuchniętą i dopiero poranny prysznic zmywa ślady snu. Jednak gdy opuchlizna twarzy utrzymuje się długo, nawet cały dzień, przyczyna może być poważniejsza. Jakie mogą być powody obrzęku twarzy?
- Zobacz film Zapach stęchlizny na ubraniach, pościeli czy ręcznikach może mieć wiele powodów. Zimowe ubrania przechowywane w szafie od wiosny wystarczy po prostu wyprać i zadbać o porządne wysuszenie. Jednak problem może mieć poważniejsze źródło. Przyczyna stęchłego zapachu często bywają grzyby pleśniowe lub bakterie. Wina leży niestety częściowo po naszej stronie...
- Zobacz film Cynamon to niezwykła przyprawa. Ma niepowtarzalny smak i aromat. Kojarzy się ze świątecznym nastrojem, pysznym ciastem i pachnąca kawą. Ma także wiele właściwości leczniczych. Ciasto, kawa, grzaniec – te przepisy z cynamonem wszyscy znają. Ale jest jeszcze jeden ciekawy sposób. Woda z cynamonem! To dodatkowe wsparcie diety odchudzającej.
Zamieniki chleba. Propozycje na cały dzień
Chleb jest produktem bardzo mocno zakorzenionym w naszej kulturze i religii. Większość z nas nie wyobraża sobie śniadania czy kolacji bez chleba. Dawniej uważano, że podstawę piramidy żywieniowej stanowią makarony, ryż, kasze i właśnie chleb. Dzisiaj wiemy, że stanowią ją głownie warzywa i owoce. Niestety, niewiele osób wie, że najpopularniejszy „biały” chleb nie posiada zbyt wiele wartości odżywczych. Nie zawsze również mamy czas, aby samemu chleb upiec. Czym w takim razie możemy zastąpić chleb, aby było zdrowo i smacznie?
Dodano:
Poniedziałek, 8 lutego 2021 (10:03)
Źródło:
Interia.tv