"Na zdrowie"

Elżbieta Sawerska to propagatorka zdrowego, naturalnego i aktywnego stylu życia oraz idei zero-waste. Pomysłodawczyni, producent i współprowadząca programy: „Ekologicznie” oraz „Gotuję nie marnuję”. W swoim najnowszym autorskim programie „Na zdrowie” uwalnia swoją ciekawską naturę i prześwietla produkty spożywcze pod kątem ukrytych w nich wartości odżywczych i właściwości leczniczych. - Za każdym razem, kiedy dowiaduję się czegoś nowego, wstaję od biurka i niczym Sherlock Holmes wymachuję dowodami przedstawiającymi supermoce danego produktu. Cieszę się niezmiernie, że w programie „Na zdrowie” mogę podzielić się wynikami mojego śledztwa i zachęcić widzów do urozmaicenia, wzbogacenia czy zmiany diety - mówi. - Mam nadzieję, że dzięki lekkiej formie programu i ciekawostkom widzowie chętniej i częściej sięgać będą po to, co zdrowe - dodaje Sawerska. Jeśli chcecie w naturalny sposób wzmocnić swoją odporność, pozbyć dokuczliwych dolegliwości, zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć zdrowiem przez długi czas, program „Na zdrowie” jest dla Was!
przewiń w lewo
przewiń w prawo

"Na zdrowie": Śliwka węgierka. Źródło cennych przeciwutleniaczy

Prawdopodobnie pochodzi z Azji Mniejszej, a do Polski trafiła z Węgier, czemu zawdzięcza swoją nazwę. Śliwka węgierka ma jajowato-wrzecionowate owoce o fioletowo-granatowym kolorze. W zależności od regionu, w którym jest uprawiana jej miąższ przybiera kolor od zielonożółtego po pomarańczowy. Jędrny i soczysty, o chrząstkowej strukturze w dojrzałym owocu łatwo odchodzi od pestki i… zniewala smakiem. Najlepsze śliwki kupimy na przełomie lata i jesieni. Sposób jest dziecinnie prosty, próbujemy jedną i kupujemy duuuużo...
Zdecydowanie największą zaletą śliwek jest bardzo wysoka zawartość przeciwutleniaczy. Śliwka w tym rankingu daleko w tyle zostawia borówki, czereśnie, jabłka, brzoskwinie, pomarańcze czy winogrona.
Dodano: Wtorek, 7 grudnia 2021 (11:37)
Źródło: POLSAT GO- Interia.tv
Więcej na temat:zdrowe odżywianie | śliwki
Reklama